Προς το περιεχόμενο

NETFLIX μαυρες λωριδες


georgiouu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ξαναεπανερχομαι για να καταρριψω τον ισχυρισμό οτι οι μαύρες λωριδες οφειλονται στο οτι οι ταινιες προορίζονταν για τον κινηματογραφο μπλα μπλα...

Λοιπον κυριοι οι τηλεοπτικες σειρες του νετφλιξ οι οποιες δεν εχουν παραχθει για κανεναν κινηματογραφο εχουν επισης μαυρες λωριδες !!! πχ Γκριζελντα.

Προφανως ειναι πολιτική του νετφλιξ

και θα αποχωρησω απο συνδρομητης διαμαρτυρομενος οτι εξαιτιας αυτης της πολιτικης αποχωρώ 

Επεξ/σία από georgiouu
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, georgiouu είπε

Λοιπον κυριοι οι τηλεοπτικες σειρες του νετφλιξ οι οποιες δεν εχουν παραχθει για κανεναν κινηματογραφο εχουν επισης μαυρες λωριδες !!! πχ Γκριζελντα.

https://www.imdb.com/title/tt15837600/technical/?ref_=tt_spec_sm

Πρέπει να καταλάβεις ότι ο κάθε σκηνοθέτης αποφασίζει και κάνει ό,τι θέλει. Ο συγκεκριμένος αποφάσισε ότι θέλει να κάνει 1.66:1. Αυτό μάλιστα επειδή είναι πιο κοντό οριζόντια από το 16:9 (ή 1.77:1) που είναι η αναλογία της τηλεόρασής σου οι μπάρες θα εμφανιστούν δεξιά - αριστερά και όχι πάνω-κάτω!

Βέβαια το Link λέει ότι υπάρχει και δεύτερη έκδοση σε 16:9... Τώρα γιατί δεν έχει μπει αυτή στο Netflix δεν ξέρω (μπορεί να είναι λάθος και να μην υπάρχει καν)

Οπότε λόγω της "λόξας" του κάθε παραγωγού/σκηνοθέτη κλπ γίνεται αυτό στις σειρές. Λύσεις? Μην περιμένεις το netflix na βάλει pan & scan, zoom. Αν θες να είσαι νόμιμος - kodi - netflix addon  και έχεις επιλογές να δεις τη σειρά όπως θες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Engimek είπε

https://www.imdb.com/title/tt15837600/technical/?ref_=tt_spec_sm

Πρέπει να καταλάβεις ότι ο κάθε σκηνοθέτης αποφασίζει και κάνει ό,τι θέλει. Ο συγκεκριμένος αποφάσισε ότι θέλει να κάνει 1.66:1. Αυτό μάλιστα επειδή είναι πιο κοντό οριζόντια από το 16:9 (ή 1.77:1) που είναι η αναλογία της τηλεόρασής σου οι μπάρες θα εμφανιστούν δεξιά - αριστερά και όχι πάνω-κάτω!

Βέβαια το Link λέει ότι υπάρχει και δεύτερη έκδοση σε 16:9... Τώρα γιατί δεν έχει μπει αυτή στο Netflix δεν ξέρω (μπορεί να είναι λάθος και να μην υπάρχει καν)

Οπότε λόγω της "λόξας" του κάθε παραγωγού/σκηνοθέτη κλπ γίνεται αυτό στις σειρές. Λύσεις? Μην περιμένεις το netflix na βάλει pan & scan, zoom. Αν θες να είσαι νόμιμος - kodi - netflix addon  και έχεις επιλογές να δεις τη σειρά όπως θες.

 

αυτο με το kodi netflix addon μου διεφευγε

μπορεις να το βλεπεις μεσω kodi; Και ο παροχος ειναι το νετφλιξ νομιμα και ασφαλες;

δεν γουσταρω τα πειρατικα γιατι δεν μου αρεσει να μπαινω σε κινδυνο ιων κτλ

edit ακυρο εριξα μια ματια δεν μου κανει ειναι ανεπισημο προσθετο και ουτε εχω ορεξη να μπλεκω ξανα με repository και τετοια😚

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...