Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@NickTG Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Σαν πιο έμπειροι σε χρήση των switch, και επειδή είδα ότι το oled έχει σαν βασική διαφορά μόνο στην οθόνη και στην μπαταρία σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο, μήπως συμφέρει από άποψη χρημάτων η αγορά του προηγούμενου μοντέλου switch το οποίο σε bundle με το Μάριο καρτ βγαίνει στα 300 περίπου. Δηλαδή και το λαιτ να πάρω το οποίο κοστίζει 249 νομίζω συμφέρει το switch με τα joy cons γιατί έχει και παιχνίδι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, mrvaggos είπε

@NickTG Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Σαν πιο έμπειροι σε χρήση των switch, και επειδή είδα ότι το oled έχει σαν βασική διαφορά μόνο στην οθόνη και στην μπαταρία σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο, μήπως συμφέρει από άποψη χρημάτων η αγορά του προηγούμενου μοντέλου switch το οποίο σε bundle με το Μάριο καρτ βγαίνει στα 300 περίπου. Δηλαδή και το λαιτ να πάρω το οποίο κοστίζει 249 νομίζω συμφέρει το switch με τα joy cons γιατί έχει και παιχνίδι. 

Εγώ έχω την v1 έκδοση. Νομίζω καλά τα λες, έτσι είναι. Το μόνο θέμα για να είσαι 100% σίγουρος, είναι να γνωρίζεις πως θα παίζεις , δηλαδή αν παίζεις στο χέρι περισσότερο ή αν παίζεις στην τηλεόραση. Στην δεύτερη περίπτωση είναι όπως τα λες, πάρε το παλιό. Στην πρώτη περίπτωση όμως, πάρε το νέο διότι λένε όλοι ότι έχει καλύτερη εικόνα και καλύτερη μπαταρία. 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, anarchy79 είπε

Εγώ έχω την v1 έκδοση. Νομίζω καλά τα λες, έτσι είναι. Το μόνο θέμα για να είσαι 100% σίγουρος, είναι να γνωρίζεις πως θα παίζεις , δηλαδή αν παίζεις στο χέρι περισσότερο ή αν παίζεις στην τηλεόραση. Στην δεύτερη περίπτωση είναι όπως τα λες, πάρε το παλιό. Στην πρώτη περίπτωση όμως, πάρε το νέο διότι λένε όλοι ότι έχει καλύτερη εικόνα και καλύτερη μπαταρία. 

 

 

Σε ευχαριστώ φίλε για το σχόλιο. Και επειδή δεν τα έχω δει από κοντά, μόνο σε βίντεο διότι στα καταστήματα δεν τα έχουν ανοιχτά για να τα πιάσεις να δεις πως είναι, έχω αυτούς τους ενδοιασμούς. Κυρίως το θέλω για handheld όχι για τηλεόραση. Εκτός και αν τύχει σε ιδιαίτερη περίπτωση και παίξω τίποτα με παρέα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ με αυτό ως στατιστικό πάντως, έκανα ας πούμε μία αναβάθμιση σε σχέση με το προηγούμενο switch που ήταν από την πρώτη φουρνιά

 

οθόνη, καλύτερη αυτονομία και φρέσκια μπαταρία ήταν καλοί λόγοι (αν και ειλικρινά θα ήθελα πιο δυνατό soc για να έχει αδιαμφισβήτητο νόημα η αγορά) 

1111Untitled.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexwolf είπε

Αν το θέλεις πιο πολύ για handheld άξιζει πολύ το OLED, το οποίο θα το βρεις περίπου 350€ σε σχέση με 300€ έχει το κανονικό μοντέλο. Τώρα βέβαια, αν έχεις βρει προσφορά που να είναι και το Mario kart στα 300€ μαζί με την κονσόλα, τότε η διαφορά πάει γύρω στα 100€, που είναι αρκετά σημαντική, οπότε θα είναι καλύτερα να πάρεις κονσόλα + 2 first party games, παρά το OLED. Για μόνο 50€ διάφορα πάντως, αξίζει το OLED.

Ναι έχω βρει στα 300 το bundle με το καρτ και το παλιό switch. Ενώ το oled μόνο του στα 379. Σας ευχαριστώ για την βοήθεια. Θα τα βάλω κάτω και θα δω τι θα κάνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, alexwolf είπε

Το OLED το έχει στα 350€ το madmob, πάρε τους τηλέφωνο να ρωτήσεις αν θες.

στα 400 το εχει. Δεν ξερω που το έχεις βρει πιο φθηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο χθες ειμαι και γω κατοχος του oled μιας και μου το πηρε δωρο η γυναικα μου και ας εχουμε ηδη αλλα δυο "κανονικα".

Το "κακο" του ειναι οτι το μεγαλο του selling point που ειναι και η οθονη του, δεν μπορεις να το δεις μεσω των video στο youtube οπως και οτιδηποτε εχει σχεση με αναλυσεις, τηλεορασεις κτλ και αυτο μπορει να κανει τον υποψηφιο αγοραστη σκεπτικο σχετικα με το μεγεθος του upgrade στην οθονη.

Θα πρεπει να το δεις απο κοντα για να δεις πραγματικα την διαφορα μεταξυ των δυο μοντελων και εγω ευτυχως ειχα το μοντελο του 2019 να τα βαλω διπλα διπλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Να το πούμε άλλη μία φορά: ακόμα και 100 ευρώ παραπάνω να κοστίζει το ΟLED μοντέλο από το V2, και πάλι αξίζει για την διαφορά στο μέγεθος και στην ποιότητα της οθόνης. Συμφωνώ κι εγώ πως πρέπει να τα δείτε και τα δύο ζωντανά δίπλα δίπλα για να καταλάβετε την διαφορά. Όλα αυτά εφόσον ο gaming χρόνος που αφιερώνετε σε φορητό mode θα είναι στο 20% του gaming χρόνου τουλάχιστον.

Εάν έχετε σκοπό να παίζετε σχεδόν αποκλειστικά docked, τότε πρέπει να ζυγίσετε αν σας ενδιαφέρει το ethernet και ο επιπλέον αποθηκευτικός χώρος.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως το OLED το βρίσκω πάνω από 400 όπου κοιτάζω. Σε αυτή την τιμή πιστεύετε ότι αξίζει ή καλύτερα το 2019; Γενικά είμαι πολύ αναποφάσιστος με το τι να διαλέξω και γλυκοκοιτάζω και το series s λόγω συμφέρουσας τιμής.

 

Edit: ποσταρα πριν δω την παραπάνω δημοσίευση, αλλά άμα έχετε να προσθέσετε κάτι, πείτε.

Επεξ/σία από DaDiRa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 χρονια κυκλοφορει η κονσολα, κατα καιρους εχουν παιξει πολυ καλες προσφορες, πακετα, -20% επιστροφη, Black Friday κτλ κτλ και απο οτι δειχνει το επομενο τριμηνο-εξαμηνο το πολυ, να εχουμε ανοδο σε τιμες ακομα και στο παλιο μοντελο.

https://www.kyoto-np.co.jp/articles/-/701321

 

OLED 379€ ειχε stock σημερα σε Πλαισιο, Κωτσοβολο.

https://www.plaisio.gr/gaming-zone/konsoles/nintendo-switch-oled-white_3778355?qId=bf3aea4f2f63a7337826868b31020cdf&qIx=products

προλαβετε το, επομενη παρτιδα λογικα απο μεσα Ιανουαριου και μετα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τελικά παρήγγειλα το oled από το πλαίσιο μαζί με δύο παιχνίδια Μάριο. Επιστροφή στο Nintendo μετά από πολλά χρόνια, να θυμηθούμε τα παλιά. Ελπίζω να με κερδίσει 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
22 hours ago, DaDiRa said:

Γενικά είμαι πολύ αναποφάσιστος με το τι να διαλέξω και γλυκοκοιτάζω και το series s λόγω συμφέρουσας τιμής.

Ναι, οκ, εάν αφήσουμε εκτός το ενδεχόμενο να αγοράσεις και τα δύο (το οποίο είναι το ιδανικό σενάριο imho), θα πρέπει να πάρεις μία απόφαση που θα βασίζεται στα γούστα και τις ανάγκες σου:

1. Έχεις άμεση πρόσβαση στην τηλεόρασή σου όποτε την χρειάζεσαι για gaming και θες την οικονομικότερη λύση; Παίρνεις SeS, κουμπώνεις και μια τριετία Game Pass Ultimate με 60 ευρώ και λύνεις το πρόβλημά σου.

2. Θες να παίζεις ανά πάσα στιγμή παντού και δεν σε απασχολεί ιδιαίτερα το οικονομικό; Παίρνεις ΝSw.

Σε κάθε περίπτωση, το κυριότερο που πρέπει να απαντήσεις είναι ποια games σε ενδιαφέρουν περισσότερο, αυτά που έχει το Switch ή αυτά που έχουν τα SeX|S;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες δώστε μου τα φώτα σας, αξίζουν τα παρακάτω games σε προσφορά στο e-Shop;

1) jump force deluxe edition - 12,49€

2) cup head - 13,99€

3) ni no kuni:wrath of the white witch - 11,99€

4) wonder boy: the dragon's trap - 7,99€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, alexwolf είπε

Για το cup head και το ni no kuni μπορώ να πω ότι είναι εξαιρετικά games, αλλά προσοχή γιατί το cup head είναι αρκετά δύσκολο.

Σαν τιμές είναι καλές;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...