Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2024


ASFE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, Tasos19s είπε

Ναι γι αυτό επειδή πηγαίνουν όλοι με την ίδια ταχύτητα άρα έπρεπε να μπει ο Norris να βγει και να έχει πάλι την πρωτιά 

ας μην είχε 11 δευτερόλεπτα διαφορά αλλά έπρεπε να βγει μπροστά 

δεν είδες καλα το αγώνα μπροστα βγηκε ο νορις απλα μόλις ειδε τον μαξ έπαθε κοκομπλοκο και έχασε το αυτοκίνητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω 2 χρονια φορμουλα1 και ακομα δεν εχω μαθει τα βασικα.. Πως γινεται ο Norris να εμεινε πισω απο τον Φερσταπεν ενω υπηρχε αυτοκινητο ασφαλειας; Και πως ο Zhou εξακολουθουσε να ειναι 1 γυρω πισω; Δεν υποτιθεται οτι οι αποστασεις εξανεμιζονται, αφου ολοι ακολουθουν το safety car;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι, επειδή το safety car πάει πιο αργά από την ταχύτητα που πηγαίνουν με κίτρινη σημαία, κάποια στιγμή καταλήγουν όλοι ο ένας πίσω από τον άλλον. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Βλεπω 2 χρονια φορμουλα1 και ακομα δεν εχω μαθει τα βασικα.. Πως γινεται ο Norris να εμεινε πισω απο τον Φερσταπεν ενω υπηρχε αυτοκινητο ασφαλειας; Και πως ο Zhou εξακολουθουσε να ειναι 1 γυρω πισω; Δεν υποτιθεται οτι οι αποστασεις εξανεμιζονται, αφου ολοι ακολουθουν το safety car;

Αφου μπηκε στα pits μετα τους υπολοιπους  οταν η διαφορα ειχε μειωθει. Ο zhou ρε παιδια ηταν αναμεσα σε αμαξια που του εριχναν ενα γυρο ,και εφοσον δεν μπορεις να προσπερασεις με sc εξω αναγκαστικα εμενε ενα γυρο πισω αναμεσα τους. Γιαυτο στο τελος τον αφησε το sc να προσπερασει τους υπολοιπους πρωτους.

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή όσοι είναι πίσω από το αυτοκίνητο ασφάλεια πχ πηγαίνουν με 150

Οι πιο πίσω που έχουν κενό πάνε με 200;

Καποια μεγάλη διαφορά πρέπει να υπάρχει στην ταχύτητα δεν καλύπτονται αλλιώς 11 δευτερόλεπτα στον 1 γύρο υπό αυτοκίνητο ασφαλείας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Tasos19s είπε

Δηλαδή όσοι είναι πίσω από το αυτοκίνητο ασφάλεια πχ πηγαίνουν με 150

Οι πιο πίσω που έχουν κενό πάνε με 200;

Καποια μεγάλη διαφορά πρέπει να υπάρχει στην ταχύτητα δεν καλύπτονται αλλιώς 11 δευτερόλεπτα στον 1 γύρο υπό αυτοκίνητο ασφαλείας 

Ειναι υποχρεωτικο να μαζευτουν ολα τα μονοθεσια απο πισω

Διαβασε το 55.7

Screenshot_20240610_171410_Drive.jpg.41c9a0c2621b1ac11f25f1b6659f4fdb.jpg

 

https://www.google.gr/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://www.fia.com/sites/default/files/fia_2023_formula_1_sporting_regulations_-_issue_2_-_2022-09-30.pdf&ved=2ahUKEwiQh6LCm9GGAxWmQvEDHRd9BkIQFnoECBQQAQ&usg=AOvVaw0-wQNo5mAKLeUBbAml3S1h

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Άρα υπάρχει διαφορά στην ταχύτητα των μονοθέσιων ανάλογα που βρίσκονται 

Αν είναι πίσω από το αυτοκίνητο ασφαλείας πάνε αργά 

Αν έχουν κενό, πάνε πιο γρήγορα βέβαια δεν ξέρω ποσό τους επιτρέπεται 

 

Απλα ο Norris την πάτησε γιατί δεν πρόλαβε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Tasos19s είπε

Άρα υπάρχει διαφορά στην ταχύτητα των μονοθέσιων ανάλογα που βρίσκονται 

Αν είναι πίσω από το αυτοκίνητο ασφαλείας πάνε αργά 

Αν έχουν κενό, πάνε πιο γρήγορα βέβαια δεν ξέρω ποσό τους επιτρέπεται 

 

Απλα ο Norris την πάτησε γιατί δεν πρόλαβε 

Ο Νορρις την πατησε οπως θα την παταγε και ο καθενας που ηταν πρωτος αφου δεν μπηκε  στα pits , δεν θυμαμαι αν δεν προλαβε η δεν ηθελε η ομαδα να μπει Νυσταζα και με επαιρνε ο υπνος που και που :lol:. Η διαφορα εκμηδενιστηκε αφοτου  οι αλλοι μπηκαν στα pits και  ο Νοrris μπαινοντας στα pits στον επομενο γυρο εχασε την πρωτια 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Ο Νορρις την πατησε οπως θα την παταγε και ο καθενας που ηταν πρωτος αφου δεν μπηκε  στα pits , δεν θυμαμαι αν δεν προλαβε η δεν ηθελε η ομαδα να μπει Νυσταζα και με επαιρνε ο υπνος που και που :lol:. Η διαφορα εκμηδενιστηκε αφοτου  οι αλλοι μπηκαν στα pits και  ο Νοrris μπαινοντας στα pits στον επομενο γυρο εχασε την πρωτια 

Δεν πρόλαβε είχε περάσει ήδη το σημείο 

Μιλαμε για την πρώτη φορά που έβαλαν ξανά τα intermediate 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

το πως ο ρασελ ΔΕΝ πηρε ποινη για την εισοδο του στην πιστα στον 21 γυρο μπροστα απο τον βερ δεν εχει καμια εξηγηση. 

Απλά διότι ΔΕΝ είναι Ισπανός. :P

Επεξ/σία από specre
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σχόλιο του Νόρρις ήταν για τον αγώνα του 2011 ( θέλω να πιστεύω ), όπου ήταν πρώτος ο Φεττελ και το έχασε σε αυτή τη στροφή πατώντας εκτός γραμμής στο βρεγμένο. Το έσωσε βέβαια και τερμάτισε δεύτερος πίσω από τον Button που στα μισά του αγώνα ήταν τελευταίος. Φοβερός αγώνας εκείνος, οποίος δεν τον έχει δει ας δει τα replay.

Χάμιλτον θεωρώ ήταν λάθος να ανακοινώσει τόσο νωρίς ότι αλλάζει ομάδα, λογικό είναι να μην έχει προτεραιότητα σε οτιδήποτε, δεν ξέρω αν έχει αρχίσει κατηφόρα λόγο ηλικίας, θα μάθουμε του χρόνου.

Πέρεζ, τα είπαν και άλλοι, αναρωτιέμαι γιατί κάνουν αυτό το κακο στον εαυτό τους στην red Bull.

Verstappen πάντα κάπου εκεί γύρω, δύσκολα θα το χάσει το φετινό. Του χρόνου όμως θα είναι ακόμα ποιο δύσκολα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα τον αγωνα σημερα λογω δουλειας που ειχα. 4k skysports, πραγματικα καμια σχεση με τον ANT1, αλλα και πολυ καλυτερο απο το 1080p που εχει το formula1 καναλι. Υπαρχει καποιος τροπος να εχουμε skysports; Θα πληρωνα για το 4k. Εχω 4k Oled 55αρα και αξιζει 100%.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Witcher1st said:

Ειδα τον αγωνα σημερα λογω δουλειας που ειχα. 4k skysports, πραγματικα καμια σχεση με τον ANT1, αλλα και πολυ καλυτερο απο το 1080p που εχει το formula1 καναλι. Υπαρχει καποιος τροπος να εχουμε skysports; Θα πληρωνα για το 4k. Εχω 4k Oled 55αρα και αξιζει 100%.

Και γω τβ με ιδια σπεκς και ειναι καταπληκτικο το 4κ.

Η μονη λυση που εχω βρει ειναι της κονσερβας απο τορρεντ. live 4k χλωμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

image.png.644a85bdc00be0cb07c65a8bcac80af1.png

 

Οποτε ο Norris δε προλαβε να μπει, ή ηταν επιλογη του; Το safety car βγαινει παντα μπροστα απο τον πρωτο;

2 minutes ago, ASFE said:

Και γω τβ με ιδια σπεκς και ειναι καταπληκτικο το 4κ.

Η μονη λυση που εχω βρει ειναι της κονσερβας απο τορρεντ. live 4k χλωμο.

Ναι αλλα ετσι το βλεπεις με καθυστερηση καποιων ωρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...