Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/12/2021 στις 4:56 ΜΜ, anarchy79 είπε

Καλησπέρα. Λίγο καιρό πριν μίλαγα με κάποια παιδιά εδώ για κάτι προσφορές στο eshop της νιντεντο. Είχα δει μια καλή έκπτωση στο inside (έκανε ένα ευρώ νομίζω από 20, κάτι τέτοιο). Ρώτησα και μου είπαν ότι είναι πολύ καλό, απλά γερνάω και δεν μπορώ να θυμηθώ ποια παιδιά μου το είπαν, τελοσπαντων. Το παιχνίδι είναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ, σκοτεινό και περνάει ζοφερά μηνύματα για την κοινωνία και για το μέλλον μας, αλλά είναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ. Ειλικρινά φανταστικό.

 

Και απλά ήθελα να ευχαριστήσω όσους μου το πρότειναν και το φόρουμ εδώ. Αυτά και αν θεωρηθεί άσχετο το μήνυμα αυτό από τους διαχειριστές, ας διαγράφει.

 

Καλές γιορτές σε όλους και όλες με υγεία πάνω από όλα και αφού ειμαστε και gamers, καλά παιχνίδια εύχομαι :) ;)

Ήταν το μοναδικό παιχνίδι που πήρα στις προηγούμενες εκπτώσεις. Με γύρισε σχεδόν 10 χρόνια πίσω τότε που έπαιξα για πρώτη φορά το limbo της ίδιας εταιρίας. Δοκίμασε το κι αυτό αν δεν το έχεις παίξει ήδη. Limbo, σκοτεινό, μακάβριο, αίσθηση μοναξιάς και μελαγχολίας. Inside όλα αυτά, μαζί με τα ζοφερά μηνύματα της κοινωνίας όπως λες. Παρ' όλα αυτά θεωρώ το limbo ένα κλικ πιο πάνω, ίσως και λόγο νοσταλγίας. Παιχνιδάρες και τα δύο με λίγα λόγια. 

Επεξ/σία από vampao
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το Odyssey με το 3d world + bowser's fury έχουν παρόμοιο gameplay; (λογικά και τα δύο θα πάρω κάποια στιγμή απλά να ξέρω να πάρω τώρα το 3d world ή αργότερα)

Επίσης είμαι ανάμεσα σε MK8 και Metroid. Δεν έχω παίξει Metroid ποτέ.

Θα τσιμπίσω κάποια game (εκτός Zelda μιας και δεν είμαι fan) αυτές τις μέρες και προσπαθώ να καταλήξω κάπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Odyssey

Η πλγθωρα κινησεων του Mario και ο χειρισμος του ειναι κορυφη.Εννοειται οτι το παιζεις με ξεχωριστα joycon.Ειναι κυριως single palyer παιχνιδι.Ειναι 3d platform(sandbox)στο στυλ του 64-sunshine.

3d world+bowsers fury

Ειναι ουσιαστικα 2.5d παιχνιδι.Δηλαδη πολλες μικρες πιστες σε ψευτο3d περιβαλλον.Εδω περισσοτερο σε ενδιαφερει να φτασεις στο τελος καθε πιστας και να εχεις βρει ολα τα collectables σε αντιθεση με το odyssey που κυριως ασχολησε με την εξερευνηση σε καθε κοσμο.Το bowsers fury και αυτο πολυ ωραιο αν και πολυ συντομο.

Τωρα η ερωτηση ειναι απλη, οποιο mario και να παρεις εχεις σκοπο να το παιξεις μονος σου ή με παρεα??Ρωταω γιατι το odyssey ειναι προφανως για single player ενω το 3d world,οπως εχω αναφερει αρκετες φορες,απογειωνεται στο multiplayer.

Οσο αφορα metroid παιχνιδαρα για μενα οπως και το mk8.Βασικα υπαρχει demo του metroid στο eshop να το δοκιμασεις.Αν εισαι fan των metroidvania παιχνιδιων τοτε αξιζει.

Βασικα το θεμα ειναι τι ζητας εσυ,single player ή multiplayer εμπειρια??

Δες επισης το luigis mansion 3.Πολυ ωραιο και διασκεδαστικο παιχνιδι.

Επεξ/σία από dekulinkgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά μια ερώτηση ως άσχετος που ψάχνομαι. Το Nintendo Switch Mario Red & Blue Edition επειδή δεν αναφέρει έτος, πως ξέρουμε αν είναι έκδοση 2017 ή 2019?

Επεξ/σία από letom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, letom είπε

Παιδιά μια ερώτηση ως άσχετος που ψάχνομαι. Το Nintendo Switch Mario Red & Blue Edition επειδή δεν αναφέρει έτος, πως ξέρουμε αν είναι έκδοση 2017 ή 2019?

2019

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, letom είπε

 πως ξέρουμε αν είναι έκδοση 2017 ή 2019?

απο τον σειριακό κωδικό του νεώτερου μοντέλου αλλά ακόμα πιο απλά από το έξω κουτί.

Η πρώτη φωτό είναι το τελευταίο μοντέλο του 2019(κατα κόκκινο κουτί)ενω η 2ρη είναι το παλιότερο μοντελο .

Αρα του mario είναι η τελευταία έκδοση του 2019 που κυκλοφόρησε φέτος το 2021 για την ακρίβεια.

Nintendo Switch 32GB Red/Blue Joy-Con (2019)

Nintendo Switch 32GB Red/Blue Joy-Con

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/12/2021 στις 12:05 ΜΜ, Choronzon είπε

Το doki doki στην απλή του έκδοση είναι τσάμπα στο στιμ 

Η έκδοση για το σουιτς έχει κάποια extra side stories ,τώρα αν αυτό αξίζει 39 ευρώ δε νομίζω εκτός και αν κάποιος θέλει το φυσικάλ για τη συλλογή του 

To danganronpa του παρέλαβα σήμερα ,έχω παίξει το πρώτο και είναι εξαιρετικό visual novel , επίσης πιστεύω ότι αξίζει σε φυσικάλ μιας και είναι τα πάντα μέσα στο καρτριτζ αν δε κάνω λάθος( το case πάντως είναι πολύ basic ) 

Υπάρχει και μια έκδοση με περισσότερα παιχνίδια μέσα, physical νομίζω.

Το Doki Doki είναι 11,50 στο eShop.

Επίσης τσεκάρετε το Oxenfree για 0,99€ αν σας αρέσουν παιχνίδια τύπου Firewatch, Night in the Woods, Edith Finch, και με λίγο Life is Strange.

Επεξ/σία από cubilone
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vampao είπε

Ήταν το μοναδικό παιχνίδι που πήρα στις προηγούμενες εκπτώσεις. Με γύρισε σχεδόν 10 χρόνια πίσω τότε που έπαιξα για πρώτη φορά το limbo της ίδιας εταιρίας. Δοκίμασε το κι αυτό αν δεν το έχεις παίξει ήδη. Limbo, σκοτεινό, μακάβριο, αίσθηση μοναξιάς και μελαγχολίας. Inside όλα αυτά, μαζί με τα ζοφερά μηνύματα της κοινωνίας όπως λες. Παρ' όλα αυτά θεωρώ το limbo ένα κλικ πιο πάνω, ίσως και λόγο νοσταλγίας. Παιχνιδάρες και τα δύο με λίγα λόγια. 

Θα το τσεκαρω και αυτό που λες. Σε ευχαριστώ.

3 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Το Odyssey με το 3d world + bowser's fury έχουν παρόμοιο gameplay; (λογικά και τα δύο θα πάρω κάποια στιγμή απλά να ξέρω να πάρω τώρα το 3d world ή αργότερα)

Επίσης είμαι ανάμεσα σε MK8 και Metroid. Δεν έχω παίξει Metroid ποτέ.

Θα τσιμπίσω κάποια game (εκτός Zelda μιας και δεν είμαι fan) αυτές τις μέρες και προσπαθώ να καταλήξω κάπου.

Καλύτερο το odyssey πάρε αυτό για αρχή. Metroid δεν έχω παίξει ούτε εγώ ποτέ μου, είδα το demo αλλά δεν μου έλεγε τίποτα. Το mortal Kombat 8 είναι καλό, εξάλλου πάντα καλά είναι αυτά τα παιχνίδια. ΟΜΩΣ κανείς ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΘΟΣ με το Ζελντα, ΤΕΡΑΣΤΙΟ. Δεν μπορεί να συγκριθεί με κανένα παιχνίδι , δεν είσαι fun δεκτό (εγώ είχα να παίξω κάτι σε zelda από το links awakening στο gameboy μου πριν απειρα χρόνια, μετά απείχα από κονσόλες , μόνο pc), αλλά ΠΡΕΠΕΙ να το αγοράσεις. Νομίζω ότι είναι ένα από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει και αν ήμουν αντικειμενικός θα έλεγα το καλύτερο, αλλά δεν είμαι , διότι εγώ αναπολώ αυτά που με μεγάλωσαν στα φλιπερακια golden axe, pac man, εκείνο το ποδοσφαιράκι το "πλακέ" κτλ κτλ κτλ κτλ.

Δεν είμαι αντικειμενικός λοιπόν. Αν ήμουν όμως θα επέλεγα με κλειστά τα μάτια το breath of the wild. Δοκίμασε το.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Odyssey

Η πλγθωρα κινησεων του Mario και ο χειρισμος του ειναι κορυφη.Εννοειται οτι το παιζεις με ξεχωριστα joycon.Ειναι κυριως single palyer παιχνιδι.Ειναι 3d platform(sandbox)στο στυλ του 64-sunshine.

3d world+bowsers fury

Ειναι ουσιαστικα 2.5d παιχνιδι.Δηλαδη πολλες μικρες πιστες σε ψευτο3d περιβαλλον.Εδω περισσοτερο σε ενδιαφερει να φτασεις στο τελος καθε πιστας και να εχεις βρει ολα τα collectables σε αντιθεση με το odyssey που κυριως ασχολησε με την εξερευνηση σε καθε κοσμο.Το bowsers fury και αυτο πολυ ωραιο αν και πολυ συντομο.

Τωρα η ερωτηση ειναι απλη, οποιο mario και να παρεις εχεις σκοπο να το παιξεις μονος σου ή με παρεα??Ρωταω γιατι το odyssey ειναι προφανως για single player ενω το 3d world,οπως εχω αναφερει αρκετες φορες,απογειωνεται στο multiplayer.

Οσο αφορα metroid παιχνιδαρα για μενα οπως και το mk8.Βασικα υπαρχει demo του metroid στο eshop να το δοκιμασεις.Αν εισαι fan των metroidvania παιχνιδιων τοτε αξιζει.

Βασικα το θεμα ειναι τι ζητας εσυ,single player ή multiplayer εμπειρια??

Δες επισης το luigis mansion 3.Πολυ ωραιο και διασκεδαστικο παιχνιδι.

Single player κυρίως.

Το luigi's mansion θα με έψηνε αλλά θα ήθελα να έχω παίξει και τα 2 προηγούμενα.

Για το metroid θα κατεβάσω βίντεο και βλέπουμε, δεν θα έλεγα ότι είμαι τρελός fan των metroidvania.

 

34 λεπτά πριν, anarchy79 είπε

Καλύτερο το odyssey πάρε αυτό για αρχή. Metroid δεν έχω παίξει ούτε εγώ ποτέ μου, είδα το demo αλλά δεν μου έλεγε τίποτα. Το mortal Kombat 8 είναι καλό, εξάλλου πάντα καλά είναι αυτά τα παιχνίδια. ΟΜΩΣ κανείς ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΘΟΣ με το Ζελντα, ΤΕΡΑΣΤΙΟ. Δεν μπορεί να συγκριθεί με κανένα παιχνίδι , δεν είσαι fun δεκτό (εγώ είχα να παίξω κάτι σε zelda από το links awakening στο gameboy μου πριν απειρα χρόνια, μετά απείχα από κονσόλες , μόνο pc), αλλά ΠΡΕΠΕΙ να το αγοράσεις. Νομίζω ότι είναι ένα από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει και αν ήμουν αντικειμενικός θα έλεγα το καλύτερο, αλλά δεν είμαι , διότι εγώ αναπολώ αυτά που με μεγάλωσαν στα φλιπερακια golden axe, pac man, εκείνο το ποδοσφαιράκι το "πλακέ" κτλ κτλ κτλ κτλ.

Δεν είμαι αντικειμενικός λοιπόν. Αν ήμουν όμως θα επέλεγα με κλειστά τα μάτια το breath of the wild. Δοκίμασε το.

MK8 = Mario Kart 8 😛

Δεν ψήνομαι για open world και κυρίως για τόσο μεγάλο σε διάρκεια παιχνίδι. Δεν με ενδιέφερε ποτέ είναι η αλήθεια το Zelda και το ότι έπαιξα το link's awakening πολύ είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Grim Ripper είπε

Single player κυρίως.

Το luigi's mansion θα με έψηνε αλλά θα ήθελα να έχω παίξει και τα 2 προηγούμενα.

Για το metroid θα κατεβάσω βίντεο και βλέπουμε, δεν θα έλεγα ότι είμαι τρελός fan των metroidvania.

 

MK8 = Mario Kart 8 😛

Δεν ψήνομαι για open world και κυρίως για τόσο μεγάλο σε διάρκεια παιχνίδι. Δεν με ενδιέφερε ποτέ είναι η αλήθεια το Zelda και το ότι έπαιξα το link's awakening πολύ είναι.

Αφου θες singleplayer πιστευω το odyssey ειναι η καλυτερη επιλογη.Προσοξε ομως και το 3d world να παρεις μια χαρα στεκεται και στο single player,απλα απγειωνεται συο multi.Τελος το luigis mansion 3 δεν χρειαζεται να εχεις παιξει τα προηγουμενα.Μια χαρα στεκεται μονο του σαν παιχνιδι και ας ειναι το 3ο της σειρας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...