Προς το περιεχόμενο

Dragon's Dogma 2


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, kriosgr είπε

Εκτός από την κάρτα έβαλα καινούργιο nvme ssd 1TB από 500 που είχα πριν. Έβαλα τον Samsung 990 Pro NVMe M.2 1TB με clean install τα windows 11. Του έχωσα κι άλλα 48 GB DDR5 4800 Mhz και τώρα έχω 64 😀.  Τώρα κατεβάζω το παιχνίδι στο steam.  Να ρωτήσω. Η τηλεόρασή μου έχει 2.1 hdmi κι ενώ ορισμένα reviews λέγαν ότι δεν υποστηρίζει Gsync παραδόξως το υποστηρίζει. Στα settings της nvidia είναι ενεργοποιημένο. Η τηλεόραση (QN90C 43")υποστηρίζεις εως 144 refresh rate  Προς το παρόν το έχω στο 100. Να αφήσω ενεργοποιημένο το gsync ή να το απενεργοποιήσω; 

Το πρώτο πράγμα που θα ενεργοποιήσεις είναι το Frame generator, εννοείται ότι βάζεις ότι ρυθμίσεις χρειάζεται στη tv για να ενεργοποιηθεί το gsync, αμαρτία το θεό

Γράψε και αν η αναβάθμιση έπιασε τόπο 👀 πάντως θαύματα στο συγκεκριμένο τίτλο μη περιμένεις 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 382
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βρήκα λύση με τα settings. Έβαλα το Geforce Experience και μου έκανε optimize το παιχνίδι για το σύστημά μου. Μου έβαλε το refresh rate στα 143,86Hz  από μόνο του 😊.  Το αρχικό brightness ήταν πολύ δυνατό κι έδειχνε σαν να παίζω σε κακής ποιότητας Ips panel. Ρύθμισα το brightness από τον wizard που έχει το game και το αποτέλεσμα έγινε μαγικό ☺️. Σε συνδιασμό με την qled το παιχνίδι δείχνει όλο του το μεγαλείο. Φαίνεται σαν σε Oled αλλά με καλύτερα χρώμματα και φωτισμό. Ειδικά αυτή η 43" που έχω είναι σαν να φτιάχτηκε για αυτό το παιχνίδι. Λέω να ενεργοποιήσω και το hdr σε κάποια φάση να δω πως θα φαίνεται το game. Στα windows πρέπει να το σετάρω γιατί με τις default ρυθμίσεις τα video στο youtube φαίνονται καλύτερα σε SDR.

Οι ανεμιστήρες δεν ακούγονται, όχι όπως πριν που έλεγες ότι το PC tower θα πετάξει. Από VRAM χρειάζεται γύρω στην μισή (8,5GB).  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω επαιξα καμμια ωρα και εμεινα και στην πολη αρκετα και δεν εφαγα ουτε ενα stutter η frame drop..

Smoothιλα η κινηση της καμερας..

Tωρα τι λεει ο καθε John εμενα δεν με ενδιαφερει.

Το εβαλα να χτισει ολα τα shader ξανα ομως εγω..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Saloufas said:

δεν μπορώ να κρίνω γιατί στην φάση που είναι το save λείπουν οι περισσότεροι NPC's

Untitled.jpg.bc3e9f744804e6a9f4917559a4468e96.jpg

Πηγαινε να κοιμηθεις και εσυ ρε αδερφε να ξημερωσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Πηγαινε να κοιμηθεις και εσυ ρε αδερφε να ξημερωσει..

έχει περάσει ρε σε άλλη φάση το παιχνίδι "Witnessed the unmoored world" δεν έχει να κάνει ότι είναι νύχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, ilos είπε

Και όχι μόνο αυτό, αντί έστω να βάλουν hard mode όπως στο original για να έχει έστω λίγο replayability βάλανε casual mode σε ένα ήδη ξεφτίλα εύκολο game.

το casual mode ειναι για εμενα😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 minutes ago, Saloufas said:

έχει περάσει ρε σε άλλη φάση το παιχνίδι "Witnessed the unmoored world" δεν έχει να κάνει ότι είναι νύχτα.

Ο.κ δεν εχω φτασει ακομα σε αυτο το σημειο..

10 minutes ago, nikos5800 said:

το casual mode ειναι για εμενα😜

Νικο εμεις ειμαστε για αλλα κολπα το απογευμα..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...