Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2024


ASFE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κρίμα πάντως για Πέρεζ και Σάινθ, κάνεις ολόκληρο αγώνα και για 1-2εκ έρχεται η καταστροφή.

Ο Πιάστρι για μένα έκανε νομίζω τον καλύτερο αγώνα ως τώρα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

O σημερινος αγωνας ηταν μια επιδειξη τι οδηγικα χαρακτηριστικα χρειαζονται για να παρεις πρωταθλημα.
Ο Leclerc δυστυχως, παροτι συμπαθεστατος, δεν εχει κανενα απο αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dionisis1925 είπε

Έφτασε και μέχρι 342 , ίσως τότε που είχε φορτίσει την μπαταρία.

 

Εντάξει το πάλεψε όσο μπόρεσε , απλά ο μικρός έπαιξε πολύ καλή άμυνα.

δεν ειναι κακη τελικη, μαλλον η μκλ εχει πολυ καλη χωρις drs. παντως το ειπε και μονος του, επρεπε να εχω κανει αμυνα. ε εδω που τα λεμε, ειχε κολλησει δεξια και ανοιχτα σαν ταριφας που ψαχνει πελάτη. 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βασει του replay, εχω την εντυπωση οτι ο sainz ειναι αυτος που (αθελα του) αλλαζει την πορεια του, και στριβει επανω στον perez. θεωρω πως λογιζεται ως αγωνιστικο συμβαν...

Επεξ/σία από kr0m
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεί κάποιος να μου πει πως έχασε η φοράδα με τον γλυκούλη περίπου 5-6 sec, στο pitstop;

Ο γλυκούλης είχε αναπαυθεί στο μονοθέσιο του και δεν περίμενε από τον Piastri να κάνει κίνηση.

Κατά τα άλλα μη ξεχνάμε:

perezcoat.jpg.18a6a01228352741d165953161a45e75.jpg

Επεξ/σία από specre
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kr0m είπε

βασει του replay, εχω την εντυπωση οτι ο sainz ειναι αυτος που (αθελα του) αλλαζει την πορεια του, και στριβει επανω στον perez. θεωρω πως λογιζεται ως αγωνιστικο συμβαν...

Μιλάμε για ένα χιλιοστό δεξιά-αριστερά. Όπως το ξαναείδα, 100% αγωνιστικό και πραγματικά κρίμα για οδηγούς και ομάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα άξιζαν την νίκη και ο Λεκλερ και ο Πιαστρι 

Ο Πιαστρι όμως ήταν αλάνθαστος.

Ο Λεκλερ έκανε ένα μόνο λάθος στην προσπέραση που δέχθηκε.

Δεν το περίμενε του άφησε πολύ χώρο και έτσι χωρίς άμυνα του το έκανε εύκολο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλο damage control για τον νορρις με την βοηθεια των ιθπανομεκθικανών. 15η-4η θεση με FL ειναι μια χαρα για μπακου. 

να δειτε που στο τελος ο μαξ θα παρει πρωταθλημα αλλα δεν θα ενδιαφέρεται κανενας και θα βλεπουμε τις δυο μκλ να παιζουν μπουνιδια εντος και εκτος για τη 2η θεση. τελευταιους αγωνες -αν δεν ξεφουσκωσει ο πιαστρι- θα ειναι ισοβαθμοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kr0m είπε

βασει του replay, εχω την εντυπωση οτι ο sainz ειναι αυτος που (αθελα του) αλλαζει την πορεια του, και τριβει επανω στον perez. θεωρω πως λογιζεται ως αγωνιστικο συμβαν...

απο το πλανο πανω απο τα αυτοκινητα και τον onboard του σανθη δεν βλεπω να το  στριβει κανεις. οπως εχουν βγει απο την εξοδο ο εμπρος τροχος του περεζ ειναι αναμεσα στους τροχους του σανθη αλλα ο μεξικανος μιας και πηρε πιο κλειστα την στροφη δεν εχει την ιδια ταχυτητα και ακουμπαει ο εμπρος τροχος του τον πισω της φοραδας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, f1vettel said:

O σημερινος αγωνας ηταν μια επιδειξη τι οδηγικα χαρακτηριστικα χρειαζονται για να παρεις πρωταθλημα.
Ο Leclerc δυστυχως, παροτι συμπαθεστατος, δεν εχει κανενα απο αυτα

Ακριβως το αντιθετο. επιδειξη εκαναν και οι δυο οδηγοι. Ο Λεκ, ειναι για σχεδον ολο τον αγωνα στο 0.2 εως 0.9 πισω του, τελικη το μονοθεσιο δεν ειχε, κρατησε τα ελαστικα του οσο μπορουσε παρολο που υπερθερμενονται παραπανω σε τοσο κοντινη, αποσταση, τι παραπανω επρεπε να κανει δλδ ; 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...