Προς το περιεχόμενο

Novibet - Κενό ασφάλειας (απάτη)


betion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όσον αφορά το γιατί έπαιξε το ποσό που υπήρχε σε στοίχημα τη δεύτερη φορά, μια λογική εξήγηση είναι ότι είδε πως είχα ζητήσει να κλείσει το καζίνο και το πόκερ, οπότε δεν μπορούσε να τα υποκλέψει και από τα νεύρα του φρόντισε να τα χάσει στοιχηματίζοντας.  (έπαιξε κάτι πολύ άκυρο σε 6+ απόδοση, με το που μπήκε στο live).....

Fun fact! Ο λογαριασμός μου είχε όρια και δεν μπορούσα να παίξω πάνω από 10ευρώ... Αυτός κατάφερε και έριξε 500+ ευρώ σε 6+ απόδοση..,.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, betion είπε

καθώς δόθηκαν πληροφορίες που θα έπρεπε να έχει μόνο ο κάτοχος του λογαριασμού. 

Nα επισημάνεις στην ΕΕΕΠ ότι το παραπάνω δεν είναι απόλυτα ακριβές καθώς τις πληροφορίες αυτές τις έχουν και υπάλληλοι των εταιριών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση παιδιά μόνο που με ανησυχεί.
Ζήτησα να μου στείλουν όλα τα live chat που κάναμε στο mail μου και μου απάντησαν πως θα τα στείλουν μέσα σε 30 ημέρες (θα έχει περάσει η προθεσμία καταγγελίας στην ΕΕΕΠ).
Γίνεται να "εξαφανίσουν" το live chat όπου η υπάλληλος μου εξηγεί την παραπάνω διαδικασία που ακολουθήθηκε και μετά να ισχυριστούν άλλα; (πχ πως ήταν συνδεδεμένος στο λογαριασμό ή κάτι άλλο;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, betion είπε

Τι εμποδίζει κάποιον υπάλληλο είτε να πουλήσει τα στοιχεία αρκετών λογαριασμών σε κάποιον επιτήδειο είτε να το κάνει ο ίδιος;

ορος στο συμβολαιο?αδικημα και πιθανοτατα πλημελλημα και ανω ?να χασει την δουλεια του και λευκο μητρωο  για ενα μηνιατικο?ισα ισα εσυ θεωρω οτι το βλεπεις απο λαθος πρισμα.Επισης αναφερεις συνεχως οτι μονο με μειλ χωρις επαληθευση η κωδικο συνδεσης το αλλαζεις?αυτο το σεναριο το αποκλειω βασικα ειναι αστειο να το σκεφθεσαι οτι σε μια εφαρμογη με εκατομμυρια χρηστες και δισεκατομμυρια δολλαρια μπορει ο καθενας να μπαινει  και να αλλαζει στοιχεια εγγραφης με το ετσι θελω.

Εννοειται οτι επεσες θυμα απατης τα σεναρια ειναι πολλα μπορει να εκανες λογκιν και να εμειναν τα στοιχεια σου σε αλλη συσκευη μπορει ακομα και να μαντεψε καποιος τον κωδικο σου αλλα να στην εκανε η νοβιμπετ κιολας εγω προσωπικα δεν το πιστευω

υγ.Επισης ακομα πιο τραγικους θεωρω αυτους που αντι να αναλυσουν το θεμα σου να προτεινουν μια αποψη πετανε αυτο το σταματα τον τζογο ισα ισα μου κανει και λιγο φασιστικο δικαιωμα σου ειδικα αν εχεις και ορια να κανεις οτι θες

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, rudigarcia222 είπε

ορος στο συμβολαιο?αδικημα και πιθανοτατα πλημελλημα και ανω ?να χασει την δουλεια του και λευκο μητρωο  για ενα μηνιατικο?ισα ισα εσυ θεωρω οτι το βλεπεις απο λαθος πρισμα.Επισης αναφερεις συνεχως οτι μονο με μειλ χωρις επαληθευση η κωδικο συνδεσης το αλλαζεις?αυτο το σεναριο το αποκλειω βασικα ειναι αστειο να το σκεφθεσαι οτι σε μια εφαρμογη με εκατομμυρια χρηστες και δισεκατομμυρια δολλαρια μπορει ο καθενας να μπαινει  και να αλλαζει στοιχεια εγγραφης με το ετσι θελω.

Εννοειται οτι επεσες θυμα απατης τα σεναρια ειναι πολλα μπορει να εκανες λογκιν και να εμειναν τα στοιχεια σου σε αλλη συσκευη μπορει ακομα και να μαντεψε καποιος τον κωδικο σου αλλα να στην εκανε η νοβιμπετ κιολας εγω προσωπικα δεν το πιστευω

υγ.Επισης ακομα πιο τραγικους θεωρω αυτους που αντι να αναλυσουν το θεμα σου να προτεινουν μια αποψη πετανε αυτο το σταματα τον τζογο ισα ισα μου κανει και λιγο φασιστικο δικαιωμα σου ειδικα αν εχεις και ορια να κανεις οτι θες

Φίλε μου συμφωνώ, όντως τα παραπάνω τον εμποδίζουν. Το ίδιο εμποδίζουν όμως και κάθε εγκληματία και καθημερινά γίνονται εγκλήματα.
Δεν πιστεύω πως έγιναν όλα για ένα μηνιάτικο, μόνο ιντερνετικά έχω βρει 4-5 ίδιες περιπτώσεις (φυσικά για να προλάβω δεν μπορώ να είμαι σίγουρος πως είναι ίδιες).
Όσον αφορά τη διαδικασία αλλαγής email ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ πως έτσι ακριβώς μου είπαν ότι συνέβη! 
Επίσης ζήτησα από φίλο μου να κάνει το ίδιο στο λογαριασμό του και έκανε ακριβώς το ίδιο και άλλαξε email και κωδικό με ακριβώς τον ίδιο τρόπο 3 φορές (η τελευταία την προηγούμενη Δευτέρα).
 

Θα είχε ενδιαφέρον αν κάποιος συμφορουμίτης έχει λογαριασμό και έχει τη διάθεση να δοκιμάσει σήμερα να αλλάξει με αυτό τον τρόπο το mail του και να μας δώσει μια απάντηση... (ελπίζω να μην έχουν αλλάξει κάτι - βασικά για το καλό των χρηστών ας έχουν αλλάξει κάτι, αλλά καταλαβαίνετε....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θερμή παράκληση να μην εξελιχθεί το post σε προσωπικές διενέξεις καθώς μπορεί να βοηθήσει και κάποιον άλλον που θα το δει αργότερα με παρόμοιο πρόβλημα.

 

Spoiler

Χωρίς να θέλω να επιβάλλω τη γνώμη μου δεν ισχύει το παίζεις τζόγο = τζογαδόρος = εθισμένος = σιχαμερός.

Υπάρχουν άτομα συγκροτημένα που παίζουν τζόγο και όντως ψυχαγωγούνται (ελάχιστοι), παίζουν τζόγο με "επαγγελματικές" τακτικές (ελάχιστοι) και η συντριπτική πλειοψηφία που παίζει τζόγο και χάνει από αρκετά έως πάρα πολλά.

Σίγουρα δε νομίζω οι 2 πρώτες κατηγορίες να θεωρούνται σιχαμερές, αλλά και εθισμένα άτομα που χάνουν μάλιστα και αρκετά ποσά δεν είναι κατ' ανάγκη σιχαμερά.
 

Σιχαμερό κάνουν έναν άνθρωπο άλλα χαρακτηριστικά και όχι η ενασχόλησή του με τον τζόγο.
(Δέχομαι το επιχείρημα πως είναι αρκετά μεγάλη πιθανότητα ένας τζογαδόρος να αναπτύξει σιχαμερά χαρακτηριστικά, αλλά ας περιμένουμε να τα διαπιστώσουμε πριν τους τσουβαλιάσουμε όλους).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...