Προς το περιεχόμενο

Στην παραγωγή τα νέα iPad Pro OLED και MacBook Air με M3, που κυκλοφορούν στα τέλη Μαρτίου


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, S2Katana είπε

Δεν κατάλαβες, εγώ δουλεύω αποκλειστικά στο οικοσύστημα της Apple 20 χρόνια. Αλλά οι τιμές των μεταχειρισμένων είναι παράλογες σε σχέση με το κόστος των καινούριων συσκευών. 

Δεν διαφωνώ σε αυτό. Απλά σου εξηγώ ότι ο λόγος είναι ότι η επεξεργαστική τους ισχύ είναι μπροστά από τον ανταγωνισμό μετά τον Μ1. Αυτό, σε συνδυασμό με την υποστήριξη της Apple με αναβαθμίσεις, τα κάνει να πωλούνται ακριβά καινούρια, άρα και μεταχειρισμένα. Παρόλα αυτά αξίζουν ένα μεγάλο μέρος των χρημάτων τους μιας και δεν έχουν ανταγωνισμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 minutes ago, Tlykog said:

Δεν διαφωνώ σε αυτό. Απλά σου εξηγώ ότι ο λόγος είναι ότι η επεξεργαστική τους ισχύ είναι μπροστά από τον ανταγωνισμό μετά τον Μ1. Αυτό, σε συνδυασμό με την υποστήριξη της Apple με αναβαθμίσεις, τα κάνει να πωλούνται ακριβά καινούρια, άρα και μεταχειρισμένα. Παρόλα αυτά αξίζουν ένα μεγάλο μέρος των χρημάτων τους μιας και δεν έχουν ανταγωνισμό.

Συμφωνώ. Ακόμη και ο Μ1 είναι overpowered για το iPad OS στην παρούσα μορφή του. Αλλά δεν έχει λογική να πουλάς κάτι μεταχειρισμένο πολύ κοντά στην τιμή του σφραγισμένου χωρίς εγγύηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, S2Katana είπε

Συμφωνώ. Ακόμη και ο Μ1 είναι overpowered για το iPad OS στην παρούσα μορφή του. Αλλά δεν έχει λογική να πουλάς κάτι μεταχειρισμένο πολύ κοντά στην τιμή του σφραγισμένου χωρίς εγγύηση.

Το έχω δει και όντως είναι τραγικό. 

Κάποιοι τα αγοράζουν με τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ και το πουλάνε στην ίδια τιμη που το αγόρασαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SeaLion είπε

Ωραία, να πέσουν λίγο οι τιμές στα Air M2... Το Μ3 δεν θα με ένοιαζε και να το έκανα skip από άποψη SoC, και σχεδιαστικά θα μείνει ακριβώς το ίδιο.

Είχα το ipad air και το έδωσα... Δεν δουλεύεται πλέον 60άρα οθόνη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostasfalcon είπε

Είχα το ipad air και το έδωσα... Δεν δουλεύεται πλέον 60άρα οθόνη

Κακή συνήθεια της εποχής. Πρώτα σε κακομαθαίνουν και μετά το χρυσοπληρώνεις για να το έχεις…
Προσωπικά έχω τα πάντα στα 60hz γιατί με ενδιαφέρει η διάρκεια μπαταρίας. Έχω iPad Pro m1 και MacBook με m3 pro SOC. Όλα στα 60.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kostasfalcon είπε

Είχα το ipad air και το έδωσα... Δεν δουλεύεται πλέον 60άρα οθόνη

Macbook Air εννοούσα εγώ, αλλά κι αυτό στα 60 παίζει.

Προσωπικά δε με νοιάζει πολύ, έτσι κι αλλιώς docked τα χρησιμοποιώ κυρίως τα laptops, κι εκεί στην μεγάλη οθόνη 60άρα έχω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Tlykog είπε

Κακή συνήθεια της εποχής. Πρώτα σε κακομαθαίνουν και μετά το χρυσοπληρώνεις για να το έχεις…
Προσωπικά έχω τα πάντα στα 60hz γιατί με ενδιαφέρει η διάρκεια μπαταρίας. Έχω iPad Pro m1 και MacBook με m3 pro SOC. Όλα στα 60.

Έχεις κλειδώσει την οθόνη του iPad Pro M1 στα 60 hz , με την λειτουργία οικονομία μπαταριας? Παντως η οθόνη του iPad Pro  με M επεξεργαστή είναι απίστευτη. Πέρα από τα 120hz ,έχει και πολύ καλή φωτεινότητα . Ελπίζω οι oled να είναι καλυτερες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, atheatos είπε

Έχεις κλειδώσει την οθόνη του iPad Pro M1 στα 60 hz , με την λειτουργία οικονομία μπαταριας? Παντως η οθόνη του iPad Pro  με M επεξεργαστή είναι απίστευτη. Πέρα από τα 120hz ,έχει και πολύ καλή φωτεινότητα . Ελπίζω οι oled να είναι καλυτερες.

Όχι. Κανονικά. Πήγα ρυθμίσεις, μετά προσβασιμότητα, μετά κίνηση, περιορισμός καρέ και το ενεργοποίησα. Αυτό κάνει την οθόνη να τρέχει στα 60Hz. Αν έκανα κάπου λάθος στο προηγούμενο είναι γιατί στο γράφω απ έξω. Είμαι στο γραφείο και έχω το tablet στο σπίτι.

Έχω το 11άρι και είμαι πολύ ευχαριστημένος, παρότι είναι IPS. Λογικά οι OLED θα είναι καλύτερες, αλλά δεν αποτελεί κίνητρο για να αλλάξω ακόμα το ipad μου. Ακόμα και σε macbook δεν κάνει τρελή διαφορά ο M3 από τον Μ1.

Επεξ/σία από Tlykog
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, kostasfalcon said:

Είχα το ipad air και το έδωσα... Δεν δουλεύεται πλέον 60άρα οθόνη

 

5 hours ago, S2Katana said:

Ακριβώς, είναι να μην συνηθίσεις 120.

δεν καταλαβαινω καμια διαφορα ουτε στο iPad Pro ουτε στο iPhone 15 Pro. μονο OLED vs LCD καταλαβαινω διαφορες, οτιδηποτε πανω απο 40fps μου φαινεται μια χαρα

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Snolly said:

 

δεν καταλαβαινω καμια διαφορα ουτε στο iPad Pro ουτε στο iPhone 15 Pro. μονο OLED vs LCD καταλαβαινω διαφορες, οτιδηποτε πανω απο 40fps μου φαινεται μια χαρα

Δεν είναι ακριβώς διαφορά, όσο πιο ξεκούραστη χρήση. Σαφώς όμως είμαστε basic users. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Tlykog είπε

Κακή συνήθεια της εποχής. Πρώτα σε κακομαθαίνουν και μετά το χρυσοπληρώνεις για να το έχεις…
Προσωπικά έχω τα πάντα στα 60hz γιατί με ενδιαφέρει η διάρκεια μπαταρίας. Έχω iPad Pro m1 και MacBook με m3 pro SOC. Όλα στα 60.

Δεν παλεύεται το 60αρι...ένας ζελες παντού 

1 ώρα πριν, Snolly είπε

 

δεν καταλαβαινω καμια διαφορα ουτε στο iPad Pro ουτε στο iPhone 15 Pro. μονο OLED vs LCD καταλαβαινω διαφορες, οτιδηποτε πανω απο 40fps μου φαινεται μια χαρα

Ε όχι....

Τρέμει ολόκληρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Δεν παλεύεται το 60αρι...ένας ζελες παντού 

Πραγματικά δε μπορώ να σε καταλάβω.

Επειδή τα γούστα σου είναι διαφορετικά από τα δικά μου πρέπει να συμφωνήσω με τα δικά σου, αλλιώς βάζεις αρνητική φατσούλα...

Θα ήθελες να πιάσω όσα μηνύματα έχεις ποστάρει και να κάνω το ίδιο σε όσα το γούστο μου διαφωνεί με το δικό σου;

Να δω πότε θα ωριμάσετε μερικοί...

Επεξ/σία από Tlykog
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Tlykog είπε

Πραγματικά δε μπορώ να σε καταλάβω.

Επειδή τα γούστα σου είναι διαφορετικά από τα δικά μου πρέπει να συμφωνήσω με τα δικά σου, αλλιώς βάζεις αρνητική φατσούλα...

Να δω πότε θα ωριμάσετε μερικοί...

Δεν φταίω εγώ αν δεν μπορείς να ξεχωρίσεις το smoothness των 120hz ΠΑΝΤΟΥ...στον browser και στα εφφε άνοιγμα κλείσιμο apps και στο ρολάρισμα γενικά.

Τις εξυπνάδες περί ωριμότητας κρατάς τες για τον εαυτό σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...