Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2024


ASFE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν τα βλεπω καθολου καλα τα πραγματα για rbr + merc.

Αντιθετα Νορρις και Λεκλερ μαλλον θα τα δωσουν ολα για την νικη. Ο Λεκλ εχει και εδω κανει πολυ καλες εμφανισεις στο παρελθον. Θυμαμαι μια πολυ δυνατη pole που πηγαινε ταπα.

Και ο Λουης εχει γραψει εναν μαγικο γυρο το 2018 αν δεν κανω λαθος. Ριχνοντας 6 δεκατα στον Μποτα.

Μαξ και το 2022 και το 2023 ειχε μετριο αγωνα. Το 2022 εκανε λαθος στην προσπαθεια του να περασει τον ...Νορρις!!!

Να δουμε και τον καιρο γιατι κατι για βροχες διαβαζα....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

qualifying-pace-singapore-friday-2024

race-pace-singapore-friday-2024

Πηγή: PRACTICE DEBRIEF: McLaren and Ferrari look set for a mighty fight in Singapore – but could some dark horses mix up the grid? image.png.c9a6011039db5eff1c327f774852a1c0.png

* Αποποίηση ευθύνης: Δεν φέρω καμία ευθύνη για οποιαδήποτε παράλειψη ή σφάλμα περιέχονται στο παρόν μήνυμα. *

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε παιδια, ας μου εξηγησει καποιος τι ειναι το cornering και τι σημαινει αυτο το στατιστικο.
No description available.

Οκ πχ το φρενο το καταλαβαινω, οτι το 22% του χρονου (lap time) παταει φρενο. Το cornering τι ειναι ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελοιοτητες απο τη FIA. Γινονται αγωνες σε χωρες οπου δεν υπαρχει ισοτιμια μεταξυ των φύλων και τους πειραξαν τα μπινελικια. Οχι οτι συμφωνω με το βρισιδι, αλλα πανω στην ενταση της στιγμης ολοι θα ψελναμε.
Εκτος ισως απο τον Κιμι που θα ασχολιοταν με το συστημα ποτου που - για καποιο λογο - τα ειχε βαλει μαζι του.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Nabuko said:

Εγώ θέλω να αρχίσουν να βρίζουν όλοι κατά ριπάς από αύριο να δω τι θα κάνουν οι εξυπνάκηδες της FIA

Θα τους βαλουν να καθαρισουν την πιστα μετα :P

 

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GoMaR είπε

βρε παιδια, ας μου εξηγησει καποιος τι ειναι το cornering και τι σημαινει αυτο το στατιστικο.
Οκ πχ το φρενο το καταλαβαινω, οτι το 22% του χρονου (lap time) παταει φρενο. Το cornering τι ειναι ;

Εσύ θα έπρεπε να ξέρεις καλύτερα από εμάς, αφού ήσουν στον αγώνα του Spa (τότε... ξέρεις... μην κάνεις πως δεν θυμάσαι). :P

Πέραν της πλάκας, ούτε εγώ ξέρω, αλλά βρήκα αυτό. Λίγο παλιό και ίσως τώρα το υπολογίζουν διαφορετικά:

Race Performance Ratings explained - Cornering

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, sattack said:

Στεγνό δόσιμο!

FB_IMG_1726853639798.jpg

Με ποναει η καρδια μου να βλεπω τον GOAT σε αυτη τη κατασταση. Ας τους δωσει πισω καποιος το εξαρτημα με το παρανομο φρεναρισμα. 

ver formula 1 GIF by Red Bull Racing

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...