Προς το περιεχόμενο

Το Indiana Jones and The Great Circle έρχεται μέσα στη χρονιά σε Xbox και PC


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως αναμενόταν, το Xbox αποκάλυψε κατά τη διάρκεια του Xbox Developer Direct, τις πρώτες λεπτομέρειες σχετικά με το νέο Indiana Jones της MachineGames.

Το παιχνίδι, με τίτλο "Indiana Jones and the Great Circle", επιβεβαιώθηκε ότι θα κυκλοφορήσει αργότερα φέτος σε Xbox Series X/S, PC και Xbox Cloud Gaming.

Το παιχνίδι είναι ένα είδος περιπέτειας δράσης όπου ο εμβληματικός χαρακτήρας, Indiana Jones, ξεκινά μια αποστολή για να ανατρέψει κακοποιούς που αναζητούν μια μυστηριώδη δύναμη. Η αφήγηση τοποθετείται στο 1937, ανάμεσα στα γεγονότα του Raiders of the Lost Ark και του The Last Crusade. Η πολυπόθητη δύναμη συνδέεται με τον "Μεγάλο Κύκλο", έναν τέλειο παγκόσμιο κύκλο που συνδέει αρχαίες ανθρωπογενείς τοποθεσίες σημαντικής πνευματικής αξίας.

Το πρώτο gameplay trailer προσφέρει μια προοπτική πρώτου προσώπου στις περιπέτειες του Indy, κάτι που ίσως ξενίσει πολλούς, και ειδικότερα όσους περίμεναν ένα παιχνίδι σε στυλ Tomb Raider ή Uncharted. Τον παρουσιάζει να εξερευνά τις πυραμίδες της Αιγύπτου, να περιηγείται σε χιονισμένες βουνοκορφές, να διεισδύει σε εχθρικά οχυρά και να μάχεται για να επιβιώσει απέναντι σε θανάσιμες απειλές. Χρησιμοποιεί το μαστίγιο του για να βάλει τρικλοποδιά σε έναν αντίπαλο, ανταλλάσσει γροθιές με Ναζί και πηδάει με τόλμη από το ένα ιπτάμενο διπλάνο στο άλλο.

Κατά τη διάρκεια των cutscenes και ορισμένων σεκάνς platforming, η κάμερα κάνει ζουμ για να παρέχει μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα του διάσημου αρχαιολόγου. Ο σχεδιασμός του κεντρικού ήρωα βασίζεται στον Harrison Ford που υποδύεται τον διάσημο αρχαιολόγο στις κινηματογραφικές ταινίες, ενώ τη φωνή του χαρακτήρα παρέχει ο καταξιωμένος ηθοποιός βιντεοπαιχνιδιών, Troy Baker.

Αν και είναι ακόμη νωρίς, η MachineGames, με την υποστήριξη του Todd Howard της Bethesda ως εκτελεστικού παραγωγού, φαίνεται να έχει αποτυπώσει με ακρίβεια την ουσία, την αισθητική και την ατμόσφαιρα μιας περιπέτειας του Indiana Jones. Η αποτελεσματικότητα των προσπαθειών τους θα αξιολογηθεί όταν το παιχνίδι κυκλοφορήσει αργότερα φέτος χωρίς να υπάρχει για την ώρα συγκεκριμένη ημερομηνία. 
 


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φαίνεται πολύ καλό, αλλά προσωπικά με χαλασαν πολύ τα γραφικά του και τα facial animations

Επεξ/σία από jack124
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι ένα παλιό franchise που δε νομίζω ότι μπορεί να αγγίξει τις νέες γενιές επίσης μου κάνει εντύπωση που είναι fps. Ενδιαφέρον αλλά κρατάω μικρό καλάθι λόγο  studio παραγωγής

Επεξ/σία από 6xXx6
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, jack124 είπε

Φαίνεται πολύ καλό, αλλά προσωπικά με χαλασαν πολύ τα γραφιά του και τα facial animations

Ναι δυστυχώς τα γραφικά δεν είναι next-gen.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως τα γραφικά εξαιρετικά μου φάνηκαν. Αλήθεια δε καταλαβαινω προς τι τόση γκρίνια. Δηλαδή μερικοί αν δεν έχει ultra super duper γραφικά με τρελό ray tracing δεν παίζεται παιχνίδι πια;

Πάντως φάνηκε τρομερά κινηματογραφικό και έγινε από τους προσωπικά πιο αναμενόμενους τίτλους του 2024.

3 λεπτά πριν, 6xXx6 είπε

Είναι ένα παλιό franchise που δε νομίζω ότι μπορεί να αγγίξει τις νέες γενιές επίσης μου κάνει εντύπωση που είναι fps. Ενδιαφέρον αλλά κρατάω μικρό καλάθι λόγο  studio παραγωγής

Τι εννοείς λόγο studio παραγωγής;

Machine Games είναι με έναν από τους κορυφαίους της βιομηχανίας στο τιμόνι, τον Todd Howard. Αν μη τι άλλο, και το studio και ο ίδιος έχουν χαρίσει μερικούς τρομερούς τίτλους / παιχνίδια που άφησαν ιστορία.

  • Like 7
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Εμένα πάντως τα γραφικά εξαιρετικά μου φάνηκαν. Αλήθεια δε καταλαβαινω προς τι τόση γκρίνια. Δηλαδή μερικοί αν δεν έχει ultra super duper γραφικά με τρελό ray tracing δεν παίζεται παιχνίδι πια;

Πάντως φάνηκε τρομερά κινηματογραφικό και έγινε από τους προσωπικά πιο αναμενόμενους τίτλους του 2024.

Τι εννοείς λόγο studio παραγωγής;

Machine Games είναι με έναν από τους κορυφαίους της βιομηχανίας στο τιμόνι, τον Todd Howard. Αν μη τι άλλο, και το studio και ο ίδιος έχουν χαρίσει μερικούς τρομερούς τίτλους / παιχνίδια που άφησαν ιστορία.

Αναφερόμουν στην bethesda  που κάνει τη παραγωγή  machine καλή είναι  για των Todd Howard επέτρεψε μου να έχω διαφορετική άποψη.

Πολύς κόσμος εκεί έξω μαζί τους και εγώ τον θεωρούμε τον καρκίνο του  gaming   για ότι έκανε στο fallout  και όχι μονο

 

 

Επεξ/σία από 6xXx6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Εμένα πάντως τα γραφικά εξαιρετικά μου φάνηκαν. Αλήθεια δε καταλαβαινω προς τι τόση γκρίνια. Δηλαδή μερικοί αν δεν έχει ultra super duper γραφικά με τρελό ray tracing δεν παίζεται παιχνίδι πια;

Η, δικαιολογημένη κατ 'εμέ, παρατήρηση έχει να κάνει με τα animations του προσώπου που θυμίζουν, πραγματικά, ΧΒΟΧ 360.
2024 έχουμε, δεν θα έπρεπε να ασχολούμαστε ακόμα με τέτοια θέματα σε πρώτης γραμμής τίτλους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, unforgiven είπε

Η, δικαιολογημένη κατ 'εμέ, παρατήρηση έχει να κάνει με τα animations του προσώπου που θυμίζουν, πραγματικά, ΧΒΟΧ 360.
2024 έχουμε, δεν θα έπρεπε να ασχολούμαστε ακόμα με τέτοια θέματα σε πρώτης γραμμής τίτλους.

Όταν ένα παιχνίδι προορίζεται για day one game pass Είναι λογικό να βλέπουμε τέτοια φαινόμενα 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολως τυχαιως ξεκινησα χθες να ξαναπαιξω το Fate of Atlantis 😂
Υ.Γ. Προς το παρον ο αρχαιολογος μεσα μας περιμενει τα remasters των Tomb Raider I-III που κυκλοφορουν 14/2, και φαινεται να εχουν κανει τρομερη δουλεια!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, 6xXx6 said:

Είναι ένα παλιό franchise που δε νομίζω ότι μπορεί να αγγίξει τις νέες γενιές επίσης μου κάνει εντύπωση που είναι fps. Ενδιαφέρον αλλά κρατάω μικρό καλάθι λόγο  studio παραγωγής

Μια χαρά είναι η ΜachineGun Games. Η μόνη φόλα που έβγαλε, ήταν το Youngblood, και αυτό γιατί πριν την εξαγορά η Bethesda αναγκάζονταν να κάνει looter shooters & GaaS. Τώρα που έχουν πλήρη ελευθερία, θα κάνουν παπάδες, όπως με τα πρώτα 3 Wolfenstein.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, immortalx είπε

Ολως τυχαιως ξεκινησα χθες να ξαναπαιξω το Fate of Atlantis 😂
Υ.Γ. Προς το παρον ο αρχαιολογος μεσα μας περιμενει τα remasters των Tomb Raider I-III που κυκλοφορουν 14/2, και φαινεται να εχουν κανει τρομερη δουλεια!

Το τελείωσα πρόσφατα και ανέβασα και walkthrough για το Team Path. Τι παιχνιδάρα και πόσοι διαφορετικοί τρόποι να παίξεις. Κάθε διάλογος είναι απίστευτα διασκεδαστικός. Φαίνεται το πάθος και η αγάπη των δημιουργών του από την αρχή μέχρι το τέλος.

 Έπαιξα και το special edition, ένα remaster που ήθελε να κάνει ένα fan group και το έχουν αφήσει στη μέση, ξεκινώντας την ανάπτυξη από το 2013 με βελτιωμένα γραφικά και μουσική. Φτάνει μέχρι το δεύτερο πέρασμά σου από το Barnet College. Δεν έχει τη μαγεία του πρώτου φυσικά, αλλά είναι μία καλή προσπάθεια και σαν ιδέα μου άρεσε πολύ.

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...