Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πιο σπαστικό είναι ότι δεν υπάρχει καμία ενημέρωση από την ομάδα ανάπτυξης. 

Ένα preview, κάτι που να δείχνει σε τι στάδιο βρίσκεται το παιχνίδι αυτή τη στιγμή.

Το ξέρω ότι μερικοί θα πουν ότι είναι μικρή ομάδα, κατανοητό αυτό, αλλά θα μπορούσαν να τη διαχειριστούν καλύτερα την κατάσταση. Μικροί είναι. Όχι μουγκοί.

Δεν ζητάμε να βγει άμεσα τώρα. Να μάθουμε νέα από το ίδιο το στούντιο θέλουμε. 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω είναι λογικό να μη δείξουν το Silksong μέσα σε ένα απλό Indie World Showcase, αν είναι να ανακοινωθεί μέσω της Ν επειδή θα είναι timed exclusive τότε θα γίνει σε ένα κανονικό Direct.

Στα άλλα, το μόνο που κρατάω είναι η ανακοίνωση του Steamworld Heist 2, το πρώτο ήταν απολαυστικότατο και μεγάλη έκπληξη για μένα. Turn-based μάχες με manual στόχευση και ακραίο ricochet σε φόντο space robot cowboys, μια χαρά.

Επεξ/σία από xlinger
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω ξαναποσταρει αλλα πιστευω ο λογος που το παιχνιδι εχει τοση καθυστερηση ειναι επειδη πρεπει να ειχαν πολλα προβληματα στην αναπτυξη.Βαλε και το covid μεσα που λογικα τους χτυπησε ασχημα.Επισης το γεγονος οτι θα  κυκλοφορησει ταυτοχρονα σε ολες τις πλατφορμες σε αντιθεση με το hollow knight.

Αλλα το θεμα ειναι οτι αυτα ειναι ολα εικασιες εκ μερους μου γιατι οπως λεει σωστα ο D.Luffy η team cherry απλα προτιμησε ολα αυτα τα χρονια να μην ενημερωσει καθολου για την κατασταση του παιχνιδιου.

Πλεον  το παιχνιδι εχει πολλες υψηλες προσδοκιες που αμφιβαλλω αν θα μπορεσει να τις εκπληρωσει.

Κατι τελευταιο παντως το παιχνιδι ειναι σιγουρα κοντα στο να κυκλοφορησει,με βαση τα ratings που εχουμε δει τωρα τελευταια.Μεχρι τον Ιουνιο δηλαδη πιατευω θα εχει βγει.

Υ.Γ πραγματικα πιστευα οτι θα το βλεπαμε σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 minutes ago, dekulinkgr said:

Το εχω ξαναποσταρει αλλα πιστευω ο λογος που το παιχνιδι εχει τοση καθυστερηση ειναι επειδη πρεπει να ειχαν πολλα προβληματα στην αναπτυξη.Βαλε και το covid μεσα που λογικα τους χτυπησε ασχημα.Επισης το γεγονος οτι θα  κυκλοφορησει ταυτοχρονα σε ολες τις πλατφορμες σε αντιθεση με το hollow knight.

Έλα τώρα, δεν είναι σοβαρή τόση καθυστέρηση, για κανένα λόγο. Ο μόνος αποδεκτός λόγος για να θέλεις 7 χρόνια να κάνεις develop έναν τίτλο είναι να σε λένε Rockstar.

Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία να μην έχει κυκλοφορήσει ο τίτλος μετά από τόσο καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, xlinger είπε

Νομίζω είναι λογικό να μη δείξουν το Silksong μέσα σε ένα απλό Indie World Showcase, αν είναι να ανακοινωθεί μέσω της Ν επειδή θα είναι timed exclusive τότε θα γίνει σε ένα κανονικό Direct.

 Nintendo timed exclusive ?

Το παιχνίδι εδώ και 2χρόνια έχει επιβεβαιωθεί ότι θα είναι day one στο Xbox(gamepass).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Fulgore είπε

 Nintendo timed exclusive ?

Το παιχνίδι εδώ και 2χρόνια έχει επιβεβαιωθεί ότι θα είναι day one στο Xbox(gamepass).

 

Δεν το γνώριζα αυτό. Όμως αυτό που εννοούσα είναι ότι στην περίπτωση που θα δούμε ανακοίνωση μέσω βίντεο της Ν θα είναι για κάποιον τέτοιο λόγο, διαφορετικά γιατί να μην το κάνουν μόνοι τους ή μέσω κάποιου multiplatform gaming event μαζί με άλλες εταιρίες.

Επεξ/σία από xlinger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά υπάρχει κάποιο value for money ασύρματο controller για NSW που να θυμίζει κλασσικό χειριστήριο (τύπου Xbox/PS) και να μην κάνει 60€+?
Ας είναι και από τρίτη εταιρεία (π.χ. Nacon), απλά ρωτάω μήπως υπάρχει κάποιο γνωστό vfm χειριστήριο στην αγορά που παίρνει όποιος δε θέλει να παίζει με τα default χειριστήριο του Switch αλλά δε θέλει να δώσει και 60+ για το official pro controller της Nintendo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thomason993 είπε

Παιδιά υπάρχει κάποιο value for money ασύρματο controller για NSW που να θυμίζει κλασσικό χειριστήριο (τύπου Xbox/PS) και να μην κάνει 60€+?
Ας είναι και από τρίτη εταιρεία (π.χ. Nacon), απλά ρωτάω μήπως υπάρχει κάποιο γνωστό vfm χειριστήριο στην αγορά που παίρνει όποιος δε θέλει να παίζει με τα default χειριστήριο του Switch αλλά δε θέλει να δώσει και 60+ για το official pro controller της Nintendo.

το εχω σαν 2ο https://www.skroutz.gr/s/23090766/Baseus-SW-Asyrmato-Gamepad-gia-Android-Switch-iOS-Diafano.html

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Έλα τώρα, δεν είναι σοβαρή τόση καθυστέρηση, για κανένα λόγο. Ο μόνος αποδεκτός λόγος για να θέλεις 7 χρόνια να κάνεις develop έναν τίτλο είναι να σε λένε Rockstar.

Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία να μην έχει κυκλοφορήσει ο τίτλος μετά από τόσο καιρό.

Το μονο αδικαιολογητο για μενα ειναι η σιωπη που εχουν τοσα χρονια.Ας κανουν οσο καιρο θελουν,δεν μπορεις να τους κρινεις γιαυτο.Αλλα ας βγουν να πουνε κατι επισημα οτι μας ετυχε αυτο ή οτι σκοπευουμε να το κυκλοφορησουμε τοτε.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε

Το εχω ξαναποσταρει αλλα πιστευω ο λογος που το παιχνιδι εχει τοση καθυστερηση ειναι επειδη πρεπει να ειχαν πολλα προβληματα στην αναπτυξη.Βαλε και το covid μεσα που λογικα τους χτυπησε ασχημα.Επισης το γεγονος οτι θα  κυκλοφορησει ταυτοχρονα σε ολες τις πλατφορμες σε αντιθεση με το hollow knight.

Αλλα το θεμα ειναι οτι αυτα ειναι ολα εικασιες εκ μερους μου γιατι οπως λεει σωστα ο D.Luffy η team cherry απλα προτιμησε ολα αυτα τα χρονια να μην ενημερωσει καθολου για την κατασταση του παιχνιδιου.

Πλεον  το παιχνιδι εχει πολλες υψηλες προσδοκιες που αμφιβαλλω αν θα μπορεσει να τις εκπληρωσει.

Κατι τελευταιο παντως το παιχνιδι ειναι σιγουρα κοντα στο να κυκλοφορησει,με βαση τα ratings που εχουμε δει τωρα τελευταια.Μεχρι τον Ιουνιο δηλαδη πιατευω θα εχει βγει.

Υ.Γ πραγματικα πιστευα οτι θα το βλεπαμε σημερα.

Εμένα η περίπτωση μου θυμίζει ολο και περισσότερο Sports Story.... Αναμονή χρόνια, τρελό hype, άφαντοι developers, επίσημη παρουσιάση σε direct... και τελικά βγήκε μια πατάτα λόγω development hell.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, thomason993 είπε

Παιδιά υπάρχει κάποιο value for money ασύρματο controller για NSW που να θυμίζει κλασσικό χειριστήριο (τύπου Xbox/PS) και να μην κάνει 60€+?
Ας είναι και από τρίτη εταιρεία (π.χ. Nacon), απλά ρωτάω μήπως υπάρχει κάποιο γνωστό vfm χειριστήριο στην αγορά που παίρνει όποιος δε θέλει να παίζει με τα default χειριστήριο του Switch αλλά δε θέλει να δώσει και 60+ για το official pro controller της Nintendo.

Έχω το συγκεκριμένο . Πολύ τίμιο για τα λεφτά του .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 hours ago, dekulinkgr said:

Το μονο αδικαιολογητο για μενα ειναι η σιωπη που εχουν τοσα χρονια.Ας κανουν οσο καιρο θελουν,δεν μπορεις να τους κρινεις γιαυτο.Αλλα ας βγουν να πουνε κατι επισημα οτι μας ετυχε αυτο ή οτι σκοπευουμε να το κυκλοφορησουμε τοτε.

Φυσικά και θα τους κρίνω όταν έχω αγοράσει το Hollow Knight day-one στο Switch και μετά το ξαναγόρασα για πισί ώστε να τους στηρίξω όσο μπορώ.

Δεν είναι μόνο η σιωπή, βγήκαν τις προάλλες και είπαν ότι το development προχωράει κανονικά, να κοιμόμαστε ήσυχοι. Να παίξουμε θέλουμε, όχι να μας χαϊδολογάει η Team Cherry.

3 hours ago, bad_freddy said:

Εμένα η περίπτωση μου θυμίζει ολο και περισσότερο Sports Story.... Αναμονή χρόνια, τρελό hype, άφαντοι developers, επίσημη παρουσιάση σε direct... και τελικά βγήκε μια πατάτα λόγω development hell.

Επειδή αυτό το διάβασα κι αλλού, τι σόι development hell μπορεί να έχει ένα platformer των 20 ωρών; Στους μηχανισμούς και στο gameplay θα είναι στημένο, τους είναι δύσκολο να προγραμματίσουν 2D ζωγραφιές;

Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι θα είναι τόσο φόλα που θα με κάνουν να το αγοράσω και πάλι day-one μόνο και μόνο για να δω πόσο deliver δεν θα κάνουν.

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...