Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2024


ASFE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, specre είπε

Ρώτα τον Πουρναράκη :P

Το φαντάζομαι με τη φωνή του

"Delta positive το οποίο σε ελληνική μετάφραση σημαίνει Δέλτα θετικό και το λένε οι μηχανικοί στον οδηγό όταν μπλα μπλα μπλα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Leclerc, χρόνο 4 δέκατα από το χθεσινό του Verstappen με χειρότερα track conditions (θερμοκρασία πίστας, αέρα, σκόνη λόγω πρωινού) και αρκετά περισσότερο fuel load.

Ferrari fans:

image.jpeg.2a5a14324aea4af1cc39bc5d21535f9d.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, MikeKata είπε

Leclerc, χρόνο 4 δέκατα από το χθεσινό του Verstappen με χειρότερα track conditions (θερμοκρασία πίστας, αέρα, σκόνη λόγω πρωινού) και αρκετά περισσότερο fuel load.

Ferrari fans:

image.jpeg.2a5a14324aea4af1cc39bc5d21535f9d.jpeg

Αν κανει κατι κοντα σε 1:29.708 τοτε μπορουμε να ελπιζουμε. Αυτος ο χρονος ειναι το περσινο qualy του MAX.

Αν και ποτε δεν δειχνουν τα δοντια τους τοσο χαμηλα στα pracc

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, liakjim said:

Δεν έχουν κάποια αξία οι χρόνοι.

Για εμάς.

Σαρκαστικό ήταν το σχόλιο. Ferrari υποστηρίζω. Μάλλον πρέπει να βάλω ως disclaimer στο σχόλιο "δεν έχουν αξία οι χρόνοι".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, MikeKata said:

Σαρκαστικό ήταν το σχόλιο. Ferrari υποστηρίζω. Μάλλον πρέπει να βάλω ως disclaimer στο σχόλιο "δεν έχουν αξία οι χρόνοι".

Ferrari και σαρκασμός πάνε μαζί πλέον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, liakjim είπε

Δεν έχουν κάποια αξία οι χρόνοι.

Για εμάς.

Ακριβως. Ακουγα το πρωι που συζητουσαν στο skysports οτι τα τεστ που κανουν τωρα περα απο το στήσιμο  ειναι και data για αναβαθμισεις που θα γίνουν το καλοκαιρι. με πολλες ακομα λεπτομεριες που δεν τις φανταζομαστε (τουλαχιστον εγω δεν γνωριζα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα κυριο λογο το τεστ (ειδικα μερες ενα και 2) ειναι για να βρουν σωστο balance, να τσεκαρουν αν το μονοθεσιο στην πιστα βγαζει τα ιδια νουμερα αεροδυναμικων πιεσεων που βγαζει στην αερ. σηρραγα (correlation) και τελος οτι μπορει να βγαλει 2 και 3 αγωνες την ιδια μερα χωρις να σπασει να χαλασει κλπ (αξιοπιστια).
Αααα και να εξοικειωθουν οι μηχανικοι με το καινουργιο μονοθεσιο και τις διαδικασιες του (αλλαγες ρυθμισεων, κομματιων κλπ) οπως θα κανανε περιπου και σε ενα αγωνιστικο 3ημερο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Tik Tok έχει βουηξει ότι τον Horner θα τον φύγουνε και ότι ο πατήρ Sainz τριγύριζε στην RB, αλλά εγώ δεν έχω το κουράγιο πλέον να τους κοροιδεψω. 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GoMaR είπε

πιασαμε και τους χρονους του qual 23

εχουμε ακομα δρομο ..  να μπουν τα C5 και να αδειασουν τα ρεζερβουαρ

1 ώρα πριν, sattack είπε

Το Tik Tok έχει βουηξει ότι τον Horner θα τον φύγουνε και ότι ο πατήρ Sainz τριγύριζε στην RB, αλλά εγώ δεν έχω το κουράγιο πλέον να τους κοροιδεψω. 😅

Μαλλον επειδη η παρουσια της Audi δεν ειναι δεδομενη και το project με την sauber παει για γκιλοτινα
https://www.autosport.com/f1/news/audis-f1-project-under-fresh-uncertainty-as-senior-figure-faces-exit/10578560/ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1:31:00 o Χαμιλτον με C3 και χωρίς να πιέσει ιδιαίτερα απο οτι διαβάζω, γιατι η μπαταρία του στο τέλος του γύρου έδειχνε 80% . Interesting γενικά, φαίνεται πως φέτος θα έχουμε αρκετά πιο γρήγορα αυτοκίνητα απο πέρσι ,κάτι που για να πω την αλήθεια μου δεν το περίμενα.

Ferrari δείχνει πολύ καλή, και η RB (η μούφα οχι η οριτζιναλ) φαίνεται οτι θα ανέβει πολύ φέτος.

Τέλος για ακόμα μια φορά πολύ μεγάλη αξιοπιστία απο τα μονοθέσια, σε σημείο βαρεμάρας. Έλα μωρέ, σκάστε κανα μοτέρ, κάντε κάτι, τι αντοχή ειναι αυτή, λεωφορεία οδηγάτε;

Λαντονορρις πρωταθλητής. Ρίξτε λεφτά, σας λέω έχω δεί οραμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...