Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2024


ASFE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η συνήθης (και λογική) πρακτική, είναι η απόκτηση "ηλικιωμένου" πιλότου για λόγους εξέλιξης του μονοθεσίου και οργάνωσης της εταιρείας. Υπό αυτή την οπτική, νομίζω ότι θα επιλέξουν κάποιον νέο πιλότο, από τη στιγμή που ο Ράσελ έχει πλέον την εμπειρία να διεκδικήσει πρωτάθλημα.

Η τεραστιώδης απορία μου είναι, γιατί η Ferrari έκανε αυτή την επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Stergios74 είπε

Μην υπερεκτιματε τον Αλονσο. Στην merc ξέρουν ότι σε 1-2 χρόνια θα είναι γέροντας και ότι ο λύκος κι αν εγερασε κι άσπρισε το μαλλί του, μήτε τη γνώμη άλλαξε, μήτε την κεφαλή του. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να βιαστούν. Αν ο Ράσελ φέτος αποφύγει τα λάθη που έκανε πέρσι χωρίς το άγχος πλέον να ξεπεράσει τον hamilton, θα γίνει ο 1ος οδηγός τους (είναι και Άγγλος, μετράει στο μάρκετινγκ). Έχουν και τον οκον ετοιμοπόλεμο να τον βάλουν από δίπλα (δεν θέλω ου). 

Αν ο Ράσελ απογοητεύσει το ξαναβλεπουν. 

Ποιος Οκον.....🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, specre είπε

Με τον @papp0us "ξοπίσω" του... πολύ αμφιβάλλω. :P

Τώρα θα αναγκαστώ να τα κάνω πλακάκια με τη Ferrari γιατί πάει εκεί ο Χαμιλτον που τον έχω συμπάθεια. Περασμένα ξεχασμένα, έτσι και αλλιώς και που πήγε, 2 χρόνια βολοδέρνει και τελικά τον πέταξαν σαν στημένη λεμονόκουπα.

Μετά τη Mclaren που θα σαρώσει στις νίκες, η επόμενη επιλογή μου θα είναι η Ferrari, και αν γίνεται με τον Χαμιλτον να γλεντάει όσο δεν πάει τον Λεκλερ, μήπως το πάρει απόφαση ο φίλος μου και ντυθεί στα πορτοκαλομαυροκιτρινοκοκκινα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, george200-13 είπε

Μπαα φέτελ δεν ξαναγυρνάει στην F1. Μην δούμε κάνα Nico Rosberg πίσω στην μερσεντα και τρελαθούμε όλοι.

Δεν έχει και πολλές επιλογές η μερσεντα για οδηγό στην θέση του Χάμιλτον είναι η αλήθεια. 

 

Εντάξει είπαμε... Ο Rosberg λείπει παρά πολλά χρόνια σε σχέση με τον Vettel. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/2/2024 στις 4:55 ΜΜ, Dennis077 είπε

Σύμφωνα με το dailymedia  οι τελευταίες πληροφορίες λένε ότι οι απευθείας τηλεοπτικές μεταδόσεις της Formula 1 από τον ΑΝΤ1 θα σταματήσουν και όλες οι μεταδόσεις θα γίνονται μόνο από τον ΑΝΤ1+. Θέλει με το ζόρι να μας κάνει συνδρομητές του ο ΑΝΤ1.

Πιστεύω θα το έκανε από πέρισυ αλλά ήταν η πρώτη χρονιά και φοβόταν καμια στραβή με το συνδρομητικό. Πριν λίγο το κοίταζα και είδα το πακέτο 40 για φέτος από 30 που είχε πέρισυ. Το θέμα με μένα δεν ξέρω Αγγλικά και δεν έχω εναλλακτικές οπότε βλέπω να μας το παίρνει το 40άρι ο ΑΝΤ1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανονικά τον αγώνα πρέπει να τον δείχνει ένα ελεύθερο κανάλι (έστω και με διαφημίσεις). Τώρα αν άλλαξε φέτος κάτι, δεν το γνωρίζω.

Κάτι άλλαξε. Εδώ έχει και άλλες χώρες μόνο επί πληρωμή: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Formula_One_broadcasters

Επεξ/σία από specre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράγματα είναι απλά ο Hamilton θέλει να πραγματοποιήσει το τελευταίο του όνειρο να κατακτήσει έναν τίτλο με τη Ferrari και για αυτό αλλάζει ομάδα. Ότι πάει στη Ferrari ένας πρωταθλητής δεν σημαίνει ότι θα πάρει και το πρωτάθλημα κάτι αντίστοιχο έγινε και με τον Αλόνσο. Ας ελπίσουμε ότι αυτή η αλλαγή θα δώσει το έξτρα κίνητρο στην Ferrari να φτιάξει επιτέλους ένα γρήγορο και αξιόπιστο μονοθέσιο.! Τα εδώ συνδρομητικά κανάλια δεν ενδιαφέρθηκαν πέρσυ για την απόκτηση των δικαιωμάτων της F1 κάτι που δεν γίνεται στο εξωτερικό. Η επιλογή της ΕΡΤ να πουλήσει τα δικαιώματα της F1 και στην Cosmote tv ήταν μια καλή λύση. Όσο για τον Αντ1 είναι η χειρότερη επιλογή που θα μπορούσε να γίνει αλλά ήταν και η μοναδική από ότι φαίνεται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...