Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2024


ASFE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 minutes ago, specre said:

Μου φαίνεται ολίγον τι μαλακοπίτουρας ή κάνω κάποιο λάθος; :unsure:

Μια αντρίκια συμπεριφορά (εφόσον ήξερε πως ήταν αργός κι έκανε ένα σωρό λάθη κι η ομάδα τα έκανε μπάχαλο με τη στρατηγική), θα ήταν να πει στο radio 'ξεχάστε ότι είπαμε στα meeting, ας πάρει ο Νόρις τους πόντους για το πρωτάθλημα'. Μέχρι και δίπλα-δίπλα θα μπορούσαν να τερματίσουν για να δείξουν πως η ομάδα είναι ενωμένη. Το να δεχτεί να πάρει τη 1η του νίκη στην F1 μ'αυτό το τρόπο, ούτε κι εγώ το καταλαβαίνω.

Εμένα μου φαίνεται πως είναι ανασφαλής. Φοβάται πως αν ο Νόρις γίνει διεκδικητής, πόσο μάλλον αν πάρει πρωτάθλημα... τότε θα αλλάξει το status quo στην ομάδα και θα υπάρχει ξεκάθαρο Νο1 και Νο2 του χρόνου.

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα και στην πράξη ο Λαντο είναι γρηγορότερος από τον - κατά Σειτάν και Πουρνάρ -  Raikkonen στις περισσότερες περιπτώσεις και έχει και παραπάνω βαθμούς με μεγάλη διαφορά...

Όπως είπε και ένα παλικάρι πιο πάνω, πολύ θα ήθελα να δω τις φάτσες στη McLaren αν ο Μαξ κερδίσει το πρωτάθλημα για 6 βαθμούς από τον Λαντο 😂

 

Επεξ/σία από tommy^
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, ekrepali said:

Μια αντρίκια συμπεριφορά (εφόσον ήξερε πως ήταν αργός κι έκανε ένα σωρό λάθη κι η ομάδα τα έκανε μπάχαλο με τη στρατηγική), θα ήταν να πει στο radio 'ξεχάστε ότι είπαμε στα meeting, ας πάρει ο Νόρις τους πόντους για το πρωτάθλημα'. Μέχρι και δίπλα-δίπλα θα μπορούσαν να τερματίσουν για να δείξουν πως η ομάδα είναι ενωμένη. Το να δεχτεί να πάρει τη 1η του νίκη στην F1 μ'αυτό το τρόπο, ούτε κι εγώ το καταλαβαίνω.

Εμένα μου φαίνεται πως είναι ανασφαλής. Φοβάται πως αν ο Νόρις γίνει διεκδικητής, πόσο μάλλον αν πάρει πρωτάθλημα... τότε θα αλλάξει το status quo στην ομάδα και θα υπάρχει ξεκάθαρο Νο1 και Νο2 του χρόνου.

Επισης ωριμο και εξυπνο ηταν να αφηνε τον μικρο να περασει με το που βγηκε απο τα πιτς και μετα ειχε 25 λαπς να τον περασει εφοσον ηταν γρηγοροτερος.

  • Like 4
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GoMaR είπε

Επισης ωριμο και εξυπνο ηταν να αφηνε τον μικρο να περασει με το που βγηκε απο τα πιτς και μετα ειχε 25 λαπς να τον περασει εφοσον ηταν γρηγοροτερος.

Αυτο θα ηταν το ιδανικο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, GoMaR said:

Επισης ωριμο και εξυπνο ηταν να αφηνε τον μικρο να περασει με το που βγηκε απο τα πιτς και μετα ειχε 25 λαπς να τον περασει εφοσον ηταν γρηγοροτερος.

Θα τους άφηναν ή θα υπήρχε team order 'no fighting' ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι πρεπει να φτιαξουμε μια formula 0 και να παει να τρεχει εκει το Max με αλλα αυτοκινητα ρομποτ να τα τρεχει υπολογιστης. Δεν ειναι ανθρωπος αυτος για να τρεξει σε πιστα με αλλους οδηγους, οδηγαει σαν καγκουρας στα λιμανακια

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, ekrepali said:

Θα τους άφηναν ή θα υπήρχε team order 'no fighting' ?

Απλα θα ειχε παραπανω πιθανοτητες να βγει 1ος ετσι.
Φαση "οκ υπακουσα στις οδηγιες σας, τωρα σκαστε να τρεξω" 

:P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τα πραγματα ειναι απλα η ομαδα επραξε σωστα και τερματισαν στο 1 2 και οι 2 οδηγοι της. Τ οτι ο ενας απο τους 2 παρακουσε τη εντολη για να δωσει τη θεση του ειναι εσωτερικο θεμα της ομαδας και θα το λυσουν οπως νομιζουν αυτη μεταξυ τους. Τ οτι θα παρει πρωταθλημα ο νορρις ειναι φανταστικο σεναριο ξεχαστε το. Τ καλοπαιδο παλι τυχερο σημερα εκανε σουζες και τερματισε και δε πηρε και ποινη. α ρε χαμ βγαλτον εκτοσ αγωνα ν ηρεμησουμε.Τελευταιο πρωταθλημα ειναι φετος δε παιρνει αλλο. ελπιζω οτι η μερσεντες δε θα κανει το λαθος να το παρει γ αρχηγο της.Οσο αφορα τη ομαδα μας του χρονου ελπιζω να παρουσιασουμε ενα καλυτερο αμαξι μπας και παρουμε κανα πρωταθλημα. (φερραρι)

Επεξ/σία από johnmayson
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, ghostrider είπε

Ακόμα και ο Χάμιλτον το ίδιο είπε, αλλά η παράγκα της ΦΙΑ φταίει που θέλει να ευνοήσει τον Μαξ μάλλον.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...