Προς το περιεχόμενο

«Φορητότητα και άνεση στο μέγιστο» το πλεονέκτημα των νέων FreeClip ακουστικών της Huawei 


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, georgiosmag είπε

Υπάρχει το passthrough mode για να ακούς τέλεια το περιβάλλον σαν να μη φοράς καθόλου ακουστικά.  Τουλάχιστο με τα buds 2 pro που έχω.  Όσο για ποιότητα ήχου δεν υπάρχει περίπτωση open ear σχεδιασμός να έχει ποιότητα.  Θα είναι λίγο καλύτερα να υποθέσω από bone contact ακουστικά...

Απλώς τα buds 2 pro έχουν το μειονέκτημα της αυτονομίας όταν έχεις ενεργό το passthrough.  Αλλά πόσο να κρατήσει η άσκηση ... 3 ώρες βγάζουν με ενεργοποίηση το passthrough.  Μετά τα βγάζεις και τα βάζεις στη θήκη τους.  Για να πέσουν από τα αυτιά επίσης σχεδόν αδύνατο αρκεί να επιλέξεις τα σωστά ανταλλακτικά για το αυτό σου.  Ε...και που και που ένα μικρό adjust και είσαι οκ.  

Και όταν θέλεις απομόνωση πλήρη το έχεις και αυτό.   Αυτά είναι απλώς ένα πείραμα για να δει αν θα πιάσει στην αγορά.  Τίποτε άλλο.  Και θα έλεγα πολύ ακριβό για τον καταναλωτή.  200 ευρώ... Χμμμμ... Πλέον τα buds 2 pro (που είναι τα καλύτερα που έχουν περάσει από τα χέρια μου) έχουν πέσει κάτω από 150 ευρώ.  

Έχει ξεφύγει λίγο η Huawei θα έλεγα 

Κι εγώ buds 2 έχω (όχι pro) που τα έχω πάρει κάτω από 100αρικο και έχουν αποδειχτεί σκυλιά. Open ear δεν θα αγόραζα για κανένα λόγο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, logistoulis είπε

Βάζεις ambient mode, τα open ear είναι άχρηστα αν θες να μην ακούς τίποτα από το γύρω περιβάλλον

Πχ θες να κάνεις ένα call δεν θα μπορείς να συγκεντρωθείς στη συζήτηση

Για να τρέχεις και να μην σε πατήσουν ίσως το καταλαβαίνω αλλά υπάρχει ήδη λύση για αυτό

ακουστικά χρησιμοποιώ μόνο εκτός σπιτιού / εργασίας και θέλω πάντα ν' ακούω τον περιβάλλοντα θόρυβο

το θέμα μου ήταν ότι η συντριπτική πλειοψηφία των ακουστικών που έχω δοκιμάσει με ενοχλούσε / με κούραζε πάρα πολύ γρήγορα

αυτά επειδή "πιάνονται" καλύτερα και δεν "βουλώνουν" το αυτί ίσως είναι - ανατομικά & εργονομικά - η καλύτερη λύση για ανθρώπους σαν κι εμένα..

σίγουρα πάντως όχι σε αυτή την τιμή..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, dhm21911 είπε

Πόσο θες να σου πουλήσουν την τεχνολογία τους που από πίσω είναι άγνωστος αριθμός ανθρώπων;

Κάνε μας την χάρη αδαή.

Ή είσαι παιδί ολιγάρχη ή τα βρίσκεις όλα έτοιμα. Δεν εξηγείται αλλιώς.

Αλλά τι να πει κανείς για κάποιον που αγόρασε ποντίκι των 100 € ; ...

Επεξ/σία από Gk2016
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Gk2016 είπε

Κάνε μας την χάρη αδαή.

Ή είσαι παιδί ολιγάρχη ή τα βρίσκεις όλα έτοιμα. Δεν εξηγείται αλλιώς.

Αλλά τι να πει κανείς για κάποιον που αγόρασε ποντίκι των 100 € ; ...

Κλασικη απάντηση ελληναρα που δεν έχει ιδέα γιατί πράγμα μιλάει και τα θέλει όλα τσάμπα. Τράβα δούλεψε τεμπέλη και αγόρασε ότι θέλεις αλλιώς σταμάτα να κλαίς στα forums. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/12/2023 στις 7:40 ΜΜ, pao13 είπε

να και κινέζικα ακουστικά 200 ευρώ !

Προφανώς για να λες κινέζικα με ειρωνεία τα προϊόντα της Huawei πάω στοίχημα δε έχεις αγγίξει ποτέ σου προϊόντα της.  Όταν το κάνεις ξανα πες μας. Μέχρι τότε πλήρωνε Premium ροδακια 600 δολάρια και κινητό 2000 ευρώ που το αξίζουν και δεν είναι κινέζικα, φτιαγμένα σε κινέζικα εργοστάσια και από κινέζικα χέρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, gate1908 είπε

Προφανώς για να λες κινέζικα με ειρωνεία τα προϊόντα της Huawei πάω στοίχημα δε έχεις αγγίξει ποτέ σου προϊόντα της.  Όταν το κάνεις ξανα πες μας. Μέχρι τότε πλήρωνε Premium ροδακια 600 δολάρια και κινητό 2000 ευρώ που το αξίζουν και δεν είναι κινέζικα, φτιαγμένα σε κινέζικα εργοστάσια και από κινέζικα χέρια

Ο καθένας εδώ μέσα γράφει ότι του κατέβει! Ο άλλος με λέει αδαή και παιδί ολιγαρχη επειδή τον ρώτησα πόσο θέλει να του πουλήσουν την τεχνολογία τους. Πρέπει το προϊόν να γράφει assembled in China designed in California για να αξίζει λογικά . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dhm21911 είπε

Ο καθένας εδώ μέσα γράφει ότι του κατέβει! Ο άλλος με λέει αδαή και παιδί ολιγαρχη επειδή τον ρώτησα πόσο θέλει να του πουλήσουν την τεχνολογία τους. Πρέπει το προϊόν να γράφει assembled in China designed in California για να αξίζει λογικά . 

Να προτιμάς να είσαι "αδαής" παρα κορόιδο. Άσε τους έξυπνους να αγοράζουν Premium βίδες και Premium ακουστικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/12/2023 στις 10:38 ΠΜ, mants118 είπε

ωραία ακουστικά (από design), το μοντέλο της φωτογραφίας λίγο μπάζο... 😛

Το μοντέλο της φωτογραφίας είναι ο owner του insomnia.gr... Ετοιμάσου για ban... εγώ τουλάχιστον στη θέση του θα το έτρωγες κανονικά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, georgiosmag είπε

Το μοντέλο της φωτογραφίας είναι ο owner του insomnia.gr... [το ξέρω, συμμετέχω σαν μέλος στο forum από το 2006 😉] Ετοιμάσου για ban... εγώ τουλάχιστον στη θέση του θα το έτρωγες κανονικά :P

Εμμ, εννοούσα μα τι φοβερό μοντέλο!!! Κάνει και για ακουστικά βαρηκοΐας; 😛

Θα το ρισκάρω χαχαχα 😂

Επεξ/σία από mants118
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...