Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2024


ASFE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

10% πανω η μετοχη της Φερραρι αυτην την στιγμη (σχετιζεται και με την ανακοινωση κερδων) :
Ferrari N.V. (RACE) Stock Price, News, Quote & History - Yahoo Finance

image.png.81d55fd8950bf32102d20711f05da7c1.png

Επεξ/σία από haHa
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βομβα που δεν περιμενε κανεις...Ετσι ενα χειμωνιατικο πρωινο εσκασε...

Η Μερκ τωρα θα δωσει ολο το βαρος στον Ρασελ?

Ο Σαινθ τι θα κανει? Θα ειναι υπακουος?

Αυτο με τον Αλονσο και την Μερκ μου σφηνωθηκε και μενα στο μυαλο!

Γενικα νομιζω θα εχουμε μια πολυ ενδιαφερουσα χρονια φετος!!!

Τελικα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απιστευτος ο Vasseur και τι καταφερε η Φερραρι, τους βγαζω το καπελο!

Sainz πιστευω θα χασει ανετα φετος απο Leclerc, δεν θα ειναι σαν περυσι και αντιστοιχα στην Mercedes ο Russell δεν θα χασει ανετα απο τον Χαμιλτον οπως εχασε περυσι.

Επεξ/σία από haHa
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην δούμε καμία τραμπα Χάμιλτον με sainz από φέτος κιόλας.

Εγώ τον sainz τον γουστάρω ως οδηγό κρίμα που θα φύγει..αλλά πάνω απ'ολα είμαστε με το αλογάκι.

Επεξ/σία από dionisis1925
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, johnmayson είπε

καταρχην η μερσεντες εχει το ρασελ αρα χρειαζεται απλως ενα καλο δευτερο οδηγο. Η φερραρι δε χρειαζεται το χαμιλτον δε καταλαβαινω γιατι να γινει αυτη η κινηση. οι υποψηφιοι πρωταθλητες οδηγοι ειναι ο ρασελ και ο λεκλερ κατα τη γνωμη μου αν οχι το 25 σιγουρα για το 26 και μετα ειναι ο πιαστρι.

υγ1: Τζειμς Αλισον αυτον επρεπε να παρουμε στη φερραρι.

τον ειχε αλλα της εφυγε .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι φανατικός οπαδός του Hamilton από τότε που ξεκίνησε  αλλα η κίνηση του να πάει στη Φεράρι από το 25 είναι για μένα μια παραδοχή ότι σαν πρωταθλητής έχει τελειώσει  αν βάλω και τη δήλωση ότι η Red bull  όχι μόνο έχει έτοιμο το μονοθέσιο της για το 2024 αλλα κοιτάζει το μονοθέσιο της  για το 2025 θεωρώ ότι θα έχουμε δυστυχώς  μια επανάληψη του περσινού  πρωταθλήματος! Ο HAMILTON ακολουθεί την πορεία του FETEL δηλαδή ότι περισσότερα αρπάξει πριν βγει στη σύνταξη!! Κρατάω όμως  μια μικρή  πισινή μόνο και μόνο ότι ο Hamilton  που είχε πει στο παρελθόν  ότι από την Maclaren δεν θα φύγει ποτε ενώ έφυγε και πήγε στη Mercedes χάρη στον αντζεντη του που του εξασφάλισε τα δεδομένα  ότι από εκεί θα σαρώσει τα πρωταθλήματα όπως και έγινε μην συμβεί και εκεί κάτι ανάλογο!! ΟΜΩΣ Τα χρόνια έχουν περάσει πλέον και ο Λουης δεν είναι πια εικοσιπέντε χρόνων !!  Αν θυμηθούμε   Και ότι  ο Σουμαχερ  που έφυγε από την ομάδα που τον ανέδειξε αλλα στη MERCEDES δεν ανέβηκε ούτε μια φορά στο βάθρο(αφησε όμως και εκεί παρακαταθήκη)!! Επομένως κάτι ανάλογο μπορεί να συμβεί και εδώ δυστυχώς όσο και να μην θέλω να το πιστέψω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Ajax1983 είπε

Ο HAMILTON ακολουθεί την πορεία του FETEL δηλαδή ότι περισσότερα αρπάξει πριν βγει στη σύνταξη!! Κρατάω όμως  μια μικρή  πισινή μόνο και μόνο ότι ο Hamilton  που είχε πει στο παρελθόν  ότι από την Maclaren δεν θα φύγει ποτε ενώ έφυγε και πήγε στη Mercedes χάρη στον αντζεντη του που του εξασφάλισε τα δεδομένα  ότι από εκεί θα σαρώσει τα πρωταθλήματα όπως και έγινε μην συμβεί και εκεί κάτι ανάλογο!! 

Μαντεψτε. Φετος τελειωσε το συμβολαιο του sir μοδα με το γρεφειο ατζεντηδων και επανενωθηκε με τον καλο του φιλο και ατζεντη του Marc Hynes.
Αραγε ποσο συνδεεται αυτο με την μετακινηση του στη φοραδα?

Επεξ/σία από ghostrider
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βλέπω πως το να πάει στην Ferrari θα τον ωφελήσει είτε οικονομικά, είτε στο να "κολλήσει ένσημα". Είναι σε μια ομάδα βασιλιάς, που είναι γνωστή οτι βάζει τους οδηγούς της πάνω απο όλους, με έναν team principal που τον έχει καλύτερο απο τα παιδιά του.

Να πάρει παραπάνω λεφτά απο οτι θα του έδινε η Mercedes το βλέπω σχεδόν αδύνατο. Το να επέλεξε φερράρι για να πάει να τον έχουν στα Plan -A Plan -B,  επίσης.

Ο μόνος λόγος που βλέπω να κάνει τέτοια κίνηση, είναι ότι δε βλέπει πιθανότατα εξέλιξης στην Mercedes πριν το 26 (ίσως σημαίνει ότι θα μπαίνει για τη συμμετοχή η merc φέτος και του χρόνου, με σκοπό να τα χώσει όλα για το αυτοκίνητο του 26) και θέλει να έχει μια ακόμα ελπίδα για καλό πλασάρισμα ή γιατι όχι πρωτάθλημα πριν γίνει 900 χρονών.

Η πιο ρεαλιστική λύση για μια τέτοια συνθήκη, απο τη στιγμή που δεν πιστεύει τη Mercedes είναι η Ferrari που είναι η μόνη ομάδα που θα μπορούσε να του δώσει ευκαιρία για νίκες, και έχει τα λεφτά να τον πληρώσει, οπότε κάνει το αυτονόητο.

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, haHa είπε

Απιστευτος ο Vasseur και τι καταφερε η Φερραρι, τους βγαζω το καπελο!
 

Εγώ δεν το θυμόμουν, αλλά ο Vasseur είχε λέει τον Hamilton στην ομάδα του όταν κέρδισε τη Fprmula 3  το 2005 και το GP2 το 2006. 

Σίγουρα αυτό θα έπαιξε λίγο ρόλο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρυσι κάπου Οκτώβριο Νοεμβριο:

- η γυναίκα μου: θα πάει ο Hamilton στη Ferrari!?

- εγω: Αποκλείεται! Αλλωστε ανανεωσε στη Merc

- εκεινη: μα το Tik Tok έχει βουηξει! 

- εγω: τρανταχτά γελια! 

 

Τώρα τελείωσα τη δουλειά και πρέπει να πάω σπίτι. Λέω να πάω καμμια βόλτα πρώτα, να φάω σε καμμια  Dominos, να περάσω από κάνα μπαράκι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sattack είπε

Πέρυσι κάπου Οκτώβριο Νοεμβριο:

- η γυναίκα μου: θα πάει ο Hamilton στη Ferrari!?

- εγω: Αποκλείεται! Αλλωστε ανανεωσε στη Merc

- εκεινη: μα το Tik Tok έχει βουηξει! 

- εγω: τρανταχτά γελια! 

 

Τώρα τελείωσα τη δουλειά και πρέπει να πάω σπίτι. Λέω να πάω καμμια βόλτα πρώτα, να φάω σε καμμια  Dominos, να περάσω από κάνα μπαράκι...

Δώσε το ακάουντ της γυναίκας σου και κάντης και 'κανα τοστ. Έχουμε τέτοιον Insider και τον έχεις κρυμμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...