Προς το περιεχόμενο

Η εφαρμογή Beeper Mini "σπάει" το μονοπώλιο του iMessage, φέρνοντάς το στο Android


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε viber λέμε ρε!

Εδώ που τα λέμε αυτά τα άρθρα είναι από Αμερική που υπάρχει beef ανάμεσα σε android και ios. Δεν ήξερα καν ότι ακόμα κάνουν μόστρα με το τι μάρκα κινητό έχουν εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η αλήθεια είναι ότι δουλεύω σεζονς αρκετά χρόνια σε νησιά.

Από ξένους ειδικά Αμερικάνους, Άγγλους, Σκανδιναβούς, Καναδούς κτλπ δεν είδα ποτέ android κινητό στο τραπέζι που τους σερβιρα.

Go figure, πιστεύω δεν τα πουλάνε σε αυτές τις χώρες 😆

Επίσης το Viber το χρησιμοποιούν στην Ελλάδα και σε καμία Σερβία (Βαλκανισταν app).

Παντού στην Ευρώπη που έχω πάει έχουν όλοι WhatsApp.

 

  • Like 4
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, Diavolos666 said:

Ρε viber λέμε ρε!

Εδώ που τα λέμε αυτά τα άρθρα είναι από Αμερική που υπάρχει beef ανάμεσα σε android και ios. Δεν ήξερα καν ότι ακόμα κάνουν μόστρα με το τι μάρκα κινητό έχουν εκεί.

Δεν υπάρχει Viber σαν όνομα καν στον δυτικό κόσμο.

IMG_5186.jpeg

Επεξ/σία από polaki
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, GREG10ARIS είπε

Το 1.99$ μεταφραστηκε μαγικα σε 2.29€!

Κατα τα αλλα, φαινεται τρομερη η εφαρμογη τους

Το δοκίμασα και δουλεύει όπως πρέπει χωρίς πολλά πολλά. 

 

Η αύξηση του ποσού από 1.99 σε 2.29 έχει να κάνει με το καπέλο που βάζει η google λόγω play store. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, polaki said:

Δεν υπάρχει Viber σαν όνομα καν στον δυτικό κόσμο.

Ε, κι εμείς δεν είμαστε ο δυτικός κόσμος, γι΄ αυτό έχουμε το viber ως πιο χρησιμοποιούμενη εφαρμογή για μηνύματα στην χώρα μας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, AlexandrosGnL είπε

εντωμεταξύ η apple θα υιοθετήσει RCS μέσα στο 2024, οπότε η εφαρμογη είναι καθαρά για άτομα που θέλουν "μπλε φούσκες" στο android κινητό τους... λυπηρό 

Δεν είναι ακριβώς έτσι όπως τα λες. Εγώ λόγω της δουλειάς μου επικοινωνώ με πολλούς Αμερικάνους. Ως γνωστό οι Αμερικάνοι 9 στους 10 αν όχι 10 στους 10 έχουν iphone και χρησιμοποιούν iMessage. Για τον ίδιο ακριβώς λόγο δε χρησιμοποιούν WhatsApp όπως ο υπόλοιπος κόσμος. Όπως καταλαβαίνεις το να στέλνω sms σε αμερικανικα νούμερα είναι το λιγότερο κοστοβορο και πολλές φορές δεν τα λαμβάνουν κιόλας. 

Στη προκειμένη περίπτωση η συγκεκριμένη εφαρμογή με βολεύει αφάνταστα μέχρι η Apple να υιοθετήσει επιτέλους το RCS για να κάνουμε τη δουλειά μας. 

Όσο για το χρώμα των bubbles ειλικρινά παντελώς αδιάφορο. 

Επεξ/σία από D-Lux
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Tetrabitos said:

Η αλήθεια είναι ότι δουλεύω σεζονς αρκετά χρόνια σε νησιά.

Από ξένους ειδικά Αμερικάνους, Άγγλους, Σκανδιναβούς, Καναδούς κτλπ δεν είδα ποτέ android κινητό στο τραπέζι που τους σερβιρα.

Go figure, πιστεύω δεν τα πουλάνε σε αυτές τις χώρες 😆

Επίσης το Viber το χρησιμοποιούν στην Ελλάδα και σε καμία Σερβία (Βαλκανισταν app).

Παντού στην Ευρώπη που έχω πάει έχουν όλοι WhatsApp.

 

Καλά δεν έχει σχέση με τα Βαλκάνια. Νομίζω το viber είναι dominant και στην Αυστραλία. Αλλά Αγγλία ας πούμε whatsapp μόνο. Στο θέμα IPhone όμως από γνωστούς μου στην Αγγλία δεν έχω την ίδια εντύπωση 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 hours ago, Volga said:

Έχω iPhone πόσους καιρούς τώρα... ποτέ δεν μπήκα στη φάση του "iMessage". Ολοι οι φίλοι μου, συνεργάτες, γνωστοί κλπ έχουν Viber...

Ειλικρινά δεν εχω καταλάβει την όλη ''γκρίνια" με αυτό το θέμα. Τι το WOW προσφέρει το iMessage που δεν θα μπορούσε να γίνει με το messenger του Facebook, το Telegram, το Skype, το Teams, το Kakao Talk και πόσες άλλες πλατφόρμες που υπάρχουν ΠΑΝΤΟΥ!

Έχει καμία σχέση η ανάλυση/ποιότητα των media που διακινούνται μέσω iMessage με το Viber ή Telegram κλπ ? Η ποιότητα βιντεοκλήσης ?

Το Global Serach του iOS όταν ψάχνεις μια λέξη που είχες γράψει σε κάποιον ? To iCloud backup ?

To Privacy ? Εμπιστεύεσαι περισσότερο να στείλεις π.χ τα στοιχεία της κάρτας σου στη γυναίκα σου μέσω Viber ή iMessage ? To Data Collection ?

Επεξ/σία από Vasilisxd
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μιλάς για ασφάλεια όταν έχει χακαριστει το iCloud στο παρελθόν και εκατοντάδες χιλιάδες προσωπικά δεδομένα και φωτογραφίες και βίντεο (και διάσημων) βγήκαν στην φόρα. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, dtk-386 said:

Μην μιλάς για ασφάλεια όταν έχει χακαριστει το iCloud στο παρελθόν και εκατοντάδες χιλιάδες προσωπικά δεδομένα και φωτογραφίες και βίντεο (και διάσημων) βγήκαν στην φόρα. 

Άσχετο, δε "χακαρίστηκε" κανένα iCloud, οι Hackers απέκτησαν τους κωδικούς των χρηστών με άλλα μέσα, π.χ Phishing.

Φταίει δηλαδή η ξερωγω Εθνική τράπεζα που σου ήρθε e-mail λέγοντας "Καλησπέρα θεία, είμαστε από την Εθνική τράπεζα, πάτα σε παρακαλώ εδώ και βάλε τους κωδικούς να δούμε κάτι"

  • Like 5
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 hours ago, Diavolos666 said:

Ε, κι εμείς δεν είμαστε ο δυτικός κόσμος, γι΄ αυτό έχουμε το viber ως πιο χρησιμοποιούμενη εφαρμογή για μηνύματα στην χώρα μας.

Γενικά η κάθε χώρα έχει τις συνήθειες της και χρησιμοποιεί περισσότερο κάποιες εφαρμογές μηνυμάτων και λιγότερο κάποιες άλλες. Πχ Αγγλία δεν ξέρω καν αν το ξέρουν το viber, απτήν άλλη εδώ Ελλάδα αν ρωτησεις 100 για το telegram, άντε να το ξέρουν  5-6..

Επεξ/σία από polaki
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...