Προς το περιεχόμενο

Στο gov.gr το Σύστημα Ελέγχου Συμπεριφοράς Οδηγών και το Ιστορικό Ελέγχων Οχημάτων - ΚΤΕΟ


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε λίγο το μόνο που δεν θα μπαίνει στο gov είναι το νούμερο του βρακιου μας η η απόδειξη ότι και για αυτό το έτος δεν είμαστε καναπεδες

Που είναι τα προσωπικά δεδομένα και τα ατομικά δικαιώματα?? Ραγιάδισμος 

Επεξ/σία από alexvi
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ardi21 είπε

Yπαρχει καποιος τροπος να μην δωσεις του κωδικους στον λογιστη σου και να σου κανει τις δηλωσεις και οτι αλλο χρειαζεται? Καποια στιγμη ειχαν πει οτι θα φτιαξουν ενα συστημα με δευτερο κωδικο οπου θα μπορει να μπει ο λογιστης μετα απο εγκριση σου η κατι τετοιο.

Το είχαν πει αλλά αυτό είναι πολύ δυσλειτουργικό, όταν χειρίζεσαι πελάτη είναι πολλά που κάνεις εκτός των εξουσιοδοτήσεων οπότε το να είσαι όλη μέρα στα τηλέφωνα για 2 step verification θα ήταν προβληματικό. Πχ το να κάνεις ένα αίτημα ή να δεις τις οφειλές ή να δώσεις μια εξουσιοδότηση σε έναν εκτελωνιστή το κάνεις από το λογαριασμό της εταιρείας.

Τα λογιστήρια συχνά έχουν αυξημένους ρόλους, οπότε είτε εμπιστεύεσαι τον άλλον ή όχι

Μια φορά όταν ήμουν σε γραφείο μου είχε έρθει ένας και ήθελε να πληκτρολογήσει αυτός τον κωδικό του στον υπολογιστή μου, του είπα ευγενικά ότι δεν μπορώ να συνεργαστώ μαζί του και πήγε παρακάτω.

 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, manolis940 είπε

Εγώ άνθρωπο με κωδικούς σε excel δεν θα εμπιστευόμουν. Στην χειρότερη αν έχεις μικρό πελατολόγιο και δεν συμφέρει ακόμη να αγοράσεις κάποιο εξειδικευμένο πρόγραμμα για λογιστές, πάντα υπάρχουν οι password managers.
Υπάρχουν λογιστές εκεί έξω που αν ξέρω ότι εσύ είσαι πελάτης τους και ξέρω και το ΑΦΜ σου, μπορώ πολύ εύκολα να πάρω πρόσβαση σε ότι έχεις πρόσβαση μέσω κωδικών taxis, διότι χρησιμοποιούν ένα συγκεκριμένο μοτίβο στους κωδικούς τους.

Αυτά καλό είναι να τα λαμβάνει κάποιος υπ' όψιν.

Τώρα για το κομμάτι της ευθύνης δεν παίζει αυτό. Έχω εξηγήσει παραπάνω πως είναι πολύ εύκολο να βρουν ποιος υπολογιστής και από που οριστικοποιήθηκε η δήλωση.

Υπερβολικό σε βρίσκω. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/2/2024 στις 9:20 ΠΜ, CanonTux είπε

Υπερβολικό σε βρίσκω. 

Δυστυχώς δεν είναι υπερβολή ούτε σενάριο φαντασίας αυτά που περιέγραψε! Το πρόβλημα έγκειται στο ότι οι επαγγελματίες που έχουν τους κωδικούς μας, δεν θέτουν αυξημένα μέτρα ασφαλείας!

Επεξ/σία από gousias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...