Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν Nova EON+ για όλους (10/12-10/1)


panos-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, anergos13 είπε

Εχω πλεον και τις δυο μπροστα μου ...και σε απλοτητα λειτουργικοτητα και σε εικονα και σε  καταλογο περιεχομενο καλυτερη η Cote ...

Γνώμη σου και σεβαστή. Σαν 10 χρόνια χρήστης COSMOTE tv και 1 χρόνο πλέον χρήστης eon η εφαρμογή της nova μου φαίνεται καλύτερη. Στα + της ότι ξεκινάει μαζί με την tv στο κανάλι που έπαιζε (η COSMOTE σου ζητάει επιλογή προφίλ κατά το άνοιγμα) και το ότι κάνει preview στο πρόγραμμα που παίζει live αν το γυρίσεις προς τα πίσω. Η COSMOTE το κάνει αυτό μόνο στις εκπομπές που έχουν ήδη ολοκληρωθεί. 

Μόλις τώρα, kirileman είπε

Στον υπολογιστή (που κουνάς το ποντίκι και σου εμφανίζει αριστερά τα κανάλια και κάτω το πρόγραμμα, ναι. Στην tv/android box όχι, σπάει μπάλες.

Σε Samsung tv παίζει άψογα αυτό. Αριστερά τα κανάλια και κάτω το πρόγραμμα όπως είπες. Με έχει βολέψει πολύ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 363
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 hours ago, kajwbtfe said:

Και εγώ αυτό ξεκίνησα και το τελείωσα.Πολυ ωραίο αλλά όταν φτάσεις στο τέλος πες μου τι κατάλαβες...

Θα υπάρξει κ 2η σεζόν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαφώς καλύτερη η εφαρμογή της ΕΟΝ, και σε ταχύτητα zapping, και σε ευχρηστία, από ποιότητα ελάχιστη η διαφορά έως ανύπαρκτη και περιεχόμενο καναλιών, εκτός από αθλητικά όπου υπερτερεί η cote, απείρως καλύτερο με νέες ταινίες και γνωστά ντοκιμαντέρ σειρές discovery, history κλπ.  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω τωρα αγωνα μπασκετ στην ΕΟΝ ... μικροκολληματα που δεν ειχαμε ουτε με το ☠️☠️ ...

 

Απο εικονα η  EuroLeague TV που βλεπω επισης ...την κατουραει απλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, anergos13 είπε

Βλεπω τωρα αγωνα μπασκετ στην ΕΟΝ ... μικροκολληματα που δεν ειχαμε ουτε με το ☠️☠️ ...

Απο εικονα η  EuroLeague TV που βλεπω επισης ...την κατουραει απλα!

και εγώ βλέπω Βιλερμπάν Παναθηναικός με ΑΨΟΓΗ εικόνα σε 49άρα smart 4Κ UHD LG TV, χωρίς ΚΑΝΕΝΑ κόλλημα. Σύνδεση οπτική 200/200. Εάν δεν έχεις καλή σύνδεση στις Ρυθμίσεις βγάλε το "αυτοματη" και βάλε π.χ 4 ή 2 κλπ 

***Ταυτόχρονα βλέπω το ίδιο σε λαπτοπ και ταυτόχρονα Tivimate (ποδόσφαιρο) σε TVbox. NO PROBLem.

Επεξ/σία από ak156
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ak156 είπε

και εγώ βλέπω Βιλερμπάν Παναθηναικός με ΑΨΟΓΗ εικόνα σε 49άρα smart LG TV, χωρίς ΚΑΝΕΝΑ κόλλημα. Σύνδεση οπτική 200/200. Εάν δεν έχεις καλή σύνδεση στις Ρυθμίσεις βγάλε το "αυτοματη" και βάλε π.χ 4 ή 2 κλπ

Η συνδεση ειναι μια 50ρα απλη...

Αλλα δεν φταει προφανως η συνδεση οταν βλεπω στην Euroleague ΤV χωρις το παραμικρο...και ειδα επισης πριν στην Cosmote  τον Παναθηναικο χωρις (επισης) το παραμικρο (εννοείται)...

 

Πολυ ευαισθητη 😀 η ΕΟΝ  νομιζω....

☆☆Ειδικα αν χρειαζεται 200/200 για να παιξει σωστα..

Επεξ/σία από anergos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, anergos13 είπε

Η συνδεση ειναι μια 50ρα απλη...

Αλλα δεν φταει προφανως η συνδεση οταν βλεπω στην Euroleague ΤV χωρις το παραμικρο...και ειδα επισης πριν στην Cosmote  τον Παναθηναικο χωρις (επισης) το παραμικρο (εννοείται)...

Πολυ ευαισθητη 😀 η ΕΟΝ  νομιζω....

☆☆Ειδικα αν χρειαζεται 200/200 για να παιξει σωστα..

Όχι φίλε μου δεν χρειάζεται 200άρα σύνδεση για να παίξει...μην παραφράζεις αυτά που θέλει να πει κάποιος με μία ανάρτηση...απλά ήθελα να δείξω ότι έχοντας μία τέτοια οπτική παροχή μπορείς να φορτώνεις όσο περιεχόμενο θέλεις σε πολλές συσκευές συνεχώς ! Και 2 και 3 και 4 κοκ ...για αυτό και έβγαλα 5 κωδικούς στην ΕΟΝ+😉 Στην Κοσμοτε κάποιοι δεν μπορούν βγάλουν ούτε έναν !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως και με κατοστάρα (που φτανουν στην android tv 91) κανει κατι ψιλοκολληματακια τυπου 0,5-1 sec ανα μερικα λεπτα (χωρις παραλληλη χρηση του δικτυου)... οποτε δε φταίει η 50αρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο cosmote παντως η ποιοτητα ειναι αθλια 

Οταν η καμερα κινειται το χορταρι γινεται πουρες 

Μονο στο 4κ καναλι ειναι λιγο καλυτερα τα πραγματα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, paylidis είπε

Παντως και με κατοστάρα (που φτανουν στην android tv 91) κανει κατι ψιλοκολληματακια τυπου 0,5-1 sec ανα μερικα λεπτα (χωρις παραλληλη χρηση του δικτυου)... οποτε δε φταίει η 50αρα

Πεστα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/12/2023 στις 1:58 ΜΜ, anergos13 είπε

Εισαι σιγουρος οτι εχεις χει τελευταια την πλατφορμα της Cosmote?

Γιατι βλεπω vs την μια με την αλλη σε smart tv και της Eon η υλοποίηση ειναι πισω εμφανως....

Mίλησα, αν πρόσεξες, για την ποιότητα της εικόνας. Εννοείται έχω χρησιμοποίησει

την πλατφόρμα της Κοσμοτε. Σε LG tv, σε τάμπλετ, σε κινητό. Η εικόνα είναι καλύτερη στα περισσότερα κανάλια.

Είπα επίσης, ότι το UI/UX είναι σαφώς καλύτερο στην ΕΟΝ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 minutes ago, adi32 said:

Στο cosmote παντως η ποιοτητα ειναι αθλια 

Οταν η καμερα κινειται το χορταρι γινεται πουρες 

Μονο στο 4κ καναλι ειναι λιγο καλυτερα τα πραγματα 

Υπερτερεί κάπως η Nova στο bitrate αλλά όχι τεράστια πράγματα, στα χθεσινά ματς

Quote

Complete name                            : Villeurbanne.vs.Panathinaikos 1080p NovaPrime Live.mkv
File size                                : 7.91 GiB
Duration                                 : 2 h 58 min
Overall bit rate                         : 6 355 kb/s
Frame rate                               : 50.000 FPS

 

Quote

Complete name                            : Panathinaikos-Maccabi Haifa 1080p Cosmote Sport 3 Live.mkv
File size                                : 4.15 GiB
Duration                                 : 1 h 57 min
Overall bit rate                         : 5 070 kb/s
Frame rate                               : 50.000 FPS

ΣΙΓΟΥΡΑ σε 50άρα σε αυτά τα bitrate πρέπει και οι 2 να μην κολλάνε καθόλου, εάν κολλάνε φταίει το app ή το stream από τη δική τους πλευρά, υποθέτοντας ότι η 50άρα δουλεύει κανονικά και δεν είναι μπουκωμένη από κάτι άλλο στο δίκτυο

 

Επεξ/σία από Hacker?pcs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Hacker?pcs είπε

Υπερτερεί κάπως η Nova στο bitrate αλλά όχι τεράστια πράγματα, στα χθεσινά ματς

 

ΣΙΓΟΥΡΑ σε 50άρα σε αυτά τα bitrate πρέπει και οι 2 να μην κολλάνε καθόλου, εάν κολλάνε φταίει το app ή το stream από τη δική τους πλευρά, υποθέτοντας ότι η 50άρα δουλεύει κανονικά και δεν είναι μπουκωμένη από κάτι άλλο στο δίκτυο

 

Πέρα από το καλύτερο bitrate στην EON+ ο ΠΑΟ κέρδισε ενώ στην Cosmote έχασε. Άρα και εδώ καλύτερη ήταν η ΕΟΝ+😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malagad είπε

το UI/UX είναι σαφώς καλύτερο στην ΕΟΝ.

Συμφωνώ ότι το ui του eon μου αρεσει και εμένα περισσότερο.

Από θέμα ux έχουν κάνει ένα αρκετά μεγάλο φαουλ κατά τη γνώμη μου... Έχω συνηθίσει από cosmote οταν βλέπω κάτι on demand να κάνω fast forward κρατωντας πατημένο το δεξί βελάκι στο τηλεκοντρόλ. Και rewind πατώντας το αριστερό βελακι. Δηλαδή το προφανές.

Στη  eon πρέπει να πατήσεις το κάτω βελάκι για να βγει το ui, μετά το πάνω βελάκι για να επιλέξεις τη μπάρα χρόνου αντί του pause button, και μετά δεξιά ή αριστερά για να κάνεις navigate.

Κατω, Πανω, Δεξιά... Για μια στιγμή εφαγα φλασμπακ στην εποχή που ημουν πιτσιρικάς και έβαζα μετα μανίας κωδικούς στο Gta 3...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...