Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2024


ASFE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πως τους πετσόκοψε έτσι; τα σκαμπό μου και τα @@ μου!!

που εισαι ρε Κάρλος τσακάλι;;; βοήθα λίγο ρεεεεε!!! πρωτάθλημα χάνουμε!!!

.......... ακούω καμπάνες!!!

 

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Ρε παιδια γιατι τοση γκρινια;
Εμεις, οι παλαιοτεροι, εχουμε σιχαθει τα team orders και οι πιο νεοι τα βαρετα πρωταθλήματα του Σεμπ, Λιουις και Μαξ.
Αντι να χαιρομαστε με αυτο που συμβαινει φετος, κατηγορουμε McLaren και γενικα γκρινιαζουμε!
Εγω θα χαρω φετος ή το παρει ο Μαξ ή ο Νορρις γιατι θα ειναι οριακο!

Δεν μπορω να χωνεψω το απιστευτο προσπερασμα του Πιαστρι στον Νορρις.
 

Φυσικά και πρέπει να υπάρχουν team orders!! Με αυτα που κανει ο Λαντο θα κόψει το πρωτάθλημα από τον Πιάστρι. 

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κατά των team orders. Αλλά εφόσον υπάρχουν και σε αυτή τη χρονική περίοδο μπορεί να κριθούν 2 πρωταθλήματα, δεν μπορώ να καταλάβω την "μπαχαλίστικη" λειτουργία της McLaren. Είναι κρίμα για το μονοθέσιο που έφτιαξε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα απο όλα κάνετε λάθος. Team Orders στην Mclaren υπάρχουν, και μάλιστα σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό απο άλλες ομάδες, ΑΠΛΑ, δεν αφορούν το πρωτάθλημα. Είναι καθαρά σε επίπεδο αγώνα, μακάρι να ειναι ο ένας για πρωταθλητής και ο άλλος τελευταίος.

Δεν υπάρχει Α και Βου οδηγός εδώ, οποιος στρίψει πρώτος έχει προτεραιότητα. Όποιος είναι μπροστά έχει προτεραιότητα.

Στην Ουγγαρία η ομάδα έβγαλε μπροστά τον Norris επειδή έφαγαν απο στρατηγικής άποψης τον Piastri, και ΕΠΡΕΠΕ (με βάση τα team orders) ο Norris να δώσει τη θέση πίσω, και μετά ας σκοτωθούν (χωρίς να τους ψάχνουμε στα χωράφια).

Σας θυμίζω οτι πρόπερσι ο Λαντο έκανε την ουρά του καγκουρό στη Monza για ΕΝΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ αγώνα, απλά επειδή έστριψε δεύτερος. Τότε που ηταν και θαύμα δεν τους άφησαν ΚΑΝ να παλέψουν.

Υπάρχουν Team orders και με το παραπάνω δηλαδή, απλά όχι οπως θα περιμένατε απο μια ομάδα που πάει για πρωτάθλημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, papp0us είπε

Υπάρχουν Team orders και με το παραπάνω δηλαδή, απλά όχι οπως θα περιμένατε απο μια ομάδα που πάει για πρωταθλήματα.

Fixed. Μα αυτό λέμε! :unsure:

Επεξ/σία από specre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, σε 1 η 2 GP το πολύ που θα καταλάβει σαν τον RanTanPlan ο Brown ότι το κατασκευαστων είναι πλέον σίγουρο και ότι υπάρχει πιθανότητα και για το οδηγών, τότε σαν τις Μωρές Παρθένες θα βγει και θα πει: τώρα είμαστε αναγκασμένοι να δώσουμε team orders. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακώς αναφέρετε την Ουγγαρία και τα team orders της McLaren αφού δεν υπήρχαν Απλά έθαψαν τον Πιαστρι με κακη στρατηγική εκεί και για να διορθώσουν το λάθος τους είπαν σε Νόρρις να τον αφήσει να περάσει. Αν το έκανε εγκαίρως ο Λαντο τότε θα απολαμβάναμε άλλη μια ωραία μάχη μεταξύ τους.

Προσωπικά δε με πείθει για πρωταθλητή ο Λαντο. Ναι έχει την ταχύτητα αλλά δεν έχει τη σταθερότητα και το καθαρό μυαλό όταν η μπάλα καίει.

Εντύπωση μου έκανε η σταση Λαντο και Σαρλ όταν συναντώνται. Είναι πολύ τυπικοί μεταξύ τους, ενώ μεταξύ Πιαστρι και Σαρλ είναι καλύτερα τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o Piastri σημερα ηταν πιο γρηγορος. Υπαρχουν 2 οψεις. Η μια ειναι το team order στον πιο γρηγορο Πιαστρι να κοψει για να περασει ο Νορις. αλλα μετα θα λεμε οτι "δεν το αξιζε ο νορις"
Η αλλη πλευρα ειναι παλευουμε για το πρωταθλημα με την καθαρη αξια των οδηγων.
Το team order θεωρω οτι θα πεσει αν κυνηγανε θεση στο grid και δοθει οδηγια στον μπροστινο πιο αργο οδηγο, να περασει ο πιο γρηγορος που βρισκεται πισω. Οποιος και αν ειναι αυτος.

1 minute ago, tommy^ said:

Εντύπωση μου έκανε η σταση Λαντο και Σαρλ όταν συναντώνται. Είναι πολύ τυπικοί μεταξύ τους, ενώ μεταξύ Πιαστρι και Σαρλ είναι καλύτερα τα πράγματα.

Δεν νομιζω να εχει κατι με λεκ. Απλα ηταν πολυ ξενερωμενος. Και στην συνεντευξη φανηκε. Τουλαχιστον ετσι μου φανηκε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, GoMaR said:

 

Δεν νομιζω να εχει κατι με λεκ. Απλα ηταν πολυ ξενερωμενος. Και στην συνεντευξη φανηκε. Τουλαχιστον ετσι μου φανηκε.

Οχι ρε συ γιατι το λες αυτο?

image.jpeg.3d5f01b3d19bdfb5091038a2d14738bb.jpeg

  • Haha 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, GoMaR είπε

Η αλλη πλευρα ειναι παλευουμε για το πρωταθλημα με την καθαρη αξια των οδηγων.

Μαζί σου. Συμφωνώ. Αλλά μένουν 8 αγώνες ακόμα και στο κατασκευαστών είναι πίσω από την RedBull 30 βαθμούς και πίσω της η φοράδα άλλους 34. Στους οδηγούς με τον Norris 62 πίσω από Max και πίσω του ο γλυκούλης με 24. Εκτός αν θέλουν να περάσει ο Piastri τον γλυκούλη που είναι πίσω του κατά 20 βαθμούς και να θυσιάσουν όλα τα άλλα.

Εμάς του φοραδαίους μας συμφέρει αυτό που κάνει η πορτοκαλομάδα. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, greenfan20 said:

Η Ρεντ Μπουλ παει για την 3η θεση στο κατασκευαστων πλεον. Θα ειναι ακραιο να παρει πρωταθλημα οδηγων καποιος απο την 3η ομαδα στο κατασκευαστων.

Εχει ξαναγινει στο παρελθον κατι τετοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...