Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2024


ASFE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε μου κάνει καμία αίσθηση να δω το DTS δε κρύβω. Πολύ ψέμα πολλές χρονιές συνεχόμενες, γιατί να είναι άλλιως φέτος;

Ποιο είναι το επεισόδιο με την Alpine? Μπας και δω μόνο αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, mandos said:

Δε μου κάνει καμία αίσθηση να δω το DTS δε κρύβω. Πολύ ψέμα πολλές χρονιές συνεχόμενες, γιατί να είναι άλλιως φέτος;

Ποιο είναι το επεισόδιο με την Alpine? Μπας και δω μόνο αυτό

image.png.a536703d6fec3c4b91d33e2b31d8832d.png

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 minutes ago, mandos said:

Δε μου κάνει καμία αίσθηση να δω το DTS δε κρύβω. Πολύ ψέμα πολλές χρονιές συνεχόμενες, γιατί να είναι άλλιως φέτος;

Ποιο είναι το επεισόδιο με την Alpine? Μπας και δω μόνο αυτό

 

49 minutes ago, GoMaR said:

image.png.a536703d6fec3c4b91d33e2b31d8832d.png

Kαι στο 7ο είχε αρκετή Alpine... τη καραμπόλα στο Σίλβερστον, την απομάκρυνση του Ότμαρ...

On 23/02/2024 at 21:31, ASFE said:

Βγηκε και το DTS σημερα ε!!!

Λεω να βαλω για ενα μηνα να το απολαυσω 4Κ

  •  

Πεταμένα λεφτά, δεν αξίζει. Πέρα απ'το ότι ήταν βαρετή σεζόν... είχε 20% αγωνιστική δράση και 80% backstage.

Eπίσης ο ελληνικός υποτιτλισμός ήταν απαράδεκτος... μετέφραζαν όλες τις λεζάντες των οδηγών με κεφαλαία γράμματα και τοποθέτηση στο πάνω μέρος της οθόνης, δεν έβλεπες μπροστά το δρόμο! Και τα περισσότερα πλάνα ήταν από μάχες οδηγών με εναλλαγές front camera και back camera... σε κάθε εναλλαγή ανά δευτερόλεπτο μετέφραζαν το όνομα το οδηγού και το αυτοκίνητο. 🤪

Στους αγγλικούς υπότιτλους κάπτως καλύτερα καθώς οι λεζάντες δε χρειάζονται μετάφραση... αλλά πάλι είχαν ψηλά τους υπότιτλους των σχολιαστών όταν έπαιζε πλάνο μέσα απ'τα μονοθέσια.

Κατέληξα να τους ξηλώσω εντελώς και ησύχασα...

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συνεντευξεις που τους παιρνουν στο DTS ειναι τωρα προσφατες να φανταστω; Οποτε και καλα τους δειχνουν βιντεο και αυτη λενε τα συναισθηματα τους, σα να γινεται η συνεντευξη λιγο μετα το γεγονος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού πιάσαμε τους Καζαμίες 😅 :

28 Φεβρ. η RB ανακοινώνει ότι σουτάρει τον Christian Horny που έστελνε winks στο messenger και οι κληρονόμοι του Mateschitz και η Fοrd αυτά δεν τα ανέχονται. 

ο Newey αφού το σκεφτεται λιγάκι, λέει FTS I quit, και παίρνει gardening leave για να ξεκινήσει 1/1/2025 κι αυτος το παιδικό του όνειρο, να σχεδιαζει τη Ferrari των νεων κανονισμων του 2026 μαζι με τον Hamilton, και να περάσει κι η γυναικα του 3-4 χρόνια στην Ιταλική εξοχη. 

Ο Jos στην αρχή είναι πολύ χαρούμενος, αλλά μόλις μπαίνει το 2026 και η RB πάει άπατη, χωρίς σασί από τον Νewey και με κινητήρα RB Powertrains πιο χάλια κι από τον GP2 Honda που είχε ο Alonso στη ΜcLaren, τρέχει στο Maranelo να τους πει ότι ο Max έρχεται όχι μόνο τζάμπα, αλλά γίνεται και pay driver άμα χρειαστεί. 🤣🤣🤣

 

  • Confused 1
  • Haha 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, WestMan_swiftsport είπε

Ορίστε ένα αρκετά ενδιαφέρον βίντεο 

https://www.gazzetta.gr/gmotion/2308956/f1-pos-bafontai-ta-monothesia-vid

Εδώ να πουμε οτι αρχικά η ΦΙΑ είχε ζητήσει απο τη Mclaren να φτιάξουμε το βίντεο, αλλα το κομμάτι με τα αυτοκόλλητα των χορηγών μας πήρε 6 ώρες σε Fast Forward , και δεν μπορούσε να ανέβει στο Youtube.

  • Haha 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, WestMan_swiftsport said:

Ορίστε ένα αρκετά ενδιαφέρον βίντεο 

https://www.gazzetta.gr/gmotion/2308956/f1-pos-bafontai-ta-monothesia-vid


image.png.429baf4945e401e6d550462d3c8355e2.png


Αυτο το προγραμμα λεγεται Substance Painter. Ειναι πλεον της Adobe και στην ουσια ειναι ενα photoshop σε 3d αντικειμενα.
Ειναι σχεδον καθημερινο εργαλειο στη δουλεια μου.
Χαρακτηρες, αντικειμενα, τοπια τα βαφουν με αυτο το προγραμμα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, papp0us είπε

Εδώ να πουμε οτι αρχικά η ΦΙΑ είχε ζητήσει απο τη Mclaren να φτιάξουμε το βίντεο, αλλα το κομμάτι με τα αυτοκόλλητα των χορηγών μας πήρε 6 ώρες σε Fast Forward , και δεν μπορούσε να ανέβει στο Youtube.

Πάλι καλά να λέμε δηλαδή που δεν ανέβαινε στο YouTube 😂😂

Edit 

Επιτέλους διάβασα κάτι σωστό (ως προς την κρίση μου πάντα) για τον σχολιασμό και την μετάδοση για τους αγώνες... 

https://f1fan.gr/για-σας-που-ανοίξατε-τώρα-τους-δέκτες-σ/

Επεξ/σία από WestMan_swiftsport
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρες,

Βλέποντας το DTS , αναφέρθηκε ότι η φήμη για τον Χαμ στην Φερ ήταν από 25/3/23!! Εγώ δεν είχα ακούσει κάτι τέτοιο και ούτε νομίζω εδώ το είχα διαβάσει (με μία μικρή επιφύλαξη βέβαια επειδή δεν προλάβαινα όλες τις αναρτήσεις).

Θεωρώ ότ για να δεχτεί να πάει ο Χαμ με την περσινή εικόνα της Φερράρι αλλά και της ανοδικής πορείας της Μερκ, ότι και κάτι άλλο θα περιμένει από εκεί. Αναφέρθηκε πιο πάνω ότι ίσως φύγει οΧόρνερ. Αν φύγει, θεωρώ και εγώ ότι πολύ εύκολα θα πάει ο Νιούι στην Φεράρι (που είναι αυτό που θα έχουν τάξει στον Χαμ.)
Οπότε πάει για 8ο ο Χαμ με Φεράρι και Νιούι;!!! 

Ένα δεύτερο. Είχα δει φωτογραφία με το πίσω μέρος της RB19 - RB20. Η 20, φαίνεται να έχει διαφορετικό σχεδιασμό, Υπάρχει κάποιος κανονισμός που να τους δεσμεύει με αυτό ; Νομίζω ότι φέτος έχει μεγαλύτερη επιφάνεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαρετό, διαδικαστικό, ως και απογοητευτικό το Drive to Survive φέτος. Μερικές σκόρπιες σκέψεις.

  • Το κύριο θέμα και η μόνη πηγή έμπνευσης φέτος ήταν οι εσωτερικές κόντρες μεταξύ των οδηγών μίας ομάδας. Χωρίς αυτό πολύ φτωχό υλικό
  • Το άλλο θέμα έμπνευσης είναι η απόδοση των ομάδων (Aston Martin, Mc Laren, Mercedes)
  • Danica Patrick - κυρίως εκείνη - και Claire Williams χωρίς λόγο ύπαρξης και δηλώνοντας τα προφανή
  • Καμία νύξη για την μάχη του τίτλου, όποια ήταν αυτή, ειδικά στην αρχή της σεζόν
  • Καμία αναφορά στην απόδοση του Checo και πώς για 3-4 GP δεν περνούσε το Q3.
  • Καμία αναφορά στον Oscar Piastri και ειδικά στην νίκη του στο Sprint Race.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...