Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν Nova EON+ για όλους (10/12-10/1)


panos-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 363
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε υπολογιστη παιζει τζαμι. Σε android box της cosmote που εχω και το cosmote tv κατεβασα την εφαρμογη και με εχει κωδικο ενεργοποιησης και να μπω στο self care κατι τετοιο να το βαλω. Το θεμα ειναι οτι δεν μπαινει με τους κωδικους που μας εδωσαν. Δηλαδη ποσο δυσκολο ειναι βαλουν κανονικα ονομα κωδικο να τα βαλω και να μπω απο το box? Αν εχει βρει καποιος λυσει ας την γραψει. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Σε υπολογιστη παιζει τζαμι. Σε android box της cosmote που εχω και το cosmote tv κατεβασα την εφαρμογη και με εχει κωδικο ενεργοποιησης και να μπω στο self care κατι τετοιο να το βαλω. Το θεμα ειναι οτι δεν μπαινει με τους κωδικους που μας εδωσαν. Δηλαδη ποσο δυσκολο ειναι βαλουν κανονικα ονομα κωδικο να τα βαλω και να μπω απο το box? Αν εχει βρει καποιος λυσει ας την γραψει. 

Διάβασε το email που σου ήρθε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα εικονα cosmote tv vs eon  σε android tv και εδω καλυτερη η cote.....

το  μονο που βλεπω θετικο στην eon η αμεση εναλλαγη των καναλιων (στην cote εχει μια καθυστερηση (μαυρο))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, anergos13 είπε

ειδα εικονα cosmote tv vs eon  σε android tv και εδω καλυτερη η cote.....

το  μονο που βλεπω θετικο στην eon η αμεση εναλλαγη των καναλιων (στην cote εχει μια καθυστερηση (μαυρο))

Σε iptv έχει καλύτερη ανάλυση από την αυθεντική eon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dcmpaira είπε

Σε iptv έχει καλύτερη ανάλυση από την αυθεντική eon.

Μαλλον θελει βολτα το σημα στους☠️ της Καραιβικης για να στρωσει🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, qbalaskas είπε

Πέτρο, λογικά η τηλεόραση σου είναι Android.
Μπες στις ρυθμίσεις->εφαρμογές->EON και κάνε αναγκαστική διακοπή. Λογικά θα παίξει

Ok σε ευχαριστω ολα ο.κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν παω να συνδεθω απο smart tv μου λεει "μια smart tv εχει ηδη ενεργοποιηθει"

Επειδη τα apps διαχειρησης απαιτουν συμβολαιο για login, εχει βρει κανεις ακρη με το συγκριμενο θεμα?

Επισης οταν παω να γραψω συγγενεις μου, οταν καταχωρω το κινητο μου λεει σφαλμα συνδεσης και οταν παω να ξαναδοκιμασω μου λεει "το κινητο εχει ηδη καταχωρηθει" και δεν παιρνω ποτε SMS. Δοκιμαζω username το κλασσικο με το τηλεφωνο αλλα δεν εχει "ξεχασα τον κωδικο" μηπως και μου δωσει. 

Στο PC καμπανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Arkin είπε

Σε υπολογιστη παιζει τζαμι. Σε android box της cosmote που εχω και το cosmote tv κατεβασα την εφαρμογη και με εχει κωδικο ενεργοποιησης και να μπω στο self care κατι τετοιο να το βαλω. Το θεμα ειναι οτι δεν μπαινει με τους κωδικους που μας εδωσαν. Δηλαδη ποσο δυσκολο ειναι βαλουν κανονικα ονομα κωδικο να τα βαλω και να μπω απο το box? Αν εχει βρει καποιος λυσει ας την γραψει. 

https://myphone.gr/forum/topic/73324/?do=findComment&comment=7227079

32 λεπτά πριν, GIOVINCO είπε

Οταν παω να συνδεθω απο smart tv μου λεει "μια smart tv εχει ηδη ενεργοποιηθει"

Πάρε καινούργιο κωδικό. Μπορείς να ενεργοποιήσεις ΜΟΝΟ 1 smart TV ή με απκ σε TVbox (με απκ στο Αντρόιντ Μποξ λογίζεται ως TV !!!). https://myphone.gr/forum/topic/73324/?do=findComment&comment=7226837

7 ώρες πριν, matrixxx είπε

Σε τι υψηλη αναλυση ειδες δηλαδη;

[Αν και οι τηλεορασεις σου απο ο,τι λες ειναι FullHD αρα μαλλον δεν εχεις δει ακομα σε UHD για να εχεις μια εικονα για την "υψηλή αναλυση του σημερα". Το FHD ειναι (ελαφρως) ξεπερασμενο. Δεν θα βρεις ευκολα καπου μπαλα σε χαμηλοτερη αναλυση απο το FHD. Εκτος αν μιλαμε για μη συνδρομητικα, πχ κανενα ελευθερο δορυφορικο της κακιας ωρας. Καποιοι εχουν και 4Κ μεταδοσεις]

Η 49άρα LG Smart TV είναι 4Κ UHD, άρα εκεί 4Κ😉 Τώρα από TVbox συνδεδεμένο σε 24άρι FHD TV/Monitor τι να το κάνεις την παραπάνω ανάλυση από FHD στις 24 ίντσες...η εικόνα είναι άψογη...με βολεύει δε γιατί δίπλα έχω και το gaming laptop μου, όπου και εκεί βλέπω ταυτόχρονα μέσω Browser EON (οθόνη 15.6). Τέλος στην 37άρα FHD Philips TV η εικόνα είναι επίσης απόλυτα ικανοποιητική. Όσοι έχετε θεματάκια ροής δείτε λίγο τις συνδέσεις Ιντερνετ που έχετε...εγώ πάντως με οπτικη ίνα και 200/200 άνετα ότι θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, matrixxx είπε

Σε τιβι του 2021 των 1.5Κ που την ειδα χθες, εκανε κολληματακια, lag στην βολτα μεσα στο μενου, τετοιο που αλλου ηθελες να πας και αλλου πηγαινες. Ηθελε 2-3 δευτερολεπτα αναμεσα στα πατηματα για να δεις οτι το πηρε και να κανεις το επομενο. 

Σε αυτό που λες για κάποια υστέρηση μετάβασης στο μενού πράγματι μπορεί να έχεις δίκιο. Το διαπίστωσα και εγώ, όχι μόνο σε σμαρτ τβ αλλά και αλλού. Έχω όμως την εντύπωση ότι αυτό το κάνει κυρίως κατά το πρώτο άνοιγμα της εφαρμογής. Για αυτό και θέλει να μην πατάς αρχικά επανειλημένα τα πλήκτρα ΟΚ και βελάκια στην αρχή, νομίζοντας ότι δεν τα δέχθηκε και σε πάει όπου νάναι....μετά νομίζω δεν υπάρχει θέμα. Από εκεί και πέρα δεν υπάρχει θέμα ροής. Το έχω δοκιμάσει με 3 και 4 συσκευές ταυτόχρονα ΕΟΝ και άλλο άτομο να παίζει ταυτόχρονα online games. Κανένα πρόβλημα. Βέβαια όπως έχω τονίσει έχω οπτική ίνα 200/200. Δεν ξέρω την συμπεριφορά σε απλή 24άρα σύνδεση (ευτυχώς πλέον😁).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, tollisth said:

Με 4 mbs το ανώτερο είναι απλά τυπική - μέτρια η ποιότητα εικόνας 

Προσοχή ότι ΔΕΝ είναι το ανώτερο τα 4, αν στις ρυθμίσεις προφίλ => Ποιότητα βίντεο βάλεις "υψηλή 4Mbit/s" είναι αυτό που λέει και κόβει την ποιότητα 7Mbit/s που υπάρχει, ενώ στην επιλογή "αυτόματα" βγάζει και το 7αρι, λείπει μια επιλογή τύπου "πολύ υψηλή 7mbit/s". Οπότε για την πραγματικά υψηλότερη ποιότητα στις ρυθμίσεις προφίλ η ποιότητα video πρέπει να είναι "Αυτόματα"

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Hacker?pcs είπε

Προσοχή ότι ΔΕΝ είναι το ανώτερο τα 4, αν στις ρυθμίσεις προφίλ => Ποιότητα βίντεο βάλεις "υψηλή 4Mbit/s" είναι αυτό που λέει και κόβει την ποιότητα 7Mbit/s που υπάρχει, ενώ στην επιλογή "αυτόματα" βγάζει και το 7αρι, λείπει μια επιλογή τύπου "πολύ υψηλή 7mbit/s". Οπότε για την πραγματικά υψηλότερη ποιότητα στις ρυθμίσεις προφίλ η ποιότητα video πρέπει να είναι "Αυτόματα"

Υπάρχει κάπου αυτό για να το επιβεβαιώσουμε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, tollisth said:

Υπάρχει κάπου αυτό για να το επιβεβαιώσουμε? 

Quote

Program 0
  Metadata:
    variant_bitrate : 7096000
Stream #0:0: Video: h264 (High) ([27][0][0][0] / 0x001B), yuv420p(tv, bt709), 1920x1080 [SAR 1:1 DAR 16:9], 50 fp
s, 50 tbr, 90k tbn
  Metadata:
    variant_bitrate : 7096000
Stream #0:1(gre): Audio: aac (LC) ([15][0][0][0] / 0x000F), 48000 Hz, stereo, fltp
  Metadata:
    variant_bitrate : 7096000
Program 1
  Metadata:
    variant_bitrate : 446000
Stream #0:2: Video: h264 (Constrained Baseline) ([27][0][0][0] / 0x001B), yuv420p(tv, bt709), 512x288 [SAR 1:1 DA
R 16:9], 25 fps, 25 tbr, 90k tbn
  Metadata:
    variant_bitrate : 446000
Stream #0:3(gre): Audio: aac (LC) ([15][0][0][0] / 0x000F), 48000 Hz, stereo, fltp
  Metadata:
    variant_bitrate : 446000
Program 2
  Metadata:
    variant_bitrate : 1496000
Stream #0:4: Video: h264 (Main) ([27][0][0][0] / 0x001B), yuv420p(tv, bt709), 1024x576 [SAR 1:1 DAR 16:9], 25 fps
, 25 tbr, 90k tbn
  Metadata:
    variant_bitrate : 1496000
Stream #0:5(gre): Audio: aac (LC) ([15][0][0][0] / 0x000F), 48000 Hz, stereo, fltp
  Metadata:
    variant_bitrate : 1496000
Program 3
  Metadata:
    variant_bitrate : 3596000
Stream #0:6: Video: h264 (Main) ([27][0][0][0] / 0x001B), yuv420p(tv, bt709), 1920x1080 [SAR 1:1 DAR 16:9], 50 fp
s, 50 tbr, 90k tbn
  Metadata:
    variant_bitrate : 3596000
Stream #0:7(gre): Audio: aac (LC) ([15][0][0][0] / 0x000F), 48000 Hz, stereo, fltp
  Metadata:
    variant_bitrate : 3596000

Αν το βάλεις αυτόματο δίνει το 7αρι stream "Program 0", αλλιώς το κόβει και δίνει μόνο το 3αρι

Επεξ/σία από Hacker?pcs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...