Προς το περιεχόμενο

Η JetBrains ενσωματώνει έναν AI βοηθό σε όλα τα εργαλεία προγραμματισμού της


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 hours ago, atypicalcoder said:

Ούτε καν. Το μόνο shortcut είναι αυτό του Debug.

Ούτε καν αυτό 🤣🤣. Έχω να θυμάμαι 30000 πράγματα, σιγά μην θυμάμαι και συντομεύσεις. On topic, το χρησιμοποιώ από τη beta version. Μου φαίνεται ίδιο με ChatGPT 4 στις απαντήσεις. Προς το παρόν δεν έχουν ζητήσει λεφτά, αλλά εάν ζητήσουν, μάλλον δεν θα τα δώσω.

Spoiler

Επίσης το γεγονός ότι κάποιοι συγκρίνουν vs code με vim και jet brains suite, με ξεπερνάει. Άλλη δουλειά κάνει το ένα, άλλη το άλλο. Ναι μπορείς κουτσα-στραβα να κάνεις τις δουλειές που θέλεις μόνο με το ένα. Επίσης, θα μπορούσες να γράφεις τον κώδικα κατευθείαν σε χαρτί. Η να τον ηχογραφήσεις...

Spoiler

Υ.Γ: Τα χρησιμοποιώ κάθε μέρα και τα τρία. Χρησιμοποιώ intelij, web storm και data grip για day to day development, χρησιμοποιώ vs code για να ανοίγω αρχεία json, και γενικώς ότι έχει κείμενο, και χρησιμοποιώ και vim , για οτιδήποτε έχει σχέση με DevOps κομμάτι.

 

 

Επεξ/σία από filip123go
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, filip123go είπε

Ούτε καν αυτό 🤣🤣. Έχω να θυμάμαι 30000 πράγματα, σιγά μην θυμάμαι και συντομεύσεις. On topic, το χρησιμοποιώ από τη beta version. Μου φαίνεται ίδιο με ChatGPT 4 στις απαντήσεις. Προς το παρόν δεν έχουν ζητήσει λεφτά, αλλά εάν ζητήσουν, μάλλον δεν θα τα δώσω.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Επίσης το γεγονός ότι κάποιοι συγκρίνουν vs code με vim και jet brains suite, με ξεπερνάει. Άλλη δουλειά κάνει το ένα, άλλη το άλλο. Ναι μπορείς κουτσα-στραβα να κάνεις τις δουλειές που θέλεις μόνο με το ένα. Επίσης, θα μπορούσες να γράφεις τον κώδικα κατευθείαν σε χαρτί. Η να τον ηχογραφήσεις...

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Υ.Γ: Τα χρησιμοποιώ κάθε μέρα και τα τρία. Χρησιμοποιώ intelij, web storm και data grip για day to day development, χρησιμοποιώ vs code για να ανοίγω αρχεία json, και γενικώς ότι έχει κείμενο, και χρησιμοποιώ και vim , για οτιδήποτε έχει σχέση με DevOps κομμάτι.

 

 

Καλά μερικοί πραγματικά δεν έχουν καθόλου κριτική σκέψη. Βγαίνει ο άλλος και λέει "χρησιμοποιώ vim και είναι γαμάτο", γιατί έτσι άκουσε από τον τάδε Youtuber ξέρω γω. Ή το άλλο το αστείο "με το vim έχω ξεχάσει τι σημαίνει ποντίκι". Πρέπει να είναι της σχολής "κώδικας με το κιλό" γιατί δεν μπορώ να φανταστώ λόγο να μην παίρνεις τα χέρια από το πληκτρολόγιο.

Τώρα όσον αφορά το προηγούμενο μου σχόλιο, τι να πω, μπορεί να είμαι boomer. Πραγματικά 5-10 shortcuts ξέρω και κλαιν δλδ δεν νιώθω ότι με εμποδίζει κάπου αυτό.

Επεξ/σία από atypicalcoder
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...