Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2024


ASFE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 hours ago, vaggos88 said:

 

Εννοω το show με τον Πουρναρακη και τους αλλους που κανουν μετα το GP. Πρωτη φορα βλεπω να μη το κανουν. Μηπως επειδη υπηρχε διακοπη μιας ωρας και θα εβγαιναν απο το προγραμμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εκει που είμαι στο χωριο κ εχω αφήσει το χορτοκοπτικό κατω γιατι λαμπαδιασε η ψυχη μου από τη ζεστη λεω ωπα 4 κ 20 αμαν εχασα τον αγωνα,ανοιγω F1tv και τι να δω? Εθνικη οδο σε εξοδο Πάσχα 1996 επι Πασοκ,σκονη και θρυψαλα ολα. Πωωωω λεω ποιος ξερει σε πιο γυρο να εγινε,βλεπω 1/74(εαν θυμαμαι καλα😂) λεω οι παίχτες ηξεραν οτι ξεχάστηκα και γι'αυτό εκοψαν τον αγωνα. 

Στο σοβαρο κομμάτι,ο Perez ειναι οδηγος αστρολογος,αναλογα τον Ερμη τη θεση της σελήνης κλπ ή θα παιξει στο τοπ 5 ή στο last 5 αν οχι σε καμια μπαριερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Εννοω το show με τον Πουρναρακη και τους αλλους που κανουν μετα το GP. Πρωτη φορα βλεπω να μη το κανουν. Μηπως επειδη υπηρχε διακοπη μιας ωρας και θα εβγαιναν απο το προγραμμα;

Δεν ξερω, δεν εχω δει ποτε after show. Με το ζορι τους αντεχω κατα την διαρκεια του αγωνα, δε θελω να τους βλεπω extra time :P


 

Spoiler



 

Επεξ/σία από vaggos88
  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά σοβαρά τώρα,πως είναι δυνατόν αυτό το έκτρωμα ονόματι GP Monaco να υπάρχει κάθε χρόνο στο καλεντάρι;οκ ναι είναι το Πριγκηπάτο,είναι οι φλωροοικογενειες,είναι το χρήμα.Τηλεοπτικα όμως τι προσφέρει ένας αγώνας χωρίς προσπεράσεις;δε νομίζω να υπάρχει πιο βαρετός αγώνας στην ιστορία των μηχανοκίνητων αθλημάτων.Ακομη και F1 να παίξεις είναι μακράν το χειρότερο GP,προσωπικά in real life και in gaming τα κάνω πάντα skip.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, Witcher1st said:

Οταν στερησε απο τον Χαμιλτον το 8ο, ηταν καλος; To 2020 που βγηκε 4ος με την Racing Point και πηρε και νικη ηταν για να κουβαλαει λασπη; Πετσωσε και Φεραρι και Μακλαερ και τον Ρικιαρντο, και απουσιαζε και σε αρκετους αγωνες. Εχουμε κοντη μνημη γενικοτερα.

Με τον Χαμιλτον ειμαι, πηγα να σπασω την τηλεοραση το 21 οταν το εχασε, ετσι οπως το εχασε. Αλλα παραδεχτηκα και την αμυνα που του επαιξε ο Περεζ.

Κανω παραθεση το μηνυμα μου γιατι το εχω απορια. Οι γνωστες του αθληματος, μπορουν να εξηγησουν πως ο Περεζ τα ειχε παει τοσο καλα εκεινη τη χρονια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, misterman είπε

Ρε παιδιά σοβαρά τώρα,πως είναι δυνατόν αυτό το έκτρωμα ονόματι GP Monaco να υπάρχει κάθε χρόνο στο καλεντάρι;οκ ναι είναι το Πριγκηπάτο,είναι οι φλωροοικογενειες,είναι το χρήμα.Τηλεοπτικα όμως τι προσφέρει ένας αγώνας χωρίς προσπεράσεις;δε νομίζω να υπάρχει πιο βαρετός αγώνας στην ιστορία των μηχανοκίνητων αθλημάτων.Ακομη και F1 να παίξεις είναι μακράν το χειρότερο GP,προσωπικά in real life και in gaming τα κάνω πάντα skip.

Είναι το μόνο circuit που μπορείς να δείξεις τον απεριόριστο πλούτο σου χωρίς να σε "κράξουν".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, haHa είπε

Μεγαλη αγωνια στο Μονακο, θα τερματισουν οι 10 πρωτοι ακριβως οπως ξεκινησαν τον αγωνα;
Ευχαριστηθηκαμε μαχες στην πρωτη δεκαδα.. (δεν ειδαμε ουτε μια ... προσπαθεια για προσπεραση)

Λογικα ειναι ο πρωτος αγωνας στην ιστορια της Φ1 που τερματιζουν οπως ξεκινησαν οι 10 πρωτοι και δεν υπαρχει ουτε μια προσπεραση στην δεκαδα.

Επιβεβαιωθηκε οτι πραγματι ειχε "αγωνια" (:)) ο αγωνας για να δουμε αν θα τερματισουν για πρωτη φορα στην ιστορια ακριβως οπως ξεκινησαν οι πρωτοι 10 .

 

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Max πέρσι δεν θυμάμαι να είπε οτι ήταν Boring!

Ούτε όταν στο δεύτερο γύρο έχει 5s διαφορά με τον δεύτερο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνουμε γρήγορο οδηγό για θέση δεύτερου στην ομάδα μας #ρεδ_μπουλλ_ρεισινγκ_χοντα.

Πληροφορίες εντός.

  • Haha 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που ανακάτευε την τράπουλα τα τελευταία χρόνια ήταν τα πιτ στοπς και ο καιρός. Μιας και ο καιρός είναι δύσκολο να ελεγχθεί, ίσως έχει νόημα να πάνε σε περισσότερα υποχρεωτικά πιτ στοπς για τον αγώνα αυτό ή σε κάποια άλλη αλλαγή στον κανόνα για τις 2 διαφορετικές γόμες. Κάτι του τύπου αν υπάρχει κόκκινη σημαία στους πρώτους 5 γύρους να μην θεωρείται αλλαγή της γόμας και να πρέπει να κάνουν κι άλλο πιτ στοπ.

Προφανώς και ο αγώνας ήταν τέρμα βαρετός, μιλάμε όμως για την πλέον ιστορική πίστα, οπότε δεν νομίζω ότι θα γίνει κάποια φοβερή αλλαγή. Ακόμα και ο Φερσταπεν με τόσο μεγάλη διαφορά στα λάστιχα δεν μπορούσε να περάσει την merc. Μόνο αν δεν σταματούσε και έμπαινε αργότερα για soft ίσως να είχε κάποια ελπίδα, όμως τότε θα έπρεπε να περάσει και τις 2 merc. 

Πέρεζ μάλλον έφταιγε κι αυτός λίγο, γενικά δεν πάει καλά, φαίνεται να μην βολεύεται καθόλου. Δεν ξέρω τι σκέφτονται εκεί στην Red Bull, έχουν πολλές επιλογές οδηγών που θα μπορούσαν να έχουν καλύτερα αποτελέσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα στο Μονακο, ο αγωνας περισσοτερο γινεται το Σαββατο και οχι την Κυριακη. Εκει ναι, εχεις αγωνια.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...