Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2024


ASFE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, liakinen είπε

@haHa

Ο Ιάπωνας σαμουράι δεν υπάρχει πιθανότητα καμία να πάει. Θα ήταν χαζό, τρελό να βάλεις έναν καμικάζι στην ομάδα που υπάρχει πιθανότητα να τα κάνει πουτ@ν@ όλα μιας και δεν φαίνεται να παίρνει από λόγια. 

Για τον Lawson ναι από μένα. Ο Αυστραλός επίσης έχει το μοναδικό θετικό του καλού του χαρακτήρα. 

Πιο καμικαζι είναι ο Αυστραλος που και λαθη κανει και δεν μαζεύει βαθμους και χανει σε qualy απο τον Τσουνοντα. 

Είναι κάτι που ειχαμε πει απο πέρυσι οτι θα γινόταν, ο Ρικ είναι πουθενάς, χανει κατα κράτος απο Τσουνοντα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, liakinen είπε

@haHa

Ο Ιάπωνας σαμουράι δεν υπάρχει πιθανότητα καμία να πάει. Θα ήταν χαζό, τρελό να βάλεις έναν καμικάζι στην ομάδα που υπάρχει πιθανότητα να τα κάνει πουτ@ν@ όλα μιας και δεν φαίνεται να παίρνει από λόγια. 

ε δε νομίζω να τον παίρνει εκεί πέρα να σηκώσει τόνο φωνής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, haHa είπε

 

Γιατι να παει ο Ρικ που εχει φαει  ξυλο απο τον Τσουνοντα; 

Δεν το εχει ο Ρικ, εχει χρονια που χανει κατα κρατος απο τους teammate του, οπότε απο τον Μαξ θα είναι ακομα χειρότερα. 

 

Ο Lawson ή ο Τσουνοντα θα παει. 

 

 

Γιαυτό λέω ότι η RBR έχει τεράστιο πρόβλημα, διότι δεν έχει καμμια ξεκάθαρη λύση για τώρα. 

Ο οποιοσδήποτε και να παει δεν υπάρχει καμμια εγγύηση ότι θα τα πάει καλύτερα από τον Perez. 

Εγώ υπολογίζω ότι τον Tunoda μάλλον δεν τον εμπιστευονται, ότι τον Lawsοn δεν θα τον βάλουν απο το πουθενά κατευθείαν στη μάχη για το κατασκευαστων αλλά στην μικρή RB.  Και για τον Ric ότι του έκατσε τέλεια που στο τελευταίο πολύ καθοριστικό αγώνα τερμάτισε 11ος και ο Tsu 17oς. Δεν λέω ότι θα τα πάει καλά ο Ric. Απλά υπολογίζω τι μπορεί να σκέφτονται αυτοί για να επιλέξουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πω ότι δεν χρειάζεται και πολύ σκέψη. Ας πάρουν/κρατήσουν όποιον θέλει και χρειάζεται ο Μαξ. Μικρή σημασία έχει το κατασκευαστών εξάλλου. Και μην μου πείτε ναι αλλά εκεί είναι τα λεφτά λες κι έχει ανάγκη κάποια έξτρα εκατομμύρια η RB. Να θυμίσω ότι το 2021 η Mercedes πήρε το κατασκευαστών αλλά λίγοι το θυμούνται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, JailbrokenDiesel είπε

ε δε νομίζω να τον παίρνει εκεί πέρα να σηκώσει τόνο φωνής. 

Τον θεωρώ αψυχολόγητο άνθρωπο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγάλο πλεονέκτημα απόδοσης που είχε η Red Bull πάει περίπατο. 

Ο Μαξ παλεύει με νύχια και με δόντια να διατηρήσει το προβάδισμα που έχει και από την άλλη ο Πέρεζ να πετάει αετό...

Βλέπω να φεύγει ο perez ακόμη και μέσα στη χρονιά με την απόδοση που έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, DimosMcLaren είπε

Το μεγάλο πλεονέκτημα απόδοσης που είχε η Red Bull πάει περίπατο. 

Ο Μαξ παλεύει με νύχια και με δόντια να διατηρήσει το προβάδισμα που έχει και από την άλλη ο Πέρεζ να πετάει αετό...

Βλέπω να φεύγει ο perez ακόμη και μέσα στη χρονιά με την απόδοση που έχει.

Οποιος και να έρθει τώρα στην RB δεν θα βοηθήσει. Οπότε το συνετό είναι να πορευτούν με μεξικανό έως το τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ πιθανόν ποινη στον russell..βρηκαν το μονοθεσιο του 1.5 kg κατω απο τα ορια.συνεπώς η νικη παει στον hamilton

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρον άρον ο Σάνθης στην Redbull; Μπορεί να "κρεμάσει" την φοράδα και να ψάχνει αυτή μετά 2ο οδηγό μέσα στη χρονιά; Δεν ξέρω... συμβόλαια.. όρους κτλπ... απλά ρωτάω. :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, eri77 είπε

πολύ πιθανόν ποινη στον russell..βρηκαν το μονοθεσιο του 1.5 kg κατω απο τα ορια.συνεπώς η νικη παει στον hamilton

 

Εφαγε και τα λινα, λογικο.

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, specre είπε

Άρον άρον ο Σάνθης στην Redbull; Μπορεί να "κρεμάσει" την φοράδα και να ψάχνει αυτή μετά 2ο οδηγό μέσα στη χρονιά; Δεν ξέρω... συμβόλαια.. όρους κτλπ... απλά ρωτάω. :whistle:

Ο ισπανος ειναι ιδανικος για την RB αλλα η μη προτίμηση απο την RB λεει πολλά.

Συνεπως ας μην γκρινιάζουν για απωλιες βαθμων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, specre είπε

Άρον άρον ο Σάνθης στην Redbull; Μπορεί να "κρεμάσει" την φοράδα και να ψάχνει αυτή μετά 2ο οδηγό μέσα στη χρονιά; Δεν ξέρω... συμβόλαια.. όρους κτλπ... απλά ρωτάω. :whistle:

Εγω πιστευω συντομα θα ανακοινωσει σανθη η rb. Δεν θα περιμενε τοσο καιρο για να παει στη williams. Και μαλιστα να λεει "καλα εκανα που περιμενα,ηταν η σωστη αποφαση". Πιστευω εχουν ηδη μιλησει και απλα περιμενει να επιβεβαιωσει η rb οτι ΔΕΝ θα αφησει τον περες να οδηγαει του χρονου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, basilis_k6 είπε

Εγω πιστευω συντομα θα ανακοινωσει σανθη η rb. Δεν θα περιμενε τοσο καιρο για να παει στη williams. Και μαλιστα να λεει "καλα εκανα που περιμενα,ηταν η σωστη αποφαση". Πιστευω εχουν ηδη μιλησει και απλα περιμενει να επιβεβαιωσει η rb οτι ΔΕΝ θα αφησει τον περες να οδηγαει του χρονου.

Όλα παίζουν! Επίσης ότι η Merc τώρα δείχνει ότι έπιασε τους άλλους και εχει μονοθεσιο που ίσως χτυπάει πρωτάθλημα του χρόνου. Τι θα κάνουν, θα επιμεινουμ να βάλουν τον Antonelli? Θα τους προτιμήσει ο Max τόσο άμεσα? Θα πάρουν τον Sainz αυτοί?

Πολύ ενδιαφέρουσες εξελίξεις! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...