Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν Nova EON+ για όλους (10/12-10/1)


panos-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά, μιλάμε το σύστημα εγγραφής είναι για πολλές σφαλιάρες.

Βάζω εγγραφή και μου πετάει σφάλμα εγγραφής. Δοκιμάζω με άλλο email και μου λέει ότι ο αριθμός κινητού έχει ήδη καταχωρηθεί.

Εννοείτε ότι δεν έρχεται τίποτα από κωδικούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 363
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, nk9 είπε

@BlackRose56

Τελικά το έλυσες το θέμα με το μαύρο στα κανάλια;

Αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα φίλος σε samsung smart και δεν βρισκει λύση...

Ναι το έλυσα. Εγώ είχα θέμα επίσης με το κινητό, έβγαζε error σε ιστοσελίδες. Τελικά αποδείχτηκε οτι έφταιγε  ρουτερ που μας είχε δώσει η vodafone, μου έστειλε καινούριο και έπαιξαν κανονικά !

Αμα δεις, είχα κάνει και ποστ για το πρόβλημα μιας και ξεκίνησε απο κινητό,  και   δεν φόρτωναν apps  στην smart.

Επεξ/σία από BlackRose56
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, micos000 είπε

Δοκιμάζω με άλλο email και μου λέει ότι ο αριθμός κινητού έχει ήδη καταχωρηθεί.

Βάλε ένα τυχαίο αριθμό κινητού και θα δουλέψει. Μόνο το email σου χρειάζεται να είναι οκ(όπου και θα λάβεις τους κωδικούς).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαινετε εδω

https://temp-mail.org/en/

 

και δημιουργειτε οσα account θελετε μιας και επιτρεπουν 1 θεαση για καθε λογαριασμο.

Τηλεφωνα βαζετε του στυλ 691594545 καπως ετσι μια χαρα θα το παρει. Θα ερθουν αμεσα στο mail οι κωδικοι. Και επειτα κανετε delete σας δινει νεο mail και κανετε καπακι και αλλους λογαριασμους αν θελετε να το βαλετε και σε αλλο μεσο και να βλεπετε ταυτοχρονα. 

Δηλαδη μπορειτε να κανετε 4-5 accounts σε 5 λεπτα και να βλεπετε σε 5 συσκευες ταυτοχρονα. Ουτε αληθινο τηλεφωνο χρειαζεται ουτε αληθινο mail. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν στη Nova για πολλά, πάρα πολλά χρόνια (από όταν ήταν Filmnet, για όσους θυμούνται) αλλά πλέον το πλήρωμα του χρόνου ήρθε και αποφάσισα να πάω στην Cosmote.  Με έπαιρναν τηλέφωνο κάθε μέρα, ενίοτε και 2 φορές την ημέρα για να ανανεώσω μαζί τους, σε σημείο που είχαν καταντήσει εκνευριστικοί.  Τι που τους ζήτησα ευγενικά να μη με ενοχλούν, τι που τους τα έχωνα για τις συνεχείς οχλήσεις, αυτοί το χαβά τους - μέχρι που ενεργοποιήθηκε το νέο συμβόλαιο με την Cosmote και σταμάτησαν. 

Φαντάζεστε τώρα να ενεργοποιήσω την προσφορά, μόλις δούνε ότι έδειξα ενδιαφέρον εκ νέου για πάρτη τους, τι έχει να γίνει?  :D:D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, idefixius είπε

Ήμουν στη Nova για πολλά, πάρα πολλά χρόνια (από όταν ήταν Filmnet, για όσους θυμούνται) αλλά πλέον το πλήρωμα του χρόνου ήρθε και αποφάσισα να πάω στην Cosmote.  Με έπαιρναν τηλέφωνο κάθε μέρα, ενίοτε και 2 φορές την ημέρα για να ανανεώσω μαζί τους, σε σημείο που είχαν καταντήσει εκνευριστικοί.  Τι που τους ζήτησα ευγενικά να μη με ενοχλούν, τι που τους τα έχωνα για τις συνεχείς οχλήσεις, αυτοί το χαβά τους - μέχρι που ενεργοποιήθηκε το νέο συμβόλαιο με την Cosmote και σταμάτησαν. 

Φαντάζεστε τώρα να ενεργοποιήσω την προσφορά, μόλις δούνε ότι έδειξα ενδιαφέρον εκ νέου για πάρτη τους, τι έχει να γίνει?  :D:D 

Σιγά φίλε μην περιμένουν να δείξεις ενδιαφέρον για να αρχίσουν να σε παίρνουν τηλέφωνο.

- Και πέρυσι έκαναν την ίδια προσφορά και δεν μας τρέλαναν στα τηλέφωνα

- Διάβασε λίγο πιο πάνω που γράφουν/γράφουμε ότι σε αφήνουν να γραφτείς με ανύπαρκτο/άσχετο τηλέφωνο. Εάν ήθελαν να βεβαιωθούν ότι πράγματι είναι υπαρκτό θα ενεργοποιούσαν μόνο με sms. Για αυτό και αρκετοί από εμάς δημιουργήσαμε και 2 και 3 και 4 και 5 κοκ λογαριασμούς. Προσωπικά 5 με υπαρκτά (οικογενειακά) τηλέφωνα και μέιλς.

- Ακόμα και προσωρινό μέιλ μπορείς να χρησιμοποιήσεις όπως είπαμε (προσωπικά δεν το αξιοποίησα αυτό)

- Δες για την αντίστοιχη δωρεάν προσφορά της ΚΟΤΕ (χωρίς αθλητικά) που δεν μπορούν σε πολλές περιπτώσεις να την ενεργοποιήσουν ούτε οι πραγματικοί χρήστες της ΚΟΤΕ😁🫠

- ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ. Στην φόρμα εγγραφής και στο τελευταίο κουτάκι δηλώνεις εάν θέλεις να ενημερώνεσαι ή οχι. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΕΙΣ ΑΥΤΟ (όπως το πιο πάνω με τους όρους) https://eon.nova.gr

****Και κάτι άσχετο με τα παραπάνω. Επειδή κυρίως κάθομαι στο γραφείο μου με βολεύει να δουλεύω και να βλέπω την ΕΟΝ+ στο λαπτοπ και σε ένα TVbox δίπλα μου που είναι συνδεδεμένο με μιά 24άρα FHD TV/minitor. Το βράδυ που μάλλον θα δω το Βαλένθια -Μπαρτσελονα ατην 49άρα smart LG TV 4k UHD,  θα έχω μία καλύτερη προσωπική άποψη για την εικόνα ΕΟΝ+ σε ποδοσφαιρικούς αγώνες σε 4Κ  και σε μεγάλη οθόνη.

Επεξ/σία από ak156
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, ak156 είπε

ατην 49άρα smart LG TV 4k UHD,  θα έχω μία καλύτερη προσωπική άποψη για την εικόνα ΕΟΝ+ σε ποδοσφαιρικούς αγώνες σε 4Κ  και σε μεγάλη οθόνη.

Μην δημιουργουμε εντυπωσεις ψευτικες, ΔΕΝ εχει 4Κ η EON. FullHD, μεχρι εκει και με bitrate οχι ιδιαιτερα καλο.

Επισης η οθονη σου δεν ειναι μεγαλη, ειναι μικρη για τα σημερινα δεδομενα, οποτε ειναι ενας απο τους λογους που βλεπεις καλη σχετικα την εικονα. Και εγω παλια εβλεπα πριν 25-30 χρονια στην εποχη του SD αναλογικου περιεχομενου, στις 14αρες CRT πολυ καλυτερη εικονα απο ο,τι εβλεπα στις 32αρες crt, απλη φυσικη. Φυσουσαν, λαμπικο ηταν, ενω στις 32αρες αρχιζες να βλεπεις ατελειες και προβληματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, Parolos4 said:

Σε σειρές και ταινίες , π.χ. τώρα έβαλα για να παίζει το Σερπικο, ζητάει pin για γονικό έλεγχο.. έλα όμως που δεν υπάρχει pin..

Υπάρχει, και το έχεις λάβει στο αρχικό email.

Quote

•    Το προεπιλεγμένο PIN για τον λογαριασμό σου είναι το 1234. Με το PIN μπορείς, εφόσον θελήσεις, να διαχειριστείς διαφορετικά προφίλ και να ορίσεις τα επίπεδα γονικού ελέγχου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, matrixxx είπε

Μην δημιουργουμε εντυπωσεις ψευτικες, ΔΕΝ εχει 4Κ η EON. FullHD, μεχρι εκει και με bitrate οχι ιδιαιτερα καλο.

Επισης η οθονη σου δεν ειναι μεγαλη, ειναι μικρη για τα σημερινα δεδομενα, οποτε ειναι ενας απο τους λογους που βλεπεις καλη σχετικα την εικονα. Και εγω παλια εβλεπα πριν 25-30 χρονια στην εποχη του SD αναλογικου περιεχομενου, στις 14αρες CRT πολυ καλυτερη εικονα απο ο,τι εβλεπα στις 32αρες crt, απλη φυσικη. Φυσουσαν, λαμπικο ηταν, ενω στις 32αρες αρχιζες να βλεπεις ατελειες και προβληματα.

Δεν δημιουργούμε καμία ψεύτικη εντύπωση. Ίσως κάποιες αναρτήσεις πρέπει να διαβάζονται λίγο πιο προσεκτικά. Δεν νομίζω να υπάρχει αντίρρηση ότι η 49άρα τηλεόραση είναι σαφώς μεγαλύτερη από την 24άρα οθόνη TV/monitor και την 15,6 ιντσών οθόνη του λαπτοπ. Έχω την εντύπωση ότι η διαφορά μεγέθους στην 3η από αυτές συσκευές είναι αυταπόδεικτα σημαντική. Τώρα εάν φθάσαμε να θεωρούμε σήμερα μία 49άρα τηλεόραση πολύ μικρή για Full High Definition (FHD) (επειδή αλήθεια υπάρχουν πλέον σε προσιτές τιμές 65άρες, 75άρες κλπ) τι να πω, ξεφεύγει από την λογική μου....το κυριότερο όμως είναι ότι πάντοτε εκτός από το μέγεθος της τηλεόρασης παίζει σημαντικό ρόλο και η απόσταση θέασης. Ή μήπως κάνω λάθος και σε αυτό?

Όσον αφορά το 4Κ στην ΚΟΤΕ  (με άλλο τρόπο θέασης) μου βγάζει και επιλογή 4Κ σε ποδοσφαιρικούς αγώνες. Είναι δεν είναι τόσο δεν το ξέρω αλήθεια. Όμως θα μπορέσω να συγκρίνω ποιότητα στους αγώνες στη  μία και στην άλλη πλατφόρμα.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πολυ προσεκτικα διαβαστηκε η αναρτηση, μαλλον δεν γραφτηκε προσεκτικα. :)

Οσο για την λογικη σου και τα ορια της που σε κανει να θεωρεις σημερα μεγαλη μια 49αρα τηλεοραση, δεν πειραζει φυσικα, ο καθενας εχει την δικη του και ειναι μια χαρα για τον ιδιον, αλλα δεν θα την βαλουμε στην κουβεντα αφου δεν την αφορα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H εφαρμογη της EON στην 65αρα 4Κ μου δεν εμφανιζει καν στατιστικα για το σημα που δινει (ξέρει κανενας πώς να τα δει αυτα? με το τηλεκοντρολ της samsung δεν μπορω να κανω κατι, συνηθως τα εμφανιζει με το κεντρικο πληκτρο αλλά στην εφαρμογη ΕΟΝ αυτο απλα ανοιγει ενα μενου ας πουμε, δεν λειτουργει για την "συσκευη" τηλεοραση πλεον αλλά για την εφαρμογη καθαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπάρχουν στο κεντρικο μενού οι "Ρυθμίσεις" - "Δίκτυο" που εκεί πατώντας σου δείχνει κάποιες μετρήσεις. Κάθε φορά που θα το πατάς θα σου δείχνει και διαφορετικά νούμερα (πιθανόν το στιγμιαίο kbits/s). Ακόμα και το ping βέβαια στην TV είναι εξαιρετικά μεγάλο στην περίπτωσή μου (εφόσον σε όλες τις συσκευές έχω 3ms - 5ms). Στην συγκεκριμένη εφαρμογή βέβαια ίσως να παίζει σημαντικό ρόλο ότι έβαλα στον ρούτερ μου Google DNS (8.8.8.8).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ak156 είπε

...υπάρχουν στο κεντρικο μενού οι "Ρυθμίσεις" - "Δίκτυο" που εκεί πατώντας σου δείχνει κάποιες μετρήσεις. 

Ναι, οκ, αυτες ειναι μετρησεις της γραμμης σου ομως, οχι της ποιοτητας εικονας που σου δινει η νοβα... 🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, giorginho είπε

Ναι, οκ, αυτες ειναι μετρησεις της γραμμης σου ομως, οχι της ποιοτητας εικονας που σου δινει η νοβα... 🙄

Δεν διαφωνώ, όμως και αυτές έχουν την σημασία τους.....μάλιστα επειδή μεταβάλλονται αρκετά από κλικ σε κλικ νομίζω ότι έχει μεγάλη επιρροή στο εμφανιζόμενο περιεχόμενο (και τυχόν "σπασίματα" κλπ). Αντίθετα ένα speedtest στην γραμμή μου πάντοτε μου δίνει 226/195. Καλό υπόλοιπο Κυριακής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...