Προς το περιεχόμενο

Οι νέες κατευθυντήριες γραμμές του Twitch απαγορεύουν στους streamers να προσποιούνται ότι είναι γυμνοί


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, Gingerbread είπε

για αυτό "φταίνε" οι άντρες γιατί κάπου λίγο κάποιοι το χουνε χάσει και απλά θέλουν να βλέπουν γυναίκα παντού. Για αυτό βλέπεις γυναίκες σε γραμματείες, γυναίκες να απαντάνε σε τηλέφωνα και βασικά γυναίκες σχεδόν όπου υπάρχει αλληλεπίδραση με τον κόσμο.

Ακριβώς.

9 λεπτά πριν, atypicalcoder είπε

Δεν ισχύει αυτό. Απλά οι γυναίκες κάνουν καλύτερο management και είναι πιο φιλικές σε σχέση με έναν άντρα. Πως να το πω απλά... οι άντρες δεν ξέρουν να μιλάνε και δεν το έχουν με την αλληλεπίδραση με τον κόσμο όσο οι γυναίκες.

Πολλές δουλειές που σήμερα είναι γυναικοκρατούμενες (π.χ ταμίας, γραμματέας) πως πιστεύεις ότι γίνονταν πριν τη δεκαετία του 60; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, Tetrabitos said:

Τελικά εκπορνευονται και από μόνες τους οι γυναίκες, χωρίς άντρες "συμβούλους" και "προστάτες".

Κατά τα αλλά παλεύουν με νυχια και με δόντια για το “don’t objectify women”. 😂🤷🏼‍♂️

  • Like 5
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Diavolos666 είπε

Εγώ πραγματικά δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω αυτό το simping, να βλέπεις twitch με μία γκόμενα (που προσποιείται ότι παίζει παιχνίδια) και όλο αυτό γιατί σχεδόν φαίνονται τα "βυζαντινοτέτοια" της. Και όχι τίποτα άλλο... τους δίνουν και donations.

Γιατί να μην πας κατευθείαν σε ένα πορνο-site να πατήσεις και λίγο σοβά δηλαδή, τι να πω!

Σαν δεν ντρέπεσαι παλιό σεξιστη - ομοφοβικε - αντιφρονουντα - αντιλαϊκε - πράκτορα των Αμερικανών - παλιό Χαρακτήρα. Που επιδει η Κοπέλα έχει βυζ@ρες εσύ πρέπει να το στιγμστιζεις; απαπαπα κανσελ που θες και εσύ 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, polaki είπε

Κατά τα αλλά παλεύουν με νυχια και με δόντια για το “don’t objectify women”. 😂🤷🏼‍♂️

"objectification" το λένε όταν δεν έχουν κάποιο κέρδος απο αυτό. Όταν έχουν, τότε είναι "female empowerment". 🤣

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Diavolos666 είπε

Εγώ πραγματικά δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω αυτό το simping, να βλέπεις twitch με μία γκόμενα (που προσποιείται ότι παίζει παιχνίδια) και όλο αυτό γιατί σχεδόν φαίνονται τα "βυζαντινοτέτοια" της. Και όχι τίποτα άλλο... τους δίνουν και donations.

Γιατί να μην πας κατευθείαν σε ένα πορνο-site να πατήσεις και λίγο σοβά δηλαδή, τι να πω!

Που θα δεις και τον step-bro να τη σοβαντίζει βρε παιδί μου ενώ παίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Georgios Pappas είπε

Δεν θα χασουνε έσοδα απο αυτές τις κινήσεις? Εχω περιέργεια για όλα αυτά. Η ζημ,ιά έχει γίνει ήδη χρόννια τώρα.

Όχι. Έχουν και τα πορνοsites στη κατοχή τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, icy20 είπε

Αφηστε αυτο με της ξωβυζες ξεκωλες κτλ. Εδω τρωμε ρατσισμο οι ανδρες στριμερ επειδη απλα δεν ειμαστε γυναικες πια. Αν δειτε ποσους εχουν οι γυναικες απλα επειδη ετσι γεννηθηκαν (καποιες εστω) θα καταλαβετε. Το αλλο ειναι απλα προσθετο προβλημα που προφανως ειναι απειρως πιο προσβλητικο για οποιον νομιζει οτι μπαινει σε "gaming platform" χαχαχαχα

ακομα και το of ειναι corrupted απο simps και λιγουρηδες. το onlyfans δεν σημαινει ντε και καλα τσοντα. ειναι απλα exclusive content επι πληρωμη. τετοιο θα μπορουσε να ειναι και καποιος να βριζει/να βαραει πραγματα η οτιδηποτε αλλο που δεν ειναι και πολυ νορμαλ. οχι μονο βιζιτες...

Να βρίζει ε; Καλή ιδέα, θα γίνω εκατομμυριούχος με τόσα που ρίχνω!

55 λεπτά πριν, Strat8 είπε

"objectification" το λένε όταν δεν έχουν κάποιο κέρδος απο αυτό. Όταν έχουν, τότε είναι "female empowerment". 🤣

Και έτσι πρέπει να είναι φυσικά, ο καθείς και το σώμα του 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Strat8 είπε

"objectification" το λένε όταν δεν έχουν κάποιο κέρδος απο αυτό. Όταν έχουν, τότε είναι "female empowerment". 🤣

Είναι αυτό που λένε: "Εμένα ή το ps5".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Mythoplasths said:

Σαν δεν ντρέπεσαι παλιό σεξιστη - ομοφοβικε - αντιφρονουντα - αντιλαϊκε - πράκτορα των Αμερικανών - παλιό Χαρακτήρα. Που επιδει η Κοπέλα έχει βυζ@ρες εσύ πρέπει να το στιγμστιζεις; απαπαπα κανσελ που θες και εσύ 😛

Μα δεν τα έβαλα καν με την γκόμενα, αυτή έχει 'βυζγιά' και τα δείχνει, τους unfuckables δεν μπορώ να καταλάβω που κάθονται και κοιτάνε ένα streaming ΩΡΕΣ ολόκληρες και δίνουν και λεφτά γιατί φαντάζονται πως θα ήταν αν ήταν όντως γυμνή ενώ μπορούν να πάνε σε άλλο site να δουν κανονικό πορνό και τσάμπα αν θέλουν.

5 hours ago, Gingerbread said:

για αυτό "φταίνε" οι άντρες γιατί κάπου λίγο κάποιοι το χουνε χάσει και απλά θέλουν να βλέπουν γυναίκα παντού. Για αυτό βλέπεις γυναίκες σε γραμματείες, γυναίκες να απαντάνε σε τηλέφωνα και βασικά γυναίκες σχεδόν όπου υπάρχει αλληλεπίδραση με τον κόσμο.

Δεν έχεις καθόλου άδικο. Προσωπικά (και πείτε με σεξιστή) όποτε χρειάστηκα εξυπηρέτηση πελατών μέσω τηλεφώνου ή ακόμα και σε δημόσια υπηρεσία, την καλύτερη εξυπηρέτηση είχα όταν ήταν άντρας αυτός που είχε το πόστο, εκτός από ορισμένες περιπτώσεις με κάτι παλιές ξεχασμένες καραβάνες του βαθύ πασόκ που δεν ήξεραν ούτε το όνομά τους να γράψουν.

Έχω την εντύπωση πως οι γυναίκες ακόμα προσπαθούν να αποδείξουν ότι δεν είναι το ασθενές φύλο και βάζουν μαγκιά εκεί που δεν χρειάζεται. Φυσικά μου έχει τύχει να δω γυναίκα να είναι τόσο εξυπηρετική και κατανοητή που έπαθα πλάκα απλά είναι πολύ λιγότερες στατιστικά.

Στις δε καφετέριες... έχει πάει ποτέ άντρας σε καφετέρια γιατί δουλεύει η τάδε γκόμενα; Ούτε στο σχολείο το κάναμε ούτε σαν φοιτητές ούτε σαν ενήλικες. Έχω δει συμμαθήτριές μου στο γυμνάσιο λύκειο (ακούστε) να πηγαίνουν σε συγκεκριμένο φωτογραφείο να εμφανίσουν τις φωτογραφίες τους από την εκδρομή (τέλη δεκαετίας του 90) γιατί ο τύπος που είχε το μαγαζί τους άρεσε εμφανισιακά! Δεν θα ξεχάσω πήγαιναν όλες μαζί για να εμφανίσουν τις φωτογραφίες της μιας, και μετά άλλη μέρα πήγαιναν ξανά να εμφανίσουν κάποιας άλλης τις φωτογραφίες, και όλο αυτό για να έχουν λόγο να πηγαίνουν κάθε μέρα... σε φωτογραφείο... απλά για οφθαλμόλουτρο!!!

Το ίδιο συνέβαινε και στις καφετέριες, όλες οι συμμαθήτριές μου σύχναζαν εκεί που τους άρεσαν οι σερβιτόροι ή έστω που σύχναζαν αγόρια που τους άρεσαν.

Παρόλαυτά στις καφετέριες το αφεντικό βάζει γκόμενες γιατί ο ίδιος γουστάρει να έχει στην δούλεψή του γκομενάκια ενώ αρκετοί έχουν την εντύπωση ότι άμα βάλουν γυναίκες θα μαζέψουν κόσμο (λες και έκαναν κανένα μπ@@ρδέλο). Στην δε εξυπηρέτηση πελατών έχουμε την ιδέα ότι οι γυναίκες είναι πιο προσιτές και εξυπηρετικές γιατί είναι "δούλες και νοικοκυρές".

Επεξ/σία από Diavolos666
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...