Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν Nova EON+ για όλους (10/12-10/1)


panos-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βαζω να δω Ολυμπιακος Βαλενθια...

https://mega.nz/file/sJcQXThS#YfZPyi2gnIgmFCLXToBFswlXI4pQdtJgladNn_ixmyw

Ξαναζω εποχες με mag250 και ☠️ TV με Wind 12mbps πριν 6-7 χρονια...

Κλεινω και βαζω Euroleague TV app ....ηρεμησα

 

Ξερω ξερω...φταιει η 50ρα της Cote😝

Επεξ/σία από anergos13
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 363
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 hours ago, Engimek said:

Συμφωνώ ότι το ui του eon μου αρεσει και εμένα περισσότερο.

Από θέμα ux έχουν κάνει ένα αρκετά μεγάλο φαουλ κατά τη γνώμη μου... Έχω συνηθίσει από cosmote οταν βλέπω κάτι on demand να κάνω fast forward κρατωντας πατημένο το δεξί βελάκι στο τηλεκοντρόλ. Και rewind πατώντας το αριστερό βελακι. Δηλαδή το προφανές.

Στη  eon πρέπει να πατήσεις το κάτω βελάκι για να βγει το ui, μετά το πάνω βελάκι για να επιλέξεις τη μπάρα χρόνου αντί του pause button, και μετά δεξιά ή αριστερά για να κάνεις navigate.

Κατω, Πανω, Δεξιά... Για μια στιγμή εφαγα φλασμπακ στην εποχή που ημουν πιτσιρικάς και έβαζα μετα μανίας κωδικούς στο Gta 3...

ΑΥΤΟ ακριβώς μου έσπασε τα νεύρα, εντελώς λάθος το τι κάνει το κάθε κουμπί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το σημερινο παιχνιδι το ειδα σε τιβι , οπου εκανε screen sharing το κινητο μου , που επαιζε το παιχνιδι απο το app. Σε 50αρα γραμμη cosmote ολα αυτα. Οκ , δεν ηταν butter smooth που λενε και στο χωριο μου αλλα βλεποταν ανετα. Στο κινητο (στην 50αρα cosmote γραμμη παντα) ηταν πολυ τελεια η εικονα και το smoothness.

Επεξ/σία από mphxths
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,παιδια σε Lg c3 55  με Eon  ειδα την ταινια THE WOMAN KING και μετα είδα ολυμπιακούς βαλενθια ,

εγω δεν παρατήρησα ούτε κολλήματα, ούτε σαπίσματα ,και της ρυθμίσεις της εχω αφήσει όπως ήταν δεν πείραξα τιποτα,,

τωρα να πω την αλήθεια η εικονα της Εον μου βγαζει πιο ζωντανά και πιο ωραία χρώματα οταν το εχω στο εον   

εχω κοσμοτε με πιατο στην ταρατσα κ το τετράγωνο κουτι -αποδικοο ,που εκεί θέλεις 3 με 5 δευτέρα ν πάρει εντολή για να αλλάξει κανάλι, ο  κοσμ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ak156 είπε

Δεν ξέρω τι φταίει στην περίπτωσή σου...μπορεί η ΚΟΤΕ να θέλει να δημιουργήσει προσκόματα στην ΕΟΝ😁...έχουμε πλέον και ΑΙ....πέρα από την πλάκα όμως εγώ δεν έχω κανένα θέμα σε 1 λαπτοπ, 2 LG smart TVs, 4 διαφορετικά TVboxes. Δεν έχω θέμα ούτε στην ΕΟΝ+, αλλά ούτε στην δωρεάν ΚΟΣΜΟΤΕ (βέβαια εκεί δεν έχει αθλητικά).

***Ορίστε και από εμένα ένα βιντεάκι (στο λαπτοπ), απλά για να δεις την ροή (όχι την ποιότητα γιατί δεν το έκανα με τις βέλτιστες παραμέτρους - για μικρό μέγεθος). Έτσι στριμάρει συνεχώς σε όλες τις συσκευές. Θέλεις να το πιστέψεις, έχει καλώς. Δεν θέλεις, πάλι ΟΚ είμαστε. https://mega.nz/file/A8VV2CzB#VWENwNKslYVBcZ_tZoUKHmLj2thflKRmK7evvIEy0aw

***Το δικό σου δεν υπάρχει πλέον (λογικό τώρα)

και ο @Theo X με LG TV κατι σαπιο θα χει δεν μπορει....😂

Μαλλον κολλησε ιωση η EON απ τους ☠️ που κυνηγαει και στις Αθλητικες μεταδοσεις που βλεπουν πολλοι (Δεν ειναι για Ολους οι Euroleague μεταδοσεις😜)  και εχει Βηχαλακι🤣

***αποκατασταθηκε...

 

Επεξ/σία από anergos13
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα κι εγώ μια ενεργοποίηση. Σε PC + tablet η είσοδος στο account ήταν ευκολότατη. Και η δημιουργία λογαριασμού πολύ απλή στην περίπτωσή μου. Ευχαριστούμε TS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@BlackRose56

Τελικά το έλυσες το θέμα με το μαύρο στα κανάλια;

Αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα φίλος σε samsung smart και δεν βρισκει λύση...

Επεξ/σία από nk9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρόβλημα με κολλήματα δεν έχω. Το πρόβλημα και με νόβα και κοτε είναι η κακή ποιοτητα ειδικά στο ποδόσφαιρο που φαίνεται σαν sd η εικόνα όταν κινείται η κάμερα. Αυτό δεν είναι HD είναι κοροϊδία 

image.png.47f284b3fea6d0e9d0a5995255a1af31.png

 

2.jpg

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, adi32 είπε

Πρόβλημα με κολλήματα δεν έχω. Το πρόβλημα και με νόβα και κοτε είναι η κακή ποιοτητα ειδικά στο ποδόσφαιρο που φαίνεται σαν sd η εικόνα όταν κινείται η κάμερα. Αυτό δεν είναι HD είναι κοροϊδία 

image.png.47f284b3fea6d0e9d0a5995255a1af31.png

 

2.jpg

Βέβαια οι 2 φωτογραφίες που έβαλες, είναι μεταξύ τους η νύχτα με την ημέρα...στην μία ο χλοοτάπητας είναι πράσινος και στην άλλη κάτι σαν πράσινο. Στην μία οι παίκτες φαίνονται σχεδόν καθαρά, στην άλλη ως θολές φιγούρες. Βέβαια από μία στατική εικόνα δεν μπορούν να βγούν ασφαλή συμπεράσματα. Ίσως και να μη επίλεξες κατάλληλη εικόνα στην 1η περίπτωση. Δυστυχώς η ΚΟΤΕ δεν έχει δωρεάν τα αθλητικά για να έχω προσωπική άποψη.

Πάντως αυτό είναι και το νόημα των δωρεάν προσφορών. Να δοκιμάσεις με άνεση χρόνου (ένας ολόκληρος μήνας είναι υπεραρκετός) τις παροχές σε όλες τις συσκευές σου. Τουλάχιστον σε εμένα δόθηκε η ευκαιρία να τα δοκιμάσω σε 4 TVbox , 1 λαπτοπ, 2 LG 4K UHD 49icnches TVs και σε κινητο + τάμπλετ.

Μετά με ασφάλεια μπορείς να αποφασίσεις εάν πράγματι σε ενδιαφέρει/ικανοποιεί η οποιαδήποτε υπηρεσία.

Προσωπικά πιο πολύ με ενδιέφερε πως μπορείς να τρέξεις αυτές τις υπηρεσίες ως applications (και οχι μέσω browser) σε TVbox. Επίσης την συμπεριφορά τους στις 4K UHD TVs μου. Τέλος να κάνω και ένα "crash test" στριμάροντας πολλαπλές FHD/4Κ  ροές. Καλές τηλεθέασεις σε όλους και καλές γιορτές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
14 ώρες πριν, Hacker?pcs είπε

ΑΥΤΟ ακριβώς μου έσπασε τα νεύρα, εντελώς λάθος το τι κάνει το κάθε κουμπί

Πραγματικα εχω ριξει τονους βρισιδια. Θες απλα να κανεις pause η να πας λιγο πριν ή λιγο μετα και με τον κλασικο τροπο χειρισμου που ξερουμε απο παντου, αλλαζεις καναλι, βγαζει κατι ασχετα μενου κλπ. Μετα θελω 5-10 πατηματα για να καθαρισει η οθονη και να ξαναδω αυτο που εβλεπα και 5-10 λεπτα να ηρεμησω. 😛 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Συγνώμη εάν κουράζω αλλά έψαξα όλο νήμα και δεν βρήκα την απάντηση. το Θέλω να ρωτήσω εάν ξέρετε μιας και δεν είμαι πελάτης της Nova εάν βάλω το δωρεάν ΕΟΝ για ένα μήνα μετά έχω κάποια υποχρέωση ή διακόπτεται αυτόματα; Επίσης στα κουτάκια κατα την αίτηση επιλέγουμε και την αποδοχή όρων και την ενημέρωση για υπηρεσίες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, stelios120 είπε

εάν βάλω το δωρεάν ΕΟΝ για ένα μήνα μετά έχω κάποια υποχρέωση ή διακόπτεται αυτόματα;

Το 2ο

8 λεπτά πριν, stelios120 είπε

στα κουτάκια κατα την αίτηση επιλέγουμε και την αποδοχή όρων και την ενημέρωση για υπηρεσίες; 

Μόνο την αποδοχή των όρων, εκτός αν όντως θέλεις να ενημερώνεσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ που μπήκα χθές από PC desktop με 100αρα γραμμή κολλούσε αρκετά στο ματς Ολυμπιακός Βαλένθια. Έχω ενεργοποιήσει  το δωρεάν πακέτο της ΕΟΝ που έχει αυτές τις μέρες. Μάλλον δεν μπορούν να το υποστηρίξουν όταν βλέπουν πολλοί χρήστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σύνδεση σας πρέπει να φταίει. Με nova 100 άρα σύνδεση να παίζουν ταυτόχρονα νετφλιξ νόβα να κατεβάζω τορεντ και δεν κολλαει πουθενά και με WiFi στα 10 μ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...