Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν Nova EON+ για όλους (10/12-10/1)


panos-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Δοκίμασα και εγώ την υπηρεσία και πράγματι, συνδέθηκα σε Lg Smart tv μέσα από το link που έστειλαν στο κινητό και είδα κανονικά για μια εβδομάδα. Τώρα όταν πάω να ανοίξω το app της smart tv μου ξεκινά η υπηρεσία από την αρχή (να κάνω σετάρισμα γλώσσα κλπ). Μόλις εμφανίζεται η οθόνη με τους κωδικούς, ανοίγω το link από το κινητό αλλά δε συνδέεται και μου εμφανίζει μήνυμα πως "έχει ήδη συνδεθεί μια smart tv". Έκανα uninstall και ξανά εγκατάσταση της εφαρμογής στην τηλεόραση, αλλά τίποτα. Τι μπορώ να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 363
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα ελεγα να μην το κουράσεις πολύ με ψάξιμο από μεριάς σου αφου μπορείς εύκολα να φτιάξεις νέο ακκάουντ και να ξανασυνδεθείς (διαφορετικό αλλά έγκυρο μαιλ, τυχαίος αριθμός τηλεφώνου)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, stapd_21 είπε

 

Κάνε ένα καινούργιο λογαριασμό όπως λέει ο engimek.

 

Μια βδομάδα χρήσης, και εφαρμογή φαίνεται οκ, έχει κολιματακια που και που στην πλοήγηση αλλά τίποτα το σπουδαίο. Στα live stream παίζουν σε FHD, αν και πέφτει το resolution καμία φορά, μιας και δεν η σύνδεση μου είναι κακή, κατά τα άλλα μια χαρά. Πού και πού μου αρέσει να βλέπω όπερα, και είδα ότι η νόβα έχει στο on demand, έλα που δεν έχει υπότιτλους! Ωραίο να το βλέπεις, αλλά άμα δεν καταλαβαίνεις τι λένε δεν λέει.

Δεν ξέρω αν αξίζει να το μεταφράσουν, λόγο το ότι μπορεί να μην το παρακολουθούν πολλοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απορώ που ύστερα από τόσα χρόνια, η φάση μου θυμίζει filmnet.

Έβαλα για δοκιμή μια ταινία για να κρίνω μερικά πράγματα.

Θα παραλείψω τη φτωχή ποικιλία και το χαμηλό bitrate, για να σταθώ και σε κάποια άλλα.

- Στην εποχή του dolby atmos, ο ήχος δικάναλος.

-  Το σήμα καταλληλότητας ταινιών, φουλ 100% λευκό, χωρίς κάποια εξασθένηση φωτεινότητας (για προστασία των oled)

- Και το χειρότερο όλων που συμπληρώνει το τρίπτυχο του stereo ήχου και του χαμηλού bitrate....τις ταινίες τις κάνουν crop. Δοκίμασα μια τυχαία ταινία και ενώ το κανονικό κάδρο ήταν 2.35:1, το NOVA την είχε κάνει 16:9 zoom, χάνοντας έτσι wide πληροφορία. (δείτε spoiler, δεν είναι ακριβώς το ίδιο στοπ καρέ, όμως η διαφορά είναι αντιληπτή))

Οπότε, θεωρώ πως η πλατφόρμα δεν στοχεύει σε χρήστες που έχουν πιο ανεβασμένα standards σε εικόνα-ήχο.

Spoiler


οθόνης 2023-12-26 012545.jpg

οθόνης 2023-12-26 012603.jpg

 

Επεξ/σία από warewolf
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/12/2023 στις 7:49 ΠΜ, stapd_21 είπε

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Δοκίμασα και εγώ την υπηρεσία και πράγματι, συνδέθηκα σε Lg Smart tv μέσα από το link που έστειλαν στο κινητό και είδα κανονικά για μια εβδομάδα. Τώρα όταν πάω να ανοίξω το app της smart tv μου ξεκινά η υπηρεσία από την αρχή (να κάνω σετάρισμα γλώσσα κλπ). Μόλις εμφανίζεται η οθόνη με τους κωδικούς, ανοίγω το link από το κινητό αλλά δε συνδέεται και μου εμφανίζει μήνυμα πως "έχει ήδη συνδεθεί μια smart tv". Έκανα uninstall και ξανά εγκατάσταση της εφαρμογής στην τηλεόραση, αλλά τίποτα. Τι μπορώ να κάνω;

Εκανε και σε μενα το ιδιο χτες που πηγα να το ξαναενεργοποιησω σε μια smart tv. Αν δοκιμασεις απο διαφορετικο κινητο το δεχεται. Πχ αν την ενεργοποιηση την εκανες απο το δικο σου κινητο, δοκιμασε απο της κοπελας σου, γυναικα σου. Λογικα θα παιξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χθες ήταν Boxing Day με πολλούς Αγγλικούς αγώνες....

Τέλος πάντων σήμερα έχει το "υπόλοιπο" του Boxing Day, οπότε είναι ιδανική ευκαιρία για κάποιους να τεστάρουν την ΕΟΝ στα αθλητικά (και σε διάφορες συσκευές).

***Update 28/12/2023 όλα τα αθλητικά

Επεξ/σία από ak156
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθές παρακολουθώντας στο Μπάσκετ τον Παναθηναικό, υπήρξε η μόνη φορά που είχα σε κάποια σημεία στο 2ο ημίχρονο κάποια σπασίματα και προσωρινά παγώματα (3 ή 4 συνολικά). Δεν ξέρω εάν έφταιγε:

- το ότι το είδα μέσω TVbox

- ή η πιθανή θέαση από πολλούς ταυτόχρονα

- ή κάτι άλλο

Σήμερα στις 21:00 έχει μπάσκετ Αλμπα - Ολυμπιακός (Nova Prime). Ίσως είναι ευκαιρία να δοκιμάσω ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, ak156 είπε

Εχθές παρακολουθώντας στο Μπάσκετ τον Παναθηναικό, υπήρξε η μόνη φορά που είχα σε κάποια σημεία στο 2ο ημίχρονο κάποια σπασίματα και προσωρινά παγώματα (3 ή 4 συνολικά). 

Εμένα σε εκείνη τη φάση τα κακαρωσε τελείως η εφαρμογή (smart TV Samsung έχω) και δεν έδειχνε απολύτως τίποτα πλέον για κάποια ώρα (έβγαζε και μήνυμα καλέστε στο 13700 και κάτι τέτοια, ότι δεν είναι διαθέσιμη η υπηρεσία κλπ).

Τελικα έκλεισα άνοιξα τβ, έκλεισα άνοιξα την εφαρμογή και κάποια στιγμή ξεκόλλησε και έπαιζε πάλι μια χαρά. Αλλά ναι, σαν κάτι να υπήρχε εκείνη την ώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά θα τρελαθώ λολ

Είχα δει ότι έχει το endeavour, βάζω σήμερα το πρώτο επεισόδιο σεζόν 1, και δύο λεπτά μετά κλείνω την tv γιατί κάτι έπρεπε να κάνω. Ώρες μετά ανοίγω την tv και μετά βλέπω ότι ξεκινάει από σεζόν 3 μέχρι σεζόν 9. Τι φάση ??? Εξαφανίστηκαν η 2 πρώτες σεζόν??? Θυμάμαι την σκηνη που έβλεπα σπο πρώτο επεισόδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, ak156 είπε

Εχθές παρακολουθώντας στο Μπάσκετ τον Παναθηναικό, υπήρξε η μόνη φορά που είχα σε κάποια σημεία στο 2ο ημίχρονο κάποια σπασίματα και προσωρινά παγώματα (3 ή 4 συνολικά). Δεν ξέρω εάν έφταιγε:

- το ότι το είδα μέσω TVbox

- ή η πιθανή θέαση από πολλούς ταυτόχρονα

- ή κάτι άλλο

Με την 200αρα σου κανονικα ή ειχες συνδεθει σε αλλο μηπως δικτυο (κινητης ή κατι αλλο ισως; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/12/2023 στις 5:45 ΜΜ, matrixxx είπε

Με την 200αρα σου κανονικα ή ειχες συνδεθει σε αλλο μηπως δικτυο (κινητης ή κατι αλλο ισως; )

Με την 200άρα (οπτική 200/200) και μάλιστα με το TVbox που έχω συνδεδεμένο με καλώδιο απευθείας στο ρούτερ μου !!

΄Εχω άλλα 3 TVbox που δουλεύουν με wifi και δεν είχα κάποια αντίστοιχη (κακή) εμπειρία εκεί. Ούτε στις 2 smart TVs.

Όλος ο αγώνας άψογα εκτός από κάποια θέματα μάλλον στο τελευταίο δεκάλεπτο (πάγωμα εικόνας σε μία φάση και μετά από 1-3 δευτερόλεπτα τα επόμενα καρρέ κοκ).

Στις 29/12/2023 στις 5:27 ΜΜ, BlackRose56 είπε

Ρε παιδιά θα τρελαθώ λολ

Είχα δει ότι έχει το endeavour, βάζω σήμερα το πρώτο επεισόδιο σεζόν 1, και δύο λεπτά μετά κλείνω την tv γιατί κάτι έπρεπε να κάνω. Ώρες μετά ανοίγω την tv και μετά βλέπω ότι ξεκινάει από σεζόν 3 μέχρι σεζόν 9. Τι φάση ??? Εξαφανίστηκαν η 2 πρώτες σεζόν??? Θυμάμαι την σκηνη που έβλεπα σπο πρώτο επεισόδιο.

Εγώ πάντως που μόλις το έψαξα (μετά το ποστ σου) βλέπω μόνο σεζόν 3-9 (είμαι στο άλλο TVbox μου και όχι σε TV). Είναι σίγουρο ότι υπήρχε σεζόν 1? Πως το βρήκες αρχικά? Με φωνητική εντολή?

**Πάντως και στο λαπτοπ που το έψαξα, πάλι Σεζόν 3 -9 έχει.

 

Επεξ/σία από ak156
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, ak156 είπε

 

Εγώ πάντως που μόλις το έψαξα (μετά το ποστ σου) βλέπω μόνο σεζόν 3-9 (είμαι στο άλλο TVbox μου και όχι σε TV). Είναι σίγουρο ότι υπήρχε σεζόν 1? Πως το βρήκες αρχικά? Με φωνητική εντολή?

**Πάντως και στο λαπτοπ που το έψαξα, πάλι Σεζόν 3 -9 έχει.

 

Το βρήκα στο on demand,  καθώς έψαχνα για το σιριαλ, πατώ προβολή και ειχε την σκηνή που ο μορς έγγραφε την παραίτηση  και  πήγε για μια υπόθεση με έναν άλλον, για μια κοπέλα που εξαφανίστηκε, και μετα του δείχνει των θερσντει, και λεει  να των αποκαλεί κύριο  θερσντει.   Στον τίτλο του επεισοδίου έγραφε πιλότος.

Επίσης ειμαι σε smart tv με το app.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, BlackRose56 είπε

Το βρήκα στο on demand,  καθώς έψαχνα για το σιριαλ, πατώ προβολή και ειχε την σκηνή που ο μορς έγγραφε την παραίτηση  και  πήγε για μια υπόθεση με έναν άλλον, για μια κοπέλα που εξαφανίστηκε, και μετα του δείχνει των θερσντει, και λεει  να των αποκαλεί κύριο  θερσντει.   Στον τίτλο του επεισοδίου έγραφε πιλότος.

Επίσης ειμαι σε smart tv με το app.

Το δοκίμασα και στην LG Smart TV μου. Βγάζει την ίδια ακριβώς εικόνα όπως και στο λαπτοπ μου (την επισυνάπτω εδώ). Προσωπικά έχω δοκιμάσει μόνο αθλητικά κανάλια και ταινίες. Για σειρές δεν ξέρω εάν θα είχα τον χρόνο να προλάβω να δω όλα τα επεισόδια😉 Λυπάμαι που δεν μπόρεσα να σε βοηθήσω...ελπίζω να βρεις την λύση. Καλή συνέχεια.

***Μου ήρθε και μία τρελλή ιδέα μπας και αλλάζοντας την γλώσσα του interface από τα Ελληνικα στα Αγγλικά μήπως γινόταν κανένα "μαγικό" για την Σεζόν 1 (επειδή είχες γράψει τον τίτλο στα Αγγλικά), αλλά μπα δυστυχώς το ίδιο😒

10.png

Επεξ/σία από ak156
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...