Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2024


ASFE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά δεν έφταιγε ο Binotto.  Η επιλογή του από την Audi και μάλιστα για 2 καίριες θέσεις, μου διέλυσαν και τις τελευταίες αμφιβολίες. Οι δηλώσεις του Christian Horner για το “παιδικό” που είπε ο Gianpiero Lambiase στον Max ήταν το κερασάκι. 

Horner: Νομίζω ότι ο Lambiase σε εκείνο το σημείο, στην πραγματικότητα δεν αναφερόταν στον Max. Νομίζω ότι αναφερόταν σε άλλους στο radio που διαμαρτύρονταν για ποινή. Επομένως, δεν νομίζω ότι η αναφορά του σε εκείνο το σημείο αφορούσε τον Max. 

Το Binotto είναι επίκτητο. Ως τέτοιο παίρνει το όνομα του πρώτου που το εμφάνισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/7/2024 στις 9:22 ΜΜ, Lotof είπε

Κάτι παθαίνουν οι GOAT μετά από 2-3 τίτλους. Τον αγαπαω σαν οδηγό αλλά φτάνει πλέον με την κλάψα αλα Hamilton.  Ελπίζω πλέον να έγινε ευρέως κατανοητό ότι δεν υπάρχουν GOAT αλλά GOAT ομάδες. Τι έπαθε βρε παιδιά ο rain master ; Κλαμα και για την βροχή ;

Crashtapen complication 

 

Προσέξετε με τι δόλιο τρόπο οι άλλοι βγαίνουν εκτός πίστας για να τιμωρηθεί η Red Bull μας.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

spacer.png

Έκλεισε και επίσημα ο αγαπημένος μου στη Haas. Η haas με τον κοματσου δείχνει ότι κάνει σοβαρή δουλειά. Ο Esteban θα βοηθήσει αφού πάντα δούλευε πολύ με τους μηχανικούς. 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Ralf βγήκε και είπε ότι -μεταξύ άλλων- υπάρχει μια τρύπα 1 Δις στα οικονομικά της Audi F1.

Κατά τα άλλα δε θέλανε τον Andretti...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Stergios74 said:

spacer.png

Έκλεισε και επίσημα ο αγαπημένος μου στη Haas. Η haas με τον κοματσου δείχνει ότι κάνει σοβαρή δουλειά. Ο Esteban θα βοηθήσει αφού πάντα δούλευε πολύ με τους μηχανικούς. 

Στο καλό να πάει, μπας και δούμε άσπρη μέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, majnun είπε

O Ralf βγήκε και είπε ότι -μεταξύ άλλων- υπάρχει μια τρύπα 1 Δις στα οικονομικά της Audi F1.

Speaking to Sky Germany, Ralf Schumacher revealed that Audi had another major issue apart from the intra-team tussle. He claimed that the German giants made a small miscalculation that resulted in a massive financial hole in their F1 project. The hole was claimed to be around €1,000,000,000. He then clarified that he received this information through a rumor.

"The project was actually on the brink of collapse at Audi because there was apparently a small miscalculation, amounting to around €1 billion. At least that’s the rumour," Schumacher said."

Υποθέτω ότι αυτό με τις φήμες το είπε για να είναι καλυμμένος. Το ότι κρατάνε αναγκαστικά τον Κινέζο για οδηγό λόγω των τεράστιων χορηγιών που φέρνει, δείχνει ότι δεν υπάρχει καπνός χωρίς φωτιά.

F1 pundit Ralf Schumacher has claimed that Audi had to keep Zhou Guanyu on the team after they suffered a whopping €1,000,000,000 miscalculation in their financial records. Schumacher said that the Chinese driver's sponsorship money helped sustain the German company's F1 project.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Nabuko είπε

 Το ότι κρατάνε αναγκαστικά τον Κινέζο για οδηγό λόγω των τεράστιων χορηγιών που φέρνει, δείχνει ότι δεν υπάρχει καπνός χωρίς φωτιά.

 

Όλη αυτή η ιστορία αναφέρεται στο πέρυσι για το φέτος. Όχι όμως για του χρόνου. Δεν πρόκειται να μείνει κι άλλο ο Ζου στην Sauber/Audi. Αν δεν πάρουν το Sainz ή θα πάρουν κάποιον άλλο ή θα κρατήσουν τον Bottas.Για τον Ζου ακούστηκε οτι τον πρότειναν μαζί με τα 30εκ των χορηγιών του στην Williams αλλά αυτοί τον απέρριψαν και έτσι μάλλον θα είναι ένας ακόμα που θα φύγει από την F1.

Τουλάχιστον ένα καλό που κατάφερε η Liberty Media (Εγώ πιστεύω ότι κατάφερε πολλά, αλλά άλλο αυτό...) ειναι ότι τελείωσε οριστικά τους paydrivers στην F1. Οι ομάδες πλέον έχουν γίνει τόσο ευρωστες οικονομικά, που ακόμα και οι μικρότερες δεν έχουν πλέον ανάγκη από χρήματα χορηγιών (για paydrivers) άλλα από όσο καλύτερα αποτελέσματα μπορούν, άρα από όσο καλύτερους οδηγούς μπορούν.  

 

Επεξ/σία από sattack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι απολύσεις των Andrea Seidl Διευθύνον Σύμβουλος και του Oliver Hoffmann Πρόεδρος Διοικητικού Συμβουλίου, είναι φωτιά που μπορεί να βγάλει καπνό. Πολύ καπνό. Φυσικά δεν έχω ιδέα για τα οικονομικά της Audi, όπως και ο Ralf Schumacher, αλλά δεν νομίζω ότι τέτοιες απολύσεις περνάν αναίμακτα.

Το θέμα της παραμονής ή όχι του Zhou, νομίζω ότι περισσότερο έχει σχέση με τον Carlos. Αν, λέω εγώ τώρα, δεν έχει ανάγκη τα χρήματα του Zhou η HAAS, τα έχει η Audi; Και τεσπάντων ο Ralf ας αποφασίσει αν πρέπει να τον κρατήσουν ή τον κράτησαν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, ~mxls~ είπε

Προσέξετε με τι δόλιο τρόπο οι άλλοι βγαίνουν εκτός πίστας για να τιμωρηθεί η Red Bull μας.

Βρε τους παλιοχαρακτήρες.... Τσιπα δεν εχουν.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Stergios74 είπε

spacer.png

Έκλεισε και επίσημα ο αγαπημένος μου στη Haas. Η haas με τον κοματσου δείχνει ότι κάνει σοβαρή δουλειά. Ο Esteban θα βοηθήσει αφού πάντα δούλευε πολύ με τους μηχανικούς. 

Καημένε Bearman...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, karajim80 said:

Μόνο σε μένα θυμίζει Γερμανό πορνοστάρ του 80  ο Μπότας με το μουστάκι και την ξανθιά χαίτη???

Δε σου θυμίζει, είναι.

 

  • Haha 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...