Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το oled μοντέλο σε σχέση με το πρώτο switch (πριν το κόκκινο κουτί) μου φαίνεται οτι δεν ζεσταίνεται καθόλου και ο ανεμιστήρας του ισα ισα που λειτουργεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν γοργόνες και μάγκες μια ακόμα βοηθεια. Είπε ο μικρός τα κάλαντα και θέλει παιχνίδι (λογικό) με όσα μάζεψε. Του αρέσει το arms, mario tennis, super mario bros και είδαμε και το just dance 22. Θέλω να μου πείτε αν έχουν κόσμο στο online τους γιατί φοβάμαι ότι τα δύο πρώτα δεν θα έχουν τίποτα. Ξέρω ότι το dance 2022 είναι άλλο είδος παιχνιδιού, αλλά και εκεί θα ήθελα μια γνώμη.

 

Εγώ θα ήθελα να πάρει το links awakening που έπαιζα  πριν κάτι αιώνες στο gameboy μου, αλλά δεν θέλει το σκασμενο :) :) .

 

καλή αυριανή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/12/2021 στις 6:22 ΜΜ, anarchy79 είπε

Λοιπόν γοργόνες και μάγκες μια ακόμα βοηθεια. Είπε ο μικρός τα κάλαντα και θέλει παιχνίδι (λογικό) με όσα μάζεψε. Του αρέσει το arms, mario tennis, super mario bros και είδαμε και το just dance 22. Θέλω να μου πείτε αν έχουν κόσμο στο online τους γιατί φοβάμαι ότι τα δύο πρώτα δεν θα έχουν τίποτα. Ξέρω ότι το dance 2022 είναι άλλο είδος παιχνιδιού, αλλά και εκεί θα ήθελα μια γνώμη.

 

Εγώ θα ήθελα να πάρει το links awakening που έπαιζα  πριν κάτι αιώνες στο gameboy μου, αλλά δεν θέλει το σκασμενο :) :) .

 

καλή αυριανή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Επειδή το έχω 101% το Link's Awakening (και secret ending), δεν αξιζει 40 με την καμια. Απο αυτά το just dance δεν κολλαει, συγγνωμη. Για dance παρε κανα μεταχειρισμενο Wii και κανενα Dance εκει. Super Mario Bros Ultimate προφανως καλη επιλογη, αλλα αν ειναι κατα των 12 θα τον τρωνε λαχανο για πλακα. Πλεον ειναι eSport το συγκεκριμενο και αρκετα complex οσο και αν φαινεται απλο και χαζο. Εγω θα πηγαινε σε Mario Tennis, απλα και αυτο μπορει να το βαρεθει γρηγορα αφου ειναι απλα ενος τυπου gameplay. 

Τι παιχνίδια έχει τώρα και τι ηλικία είναι 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, insomniac01 είπε

Επειδή το έχω 101% το Link's Awakening (και secret ending), δεν αξιζει 40 με την καμια. Απο αυτά το just dance δεν κολλαει, συγγνωμη. Για dance παρε κανα μεταχειρισμενο Wii και κανενα Dance εκει. Super Mario Bros Ultimate προφανως καλη επιλογη, αλλα αν ειναι κατα των 12 θα τον τρωνε λαχανο για πλακα. Πλεον ειναι eSport το συγκεκριμενο και αρκετα complex οσο και αν φαινεται απλο και χαζο. Εγω θα πηγαινε σε Mario Tennis, απλα και αυτο μπορει να το βαρεθει γρηγορα αφου ειναι απλα ενος τυπου gameplay. 

Τι παιχνίδια έχει τώρα και τι ηλικία είναι 

Κοίταξε έχουμε πολλά παιχνίδια , ηλικία στα 10, αλλά τρία χρόνια που έχουμε το switch μαζέψαμε αρκετά πχ splatoon, oario kart, mario odyssey, breath of the wild, plants vs zompies, donkey kong, toad, kirby, smurfs, luigi mansion, minecraft, mario maker, bubble bobble κ.α

 

Έχουμε πολλά, πάρα πολλά + nba και φιφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, anarchy79 είπε

Κοίταξε έχουμε πολλά παιχνίδια , ηλικία στα 10, αλλά τρία χρόνια που έχουμε το switch μαζέψαμε αρκετά πχ splatoon, oario kart, mario odyssey, breath of the wild, plants vs zompies, donkey kong, toad, kirby, smurfs, luigi mansion, minecraft, mario maker, bubble bobble κ.α

 

Έχουμε πολλά, πάρα πολλά + nba και φιφα.

Έγινε. Από τα παραπάνω που ανέφερες θα πήγαινα σε Smash. Εχει και story mode οποτε μπορει να χαλαρωσει καπως απο το online - competitive. + οτι ειναι future proof. Σε 3-4 χρονια που θα εχει ωριμασει καπως ο εγκεφαλος και θα εχει πληρη κατανοηση που βρισκεται, πιστεψε με θα γυρισει στο Smash γιατι θα ψαχνει guides στο YT κλπ. Οποτε πηγαινε εκει. 

Το άλλο competitive αλλα πιο ευκολο καθως παιζουν και bots μεσα ειναι απλα να του κατεβασεις το Fortnite. 

Η πήγαινε σε παιχνίδι Lego. Θα το καταευχαριστηθει! 

 

 

 

Να ολοκληρώσω προσπάθησε να πας σε open-world action-adventure τυπου απλα σε παιδικο theme. Αν εχει για πραγματα να συλλεξεις οποτε τα lego ακομα καλυτερα. 

Επίσης, μακριά από Crash. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ. Η δυσκολια για παιδια ειναι 1000/100. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην παρέα και χρόνια πολλά. Ως κάτοχος ενός Series x σκέφτομαι να πάρω και ενα nintendo oled. Παλιά που είχα game boy επαιζα pokemon και μαριο. Επειδή έχω δει πως υπάρχουν πολλά ποκεμον και μαριο, ποια είναι αυτα που αξίζουν; Και επίσης ποιες είναι οι κινήσεις που πρέπει να κάνεις όταν το αγοράζεις; Απόκτηση συνδρομής; Εγκατάσταση ενός screen protector; Σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, insomniac01 said:

Επίσης, μακριά από Crash. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ. Η δυσκολια για παιδια ειναι 1000/100. 

Εμείς πάντως πριν 25 χρόνια μια χαρά παίζαμε. 

Ίσως δεν βρει τα πάντα αλλά μια χαρά παίζεται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, NickTG είπε

Εμείς πάντως πριν 25 χρόνια μια χαρά παίζαμε. 

Ίσως δεν βρει τα πάντα αλλά μια χαρά παίζεται. 

Συγκρίνεις τι; Το 1996 με το 2021-22. Ούτε καν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, mrvaggos said:

Καλημέρα στην παρέα και χρόνια πολλά. Ως κάτοχος ενός Series x σκέφτομαι να πάρω και ενα nintendo oled. Παλιά που είχα game boy επαιζα pokemon και μαριο. Επειδή έχω δει πως υπάρχουν πολλά ποκεμον και μαριο, ποια είναι αυτα που αξίζουν; Και επίσης ποιες είναι οι κινήσεις που πρέπει να κάνεις όταν το αγοράζεις; Απόκτηση συνδρομής; Εγκατάσταση ενός screen protector; Σας ευχαριστώ

Η συνδρομή κυρίως είναι για το online multiplayer και cloud saves όπου υποστηρίζονται. Προσωπικά μου αρέσουν και τα παιχνίδια που δίνει αλλά αυτό είναι σχετικό για τον καθένα. Αν θες τα παραπάνω τότε βάζεις και συνδρομή.

Μπορείς να μπεις και σε οικογενειακό πακέτο για χαμηλότερο κόστος. Υπάρχει σχετικό θέμα και εδώ στο insomnia. 

 

Υποθέτω δεν είχες Wii U οπότε μαζί με Mario Odyssey βλέπεις και Mario 3D World και Mario Bros U Deluxe. 

Προσωπικά προτείνω και το Mario 3D All Stars. 

 

Από Pokemon για πας για Shining Pearl/Brilliant Diamond και Sword/Shield. 

 

Screen protector καλό είναι να βάλεις. 

 

4 minutes ago, insomniac01 said:

Συγκρίνεις τι; Το 1996 με το 2021-22. Ούτε καν. 

Ναι. 

Ότι έγιναν πιο χαζά τα παιδιά και δεν θα τα καταφέρει? 

Σιγά το δύσκολο παιχνίδι το Crash για να περάσεις απλά τις πίστες. 

Αν και προσωπικά θα πρότεινα το Spyro καθώς πάντα μου άρεσαν περισσότερο και συνήθως είναι και φθηνότερο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Για 10 χρονών κοριτσάκι ποια παιχνίδια προτείνετε πέρα απο τα mario, super bros και Luigi masnion?

https://whatoplay.com/switch/best

https://www.metacritic.com/browse/games/score/metascore/all/switch/filtered?page=0

Σκεφτομαι για κανα pokemon, animal crossing, spiritfarer αλλα ολα αυτα εχουν διάλογους στα αγγλικά και ισως δυσκολευτεί.. αν και εμεις οταν τα παίζαμε δεν καταλαβαίναμε αγγλικά αλλα μια χαρά τα προχωρούσαμε, βεβαια απο τότε εχουν αλλάξει πολύ τα παιχνίδια και τα συγκεκριμένα ισως βαζίσονται πολύ στον διάλογο.

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, prefuse είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Για 10 χρονών κοριτσάκι ποια παιχνίδια προτείνετε πέρα απο τα mario, super bros και Luigi masnion?

https://whatoplay.com/switch/best

https://www.metacritic.com/browse/games/score/metascore/all/switch/filtered?page=0

Σκεφτομαι για κανα pokemon, animal crossing, spiritfarer αλλα ολα αυτα εχουν διάλογους στα αγγλικά και ισως δυσκολευτεί.. αν και εμεις οταν τα παίζαμε δεν καταλαβαίναμε αγγλικά αλλα μια χαρά τα προχωρούσαμε, βεβαια απο τότε εχουν αλλάξει πολύ τα παιχνίδια και τα συγκεκριμένα ισως βαζίσονται πολύ στον διάλογο.

animal crossing. Η καλύτερη επιλογή νομίζω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, chek2fire είπε

animal crossing. Η καλύτερη επιλογή νομίζω.

 

καποια άλλα για να έχω 5-6 εναλλακτικά σε περίπτωση που δεν ενδιαφερθεί;

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, prefuse είπε

καποια άλλα για να έχω 5-6 εναλλακτικά σε περίπτωση που δεν ενδιαφερθεί;

ευχαριστώ

Kαι το pekomon κοίτα αν και το animal crossing επειδή δεν έχει αγγλικά διαλόγους πολλούς ειναι ότι πρέπει. Mετά κανά just dance δες που το έχω πάρει και εγώ στις ανιψιές μου ίδια ηλικία και πάντα τους άρεσε.  Aν της αρέσει κάτι πιο action δες και το Bayonetta 

άσχτο . Τώρα αυτό το διάστημα παίζω το Voice of Cards. . Φοβερό rpg και ότι πρέπει για την κονσόλα σε φορητό. 

 

Επεξ/σία από chek2fire
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, alexwolf είπε

Το boomerang Fu και το castle crashers είναι όλα τα λεφτά για να παίζετε διπλό στην ίδια ομάδα. Και τα 2 είναι πιο πολύ για ομαδικό gaming όμως και δεν έχουν τόσο value για single player. Το Rayman legends είναι παιχνιδαρα και πολύ φιλικό για παιδιά, παρά πολύ πλούσιο single player campaign, και έχει και δυνατότητα να παίζετε μέχρι και 4 ταυτόχρονα στην ίδια ομάδα. 

single player μονο θέλουμε, δεν θελουμε να παιζει online και ο αδερφός της σνομπάρει switch λέγοντας οτι ειναι για μικρά παιδιά :p

αυτος (μέχρι στιγμής) μονο call of duty και GTA, οτι μάθει δηλ απο τα αλλα παιδιά στο σχολείο.

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...