Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε το iOS 17.3 με λειτουργία Προστασίας κλεμμένης συσκευής


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, koutsis said:

Μάλλον δεν κατάλαβες τη νέα λειτουργία. Διάβασε ξανά την είδηση...

Μα εγώ το pin μου δημόσια δεν το έχω χρησιμοποιήσει πουθενά, αφού χρησιμοποιώ μόνο το αποτύπωμα παντού.

Και αν χρησιμοποιούσα κάπου το pin θα ήταν για το ξεκλείδωμα οθόνης (το μοτίβο δηλαδή), pin για να ανοίξω το κινητό δεν θα βάλω ποτέ δημόσια, το pin για την τράπεζα είναι άλλο αλλά κι εκεί δακτυλικό αποτύπωμα χρησιμοποιώ.

Πως σας κλέβουν το pin; Πρέπει ντε και καλά να χρησιμοποιήσεις το pin σε κάποια φάση;

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

3 hours ago, Diavolos666 said:

Πρέπει ντε και καλά να χρησιμοποιήσεις το pin σε κάποια φάση;

Ναι, υπάρχουν κάποιες συνθήκες κάτω από τις οποίες απαιτείται η χρήση του passcode της συσκευής…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, kaliakman είπε

Ξεκλειδώνουν μια χαρά (ότι το pin αλλά reset) και καταλήγουν Ασία μεριά...

Εγώ πάντως ένα I phone 7 plus που είχα όπου και αν το πήγα έφαγα πόρτα πριν προλάβω να ολοκληρώσω το «κλειδωμένο στο I cloud”

 Και μιλάμε για συσκευή που έχει σταματήσει στην 15 έκδοση του iOS και δέχεται μόνο ενημερώσεις ασφαλείας της ίδιας έκδοσης .

 Υ.Γ Please να χαρείς μην μου αναφέρεις τα βίντεο στο YouTube που κυκλοφορούν ας κρατήσουμε ένα επίπεδο 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, flyer said:

Ναι, υπάρχουν κάποιες συνθήκες κάτω από τις οποίες απαιτείται η χρήση του passcode της συσκευής…

Ότι και να λέει/γραφει η Apple, εμένα πολλές περισσότερες φορές μου ζητάει passcode. Και όχι, ούτε 4 ώρες έχουν περάσει από τελευταίο faceID ούτε έχω κάνει λάθος 5 φορές αναγνώριση προσώπου. 

Αρκετές φορές στο τελείως άσχετο μου ζητάει passcode. Θα προσπαθήσω να το παρατηρήσω σήμερα και να επανέλθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 ώρα πριν, polaki είπε

Ότι και να λέει/γραφει η Apple, εμένα πολλές περισσότερες φορές μου ζητάει passcode. Και όχι, ούτε 4 ώρες έχουν περάσει από τελευταίο faceID ούτε έχω κάνει λάθος 5 φορές αναγνώριση προσώπου. 

Αρκετές φορές στο τελείως άσχετο μου ζητάει passcode. Θα προσπαθήσω να το παρατηρήσω σήμερα και να επανέλθω.

Να τσεκάρεις πόσες φορές "ξυπνάει" η συσκευή σου και προσπαθεί να χρησιμοποιήσει το face ID γιατί αυτό που περιγράφεις προφανώς και δεν είναι φυσιολογικό. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Arkin είπε

Η προστασια που θα ηθελα να μπει σε καθε κινητο οταν το κλεβουν οι απατεωνες θα ηθελα να ειναι μια εκρηξη μολις δουμε οτι το χασαμε και μας το κλεψανε. Ετσι οπως θα το εχουν στα απαλα χερακια τους να κανει ενα μπουμ και γεια σας. Ολα τα αλλα ειναι ημιμετρα μεταξυ μας μιας και οι κλεφτες δεν εχουν το θεο τους.

Iphone 16, claymore edition.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, billdanos said:

Να τσεκάρεις πόσες φορές "ξυπνάει" η συσκευή σου και προσπαθεί να χρησιμοποιήσει το face ID γιατί αυτό που περιγράφεις προφανώς και δεν είναι φυσιολογικό. 

όταν λες ξυπνάει τί εννοείς, πώς μπορώ να το τεστάρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 λεπτά πριν, polaki είπε

όταν λες ξυπνάει τί εννοείς, πώς μπορώ να το τεστάρω?

Ξεκίνα από τα βασικά. Έχεις ενεργή την επιλογή να ανοίγει η οθόνη όταν απλά κουνάς/πιάνεις την συσκευή (Raise to wake στο μενού Display & Brightness)? Έχω παρατηρήσει επίσης πως με λεπτές θήκες που έχω κατά καιρούς τύπου "πουγκί", η οθόνη ξυπνάει ενώ απλά κρατάω τη συσκευή στο χέρι με αποτέλεσμα να προσπαθεί να ξεκλειδώσει ενεργοποιώντας το face id. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Chris_BMW είπε

Εγώ πάντως ένα I phone 7 plus που είχα όπου και αν το πήγα έφαγα πόρτα πριν προλάβω να ολοκληρώσω το «κλειδωμένο στο I cloud”

 Και μιλάμε για συσκευή που έχει σταματήσει στην 15 έκδοση του iOS και δέχεται μόνο ενημερώσεις ασφαλείας της ίδιας έκδοσης .

 Υ.Γ Please να χαρείς μην μου αναφέρεις τα βίντεο στο YouTube που κυκλοφορούν ας κρατήσουμε ένα επίπεδο 

Δεν ξέρω σε ποιο βίντεο αναφέρεσαι. Μένω Λονδίνο και σε πολλούς φίλους και γνωστούς είναι γνωστό το τραγούδι. Κλέψιμο και μετά από 2-3 βδομάδες τα βλέπουμε μέσα από το iCloud στην Ασία για λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Diavolos666 είπε

Εγώ στο android κινητό μου ...

12 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Οχι δεν εχω iphone, αλλα ...

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί άτομα χωρίς iPhone έχουν τόσο έντονη άποψη για τα πράγματα, πόσο μάλλον όταν επιμένουν κιόλας ενώ άλλοι τους υποδεικνύουν πως κάνουν λάθος!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Chris_BMW είπε

Εγώ πάντως ένα I phone 7 plus που είχα όπου και αν το πήγα έφαγα πόρτα πριν προλάβω να ολοκληρώσω το «κλειδωμένο στο I cloud”

 Και μιλάμε για συσκευή που έχει σταματήσει στην 15 έκδοση του iOS και δέχεται μόνο ενημερώσεις ασφαλείας της ίδιας έκδοσης .

 Υ.Γ Please να χαρείς μην μου αναφέρεις τα βίντεο στο YouTube που κυκλοφορούν ας κρατήσουμε ένα επίπεδο 

Γίνεται καλά τα λέει. Απλά δεν είναι εύκολο και δεν αξίζει

2 ώρες πριν, kaliakman είπε

Δεν ξέρω σε ποιο βίντεο αναφέρεσαι. Μένω Λονδίνο και σε πολλούς φίλους και γνωστούς είναι γνωστό το τραγούδι. Κλέψιμο και μετά από 2-3 βδομάδες τα βλέπουμε μέσα από το iCloud στην Ασία για λίγο.

σωστα σωστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, billdanos said:

Ξεκίνα από τα βασικά. Έχεις ενεργή την επιλογή να ανοίγει η οθόνη όταν απλά κουνάς/πιάνεις την συσκευή (Raise to wake στο μενού Display & Brightness)? Έχω παρατηρήσει επίσης πως με λεπτές θήκες που έχω κατά καιρούς τύπου "πουγκί", η οθόνη ξυπνάει ενώ απλά κρατάω τη συσκευή στο χέρι με αποτέλεσμα να προσπαθεί να ξεκλειδώσει ενεργοποιώντας το face id. 

Όχι το έχω κλειστό αυτό, ανοίγει μόνο αν πατήσω το power. 

Ήδη σήμερα μου το έκανε 2 φορές αυτό που λέω, καλά δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα απλά το ανέφερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 λεπτά πριν, polaki είπε

Όχι το έχω κλειστό αυτό, ανοίγει μόνο αν πατήσω το power. 

Ήδη σήμερα μου το έκανε 2 φορές αυτό που λέω, καλά δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα απλά το ανέφερα. 

Μηπως έχεις καμιά θήκη κλπ που να πιέζει το power και να ανοίγει σε στιγμές που δεν βλέπεις την οθόνη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, polaki said:

Όχι το έχω κλειστό αυτό, ανοίγει μόνο αν πατήσω το power. 

Ήδη σήμερα μου το έκανε 2 φορές αυτό που λέω, καλά δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα απλά το ανέφερα. 

Αν το κινητό δεν ξεκλειδώσει δυο συνεχόμενες φορές με face ID πρέπει να βαλεις υποχρεωτικά pin.

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...