Προς το περιεχόμενο

ΟΑΣΑ. Προ των πυλών η πιλοτική εφαρμογή χρήσης τραπεζικών καρτών για επιβιβάσεις στα ΜΜΜ


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, TrialKid είπε

απορώ πως ο κόσμος χρησιμοποιεί ΜΜΜ… 

 

TrollKid συγχώρεσε μας που δεν έχουμε όλοι αυτοκίνητο, ή που δεν θέλουμε να το παίρνουμε για να πάμε στο Σύνταγμα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

11 minutes ago, Rebelos2018 said:

TrollKid συγχώρεσε μας που δεν έχουμε όλοι αυτοκίνητο, ή που δεν θέλουμε να το παίρνουμε για να πάμε στο Σύνταγμα. 

Δεν έχω κουτί, χάσιμο χρόνου είναι… (μηχανή (όχι παπάκι) και ας έχει -5 έξω) πόσο μάλλον να πληρώνω ΜΜΜ τα οποία πιάνουν θύμα τους πολίτες στο κόμιστρο / χάσιμο χρόνου / ζητιάνοι… 



 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, TrialKid είπε

Δεν έχω κουτί, χάσιμο χρόνου είναι… (μηχανή (όχι παπάκι) και ας έχει -5 έξω) πόσο μάλλον να πληρώνω ΜΜΜ τα οποία πιάνουν θύμα τους πολίτες στο κόμιστρο / χάσιμο χρόνου / ζητιάνοι… 



 

Αφού δεν τα χρησιμοποιείς, η άποψη σου δεν έχει και κάποιο ιδιαίτερο βάρος. Περιττεύει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλα καλά εφόσον αφήσουν τη δυνατότητα να αγοράζεις ΚΑΙ εισητήρια. Δηλαδή, μη προσωποποιημένες αγορές εισητηρίων.

Πρέπει να καταλάβουμε ένα πράγμα. Οι συγκοινωνίες γίνονται προοδευτικά ιδιωτικές* και όταν μια κερδοσκοπική εταιρεία έχει στα χέρια της το καταναλωτικό προφίλ των επιβατών της μπορεί να επιβάλλει ευκολότερα "διαφορισμό τιμής". Με σκοπό, αντί να χρεώνει μια χαμηλή ενιαία τιμή(όπως συμβαίνει σε υπηρεσίες κοινωνικού χαρακτήρα), να ομαδοποιήσει τους καταναλωτές και να χρεώνει το μέγιστο που μπορεί σε κάθε υποομάδα. Όπως και οι εταιρείες κινητής.

*

Δεν είναι όλα θέμα τεχνολογίας και διευκολύνσεων, όπως δηλαδή το βλέπει ένα πληροφορικός.

Επεξ/σία από pirmen56
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το αρθρο
https://eleftherostypos.gr/oikonomia/5804-idiotikopoiiseis-pantou-astikes-sygkoinonies-elta-mexri-kai-to-oaka
ειναι γροθια για οποιον θελει να λεγεται Ελληνας.
Εγω παντως το εχω αποδειχθει, σε λιγα χρονια, μαλλον θα το προλαβουμε δεν θα υπαρχει Ελλαδα, σαν χωρα, θα ειναι μια εταιρεια ισως το πρωτο κρατος που θα χασει την εθνικη του κυριαρχια χωρις πολεμο αλλα με επιθετικη εξαγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, verylife78 είπε

Αυτο το αρθρο
https://eleftherostypos.gr/oikonomia/5804-idiotikopoiiseis-pantou-astikes-sygkoinonies-elta-mexri-kai-to-oaka
ειναι γροθια για οποιον θελει να λεγεται Ελληνας.
Εγω παντως το εχω αποδειχθει, σε λιγα χρονια, μαλλον θα το προλαβουμε δεν θα υπαρχει Ελλαδα, σαν χωρα, θα ειναι μια εταιρεια ισως το πρωτο κρατος που θα χασει την εθνικη του κυριαρχια χωρις πολεμο αλλα με επιθετικη εξαγορα.

Με όλο το σεβασμό, είναι ένα άρθρο του 2016, από ένα αντιπολιτευόμενο, τότε, μέσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Rebelos2018 είπε

Με όλο το σεβασμό, είναι ένα άρθρο του 2016, από ένα αντιπολιτευόμενο, τότε, μέσο.

εχεις απολυτο δικαιο ...διαβασα τοσα που μπερδεψα την ημερομηνια.
Παντως παμε καλα στα βηματα αυτα... εχουμε πουλησει σχεδον τα παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, verylife78 είπε

εχεις απολυτο δικαιο ...διαβασα τοσα που μπερδεψα την ημερομηνια.
Παντως παμε καλα στα βηματα αυτα... εχουμε πουλησει σχεδον τα παντα

Έχουμε ακόμα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...