Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2024


ASFE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φοβερο το οτι οι ομαδες ειναι πολυ κοντα!!
Μπραβο στην μακλαρεν. 
Ο οδηγος της ημερας ο περεζ που απο 2ος τερματισε 8ος 😛

 

  • Haha 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Αντεξαν καλα τα H του RUS. Τρομερη στρατηγικη απο MERC 

Ο Γιώργης τους είχε ζητήσει να το σκεφτούν σοβαρά να πάνε μέχρι τέλος με τα σκληρά. Στην ουσία δεν ήταν στρατηγική της Mercedes, αλλά του Γιώργη και η διαχείριση του.

Τώρα πως η φοράδα πάλι καταφέρνει να τα κάνει μαντάρα.... απορώ που με εκπλήσει ακόμα.

Για το Μεξικάνικο παλτό... δεν σχολιάζω .... ούτε φοράδα να ήταν. :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικά ο τοτο δεν είναι ευχαριστημένος, διότι ήταν απόλυτη καταστροφική η στρατηγική της μερσεντες. Ακολούθησε την ηλιθια στρατηγική της φεραρι και έβαλε μέσα τον χαμ με 14 γύρους σκληρά, και επίσης ήθελαν να βάλουν και τον ρασελ μέσα. Αυτός με προσωπική ευθύνη έμεινε έξω. Παρότι το 1-2, χαντακωσαν τον χαμ που αντικειμενικά είχε τον καλύτερο ρυθμό σήμερα 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, specre είπε

Ο Γιώργης τους είχε ζητήσει να το σκεφτούν σοβαρά να πάνε μέχρι τέλος με τα σκληρά. Στην ουσία δεν ήταν στρατηγική της Mercedes, αλλά του Γιώργη και η διαχείριση του.

 

Εχεις δικιο οτι ηταν ιδεα του RUS ομως αν θυμαμαι και η ομαδα τον ρωτησε. Δεν του ειπε ελα μεσα και ειπε οχι αντεχω. Το radio ηταν, πως το σκεφτεσαι RUS, θα κατσεις εξω η θα μπεις? Και απαντησε θα κατσω εξω. Οποτε αξιζουν συγχαρητηρια και στους 2. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Macosj είπε

φυσικά ο τοτο δεν είναι ευχαριστημένος, διότι ήταν απόλυτη καταστροφική η στρατηγική της μερσεντες. Ακολούθησε την ηλιθια στρατηγική της φεραρι και έβαλε μέσα τον χαμ με 14 γύρους σκληρά, και επίσης ήθελαν να βάλουν και τον ρασελ μέσα. Αυτός με προσωπική ευθύνη έμεινε έξω. Παρότι το 1-2, χαντακωσαν τον χαμ που αντικειμενικά είχε τον καλύτερο ρυθμό σήμερα 

Ακριβώς αυτό.

Τον βλέπω τον Χάμιλτον συννεφιασμένο και δεν έχει άδικο γιατί για μια ακόμη φορά τον πήδηξαν στην στρατηγική.

Ο Ράσελ σήμερα πήρε μια ανέλπιστη νίκη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά στην φεραρι δεν ξέρω τι κάνουν, εδώ εμείς που μισοκοιμομαστε βλέποντας τον αγώνα καταλαβαίνουμε ότι η μεσαία δεν τραβάει, όταν ο άλλος κινείται στον ίδιο ρυθμό με την σκληρή δεν την χαλάς την στρατηγική για να βάλεις μεσαία. Σαν να μην έφτανε αυτό, βάζει μέσα τον λεκλερκ με 14 γύρους πατημένα σκληρά! Δεν ξέρω τι σκέφτονται, πρέπει να είναι τύπου Έλληνες δημόσιοι υπάλληλοι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, cinemusic said:

Ακριβώς αυτό.

Τον βλέπω τον Χάμιλτον συννεφιασμένο και δεν έχει άδικο γιατί για μια ακόμη φορά τον πήδηξαν στην στρατηγική.

Ο Ράσελ σήμερα πήρε μια ανέλπιστη νίκη.

 

στρατηγική ή του έκοβαν κινητήρα για να το κάνουν κομψό? Ανοιγε το DRS και αντί να μαζέψει, έφευγε ο Γιώργης πιο μπροστά. Μπορεί να ήταν και ιδέα μου, δεν ξέρω!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, yositosi είπε

στρατηγική ή του έκοβαν κινητήρα για να το κάνουν κομψό? Ανοιγε το DRS και αντί να μαζέψει, έφευγε ο Γιώργης πιο μπροστά. Μπορεί να ήταν και ιδέα μου, δεν ξέρω!

Όχι, ο ρασελ έδινε όλη την μπαταρία στην πρώτη στροφή, πανέξυπνη στρατηγική από τον μικρό, αν έβγαινε  στην στροφή με >600 ms τότε ήταν ασφαλής 

Επεξ/σία από Macosj
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...