Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν Nova EON+ για όλους (10/12-10/1)


panos-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολυ φτωχος ο καταλογος σειρων ταινιων σε σχεση με cosmote tv παντως...

 

Πραγματικα δυσκολευεσαι να βρεις κατι να δεις...

 

Επεξ/σία από anergos13
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 363
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τελικά η νόβα με έπεισε μετά την δοκιμή να κάνω αγορά πακέτου ,

πολύ καλύτερη και σε ποιότητα αλλά και σε περιεχόμενο από το αντίστοιχο του ποτέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, makis269 είπε

τελικά η νόβα με έπεισε μετά την δοκιμή να κάνω αγορά πακέτου ,

πολύ καλύτερη και σε ποιότητα αλλά και σε περιεχόμενο από το αντίστοιχο του ποτέ.

Really? μονο εμενα μου φανηκε τερμα σαβουρα;

Το vodafone tv καλυτερο περιεχόμενο εχει στα On demand

(Που το θεωρω ηδη πεταμενα λεφτα και θα το κοψω)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, paylidis είπε

Really? μονο εμενα μου φανηκε τερμα σαβουρα;

Το vodafone tv καλυτερο περιεχόμενο εχει στα On demand

(Που το θεωρω ηδη πεταμενα λεφτα και θα το κοψω)

ολα αυτα πεταμενα λεφτα ειναι εκτος απο τα αθλητικα που και σε αυτα δεν εχουν αξιολογη ποιοτητα εικονας 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, adi32 είπε

ολα αυτα πεταμενα λεφτα ειναι εκτος απο τα αθλητικα που και σε αυτα δεν εχουν αξιολογη ποιοτητα εικονας 

καλα τα αθλητικα δε με ενδιαφερουν καν-μαλιστα με ενοχλουν στη λιστα των καναλιων 😅

κατα τα αλλα οντως πεταμενα λεφτα... μεχρι 3-4 ευρω το μηνα θα σπαταλαγα ισα ισα να πω οτι θα μπω να δω μια ταινια ή ενα ντοκυμαντερ οταν βαριεμαι και δε θελω πχ να διαβασω ενα βιλβιο

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, paylidis είπε

καλα τα αθλητικα δε με ενδιαφερουν καν-μαλιστα με ενοχλουν στη λιστα των καναλιων 😅

κατα τα αλλα οντως πεταμενα λεφτα... μεχρι 3-4 ευρω το μηνα θα σπαταλαγα ισα ισα να πω οτι θα μπω να δω μια ταινια ή ενα ντοκυμαντερ οταν βαριεμαι και δε θελω πχ να διαβασω ενα βιλβιο

Βολευει απειρα και το replay tv και εννοειται για ντοκιμαντερ καθε λογης. Ταινιες σειρες βρισκεις ντοκιμαντερ και replay tv δυσκολα. Οποτε για τα 12 που δινουμε στον ote παλι καλα ειναι παραπανω οχι ομως. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το ψαχνετε... Αν εξαιρεσεις τα αθλητικα, το καλυτερο πακετο το εχει η vodafone! Μακραν κιολας. Εδω συμφερει και vodafone να μην εχεις να βαλεις εξτρα με το δεκαρικο (επειδη δινει δωρεαν disney+)

Για μενα δεν αξιζει να δωσεις ουτε ενα ευρω παραπανω για τα σινεμα πακ που εχουν...

Η nova εχει προνοησει και σου δινει εξαρχης το σινεμα πακ. Βεβαια το καλο που εχουν cosmote-nova ειναι οντως το replay tv αλλα με τα hybrid tv και τα site τους σιγα σιγα θα ατονησει. Ηδη mega-ant1 εχουν φυγει απο την nova.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, eko13 είπε

Μην το ψαχνετε... Αν εξαιρεσεις τα αθλητικα, το καλυτερο πακετο το εχει η vodafone! Μακραν κιολας. Εδω συμφερει και vodafone να μην εχεις να βαλεις εξτρα με το δεκαρικο (επειδη δινει δωρεαν disney+)

Για μενα δεν αξιζει να δωσεις ουτε ενα ευρω παραπανω για τα σινεμα πακ που εχουν...

Η nova εχει προνοησει και σου δινει εξαρχης το σινεμα πακ. Βεβαια το καλο που εχουν cosmote-nova ειναι οντως το replay tv αλλα με τα hybrid tv και τα site τους σιγα σιγα θα ατονησει. Ηδη mega-ant1 εχουν φυγει απο την nova.

Με cosmote tv το καλο ειναι οτι δινουν σχεδον παντα δωρο και την ταυτοχρονη θεαση 3 συσκευων μπορεις να εχεις μεχρι 10 και απο αυτες βλεπεις 3 ταυτοχρονα. Καπως ετσι βλεπουμε 3 σπιτια ταυτοχρονα ο καθενας οτι θελει και σε τηλεοραση μεχρι tablet υπολογιστη. Εχει κολλημενους με ελληνικες ταινιες πχ cinema 3 η με ντοκιμαντερ και για παιδια εχει 5 καναλια ολη μερα παιζουν ωραια προγραμματα για μικρα απο 3 αλλα και για πιο μεγαλα. Ταινιες σειρες βρισκεις ευκολα ναι τα αλλα δυσκολα. Και οντως υπαρχουν τα site αλλα ειναι μανουρα με το replay πας σε μερα ωρα και βλεπεις οποιο προγραμμα θελεις ευκολα και γρηγορα μεχρι 7 μερες πισω. Παλιοτερα που ζηταγαν 60 στη nova δεν εδιναν ουτε τα μισα ηθελαν και 5 ευρω τα HD. Σημερα με 12 για το cinema παντα νομιζω ειναι οτι καλυτερο ακαι ξενοιαζεις. Ουτε netflix ουτε τιποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίστευα ότι μετά από έναν χρόνο που τη δοκίμασα τελευταία θα υπήρχε βελτίωση.

Είναι όμως όπως πέρυσι. Εικόνα μέτρια και σε καμία περίπτωση με το

κρύσταλλο των ανταγωνιστών (και στο δορυφόρο και στο streaming). Κρίμα.

Η πλατφόρμα, ωστόσο, είναι πιο εύχρηστη από αυτής της cosmote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Malagad είπε

Πίστευα ότι μετά από έναν χρόνο που τη δοκίμασα τελευταία θα υπήρχε βελτίωση.

Είναι όμως όπως πέρυσι. Εικόνα μέτρια και σε καμία περίπτωση με το

κρύσταλλο των ανταγωνιστών (και στο δορυφόρο και στο streaming). Κρίμα.

Η πλατφόρμα, ωστόσο, είναι πιο εύχρηστη από αυτής της cosmote.

Εισαι σιγουρος οτι εχεις χει τελευταια την πλατφορμα της Cosmote?

Γιατι βλεπω vs την μια με την αλλη σε smart tv και της Eon η υλοποίηση ειναι πισω εμφανως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/12/2023 στις 8:45 ΠΜ, tselakosss είπε

Έχουμε καμιά πρόταση με 2-3 σειρές/ταινίες on Demand από τον κατάλογο της EON που αξίζει να δούμε μέσα στο μήνα που θα το έχουμε??

Cocomelon

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, vdeseris είπε

Η εφαρμογή της COSMOTE μπορεί οπτικά να φαίνεται πολύ καλύτερη λειτουργικά όμως υπερτερεί κατά πολύ η nova. 

Εχω πλεον και τις δυο μπροστα μου ...και σε απλοτητα λειτουργικοτητα και σε εικονα και σε  καταλογο περιεχομενο καλυτερη η Cote ...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον το εβαλα και εγω. Δεν ξερω τι γινεται σε cosmote tv και vodafone tv οποτε δεν μπορω να συγκρινω. Ρυθμισα το λαπτοπ (browser) και το κινητο μεσω του app. Eικονα μια χαρα (1080p στο λαπτοπ). Το μενου , ειτε σε browser ειτε στο app μια χαρα , αν και οταν σκρολαρω π.χ. τις ταινιες στο on-demand , αυτο το zoom out που κανει οταν περνας το βελακι πανω απο μια ταινια , ειναι λιγο ενοχλητικο.

Απο σειρες και ταινιες , τιποτα το ιδιαιτερο. Μπορω να τα βρω και στο ιντερνετ ολα αυτα και ακομα περισσοτερα. Απλα σε γλυτωνει χρονο download και εχεις και σιγουρα ελληνικους υποτιτλους.

Η ολη φαση αξιζει για τα αθλητικα και τα ντοκιμαντερ. Καθομουν χτες και εβλεπα λεοπαρδαλεις και λιονταρια και ειχα αγχωθει , αν θα φαει η λεοπαρδαλη ή θα της παρουν το φαι τα τσακαλια και τετοια :) Δεν τα βρισκεις αυτα ευκολα στο ιντερνετ , ειδικα με ελληνικους υποτιτλους. Στα αθλητικα , ατυχησαμε λογω συγκυριων. Μονο euroleague μπορεις να δεις. Τα ευρωπαικα του ποδοσφαιρου τα χει η cosmote tv. Δεν παραπονιεμαι , και το μπασκετ καλο ειναι.

Αν θα πληρωνα για eon tv. Αν ημουν πλουσιος , πανευκολα. Τωρα που δεν ειμαι πλουσιος , τα +18 ευρω που ζηταει η προσφορα στο nova app , μου φαινονται καπως πολλα. Μου δινει το eon+ (το απλο δεν νομιζω οτι αξιζει τον κοπο) στα 46 ευρω/μηνα , ενω τωρα πληρωνω 28 ευρω/μηνα για 100αρα γραμμη... δεν ξερω μου φαινονται καπως τα +18... 

Σε γενικες γραμμες παντως μια χαρα μου φανηκε η φαση της eon tv.

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 minutes ago, vdeseris said:

Η εφαρμογή της COSMOTE μπορεί οπτικά να φαίνεται πολύ καλύτερη λειτουργικά όμως υπερτερεί κατά πολύ η nova. 

Στον υπολογιστή (που κουνάς το ποντίκι και σου εμφανίζει αριστερά τα κανάλια και κάτω το πρόγραμμα) ναι. Στην tv/android box όχι, σπάει μπάλες.

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...