Προς το περιεχόμενο

Στο gov.gr το Σύστημα Ελέγχου Συμπεριφοράς Οδηγών και το Ιστορικό Ελέγχων Οχημάτων - ΚΤΕΟ


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ προσπαθώ να μπω από χθες το μεσημέρι παρά πολλές φορές και  βγάζει σφάλμα δεν μου δείχνει τίποτα.. μόνο το ΚΤΕΟ λειτουργεί το ΕΣΣΟ όχι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, Pelopidas82 είπε

Εγώ προσπαθώ να μπω από χθες το μεσημέρι παρά πολλές φορές και  βγάζει σφάλμα δεν μου δείχνει τίποτα.. μόνο το ΚΤΕΟ λειτουργεί το ΕΣΣΟ όχι 

Μπήκα κανονικά νωρίτερα το πρωί.

Μάλλον έπεσαν όλοι οι isnomniacs μαζεμένοι να το τσεκάρουν και κράσαρε ο σέρβερ. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Μα και έτσι τις βλέπεις. Οι παρατηρήσεις δεν έχουν να κάνουν με τις παραβάσεις, αλλά αναφέρουν τις ειδικές συνθήκες με τις οποίες πρέπει να οδηγήσει κάποιος . Πχ να φοράει γυαλιά, ακουστικά, να μην καταναλώνει αλκοόλ, να έχει όριο ταχύτητας, να μην οδηγεί σε αυτοκινητόδρομους κ.ο.κ.

Okay. Κατάλαβα. Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, manolis940 said:

Άμα δεν υπήρχε τρόπος να προστατευτούμε από αυτά θα βάζαμε μια μέτρα στο λαιμό και θα κάναμε βουτιά στην Θάλασσα. Μετά το GTPR οι λογιστές είναι υποχρεωμένοι τα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του πελάτη τους να τα κρυπτογραφούν. Εσύ τώρα ως πελάτης καλό είναι να ρωτήσεις τον λογιστή σου πως διασφαλίζονται τα δικά σου προσωπικά δεδομένα. Στο δικός μας έχουμε software το οποίο έχει κρυπτογραφιμένη βάση δεδομένων και έχει δικό του browser με τον οποίο περιηγούμεστε στις διάφορες υπηρεσίες για παράδειγμα.

Εγγυάσαι για το σύνολο των συναδέλφων σου; Φαντάζομαι όχι. Μπορεί να είναι υποχρεωμένοι, όπως υποχρεωμένοι είναι διάφοροι άλλοι επαγγελματίες για ένα σωρό πράγματα. Μέχρι και ηλεκτρολόγοι εκδίδουν ΥΔΕ χωρίς καν αυτοψία στο χώρο, με κίνδυνο (στο συγκεκριμένο κλάδο) ακόμα και γι' ανθρώπινες ζωές.

Όπως είπα και πριν, μπορεί ο τάδε λογιστής (π.χ. εσύ) να είναι καλός, χρυσός, και καθ' όλα τυπικός. Αυτό δε συνεπάγεται κάτι για όλους τους υπόλοιπους. Στη χώρα του «έλα μωρέ» ζούμε. Πιο πολλοί είναι οι επαγγελματίες του «έλα μωρέ», παρά οι τυπικοί.

1 hour ago, manolis940 said:

Αυτό το πράγμα έχει συζητηθεί πολλάκις εδώ στο insomnia και αν θυμάμαι καλά συμμετείχες και εσύ σε συζήτηση όπου είχαμε απαντήσει επαρκώς διάφοροι απ' τον χώρο της λογιστικής αλλά κρατάω μια πισινή γιατί βαριέμαι να κάνω έρευνα.

Οι υπηρεσίες που μπορεί να εξουσιοδοτήσει ένας πολίτης ένα λογιστή για να εκτελέσει αντί γι αυτόν είναι αρκετά περιορισμένες(Ε9, Ε1, Ε3 και άλλα τέτοια βασικά). Αν εσύ δεν θες τίποτα πέραν αυτών των βασικών τότε μπορείς μιας χαρά να εξουσιοδοτήσεις τον λογιστή σου να κάνει τα παραπάνω και θα είστε μια χαρά χαρούμενοι. Αν όμως θες να κάνει διάφορα άλλα για εσένα πχ ΚΕΑ, Α21, επιδόματα πετρελαίου κτλ κτλ, δεν μπορείς να τον εξουσιοδοτήσεις για κάτι τέτοιο γι αυτό και δίνουν όλοι τους κωδικούς τους.

Μπορεί να 'χω ξανασυμμετάσχει σε παρόμοια κουβέντα, ούτε 'γω θυμάμαι.

Όμως αυτό που λες για το ΚΕΑ, Α21, κ.λπ αποδεικνύει αυτό που έγραψα παραπάνω. Ο ρόλος του λογιστή είναι να κάνει αιτήσεις για επιδόματα; Προφανώς και όχι, αλλά για να εξυπηρετήσουν τον πελάτη τους, σχεδόν όλοι κάνουν και αυτά. 

Για τον ίδιο ακριβώς λόγο όμως (ευκολία - εξυπηρέτηση) θα πουν «γράψε μου τους κωδικούς» αντί για «μπες εκεί, κάνε αυτό, πάτα το άλλο» (εξουσιοδότηση). Σε βάθος εκατοντάδων ή χιλιάδων πελατών, το «γράψε μου κωδικούς» γίνεται η de facto συμπεριφορά, ακόμα και για ένα Ε1. Από το να ρωτάς, να εξηγείς (και ο παππούς δε θα καταλάβει καν τι του λες), να καθοδηγείς, κ.λπ, καταλήγεις στην εύκολη λύση. 

1 hour ago, manolis940 said:

Το ότι δεν θέλει να φαίνεται κτλ είναι τεράστιος μύθος. Ένας σοβαρός λογιστής ξέρει ότι όταν καταχωρεί μια δήλωση αφήνει ένα ηλεκτρονικό αποτύπωμα στην πλατφόρμα. Επίσης ξέρει ότι για να αποφύγει ελέγχους πρέπει να φαίνεται ότι έχει και κάποιο κέρδος. Οπότε αυτό που κάνει αν θέλει να φοροδιαφύγει, κόβει για όλες τις δηλώσεις μία απόδειξη, μικρότερης της πραγματικής αξίας

Η φράση κλειδί είναι το «κάποιο κέρδος». Το ίδιο ακριβώς κάνει και κάθε άλλη επιχείρηση (ακόμα και αν μιλάμε για ψαροταβέρνα). Δε χρειάζεται να εκδωθούν παραστατικά για κάθε εργασία, απλά να μη φαίνονται περίεργα τα νούμερα.  Φυσικά δε γίνεται σε κάθε χρήση να μπαίνεις μέσα, αλλά σε τι θα ωφελούσε να εκδίδει παραστατικά για όλες τις δηλώσεις (αλλά μικρότερης αξίας), αντί να εκδίδει απλά για όσους πελάτες δεν ξέρει, ή δεν εμπιστεύεται, και για τους υπόλοιπους μαύρα;

Και όχι, δε κατηγορώ τους λογιστές γι' αυτό, ούτε κανένα άλλο είδος επαγγελματία. Ζούμε σε μια χώρα που η φορολόγηση δεν είναι "fair share" και ανταποδοτική για την κοινωνία, αλλά τροχοπέδη και θηλιά στο λαιμό. Θα μου κάνει μεγάλη εντύπωση αν δω κάποιον όντως να μην φοροδιαφεύγει. 

Επ' ευκαιρίας το ηλεκτρονικό ίχνος, ό,τι και αν θέλεις να πεις με αυτή τη φράση, μπορεί ν' αποφευχθεί πανεύκολα. Μπαίνοντας σαν ιδιώτης (με τους κωδικούς), από καθαρό browser, και από διεύθυνση που δεν μπορεί ν' αντιστοιχηθεί με το γραφείο, δεν υπάρχει κάτι που να σε συνδέει με τη δήλωση. Τυπικά και κυριολεκτικά πάλι υπάρχει, αλλά η διαδιακασία που πρέπει ν' ακολουθηθεί για να βρεθεί ο "ένοχος" αφορά... τρομοκρατική οργάνωση, όχι «τον λογιστή που έκανε 5 δηλώσεις "μαύρες"». 

1 hour ago, manolis940 said:

Μύθος επίσης παραμένει ότι θα γκρινιάξει αν αλλάξεις κωδικούς. Γιατί να το κάνει; Δικοί του είναι; Ο μόνος λόγος για να το κάνει είναι σε περίπτωση που δεν τον έχεις πληρώσει που και πάλι δεν έχει να κάνει με τους κωδικούς.

Για τον ίδιο λόγο με πριν: ευκολία. Δεν είναι το ίδιο να συνδεθεί με τον κωδικό που έχει αποθηκεύσει, με το να θέλει κάθε φορά άλλο κωδικό. Το αν χρωστάς χρήματα είναι άλλη κουβέντα. 

Ευελπιστώ πάντως ότι φέτος που (λένε ότι) θα κάνουν αυτόματες τις δηλώσεις για τις πιο απλές περιπτώσεις, να ηρεμήσετε κι εσείς λίγο. Προσωπικά αν ήμουν λογιστής θα προτιμούσα ν' ασχολούμαι μόνο με βιβλία, παρά να με παίρνουν κάθε 5 λεπτά για «μια αιτησούλα, ένα λεπτό» (και απλήρωτη η αιτησούλα). :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, polaki είπε

Δε νομίζω να γίνουν ποτε πιο σημαντικοί απτου Gmail! Όλη η ζωή μας εξαρτάται από αυτούς! 😂

 

Ωραίο το σύστημα, μπήκα και είδα δεν έχω καμία παράβαση. Αλλά ξέρει κανεις τί είναι αυτές οι παρατηρήσεις; 
 

IMG_5973.jpeg

Έχεις πρόβλημα στο ένα σου μάτι και η άδεια σου έχει περιορισμένη διάρκεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, BadBoy said:

Έχεις πρόβλημα στο ένα σου μάτι και η άδεια σου έχει περιορισμένη διάρκεια.

Thanks, μου το έστειλε και ένας άλλος φίλος εχθές σε ΡΜ! Κάθε 3 χρόνια πρέπει να ανανεώνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, dpolal said:

https://www.lanis.gr/el/xrisima/kodikoi-paratiriseon-adeion-odigisis

Πρέπει να οδηγείς απαραίτητα με Γυαλιά. :D

🤓 Ω εξερετικα ! θα δειχνω σοφιστικε μπροστα απο το τιμονι !😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Haldol είπε

Εγγυάσαι για το σύνολο των συναδέλφων σου; Φαντάζομαι όχι. Μπορεί να είναι υποχρεωμένοι, όπως υποχρεωμένοι είναι διάφοροι άλλοι επαγγελματίες για ένα σωρό πράγματα. Μέχρι και ηλεκτρολόγοι εκδίδουν ΥΔΕ χωρίς καν αυτοψία στο χώρο, με κίνδυνο (στο συγκεκριμένο κλάδο) ακόμα και γι' ανθρώπινες ζωές.

Όπως είπα και πριν, μπορεί ο τάδε λογιστής (π.χ. εσύ) να είναι καλός, χρυσός, και καθ' όλα τυπικός. Αυτό δε συνεπάγεται κάτι για όλους τους υπόλοιπους. Στη χώρα του «έλα μωρέ» ζούμε. Πιο πολλοί είναι οι επαγγελματίες του «έλα μωρέ», παρά οι τυπικοί.

Μπορεί να 'χω ξανασυμμετάσχει σε παρόμοια κουβέντα, ούτε 'γω θυμάμαι.

Όμως αυτό που λες για το ΚΕΑ, Α21, κ.λπ αποδεικνύει αυτό που έγραψα παραπάνω. Ο ρόλος του λογιστή είναι να κάνει αιτήσεις για επιδόματα; Προφανώς και όχι, αλλά για να εξυπηρετήσουν τον πελάτη τους, σχεδόν όλοι κάνουν και αυτά. 

Για τον ίδιο ακριβώς λόγο όμως (ευκολία - εξυπηρέτηση) θα πουν «γράψε μου τους κωδικούς» αντί για «μπες εκεί, κάνε αυτό, πάτα το άλλο» (εξουσιοδότηση). Σε βάθος εκατοντάδων ή χιλιάδων πελατών, το «γράψε μου κωδικούς» γίνεται η de facto συμπεριφορά, ακόμα και για ένα Ε1. Από το να ρωτάς, να εξηγείς (και ο παππούς δε θα καταλάβει καν τι του λες), να καθοδηγείς, κ.λπ, καταλήγεις στην εύκολη λύση. 

Η φράση κλειδί είναι το «κάποιο κέρδος». Το ίδιο ακριβώς κάνει και κάθε άλλη επιχείρηση (ακόμα και αν μιλάμε για ψαροταβέρνα). Δε χρειάζεται να εκδωθούν παραστατικά για κάθε εργασία, απλά να μη φαίνονται περίεργα τα νούμερα.  Φυσικά δε γίνεται σε κάθε χρήση να μπαίνεις μέσα, αλλά σε τι θα ωφελούσε να εκδίδει παραστατικά για όλες τις δηλώσεις (αλλά μικρότερης αξίας), αντί να εκδίδει απλά για όσους πελάτες δεν ξέρει, ή δεν εμπιστεύεται, και για τους υπόλοιπους μαύρα;

Και όχι, δε κατηγορώ τους λογιστές γι' αυτό, ούτε κανένα άλλο είδος επαγγελματία. Ζούμε σε μια χώρα που η φορολόγηση δεν είναι "fair share" και ανταποδοτική για την κοινωνία, αλλά τροχοπέδη και θηλιά στο λαιμό. Θα μου κάνει μεγάλη εντύπωση αν δω κάποιον όντως να μην φοροδιαφεύγει. 

Επ' ευκαιρίας το ηλεκτρονικό ίχνος, ό,τι και αν θέλεις να πεις με αυτή τη φράση, μπορεί ν' αποφευχθεί πανεύκολα. Μπαίνοντας σαν ιδιώτης (με τους κωδικούς), από καθαρό browser, και από διεύθυνση που δεν μπορεί ν' αντιστοιχηθεί με το γραφείο, δεν υπάρχει κάτι που να σε συνδέει με τη δήλωση. Τυπικά και κυριολεκτικά πάλι υπάρχει, αλλά η διαδιακασία που πρέπει ν' ακολουθηθεί για να βρεθεί ο "ένοχος" αφορά... τρομοκρατική οργάνωση, όχι «τον λογιστή που έκανε 5 δηλώσεις "μαύρες"». 

Για τον ίδιο λόγο με πριν: ευκολία. Δεν είναι το ίδιο να συνδεθεί με τον κωδικό που έχει αποθηκεύσει, με το να θέλει κάθε φορά άλλο κωδικό. Το αν χρωστάς χρήματα είναι άλλη κουβέντα. 

Ευελπιστώ πάντως ότι φέτος που (λένε ότι) θα κάνουν αυτόματες τις δηλώσεις για τις πιο απλές περιπτώσεις, να ηρεμήσετε κι εσείς λίγο. Προσωπικά αν ήμουν λογιστής θα προτιμούσα ν' ασχολούμαι μόνο με βιβλία, παρά να με παίρνουν κάθε 5 λεπτά για «μια αιτησούλα, ένα λεπτό» (και απλήρωτη η αιτησούλα). :P

Γενικά δεν είμαι στο λογιστήριο κανενός και δεν δίνω εγγύηση για κανένα. Σαν πελάτης σου είπα τι πρέπει να κάνεις στο ελάχιστο για να ενημερωθείς. Θα ακουστώ και γραφικός αλλά αν δεν παίρνεις έντυπο GDPR φύγε χθες!

Κατ' εμέ ο λογιστής πρέπει να είναι κάποιος που να εμπιστεύεσαι. Ωστόσο όπως και να χει πρέπει να κάνεις τις επιλογές σου. Θες να περιοριστείς στις εξουσιωδοτήσεις του gsis και όλα τα άλλα να τα κάνεις μόνος σου; Έχει καλώς. Δεν θες. Πρέπει να μοιραστείς τους κωδικούς σου.

Ο λογιστής είναι ελεύθερος επαγγελματίας και μπορεί να κάτσει και 12 το βράδυ να κάνει κάποια δουλειά. Αν οι κωδικοί σου δεν λειτουργούν δεν θα την κάνει. Προσωπικά θα έπαιρνα τηλέφωνο έστω και αργά για να βγάλω την ευθύνη από πάνω μου. Αν ο πελάτης με καθυστερεί συχνά σε σχέση με τους υπόλοιπους θα χρέωνα και κάτι παραπάνω.

Στα των φορολογικών για ένα λογιστή δεν είναι εύκολο να κρύψει τα στοιχεία του στο Internet οπότε κάνει αυτό που ξέρει καλύτερα. Μαγειρεύει τα νούμερα. Και οι ελεγκτικές αρχές έχουν εικόνα το πόσες δηλώσεις έχει καταθέσει κάποιος καθώς μπορούν και από άλλα στοιχεία να καταλάβουν πόσες φορολογικές δηλώσεις κάνεις όπως για παράδειγμα τον αριθμό των υπαλλήλων σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίες όλες αυτές οι προσθέσεις υπηρεσιών αλλά κάπου έχει αρχίσει να γίνεται δύσκολο να τις βρεις.Μου είναι πιο ευκολο να βρίσκω αρθρα που παραπέμπουν σε αυτές παρά να τις βρω μέσα το gov.gr  .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, gousias είπε

Και τι μπορεί να γίνει, όταν χρειάζεται συνήθως η ετήσια καταχώρηση από λογιστή για φορολογική δήλωση; Το έχω σκεφτεί προ πολλού κι εγώ και μάλιστα 1-2 φορές είχα αλλάξει κωδικό, αλλά μετά άρχιζε γκρίνιες ο λογιστής όταν πήγαινα στην επόμενη δήλωση, ότι δεν μπορούσε να μπει κλπ.

Το ορθότερο θα ήταν να υπάρχει δυνατότητα πρόσβασης σε συγκεκριμένο μενού από τον λογιστή και με διαφορετικό κωδικό και ακόμη καλύτερα με μία δυνατότητα επαλήθευσης από τον κύριο κάτοχο μέσω πχ 2FA ή κάπως έτσι, όταν θα επιλεγόταν καταχώρηση κάποιας κατάστασης.

image.png.c7ee6840c19174ae2475f2c7593e4901.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, manolis940 είπε

Εσύ τώρα ως πελάτης καλό είναι να ρωτήσεις τον λογιστή σου πως διασφαλίζονται τα δικά σου προσωπικά δεδομένα. Στο δικός μας έχουμε software το οποίο έχει κρυπτογραφιμένη βάση δεδομένων και έχει δικό του browser με τον οποίο περιηγούμεστε στις διάφορες υπηρεσίες για παράδειγμα.

 

Ακριβώς αυτό κάνουν όλοι :-) :-) . Ούτε ένας στους 100 θα έλεγα. Είχα ρωτήσει και εγώ τον δικό μου και μου είχε πεί ότι έχει όλους τους κωδικούς των πελατών και εταιριών σε ένα excel στον υπολογιστή του. Φυσικά ούτε να ακούσει για εξουσιοδότηση. Οπότε αλλάζω τον κωδικό και όταν θέλει να κάνει κάτι με πέρνει και μου λέει να βάλω τον κωδικό που του έχω δώσει για να μπει και μετά τον αλλάζω ξανά. 

Φυσικά και πιστεύω ότι το κάνουν για να μην φέρουν την ευθύνη των δηλώσεων. Αν γίνει η στραβή τράβα εσύ και πες ότι μου την έκανε ο λογιστής την δήλωση ή οτιδήποτε άλλο έκανε και περίμενε να βγάλεις άκρη....

 

Επεξ/σία από pdamigos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pdamigos είπε

Ακριβώς αυτό κάνουν όλοι :-) :-) . Ούτε ένας στους 100 θα έλεγα. Είχα ρωτήσει και εγώ τον δικό μου και μου είχε πεί ότι έχει όλους τους κωδικούς των πελατών και εταιριών σε ένα excel στον υπολογιστή του. Φυσικά ούτε να ακούσει για εξουσιοδότηση. Οπότε αλλάζω τον κωδικό και όταν θέλει να κάνει κάτι με πέρνει και μου λέει να βάλω τον κωδικό που του έχω δώσει για να μπει και μετά τον αλλάζω ξανά. 

Φυσικά και πιστεύω ότι το κάνουν για να μην φέρουν την ευθύνη των δηλώσεων. Αν γίνει η στραβή τράβα εσύ και πες ότι μου την έκανε ο λογιστής την δήλωση ή οτιδήποτε άλλο έκανε και περίμενε να βγάλεις άκρη....

 

Εγώ άνθρωπο με κωδικούς σε excel δεν θα εμπιστευόμουν. Στην χειρότερη αν έχεις μικρό πελατολόγιο και δεν συμφέρει ακόμη να αγοράσεις κάποιο εξειδικευμένο πρόγραμμα για λογιστές, πάντα υπάρχουν οι password managers.
Υπάρχουν λογιστές εκεί έξω που αν ξέρω ότι εσύ είσαι πελάτης τους και ξέρω και το ΑΦΜ σου, μπορώ πολύ εύκολα να πάρω πρόσβαση σε ότι έχεις πρόσβαση μέσω κωδικών taxis, διότι χρησιμοποιούν ένα συγκεκριμένο μοτίβο στους κωδικούς τους.

Αυτά καλό είναι να τα λαμβάνει κάποιος υπ' όψιν.

Τώρα για το κομμάτι της ευθύνης δεν παίζει αυτό. Έχω εξηγήσει παραπάνω πως είναι πολύ εύκολο να βρουν ποιος υπολογιστής και από που οριστικοποιήθηκε η δήλωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Pelopidas82 είπε

Εγώ προσπαθώ να μπω από χθες το μεσημέρι παρά πολλές φορές και  βγάζει σφάλμα δεν μου δείχνει τίποτα.. μόνο το ΚΤΕΟ λειτουργεί το ΕΣΣΟ όχι 

και εγω τωρα το ιδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/1/2024 στις 8:16 ΜΜ, nikos16717 είπε

Άλλο ένα θετικό βήμα, αλλά με τόσα δεδομένα που είναι φορτωμένα στην ΑΑΔΕ  σε λίγο οι κωδικοί taxis θα είναι ποιο σημαντικοί κωδικοί που έχουμε. 

Και πιστεύω ότι 9/10 έχουν αρκετά ευπροσπέλαστους κωδικούς...

Πολύ καλό point, δεν το είχα σκεφτεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 30/01/2024 at 20:30, Haldol said:

Το 80% δίνουν τους κωδικούς στο λογιστή τους, αέρα - πατέρα. Που ακόμα και ο λογιστής να'ναι ο πιο καλός άνθρωπος του κόσμου, πάλι δεν υπάρχει εγγύηση ότι δε θα του κλέψουν τους κωδικούς όλου του πελατολογίου του, είτε phisάροντάς τον, ή με keylogger, ή κάποιον άλλο από τους δεκάδες τρόπους που υπάρχουν. Ζούμε πριν την αρχή νέων τύπων απάτης.

:D

Yπαρχει καποιος τροπος να μην δωσεις του κωδικους στον λογιστη σου και να σου κανει τις δηλωσεις και οτι αλλο χρειαζεται? Καποια στιγμη ειχαν πει οτι θα φτιαξουν ενα συστημα με δευτερο κωδικο οπου θα μπορει να μπει ο λογιστης μετα απο εγκριση σου η κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...