Προς το περιεχόμενο

Οι αυστηροί περιορισμοί της Microsoft για τα Windows 11 πρόκειται να στείλουν στα σκουπίδια σχεδόν 240 εκ. υπολογιστές


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 417
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, Odyss3us είπε


σιγα το κατορθωμα! οσο κι αν σε μερικους φαινεται περιεργο, και τα 2 απο τα παρακατω εχουν ηδη παρει την αναβαθμιση W11 και τρεχουν μια χαρα

1KLvbY5.jpg

ne1zsIm.jpg

Έχω άλλα 2 σε 22Η2 έκδοση και δεν θα έλεγα ότι τρέχουν μια χαρά. Τρώνε σκαλώματα σε random times ενώ με Ubuntu ή Fedora που το ΛΣ έχει από μόνο του τρελά animations και με το Hardware Acceleration να μην δουλεύει όπως πρέπει, πάνε κυριολεκτικά σφαίρα και το μόνο πους τους έχω κάνει είναι να βάλω όσο πιο πολύ RAM γίνεται, 2GB και 4GB και ένα SSD.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 7άρια είναι μια χαρά. Όσο για το Linux η υιοθέτηση από μεγαλύτερο αριθμό χρηστών είναι πάντα "just around the corner" όπως η "αυτόνομη οδήγηση" και το nuclear fusion. Φυσικά, μιας και πρέπει να κάνεις 4χρονες σπουδές για να το μάθεις τόσο καλά όπως τα Windows που πολλοί τα χρησιμοπούν ασταμάτητα για περισσότερα από 35 χρόνια. Όσο για την υποστήριξη, είναι για τα μπάζα με όλους τους λινουξάδες που θεωρούν τον εαυτό τους "έξυπνο" και όσους δεν το καταλαβαίνουν "καθυστερημένους".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

 Το tpm 2.0 chip για την ASRock h170 pro 4s είναι στα 15 μαζί με τα μεταφορικά...το σκέφτομαι...

Δεν αρκεί μόνο το TPM, πρέπει να υποστηρίζεται και ο επεξεργαστής. Δηλαδή ένας 7th gen Intel + TPM 2.0 chip δεν κάνει για Windows 11...

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, uniquegr said:

Να το πω  άλλη μια φορά; Απο την αρχή της τοποθέτησής μου έχω πει ότι όσοι χρειάζονται για επαγγελματικούς λόγους τα windows και όσοι ασχολούνται με το gaming, ακόμα και αν γίνονται γοργά βήματα προς αυτή τη κατεύθυνση στο linux, καλό είναι να παραμείνουν στα windows. Δεν λέμε κάτι διαφορετικό. Σε αντίθεση με μερικούς μερικούς εδώ πέρα, πιστεύω ότι είμαι αρκετά αντικειμενικός και ουδέτερος ως προς τις απόψεις μου.


το επιχειρημα οτι το Linux τρεχει καλυτερα σε παλια μηχανηματα καταρριφθηκε πιο πανω σου απεδειξα οτι εχω παλαιοτερο μηχανημα 15ετιας  με Windows 11 τη στιγμη που εσυ το ιδιο μηχανημα καθ' ομολογια σου θα το πετουσες ή θα το χαριζες,

οποτε παμε παρακατω γιατι να βαλω linux? τι εξτρα θα κερδισω εκτος απο το να χασω πολυτιμο χρονο και να σπαω το κεφαλι μου για να καταφερω να κανω τα ιδια πραγματα  που κανω ηδη απο την αρχη με διαφορετικο τροπο; και σε πολυ μικροτερο ευρος;

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Καμία σχέση η παρομοίωση με ένα αυτοκίνητο. Ένα αυτοκίνητο που σε πάει απ' το σπίτι στην δουλειά του 2005 δεν είναι το ίδιο ασφαλές με ένα του 2020. Λογικό λοιπόν αυτό το αυτοκίνητο να πεις ότι έφτασε στο τέλος της ζωής του καθώς έχουμε καλύτερες επιλογές.

Για browsing ωστόσο δεν χρειαζόμαστε συστήματα με 12 Πυρήνες. Μια χαρά δουλεύουν αυτά που έχουν 2 και 4 οπότε η αγορά ενός τέτοιου συστήματος είναι πολύ καλή για ένα μαθητή για παράδειγμα που χρειάζεται να ψάξει πληροφορίες στο Internet ή να συντάξει μια σχολική εργασία σε ένα κειμενογράφο.

Ούτε η Canonical είναι υποχρεωμένη αλλά το Ubuntu το κάνει. Φυσικά είναι περισσότερο θέμα πυρήνα και ο πυρήνας των Linux καταφέρνει να είναι ελαφρύς και να υποστηρίζει παλαιότερο hardware. Όμως πως το πως καταφέρνουν οι enthusiasts να κάνουν κάτι τέτοιο και μια εταιρεία τρισεκατομμυρίων της είναι "κόπος" . . . Μόνο εσύ μπορείς να το δικαιολογήσεις.

Όπως και να χει θα μπορούσε όλο αυτό με ένα warning message κατά την αναβάθμιση από 10 σε 11 και να το άφηναν στο χέρι του χρήστη αν θέλει να ρισκάρει ή όχι προς την αναβάθμιση. Τώρα τα Windows 11 μια χαρά τρέχουν και σε Celeron αλλά η Microsoft εσκεμμένα μπλοκάρει την αναβάθμιση των συστημάτων αυτών. Η κίνηση αυτή είναι που πετάει το hardware στα σκουπίδια χωρίς λόγο. 

Η παρομοίωση είναι πολύ εύστοχη , το αυτοκίνητο το αλλάζεις για λόγους ασφαλείας το pc για λόγους ταχύτητας.


Δεν θεωρώ ότι υπάρχει "απλός χρήστης" που με ένα μέτριο dual core του 2008 με hdd (θεωρώντας ότι απλά βάζεις linux σε παρόν μηχάνημα) θα χαιρόταν να κάνει browsing ή να βλέπει youtube είτε τρέχει linux είτε τρέχει windows όταν το κινητό στην τσέπη του κάνει πολύ καλύτερη δουλειά.

Και πραγματικά γιατί κάποιος εν έτι 2023 να προτείνει σε κάποιον linux ή windows αν απλά θέλει σερφάρισμα ενώ ένα android tablet των 100 προσφέρει πολύ καλύτερη εμπειρία από dual cores του 2008 σε ότι λογισμικό και αν τρέχουν.
 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το "πρόβλημα" η ίδια η Μ$ το δημιούργησε, όχι με τα "μέτρα ασφαλείας" που όρισε ως ελάχιστη απαίτηση. Κι αυτό γιατί τα μέτρα αυτά καλύπτονταν από τους περισσότερους προσωπικούς υπολογιστές με κάποιες ρυθμίσεις του BIOS (ή αναβάθμισή του). Το πρόβλημα εμφανίστηκε μόνο όταν - κατόπιν εσωτερικής συμφωνίας με την Intel - αφαίρεσε πάρα πολλούς επεξεργαστές (περιλαμβανομένων και αρκετών i5 και ι7) από τη λίστα των "επιτρεπόμενων" CPUs, χωρίς καν αυτό να έχει να κάνει με τη δυναμική των επεξεργαστών αυτών (αφού σε "παράνομες" εγκαταστάσεις των windows 11 αυτοί λειτουργούν τέλεια, χωρίς προβλήματα σταθερότητας ή ταχύτητας). 

Αυτή η μεθόδευση της M$ που υποχρεώνει τον κόσμο να αλλάξει το PC του (κακά τα ψέμματα, με νέα CPU συνήθως πάμε σε νέα μητρική και νέα συμβατά περιφερειακά) εν μέρει της βγήκε γιατί ήταν η πρώτη φορά που έγινε κάτι τέτοιο, αλλά δεν νομίζω ότι ο κόσμος θα ακολουθήσει το "πλάνο" της με τα επερχόμενα windows 12, όπου σχεδιάζεται εκ νέου ο αποκλεισμός τεράστιου αριθμού ενεργών προσωπικών υπολογιστών με νέες αποκλειστικές "προδιαγραφές", πιέζοντας τον κόσμο να ξοδέψει μεγάλα ποσά για νέο μηχάνημα.

Με μία νέα γκέλα τέτοιας μορφής το πιθανότερο είναι δούμε όλο και περισσότερο κόσμο να πηγάινει σε open source λογισμικό, όπως είναι το Linux, που πλέον και γραφικό περιβάλλον διαθέτει και όλες τις κλασσικές λειτουργίες των windows.

Επεξ/σία από nickvog
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, xavier said:

εκατομμυρια εταιρικες αδειες για windows και office παγκοσμιως. χεστηκαν για τον μεμονωμενο χρηστη.

Ναι και κοστίζουν 2~3 δολάρια ο κάθε κωδικός, το αγοράζουν μία φορά και για την επόμενη δεκαετία λειτουργούν χωρίς να χρειαστεί τίποτα άλλο.

Επομένως δεν βγάζουν ούτε από τις εταιρίες τα χρήματά τους.

Πολύ περισσότερα βγάζουν από το office 365 που είναι συνδρομητικό παρά από τα windows.

Επεξ/σία από Diavolos666
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Odyss3us είπε


το επιχειρημα οτι το Linux τρεχει καλυτερα σε παλια μηχανηματα καταρριφθηκε πιο πανω σου απεδειξα οτι εχω παλαιοτερο μηχανημα 15ετιας  με Windows 11 τη στιγμη που εσυ το ιδιο μηχανημα καθ' ομολογια σου θα το πετουσες ή θα το χαριζες,

οποτε παμε παρακατω γιατι να βαλω linux? τι εξτρα θα κερδισω εκτος απο το να χασω πολυτιμο χρονο και να σπαω το κεφαλι μου για να καταφερω να κανω τα ιδια πραγματα  που κανω ηδη απο την αρχη με διαφορετικο τροπο; και σε πολυ μικροτερο ευρος;

Το ανοίγει δεν σημαίνει και τρέχει. Εγώ απλή χρήση δεν κάνω και ένα τέτοιο μηχάνημα δεν θα μου έκανε ποτέ. Σε 2 όμως μηχανήματα παρόμοια με τα δικά σου που τα έχω δώσει σε άτομα και κάνουν απλή χρήση, απλά δεν τραβάνε. Τα άτομα αυτά με το ζόρι ανοίγουν 2ο tab στον browser.

Γιατί λοιπόν να βάλεις Linux; Αρχικά το εύρος δεν είναι μικρότερο και το μηχάνημα σου θα είναι ταχύτερο όχι μόνο στην αρχή της εγκατάστασης αλλά και σε βάθος χρόνου. Θα είναι πολύ πιο ασφαλές από ιούς κάτι το οποίο το χρειάζεται ο απλός χρήστης και θα έχει υποστήριξη και θα συνεχίσει να παίρνει αναβαθμίσεις όπου πέραν της ασφάλειας θα έχεις και νέα features.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, n3a είπε

Δεν αρκεί μόνο το TPM, πρέπει να υποστηρίζεται και ο επεξεργαστής. Δηλαδή ένας 7th gen Intel + TPM 2.0 chip δεν κάνει για Windows 11...

Δυστυχώς έτσι είναι. Κι εγώ, αν και το PC μου διαθέτει όλα ζητούμενα πρωτόκολλα ασφαλείας (TPM 2.0, UEFI firmware, Secure Boot), "σκόνταψα" στον επεξεργαστή, που αν και i7 (Haswell-4770K) η Μ$ λέει ότι δεν είναι αρκετός για τα windows 11...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητω συγγνωμη προκαταβολικα απ ολους για το σεντονι μου. Εννοειται πως τα παρακατω ειναι η αποψη μου και δεν τα παρουσιαζω σαν αντικειμενικη αληθεια. Οπως το ιδιο ισχυει και με ολους. Ο,τι λεει ο καθενας ειναι η αποψη του. Εν μερει συμφωνω με διαφορες αποψεις, ακομη και αν συγκρουνται μεταξυ τους. Λιγο πολυ ολες ειχαν καποια σωστα (κατ εμε παντα) points. Για μενα το καλυτερο θα ηταν το λειτουργικο ολων των ηλεκτρονικων συσκευων να ηταν ενα και να αλλαζε μονο το user intterface, αναλογα τη συσκευη. Εννοω ολοι οσοι ασχολουνται με προγραμματισμο λειτουργικων, να ασχολιοταν μονο μ αυτο το ενα λειτουργικο. Ετσι θα ειχε συγκεντρωμενα ολα τα πλεονεκτηματα και τις δυνατοτητες ολων των λειτουργικων που υπαρχουν. Αυτο καλως ή κακως δε συμβαινει, οποτε πλεον θα μιλησω μονο για την υπαρχουσα πραγματικοτητα. Ολα τα λειτουργικα εχουν καποια πλεονεκτηματα που καποια αλλα δεν τα εχουν. Οποτε εκ των πραγματων δε γινεται ολοι να χρησιμοποιουν το ιδιο λειτουργικο, επειδη ο καθενας εχει διαφορετικες αναγκες και γουστα. Μιας και ειχα απο νεαρος χομπυ με ηλεκτρονικες συσκευες και μ αρεσει να πειραματιζομαι, εχω ασχοληθει με αρκετα λειτουργικα απ το 1998 μεχρι και σημερα, οποτε θεωρω πως δικαιουμαι να εχω αποψη. Αλλωστε θα μιλησω μονο για λειτουργικα τα οποια εχω χρησιμοποιησει ή εκανα επιμονη προσπαθεια να χρησιμοποιησω. Αυτα ειναι τα win xp, 2000, 98, vista, 7, 8, 8.1, 10 και 11. Με linux εχω ασχοληθει με τις εκδοσεις των ubuntu που κυκλοφορησαν το 2008, 2012 και 2023, καθως και με debian και μερικα ακομη distros τα οποια δε θυμαμαι τ ονομα τους. Αλλα θεωρω πως δικαιουμαι να εχω αποψη μονο για τις 3 εκδοσεις των ubuntu και λιγο για τα debian. Με mac os ασχοληθηκα με τις εκδοσεις για apple silicon (m1 macbook air) που κυκλοφορησαν το 2021 και 2022. Τα win και linux τα εχω δοκιμασει σε desktop, laptop, tablet, mini pc, και laptop - tablet 2 σε 1. Επισης με android, ios και ipados. Μιας και διαβασα σχεδον ολα τα σχολια, πιστευω πως υπαρχει αναγκη για ενημερωση της σημερινης καταστασης στο χωρο του linux. Παραθετω το παρακατω βιντεο που λεει πολλα και χρησιμα:

Πολλα απ αυτα δεν ισχυαν πριν 10 χρονια. Δηλαδη τα τελευται 10 χρονια εχει μικρυνει πολυ η ψαλιδα μεταξυ linux και win στο κομματι ευκολια χρησης. Αν συνεχισουν ετσι τα ubuntu, συντομα θα φτασουν τα win.  Ωστοσο, μιας και εγκατεστησα την τελευταια εκδοση των ubuntu πριν απο 2 μηνες περιπου, θα τα συστηνα σε καποιον που δεν ασχολειται και πολυ με υπολογιστες, μονο σαν dualboot με windows. Δυστυχως δεν ειναι ακομη ετοιμα να τα εμπιστευτεις πως θα κανεις σιγουρα και ευκολα ολα τα απλα πραματα που κανεις με τα win. Ωστοσο εκπλαγηκα πολυ ευχαριστα απ το γεγονος πως στα ubuntu λειτουργουσαν ολα τα εξαρτηματα του laptop - tablet που τα εγκατεστησα. Bluetooth, wifi, οθονη αφης, αποσπωμενο πληκτρολογιο με trackpad, microsd κτλ. Επισης η εγκατασταση των ubuntu ηταν το ιδιο ευκολη με αυτη των win. Το μονο που με δυσκολεψε ηταν να bootαρω απο φλασακι, οπως δυσκολευομαι και οταν θελω να εγκαταστησω win. Γι αυτο δε φταινε ουτε τα λινουξ ουτε και τα win. Με δυσκολευει το uefi bios, secure boot κτλ, τα οποια παλια δεν υπηρχαν. Επισης στα ubuntu δε χρειαστηκε καθολου terminal (ευτυχως επειδη δε θυμομουν τιποτα). Τελος η εγκατασταση και απεγκατασταση εφαρμογων ειναι απλη οπως στο android, και γινεται ευκολα μεσα απ το store εφαρμογων.

Στα win τωρα, παλια καθε καινουργια εκδοση απαιτουσε πιο δυνατο hardware. Αυτο ομως τελευταια φορα συνεβη με τα vista το 2007. Απ τα 7 μεχρι και σημερα, φροντιζουν να ειναι ελαφρυ το λειτουργικο τους. Πανω κατω την ιδια ram απαιτουν τα win για να εγκατασταθουν. Αυτο το εχει διορθωσει για τα καλα η microsoft. Τα win 11 ειναι ελαφρια και αυτα, και απ οτι διαβασα εδω, οι περιορισμοι που εχει μπορουν ευκολα να παρακαμφθουν. Επισης αξιζει να σημειωθει πως τα win πλεον εχουν μεσα τους αρκετο linux, συν οτι τρεχουν αρκετες android εφαρμογες. Το android ομως εχει linux kernel. Θελω να πω πως δεν υπαρχει ο ιδιος ανταγωνισμος πλεον μεταξυ microsoft και linux, δεν ειναι κριμα να ειρωνευομαστε μεταξυ μας σα να ειμαστε οπαδοι τους;

Κατι αλλο, το linux δεν ειναι ενα. Αλλη εφαρμογη κατεβαζεις για τα ubuntu και αλλη στα debian. Δε μπορεις να κανεις εγκατασταση το ιδιο πακετο και στις δυο εκδοσεις. Αν μπορουσες θα ηταν πιο ευκολο για τους devs να μεταφερουν σε λινουξ τις εφαρμογες τους. Ωστοσο ειναι καλο που υπαρχουν επιλογες. Ουτως ή αλλως, οποιος ειναι καινουργιος θα μπει σε ubuntu ή mint.

Η επομενη φορα που θα δοκιμασω dualboot win - ubuntu θα ναι σε συσκευη arm soc και θα βαλω win for arm και arm ubuntu. Πλεον στα 41, format θα κανω μονο αν δε γινεται αλλιως και οχι πριν περασουν τουλαχιστον 3 χρονια απ το προηγουμενο. Επισης απο τοτε που πηρα το m1 macbook air, θελω ολες μου οι συσκευες να ειναι φορητες, fanless και με μεγαλη διαρκεια μπαταριας. Οποτε τα arm soc ειναι μονοδρομος για μενα. Το οποιο ειναι καλη πασα για να τονισω κατι που ειπαν και αλλοι. Καθομαστε και ασχολουμαστε για x86 win και x86 ubuntu, οταν σχεδον ολα τα smartphones και tablets τρεχουν android, ios και ipados που τρεχουν σε arm. Ακομη και το switch σε arm τρεχει. Ομως τα smartphones και τα tablets αντικαθιστουν ολοενα και περισσοτερο τα desktops και laptops, ειδικα στις νεοτερες γενιες. Εγω πχ που μεγαλωσα κιολας με windows, αν δε μπορω να κανω κατι στο android, μονο τοτε θα δοκιμασω σε mac ή ubuntu, και αν δε μπορω ουτε κι εκει, τοτε win

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, kousant είπε

Η παρομοίωση είναι πολύ εύστοχη , το αυτοκίνητο το αλλάζεις για λόγους ασφαλείας το pc για λόγους ταχύτητας.


Δεν θεωρώ ότι υπάρχει "απλός χρήστης" που με ένα μέτριο dual core του 2008 με hdd (θεωρώντας ότι απλά βάζεις linux σε παρόν μηχάνημα) θα χαιρόταν να κάνει browsing ή να βλέπει youtube είτε τρέχει linux είτε τρέχει windows όταν το κινητό στην τσέπη του κάνει πολύ καλύτερη δουλειά.

Και πραγματικά γιατί κάποιος εν έτι 2023 να προτείνει σε κάποιον linux ή windows αν απλά θέλει σερφάρισμα ενώ ένα android tablet των 100 προσφέρει πολύ καλύτερη εμπειρία από dual cores του 2008 σε ότι λογισμικό και αν τρέχουν.
 

Αν θες να κάνεις μία συνταγή copy paste σε ένα word και να την εκτυπώσεις, καλή τύχη με το πόσο πιο εύκολα θα το κάνεις σε ένα android tablet.
Αν θες απλώς να αφήσεις την μουσική σου να παίζει στο youtube καλή τύχη επίσης με την μονίμως αναμένει οθόνη, αν υπάρχει η δυνατότητα ρύθμισης.

Είπαμε και πιο πάνω ότι στα μηχανήματα βάζουμε ssd. Ο HDD της δεκαπενταετίας λογικό είναι τόσο να μην λειτουργεί όσο και να μην είναι ασφαλής για να βάλει ο χρήστης μέσα τα αρχεία του.

Πάμε όμως πάλι λίγο στην ρίζα του προβλήματος γιατί μερικοί εσκεμένα προσπαθείτε να φέρεται την συζήτηση εκεί που σας βολεύει;

Η Microsoft πήρε μια απόφαση και δεν αναβαθμίσει ένα υπολογιστή που είχε επεξεργαστή i3 3ης γενιάς πχ. και αυτό όχι γιατί δεν τρέχει στα windows 11, αλλά τον μπλόκαρε από επιλογή. Επίσης τρέχει σε PC χωρίς καν TPM chip αλλά ταυτόχρονα επιμένει να μην αναβαθμίσει το PC που δεν έχει TPM 2.0 chip.

Δουλεύει λοιπόν το παλιό μας διπύρηνο και τετραπύρινο μηχάνημα αλλά για να πάρουμε μία ενημέρωση ασφαλείας πρέπει να το πετάξουμε σε μια χωματερή και να δώσουμε 400€ για ένα καινούργιο. Αν σας φαίνεται λογικό να πετάτε ένα PC το οποίο τρέχει την τελευταία version των windows αλλά η Microsoft δεν θέλει να σας το αναβαθμίσει, εγώ πάω πάσο.

Λοιπόν στο παραλληλισμό αμάξι και PC, είναι σαν να αλλάζεις αυτοκίνητο με μεγαλύτερη ιπποδύναμη, ενώ την συγκεκριμένη ιπποδύναμη δεν πρόκειται ποτέ να την εκμεταλλευτείς και δεν θα πας πιο γρήγορα στην δουλειά σου.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, uniquegr said:

Να το πω  άλλη μια φορά; Απο την αρχή της τοποθέτησής μου έχω πει ότι όσοι χρειάζονται για επαγγελματικούς λόγους τα windows και όσοι ασχολούνται με το gaming, ακόμα και αν γίνονται γοργά βήματα προς αυτή τη κατεύθυνση στο linux, καλό είναι να παραμείνουν στα windows.

 

17 hours ago, uniquegr said:

Το θέμα όμως είναι, για ποιο λόγο να τρέξει κάποιος windows. Κάποιος που έχει επαγγελματική σχέση με τον υπολογιστή του, φυσικά και είναι περιορισμένος ως προς τις διαθέσιμες εφαρμογές. Όλοι οι υπόλοιποι όμως, δεν χρειάζονται τα windows.

Όχι ακριβώς. 

Δεν το έγραφες από την αρχή όπως βλέπουμε παραπάνω. Προσθέτεις εξαιρέσεις σιγά σιγά. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Αν θες απλώς να αφήσεις την μουσική σου να παίζει στο youtube καλή τύχη επίσης με την μονίμως αναμένει οθόνη, αν υπάρχει η δυνατότητα ρύθμισης.

Στα αλλα που λες συμφωνω. Σ αυτο ομως διαφωνω εκ πειρας. Με το revanced παιζει μουσικη απ το youtube και με κλειστη οθονη. Το ιδιο κανει και με τον brave browser, αν το επιλεξεις στις ρυθμισεις του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...