Προς το περιεχόμενο

Οι αυστηροί περιορισμοί της Microsoft για τα Windows 11 πρόκειται να στείλουν στα σκουπίδια σχεδόν 240 εκ. υπολογιστές


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Volga είπε

Αν το μηχάνημά το χρειάζεσαι για να βλέπεις ταινίες, να ακούς μουσική να γράφεις, να μπαίνεις στο Internet, μια χαρά μπορείς να το κάνεις σε LINUX.

Αμήν! Αυτό λέμε οι περισσότεροι, αλλά είμαστε "μάρτυρες" βρε!

 

1 ώρα πριν, Volga είπε

Αν πάλι έχεις παιδί και θες Parental Controls και διαχείριση απομακρυσμένη μέσω ειδοποιήσεων, unified περιβάλλον σε κάθε τερματικό σου, παίζεις παιχνίδια, είσαι γραφίστας, είσαι 3D Animator, Web Designer, Λογιστής, Έχεις δυνατό PC με τη 27άρα σου τη 4κ με το HDR και θες να δεις Netflix και Disney+ ΣΩΣΤΑ. Ε θα είσαι σε Windows ή MacOS.

Αν θέλεις να ψαχτείς, δεδομένου ότι και με τα windows θα ψαχτείς, με εξαίρεση τα της γραφιστικής και του σχεδιαστικού πακέτου γενικότερα, κάνεις δουλειά σε ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ Linux, όχι απαραίτητα σε desktop όμως. Αλλά αυτό είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.

1 ώρα πριν, Volga είπε

Οπότε εγώ ο Χ ο Ψ χρήστης δεν θα κάτσει να παλεύουμε με θηρία ούτε θα γίνει "μάρτυρας" λέγοντας σε κάθε χριστιανό που βρούμε μπροστά μας για τις αρετές του λειτουργικού για να κάτσει η καθε εταιρεία να ασχοληθεί.

Ως "μάρτυρας" να ξεκαθαρίσω ότι δεν προμοτάρω το Linux, απλά σαν άνθρωπος δεν δέχομαι τη λασπολογία. Εξ'αρχής έκανα τον διαχωρισμό και αναφέρθηκα αποκλειστικά στους απλούς χρήστες όπως τους περιγράφεις κι εσύ στη παραπάνω παράθεση της απάντησής σου. Θα προτείνω όμως ξεκάθαρα το Linux σε κάποιον ο οποίος κάνει τόσο απλές εργασίες με το pc του, ειδικά αν το pc του σέρνεται με τα windows, να τον γλυτώσω απο ένα περιττό έξοδο βρε αδερφέ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να ευθυμησουμε και λιγο: Πρωτη επαφη με Linux καπου εκει στα τελη των 90's. Στην θρυλικη Infosystem στη Θεσσαλονικη μοιραζανε δωρεαν CD, αν θυμαμαι καλα Red Hat! Η χαρα μου ηταν απεριγραπτη γιατι ηταν κατι διαφορετικο και πολυ υποσχομενο, αλλα κυριως γιατι ολοι ελπιζαμε οτι θα κατορθωνε να ανταγωνιστει στα ισια την (ηδη) παντοκρατορια των Windows 95/98.
Η συνεχεια ειναι γνωστη. Αναλωθηκαν στα distro-wars και σε πρακτικες σχεδον τηλευαγγελισμου (που περισσοτερο απωθουν παρα προσελκυουν χρηστες), ενω η Microsoft δυναμωνε ανενοχλητη ακομα περισσοτερο, και στη συνεχεια συμμαζεψε τα πραγματα περνωντας τις επομενες εκδοσεις Windows, στον NT kernel που ηταν μερα με τη νυχτα. Και παρολο που η "ρετσινια" ειχε (και εχει) μεινει, τα XP και τα 7 ηταν αρκετα καλα ωστε ακομα και σημερα καποιοι να μην τα αποχωριζονται. Για εμενα εκει καπου χαθηκε η ευκαιρια του Linux. Ακομα και σημερα που η MS κανει ωρες-ωρες καποιες λαθος επιλογες στην εξελιξη των Windows, ειναι δυσκολο να πατησει το Linux γερα ποδι. Μακαρι να βγω ψευτης.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, constantinospap37 είπε

Εγώ έχω κάνει εγκατάσταση το Zorin OS σε δύο πολύ παλιά netbooks (Packard bell 1.6 GHz Intel , 1 GB ram που δεν παίρνει καν αναβάθμιση στην μνήμη να φτάσει ρε παιδί μου έστω τα 2 GB, και εννοείται μονού πυρήνα) και βγαίνει δουλειά. Και εννοώ δουλειά. Τα χρησιμοποιούμε σε παιδικό σταθμό για εκπαίδευση και μετά στο γραφείο για το πρόγραμμα πελατών και παραστατικών. Φανταστείτε τι κάνουν σε καλύτερο υπολογιστή. 

(27).png.6502385acacc7c7a0fedd6f3c0ed1bed.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, uniquegr είπε

Αμήν! Αυτό λέμε οι περισσότεροι, αλλά είμαστε "μάρτυρες" βρε!

 

 

Κατσε μισο λεπτο για να καταλαβω, μου λες δηλαδη Βιρνα οτι εδω και σχεδον 20 σελιδες ολα αυτα τα σεντονια που γραφτηκαν ηταν αυτες οι δυο γραμμες? Αυτο μονο πες μου Βιρνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, BertaJourdan είπε

Κατσε μισο λεπτο για να καταλαβω, μου λες δηλαδη Βιρνα οτι εδω και σχεδον 20 σελιδες ολα αυτα τα σεντονια που γραφτηκαν ηταν αυτες οι δυο γραμμες? Αυτο μονο πες μου Βιρνα.

Με απλά λόγια, ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, uniquegr είπε

Ως "μάρτυρας" να ξεκαθαρίσω ότι δεν προμοτάρω το Linux, απλά σαν άνθρωπος δεν δέχομαι τη λασπολογία. Εξ'αρχής έκανα τον διαχωρισμό και αναφέρθηκα αποκλειστικά στους απλούς χρήστες όπως τους περιγράφεις κι εσύ στη παραπάνω παράθεση της απάντησής σου. Θα προτείνω όμως ξεκάθαρα το Linux σε κάποιον ο οποίος κάνει τόσο απλές εργασίες με το pc του, ειδικά αν το pc του σέρνεται με τα windows, να τον γλυτώσω απο ένα περιττό έξοδο βρε αδερφέ! 

Το ολο ζήτημα όμως είναι οτι δεν είναι "σοβαρό" κόστος η αγορά ενός υπολογιστή. Ειδικά αν δεν θες ως άτομο να αλλάξεις τη βόλεψή σου.
Ας βγάλουμε έξω την Ελλάδα, τη Βουλγαρία, Τουρκία κλπ

Ποιος Αμερικάνος ή Βορειοευρωπαίος κλπ με μισθό 5k + Θα λυπηθεί τα 400-500 ευρώ για την αγορά ενός νέου υπολογιστή; Που στην τελική θα είναι και πιο καινούριος και πιο γρήγορος και θα καίει και λιγότερο ρεύμα. Και θα έχει και την όποια εξτρά ασφάλεια του TPM?
Θέλω να καταλήξω στο οτι ΟΣΟ τέλειο και να είναι το λειτουργικό, το θέμα είναι οτι δεν είναι mainstream και δεν βλέπω καμια εταιρεία ή οργανισμό να θέλει να βγει μπροστά και να το κάνει mainstream για τη μάζα.

Επεξ/σία από Volga
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, manolis940 said:

Μιλάμε για αναβάθμιση και όχι για format το οποίο δεν αφορά φυσικά τον απλό χρήστη. Και για να το κάνω πιο ξεκάθαρο μιλάμε για την αναβάθμιση που γίνεται μέσα από το ΛΣ, χωρίς bootable USBs, παραλλαγές στο BIOS κτλ.
Νομίζω ότι είναι αυτονόητο πως για κάποιον που μπορεί να φτιάξει ένα bootable usb δεν είναι και δύσκολο να κάνει μερικά tweeks σε registry ή στα αρχεία εγκατάστασης.

Από κει και πέρα αν τα PC σου δουλεύουν οκ το ξέρεις εσύ καλύτερα. Απλώς η παρουσίαση ως κανόνας ότι τα windows δουλεύουν σε παλαιότερα μηχανήματα δεν είναι κανόνας αυτό θέλω να σου πω.

Επίσης στα print screen σου προηγουμένως μου έδειξες μηχανήματα με Pedium ενώ τώρα μου αναφέρεις ένα μοντέλο i3 6η Γενιάς. Τώρα να πω την αλήθεια σε 6η γενιάς δεν εκπλήσσομαι που τρέχουν τα windows. Θα έμενα έκπληκτος αν συννέβαινε ακριβώς το αντίθετο.

Αλήθεια είναι πως χρησιμοποιώ ventoy τα 2 τελευταία χρόνια και όσο απλό και να φαίνεται το παραπάνω για μένα και για σένα, δεν είναι απλό για ένα χρήστη που το 2025 θα σταματήσει η υποστήριξη του ΛΣ με ένα επεξεργαστή 6ης γενιάς και πίσω και θα πρέπει να κάνει τα παραπάνω tweeks για να μπορέσει να κάνει μία αναβάθμιση στο καινούργιο του σύστημα.


και στην αναβαθμιση το ιδιο ισχυει και θα κρατησει και τα αρχεια εφοσον μιλαμε για την περιπτωση που το update μεσω των Windows δεν θα σε αφησει ετσι κι αλλιως να προχωρησει λογω περιορισμων TPM2.0 ή κατω απο 8th gen επεξεργαστη

στα προηγουμενα printscreen εδειξα τα μηχανηματα που εχω στησει στους γονεις μου επαρχια, τρεχουν απροσκοπτα εδω και πανω απο μια 10ετια εχουν περασει 7αρια, 8αρια 10αρια και προσφατως 11αρια απροβληματιστα με αυθεντικη αδεια που ειχα αγορασει 2 ευρω απο ebay πριν χρονια, αν και εντελως ασχετοι δεν εχουν κολλησει ποτε τιποτα και χωρις AV αφου μια χαρα δουλεια κανει ο Windows Defender, κανουν mirror και σε tv , κι οποτε χρειαστει εχω remote control πανευκολα μεσω chrome desktop & Anydesk,

οπως ειπα και πριν εχω και εχουν περασει πολλα παρομοια μηχανηματα απο τα χερια μου δεν χρειαζεται να τα αναφερω ενα-ενα ολα,
επισης στα αδυναμα & παναρχαια μηχανηματα που συζηταμε δεν παιζει ρολο μονο ο επεξεργαστης αλλα και τα ενσωματωμενα γραφικα που τηρουμενων των αναλογιων και του Gui των Windows 11 που υποστηριζουν ειναι ενα μικρο θαυμα αν θυμηθουμε τα βογγητα που προκαλουσαν ακομα και σε discrete καρτες γραφικων τα transparency effects των Vista 😉

το μοναδικο επιχειρημα ορισμενων οτι για απλες δουλειες μια χαρα κανει τη δουλεια το λινουξακι ισχυει μεν αλλα δεν ειναι το μονο που κανει τη δουλεια του ουτε ειναι το αγιο δισκοποτηρο ειδικα εδω και μια 15ετια που βγηκαν οι ssd και ξηλωθηκαν οι hdd των 5400rpm απο τα αρχαια laptop 😛
οποτε δε χρειαζεται να βγαινουν σα μαρτυρες καθε φορα να μας λενε το τιτανοτεραστιο κατορθωμα τους!

αυτο ειναι το htpc με το βρωμικο OS παιδευτηκα πολυ να βγαλω ενα screenshot χωρις να κρασαρει:😂
UX4iL9y.png

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, uniquegr είπε

Ως "μάρτυρας" να ξεκαθαρίσω ότι δεν προμοτάρω το Linux, απλά σαν άνθρωπος δεν δέχομαι τη λασπολογία. Εξ'αρχής έκανα τον διαχωρισμό και αναφέρθηκα αποκλειστικά στους απλούς χρήστες όπως τους περιγράφεις κι εσύ στη παραπάνω παράθεση της απάντησής σου. Θα προτείνω όμως ξεκάθαρα το Linux σε κάποιον ο οποίος κάνει τόσο απλές εργασίες με το pc του, ειδικά αν το pc του σέρνεται με τα windows, να τον γλυτώσω απο ένα περιττό έξοδο βρε αδερφέ! 

Εγκατάστησα windows 11 σε pentium 4 με μόλις 2Gb μνήμης και δούλευε ο υπολογιστής μια χαρά τηρουμένων των αναλογιών, μία αλλαγή cpu στην ίδια μητρική με ένα xeon X5460 και άλλα 2 giga μνήμης και με το G41 video streaming σε 1080p.... συνέχισε το παραλήρημα να δούμε που θα φτάσει

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Odyss3us είπε


και στην αναβαθμιση το ιδιο ισχυει και θα κρατησει και τα αρχεια εφοσον μιλαμε για την περιπτωση που το update μεσω των Windows δεν θα σε αφησει ετσι κι αλλιως  να προχωρησει λογω περιορισμωνTPM2.0 ή κατω απο 8th gen επεξεργαστη

στα printscreen εδειξα τα μηχανηματα που εχω στησει στους γονεις μου επαρχια, τρεχουν απροσκοπτα εδω και μια 10ετια εχουν περασει 7αρια, 8αρια 10αρια και προσφατως 11αρια απροβληματιστα αν και εντελως ασχετοι δεν εχουν κολλησει ποτε τιποτα και χωρις AV αφου μια χαρα δουλεια κανει ο Windows Defender, κανουν mirror και σε tv , κι οποτε χρειαστει εχω remote control πανευκολα μεσω chrome desktop & Anydesk,

οπως ειπα και πριν εχω και εχουν περασει πολλα παρομοια μηχανηματα απο τα χερια μου δεν χρειαζεται να τα αναφερω ενα-ενα ολα,
το μοναδικο επιχειρημα ορισμενων οτι για απλες δουλειες μια χαρα κανει τη δουλεια το λινουξακι ισχυει μεν αλλα δεν ειναι το μονο που κανει τη δουλεια του ουτε ειναι το αγιο δισκοποτηρο ειδικα εδω και μια 15ετια που βγηκαν οι ssd και ξηλωθηκαν οι hdd των 5400rpm απο τα αρχαια laptop 😛

αυτο ειναι το htpc με το βρωμικο OS:
UX4iL9y.png

 Σαφώς, αλλά το συγκεκριμένο σύστημα σε idle κατάσταση καταναλώνει 3Gb ram. Το mint απο το οποίο γράφω, με ανοιχτές τέσσερις καρτέλες στον brave καταναλώνει 2.7Gb ( με cinnamon de, που να του έβαζα και xfce4 ), ενώ το gentoo έχοντας μπουτάρει στo xfce4, σε idle καταναλώνει μόλις 150Mb. Και άσε το Gentoo που το έχω πειράξει. Και το Alpine με Xfce4, τόσο περίπου θέλει σε idle. Έχω λοιπόν γύρω στα 2.8 με 3 gb διαθέσιμα παραπάνω απο εσένα για να έχει καβάτζα το σύστημα, να δώσει στα ενσωματωμένα γραφικά του επεξεργαστή, να ανοίξω 2-3 καρτέλες επιπλέον στον browser κλπ. Φυσικά και μπορώ να προσθέσω μνήμη, φθηνή είναι. Αλλά αφού το σύστημα λειτουργεί θαυμάσια ( και εντάξει, εμένα μου αρέσει το linux ), για ποιο λόγο να ασχοληθώ; Προτιμώ να τα διαθέσω σε αποθηκευτικό χώρο, ας πούμε.

 

Εν τω μεταξύ, έχω χρησιμοποιήσει παρόμοιο μηχάνημα με αυτό που βλέπω στο screenshot σου. Πιο συγκεκριμένα, σε nuc, έχω δοκιμάσει με 7ης γενιάς i3 & i5. Ο νικητής ως προς την ανταπόκριση του συστήματος ήταν το linux ( και έτρεχα mint ), μετά ερχόταν το debloated windows ( με αφαιρεση περιττών διεργασιών ) και τελευταίο ερχόταν το στοκ windows. Στον δε Fujitsu Futro S920 με τον GX415 όπου για πλάκα έβαλα windows ( είχα ήδη τον i5 7ης γενιάς ), δεν του έκατσε ιδιαίτερα εύπεπτο. Επαναλαμβάνω, για πλάκα έκατσα και έστησα το Gentoo και το μηχάνημα πετάει. Θα μου πεις τώρα, ε και; Ε, να... Πούλησα τον nuc 7ης γενιάς, πήρα κάποια χρήματα πίσω και κάνω τη δουλειά μου με ένα μηχανάκι που κόστισε σαφώς λιγότερα. Το μόνο κακό, είναι ότι σε 4Κ ανάλυση πάει μέχρι 30Hz, όταν ο nuc είχε δυνατότητα για 60Hz. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κοιτάζουν λέω εγώ να λύσουν τα ένα σωρό προβλήματα που έχει το λειτουργικό;

Η μετάβαση σε κάτι άλλο για εμένα είναι δεδομένη και ας υποστηρίζει το μηχάνημά μου Windows 11.

Επίσης πιστεύω πως αυτοί που θα παραμείνουν στα Windows θα βρουν τρόπους, που υπάρχουν ήδη, να εγκαταστήσουν το συγκεκριμένο λειτουργικό και σε μη συμβατά μηχανήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, Zulualert είπε

Εγκατάστησα windows 11 σε pentium 4 με μόλις 2Gb μνήμης και δούλευε ο υπολογιστής μια χαρά τηρουμένων των αναλογιών, μία αλλαγή cpu στην ίδια μητρική με ένα xeon X5460 και άλλα 2 giga μνήμης και με το G41 video streaming σε 1080p.... συνέχισε το παραλήρημα να δούμε που θα φτάσει

Δηλαδή, θέλεις να μου πεις ότι ακόμα και με πειραγμένα windows 11 ( δεν το κάνεις σαφές, αλλά θέλω να πιστεύω ότι δεν εγκατέστησες stock windows σε pentium 4 ), μπόρεσες να το χρησιμοποιήσεις με 2Gb ραμ; Γιατί εγώ με τον i7 860 ( ισχυρότερος και απο τον xeon σου ) και 4gb ram, τόσο όταν τραβούσε updates, όσο και όταν άνοιγα παραπάνω απο δύο σελίδες στον chrome, πάτωνε το σύμπαν και όλα αυτά με win 11 spectre. Και πριν βιαστείς να πεις κάτι για το spectre, έχω κάνει δοκιμή σε άλλο μηχάνημα ( εκείνο το παλιό toshiba laptop ) με στοκ και spectre win11.

Αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω που θέλεις να καταλήξεις. Γιατί αναφέρεσαι στους παμπάλαιους αυτούς επεξεργαστές; Θέλεις να με πείσεις δηλαδή ότι κάνουν ακόμα δουλειά και δεν είναι για πέταμα; Τί ακριβώς;

 

Επεξ/σία από uniquegr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 minutes ago, uniquegr said:

 Σαφώς, αλλά το συγκεκριμένο σύστημα σε idle κατάσταση καταναλώνει 3Gb ram. Το mint απο το οποίο γράφω, με ανοιχτές τέσσερις καρτέλες στον brave καταναλώνει 2.7Gb ( με cinnamon de, που να του έβαζα και xfce4 ), ενώ το gentoo έχοντας μπουτάρει στo xfce4, σε idle καταναλώνει μόλις 150Mb. Και άσε το Gentoo που το έχω πειράξει. Και το Alpine με Xfce4, τόσο περίπου θέλει σε idle. Έχω λοιπόν γύρω στα 2.8 με 3 gb διαθέσιμα παραπάνω απο εσένα για να έχει καβάτζα το σύστημα, να δώσει στα ενσωματωμένα γραφικά του επεξεργαστή, να ανοίξω 2-3 καρτέλες επιπλέον στον browser κλπ. Φυσικά και μπορώ να προσθέσω μνήμη, φθηνή είναι. Αλλά αφού το σύστημα λειτουργεί θαυμάσια ( και εντάξει, εμένα μου αρέσει το linux ), για ποιο λόγο να ασχοληθώ; Προτιμώ να τα διαθέσω σε αποθηκευτικό χώρο, ας πούμε.

 

Εν τω μεταξύ, έχω χρησιμοποιήσει παρόμοιο μηχάνημα με αυτό που βλέπω στο screenshot σου. Πιο συγκεκριμένα, σε nuc, έχω δοκιμάσει με 7ης γενιάς i3 & i5. Ο νικητής ως προς την ανταπόκριση του συστήματος ήταν το linux ( και έτρεχα mint ), μετά ερχόταν το debloated windows ( με αφαιρεση περιττών διεργασιών ) και τελευταίο ερχόταν το στοκ windows. Στον δε Fujitsu Futro S920 με τον GX415 όπου για πλάκα έβαλα windows ( είχα ήδη τον i5 7ης γενιάς ), δεν του έκατσε ιδιαίτερα εύπεπτο. Επαναλαμβάνω, για πλάκα έκατσα και έστησα το Gentoo και το μηχάνημα πετάει. Θα μου πεις τώρα, ε και; Ε, να... Πούλησα τον nuc 7ης γενιάς, πήρα κάποια χρήματα πίσω και κάνω τη δουλειά μου με ένα μηχανάκι που κόστισε σαφώς λιγότερα. Το μόνο κακό, είναι ότι σε 4Κ ανάλυση πάει μέχρι 30Hz, όταν ο nuc είχε δυνατότητα για 60Hz. 

 


2,4Gb - 30% idle, και 3,1Gb - 39% με 9 καρτελες Firefox οι 7 απο αυτες κανουν livestream 😁

και 30 tabs να ανοιξω δεν θα εχει προβλημα, παλιοτερα με Intel Atom και 4Gb ram το μοναδικο αναμενομενο σκαλωμα ηταν στις ματροσκες 4K, γιαυτο και αναβαθμισα στο υπαρχον,
το resolution μπορει να ειναι στα 1080p αλλα η tv ειναι 4K

αυτα ομως ειναι για τους μαζοχες που αρεσκονται στα βρωμικα, οι μερακληδες ψεκαζουν το λειτουργικο τους με αμονιαζολ καθε μιση ωρα μη τυχον και δημιουργησει bottleneck στις διοδους του πυριτιου καποιο ξεχασμενο ηλεκτρονιο 😄

9QG5QwE.png

dvdvbHi.png

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, uniquegr είπε

θέλω να πιστεύω ότι δεν εγκατέστησες stock windows σε pentium 4 ), μπόρεσες να το χρησιμοποιήσεις με 2Gb ραμ

Ακριβώς αυτό έκανα καθαρή εγκατάσταση από usb στον πρώτο 64bit cpu της intel

(27).png.6502385acacc7c7a0fedd6f3c0ed1bed.png

Oλο το poiont είναι οτι δεν υφίσταται επιχείρημα ότι είναι βαριά τα windows 11 και βάζεις σε παλαιούς υπολογιστές linux από την στιγμή όπου μέχρι και αυτό το σκουπίδι τα τρέχει απροβλημάτιστα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...