Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

 

13 hours ago, pollop said:

Έχω την εντύπωση ότι τα μελλοντικά παιχνίδια που θα αποτελούν ports του C64 δεν θα είναι μέρος του NSO. Πρόκειται για ξεχωριστές κυκλοφορίες της Τhalamus Digital η οποία όσοι θυμούνται εκείνες της εποχές αποτελούσε δυνατό όνομα εταιρείας video games. Δεν έχει να κάνει τίποτα με τις συνδρομες του NSO. Με αυτό το σκεφτικό λοιπον, αποτελεί για τους φίλους του ρετρο και για όσους έζησαν τον C64 στην εποχή του  κάτι παραπάνω απο ευχάριστα νέα.

Ναι, έτσι φαίνεται τελικά, έκανα λάθος. Ευτυχώς που δεν θα βρωμίσουν με παλιαντζουρίες 30ετίας το αγνό NSO.

Oh wai--

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άσχετο αλλά θέλω να μοιραστώ: μετά από το Ori and the Blind Forest το οποίο ήταν ένα 7/10 για μένα και το Metroid Dread που το παράτησα στο τελικό boss γιατί βαριέμαι να δυναμώσω κάνοντας backtracking (ειρωνικό - και υποτίθεται μου αρέσει το backtracking) έπιασα το Ori and the Will of the Wisps το οποίο είναι μαγεία. Άκουγα τόσο καλά λόγια κι όμως δεν το περίμενα ότι θα μου αρέσει τόσο. Ξεκάθαρες οι επιρροές από Hollow Knight, με όλους τους καλύτερους τρόπους. Επιβάλλεται για όσους αγαπάνε τα Metroidvania ακόμα κι αν το Blind Forest τους εκνεύρισε όπως εμένα.

Επίσης, κοιτάζω πιθανόν Danganronpa και Doki Doki Literature Club, γνώμες;

Επεξ/σία από cubilone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cubilone είπε

Άσχετο αλλά θέλω να μοιραστώ: μετά από το Ori and the Blind Forest το οποίο ήταν ένα 7/10 για μένα και το Metroid Dread που το παράτησα στο τελικό boss γιατί βαριέμαι να δυναμώσω κάνοντας backtracking (ειρωνικό - και υποτίθεται μου αρέσει το backtracking) έπιασα το Ori and the Will of the Wisps το οποίο είναι μαγεία. Άκουγα τόσο καλά λόγια κι όμως δεν το περίμενα ότι θα μου αρέσει τόσο. Ξεκάθαρες οι επιρροές από Hollow Knight, με όλους τους καλύτερους τρόπους. Επιβάλλεται για όσους αγαπάνε τα Metroidvania ακόμα κι αν το Blind Forest τους εκνεύρισε όπως εμένα.

Επίσης, κοιτάζω πιθανόν Danganronpa και Doki Doki Literature Club, γνώμες;

Δεν χρειάζεσαι backtracking, ξαναπροσπάθησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, cubilone είπε

Άσχετο αλλά θέλω να μοιραστώ: μετά από το Ori and the Blind Forest το οποίο ήταν ένα 7/10 για μένα και το Metroid Dread που το παράτησα στο τελικό boss γιατί βαριέμαι να δυναμώσω κάνοντας backtracking (ειρωνικό - και υποτίθεται μου αρέσει το backtracking) έπιασα το Ori and the Will of the Wisps το οποίο είναι μαγεία. Άκουγα τόσο καλά λόγια κι όμως δεν το περίμενα ότι θα μου αρέσει τόσο. Ξεκάθαρες οι επιρροές από Hollow Knight, με όλους τους καλύτερους τρόπους. Επιβάλλεται για όσους αγαπάνε τα Metroidvania ακόμα κι αν το Blind Forest τους εκνεύρισε όπως εμένα.

Επίσης, κοιτάζω πιθανόν Danganronpa και Doki Doki Literature Club, γνώμες;

Όλα τα danganronpa που είχα παίξει πριν χρόνια ήταν κάψιμο. Και σεναριακά και από άποψη gameplay. Με κλειστά μάτια για τα δικά μου γούστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, Vagosman είπε

Δεν χρειάζεσαι backtracking, ξαναπροσπάθησε.

Δεν ξέρω πόσες φορές των προσπάθησα, όταν είδα ότι

Spoiler

έχει και τρίτο φορμ

απελπίστηκα.

Επεξ/σία από cubilone
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Mike_Ax. είπε

Στην Ελλάδα μόνο το steelbook βλέπω να παίρνουμε

Edit:

1F0F02F6-8B57-4A1F-9AA5-8E775FB1A595.jpeg.fbfde852e3639a16f0e76bc44a6ff3f4.jpeg

Τι λες τώρα, όντως δεν ήταν φεϊκ, ας ελπίσουμε να φτάσουν έστω για τους ινσομνιακς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, cubilone είπε

Δεν ξέρω πόσες φορές των προσπάθησα, όταν είδα ότι

  Απόκρυψη περιεχομένων

έχει και τρίτο φορμ

απελπίστηκα.

Ίδια φάση και εγώ. Στο τέλος είπα "Άστα διαλα. Έχουμε και άλλα παιχνίδια να παίξουμε" 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια ειπαμε ειναι δυσκολος αλλα ειναι old school boss.Μολις μαθεις το μοτιβο βγαινει για πλακα.

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Ρε παιδια ειπαμε ειναι δυσκολος αλλα ειναι old school boss.Μολις μαθεις το μοτιβο βγαινει για πλακα.

Η αλήθεια είναι ότι είναι πιστό στην παράδοση και την ιστορία του Metroid, ιδιαίτερα τη νεότερη ιστορία. Tα boss του Metroid Prime 1 και 2 θέλουν αιώώώνες για να τα περάσεις. Θυμάμαι παράτησα το 2 όταν συνέχιζα να χάνω σε ένα boss στη μέση του παιχνιδιού που ήθελε ξέρω γω 40 λεπτά μάχης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το doki doki στην απλή του έκδοση είναι τσάμπα στο στιμ 

Η έκδοση για το σουιτς έχει κάποια extra side stories ,τώρα αν αυτό αξίζει 39 ευρώ δε νομίζω εκτός και αν κάποιος θέλει το φυσικάλ για τη συλλογή του 

To danganronpa του παρέλαβα σήμερα ,έχω παίξει το πρώτο και είναι εξαιρετικό visual novel , επίσης πιστεύω ότι αξίζει σε φυσικάλ μιας και είναι τα πάντα μέσα στο καρτριτζ αν δε κάνω λάθος( το case πάντως είναι πολύ basic ) 

 

13 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Ρε παιδια ειπαμε ειναι δυσκολος αλλα ειναι old school boss.Μολις μαθεις το μοτιβο βγαινει για πλακα.

Κοίτα εμένα με κούρασε που κάθε τρεις και λίγο είχες ένα Μπος η μινι Μπος να αντιμετωπίσεις και που επρεπε να κάνεις τριγκερ πρακτικά quick time events για να συνεχίσεις και όταν έφτασα στο τελικό Μπος τα παράτησα ,πραγματικά βαρέθηκα .

Για μένα το παιχνίδι δεν είχε καλό pacing και θύμιζε ποιο πολύ souls like παιχνίδι .Για κάποιους αυτό είναι θετικό για μένα όχι ,θα ήθελα κάτι με την ατμόσφαιρα του super metroid ....

Επεξ/σία από Choronzon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Λίγο καιρό πριν μίλαγα με κάποια παιδιά εδώ για κάτι προσφορές στο eshop της νιντεντο. Είχα δει μια καλή έκπτωση στο inside (έκανε ένα ευρώ νομίζω από 20, κάτι τέτοιο). Ρώτησα και μου είπαν ότι είναι πολύ καλό, απλά γερνάω και δεν μπορώ να θυμηθώ ποια παιδιά μου το είπαν, τελοσπαντων. Το παιχνίδι είναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ, σκοτεινό και περνάει ζοφερά μηνύματα για την κοινωνία και για το μέλλον μας, αλλά είναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ. Ειλικρινά φανταστικό.

 

Και απλά ήθελα να ευχαριστήσω όσους μου το πρότειναν και το φόρουμ εδώ. Αυτά και αν θεωρηθεί άσχετο το μήνυμα αυτό από τους διαχειριστές, ας διαγράφει.

 

Καλές γιορτές σε όλους και όλες με υγεία πάνω από όλα και αφού ειμαστε και gamers, καλά παιχνίδια εύχομαι :) ;)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/12/2021 στις 10:32 ΜΜ, dekulinkgr είπε

Ρε παιδια ειπαμε ειναι δυσκολος αλλα ειναι old school boss.Μολις μαθεις το μοτιβο βγαινει για πλακα.

Γεράσαμε μαναμ! 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/12/2021 στις 2:27 ΜΜ, GeorgeMan είπε

Μας φώτισαν. 😛 

 

2 λεπτά πριν, RocknRolla είπε

Γεια σας παιδιά. Έψαχνα και εγώ το grip της Skull and co για το Oled και το βρήκα από το ebay τελικά. Ο πωλητής είναι η Skull and co, απλά το στέλνει από την Κίνα. Με τα τέλη κτλπ βγήκε στα 30Ε βέβαια αλλά τόσο θα έβγαινε και από την Αμερική. Βάζω και το link αν σας βοηθάει.

https://www.ebay.com/itm/154708345749?hash=item2405560395:g:vo4AAOSw5-Bhl181

 

Επεξ/σία από RocknRolla
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...