Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνωμη για την περιεργη Off-topic ερωτηση, αλλα το εχω απορια. Οταν παιζεις στο switch oled ειναι το ιδιο με το να παιζεις σε amoled tablet που του εχεις βαλει emulator; 

Επισης σε καποια review, ελεγε οτι το lite ειναι καλυτερο εαν θελεις μονο την φορητη κονσολα, επειδη ο σκελετος ειναι και πιο στιβαρος, ισχυει κατι τετοιο;

Τελος, βλεπω καποιους που βαζουν stand στο switch και παιζουν με δικο τους χειριστηριο. Γιατι; Δεν αναφερομαι στη τηλεοραση, αλλα στην δικη του οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
17 hours ago, Witcher1st said:

Συγνωμη για την περιεργη Off-topic ερωτηση, αλλα το εχω απορια. Οταν παιζεις στο switch oled ειναι το ιδιο με το να παιζεις σε amoled tablet που του εχεις βαλει emulator; 

Ποιο AMOLED tablet μπορεί να παίζει NSw games;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
17 ώρες πριν, mAs_81 είπε

😂 παίδες?ισχυει??!?!

 

Διάβασε από κάτω τα σχόλια και την απάντηση της aspyr .ισχύει όντως και δουλευουν να το φτιάξουν .Είναι γνωστό ότι πλέον περισσότεροι journos δεν παίζουν μέχρι τέλους τα παιχνίδια ,δεν ειναι καν πραγματικοί hardcore gamers όπως παλιά και πολλές φορές τα περνούν είτε άμεσα είτε έμμεσα . Κανένα credibility πλέον δυστυχώς .επίσης καμία δυνατότητα αποζημίωσης για ένα στην ουσία malfunctioning προϊόν .

Καλά να πάθουμε που τα σκαμε σαν ηλίθιοι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
52 minutes ago, Choronzon said:
επίσης καμία δυνατότητα αποζημίωσης για ένα στην ουσία malfunctioning προϊόν .

Δεν ισχύει αυτό, στέλνεις μέιλ στην Νintendo, ζητάς refund και το κανονίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν ισχύει αυτό, στέλνεις μέιλ στην Νintendo, ζητάς refund και το κανονίζουν.

Όντως ? Δε το ήξερα , θνξ 

Edit : επίσημα η n λέει ότι δε γίνονται refund , ανεπισημα διαβάζω ότι αν μιλήσεις στο call center κάτι γίνεται. Έχει κανείς εμπειρία από Ελλάδα με το θέμα ?

Επεξ/σία από Choronzon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 minutes ago, Choronzon said:

Όντως ? Δε το ήξερα , θνξ 

Edit : επίσημα η n λέει ότι δε γίνονται refund , ανεπισημα διαβάζω ότι αν μιλήσεις στο call center κάτι γίνεται. Έχει κανείς εμπειρία από Ελλάδα με το θέμα ?

Έχω πάρει refund σε game αγορασμένο από το Αφρικάνικο eshop μάλιστα, το οποίο ήταν τίγκα στα bugs, το Pillars of Eternity, όταν είχε πρωτοβγεί.

Αν ζητήσεις refund επειδή το game δεν μπορεί να τερματιστεί, εννοείται ότι σου δίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, mAs_81 είπε

😂 παίδες?ισχυει??!?!

Για αυτό το λόγο δεν διαβάζουμε πλέον reviews από ΚΑΝΕΝΑ site. Εγώ προσωπικά ακούω γνώμες από φίλους και γνωστούς και βλέπω videoσ στο YouTube, και αυτά πάντα για να δω το game πως φαίνεται σε εμένα, αν με τραβάει το gameplay του, και όχι αν αρέσει σε αυτόν που έκανε το video.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Choronzon είπε
Είναι γνωστό ότι πλέον περισσότεροι journos δεν παίζουν μέχρι τέλους τα παιχνίδια ,δεν ειναι καν πραγματικοί hardcore gamers όπως παλιά και πολλές φορές τα περνούν είτε άμεσα είτε έμμεσα . Κανένα credibility πλέον δυστυχώς .

Καλά να πάθουμε που τα σκαμε σαν ηλίθιοι 

ειναι ο λογος που εχω σταματησει να διαβαζω τα παντα απο τους παντες εδω και αρκετα χρονια. μονο clickbaits, οποιος προλαβει 1ος ενα review κλπ. ναι ειμαι γερος και εχω μεγαλωσει στην εποχη οπου απλα πηγαινες μποταση-στουρναρη και επαιρνες ενα τυχαιο pc/nes game κι αν εβγαινε καλο τοτε καλως αλλα τουλαχιστον εκεινη την εποχη τα περιοδικα του χωρου τελειωναν τα παιχνιδια πρωτα πριν κανουν ενα review. τωρα η πληροφορια ειναι πολυ πιο ευκολη και μπορεις να παρεις μια γευση πριν τα σκασεις μεν, αλλα αυτο εχει καταντησει και αηδια παραλληλα με ολη αυτη τη "μπιζνα" που εχει στηθει με τον καθε τυχαιο και μη "reviewer". 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, babality είπε

ειναι ο λογος που εχω σταματησει να διαβαζω τα παντα απο τους παντες εδω και αρκετα χρονια. μονο clickbaits, οποιος προλαβει 1ος ενα review κλπ. ναι ειμαι γερος και εχω μεγαλωσει στην εποχη οπου απλα πηγαινες μποταση-στουρναρη και επαιρνες ενα τυχαιο pc/nes game κι αν εβγαινε καλο τοτε καλως αλλα τουλαχιστον εκεινη την εποχη τα περιοδικα του χωρου τελειωναν τα παιχνιδια πρωτα πριν κανουν ενα review. τωρα η πληροφορια ειναι πολυ πιο ευκολη και μπορεις να παρεις μια γευση πριν τα σκασεις μεν, αλλα αυτο εχει καταντησει και αηδια παραλληλα με ολη αυτη τη "μπιζνα" που εχει στηθει με τον καθε τυχαιο και μη "reviewer". 

Συμφωνώ και επαυξάνω. Σε 1 χρόνο και κάτι σαρανταρίζω και πιστεύω ότι οι περισσότεροι gamers εδώ μέσα έχουμε πολλά χρόνια εμπειρίας με το άθλημα και δεν χρειάζεται να περιμένουμε κριτικές και απόψεις από youtubers για να μας πείσουν τι να παρούμε και τι να αποφύγουμε.Βλέπουμε κάτι, το τσιμπάμε ή περιμένουμε να φτιαχτούν τα κουσούρια του και προχωράμε παρακάτω. Πλέον είναι τρομερά εύκολο να βρεις πληροφορίες για ένα game που σε ενδιαφέρει. Εξάλλου στην προκειμένη περίπτωση αν δεν κάνω λάθος το KotOR II δεν βγήκε πριν 18 χρόνια στο OG Xbox? Υπάρχει gamer που να τον ενδιάφερουν λίγο τα RPGs και να μην γνωρίζει περί τίνος πρόκειται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Ren_of_Heavens είπε

Συμφωνώ και επαυξάνω. Σε 1 χρόνο και κάτι σαρανταρίζω και πιστεύω ότι οι περισσότεροι gamers εδώ μέσα έχουμε πολλά χρόνια εμπειρίας με το άθλημα και δεν χρειάζεται να περιμένουμε κριτικές και απόψεις από youtubers για να μας πείσουν τι να παρούμε και τι να αποφύγουμε.Βλέπουμε κάτι, το τσιμπάμε ή περιμένουμε να φτιαχτούν τα κουσούρια του και προχωράμε παρακάτω. Πλέον είναι τρομερά εύκολο να βρεις πληροφορίες για ένα game που σε ενδιαφέρει. Εξάλλου στην προκειμένη περίπτωση αν δεν κάνω λάθος το KotOR II δεν βγήκε πριν 18 χρόνια στο OG Xbox? Υπάρχει gamer που να τον ενδιάφερουν λίγο τα RPGs και να μην γνωρίζει περί τίνος πρόκειται;

Το θέμα δεν περιορίζεται σε youtubers αλλά είναι γενικότερο.

Από την άλλη κατά πόσο ενδιαφέρονται κάποιοι για κριτικές και απόψεις το βλέπουμε όταν ασχολούνται με βαθμολογίες και ακόμα περισσότερο όταν προσπαθούν να συγκρίνουν την ποιότητα-αποδοχή (ή ότι άλλο βάλουν στο μυαλό τους) με βάση τα user score από τα σχετικούς ιστότοπους.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...