Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2024


ASFE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να καταλαβω, η καταγγελουσα δεν την αρκει 1 εκατομμυριο δολλαρια και παει για παραπανω; Και ολα αυτα για λιγα μηνυματα που περιειχαν φλερτ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατά την γνώμη μου η καταγγέλλουσα πάει για τα λεφτά. Τα τελευταία χρόνια είχαμε αρκετά τέτοια δικαστικά δράματα όπου κάποιες γυναίκες προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν πρόσφατες αλλαγές στην κοινωνική συνείδηση σχετικά με τις σχέσεις των δύο φύλων στην εργασία, για προσωπικό όφελος. 

 Ξέρουμε ότι κάτι υπάρχει γιατί έχουμε δει μηνύματα. Τα μηνύματα είναι πολύ μονόπλευρα και κάνουν τον Horner να δείχνει ένοχος. Όμως δεν έχουμε τα μηνύματα της άλλης και αυτό γιατί αυτός που έκανε τα διαρροή ενδιαφερόταν να φέρει σε δύσκολη θέση μόνο τον Horner. Αυτά που γράφει ο Horner δεν βγάζουν κανένα νόημα παρά μόνο αν είναι η συνέχεια κάποιου διαλόγου. Η ένα άλλο κόλπο που κάνουν συχνά όσες θέλουν να παγιδεύσουν κάποιον, φλερτάρουν από κοντά αλλά απαντάνε απόμακρα στα μηνύματα έτσι ώστε να έχουν αποδείξεις για το αφήγημα που θέλουν. Ότι και να είναι, πιθανότερο είναι ο Horner να είδε φως και να μπήκε.

Ο λόγος που το πιστεύω αυτό είναι γιατί τα στοιχεία αυτά δεν τα ελέγξανε τυχαίοι μέσα στην εταιρεία, αλλά το νομικό τμήμα της RBR, το νομικό τμήμα της μητρικής εταιρείας, το HR, πιθανόν να χρησιμοποιήσανε και εξωτερικούς εξειδικευμένους συμβούλους για τέτοιες περιπτώσεις. Η σιγουριά που ο Horner και η νομική ομάδα απάντησαν πως δεν ανησυχούν, σημαίνει ότι με βεβαιότητα τα στοιχεία δεν ενοχοποιούν τον Horner. Οποιαδήποτε απομάκρυνση του Horner θα ήταν απλά για να αποφύγουν την κακή δημοσιότητα που φέρνει αυτή η γκρίνια.

Η επιμονή της κυρίας και του Jos όχι απλά να το συνεχίσουν, αλλά να πάνε νομικά και να το κάνουν βούκινο σε όλο το κόσμο δείχνει πως έχουν κάποιο κίνητρο. Η κυρία τι θέλει να πετύχει; Να πάει φυλακή ο Horner δεν γίνεται γιατί δεν υπάρχει έγκλημα. Για λεφτά δεν πρόκειται γιατί της πρότειναν και είπε όχι (ή τα βρήκε λίγα). Ούτε βγάζει νόημα να διώξουν τον Horner και να την κρατήσουν αυτή να την βλέπουν κανονικά κάθε μέρα μέσα στην ομάδα. Οπότε ή είναι απλά πείσμα ή κάποιος είναι βαλτός.

Και εδώ έρχεται ο ρόλος του Jos. Κατά την γνώμη μου, αυτός έχει κάνει όλη την φασαρία, ειδικά αν ισχύει ότι είναι σε σχέση με την κυρία.  Αν ήμουν RB δεν ξέρω αν θα κρατούσα τον Horner, αλλά στον Jos θα απαγόρευα να ακολουθεί την ομάδα γιατί η παρουσία του προκαλεί προβλήματα. Αν αυτό σημαίνει πως η RB θα χάσει τον Max ας είναι έτσι. 

Όλα αυτά βέβαια είναι εικασίες βασιζόμενες στο γεγονός ότι πρώτα την υπόθεση την έλεγξαν τα νομικά τμήματα.
 

Επεξ/σία από fast8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Witcher1st είπε

Για να καταλαβω, η καταγγελουσα δεν την αρκει 1 εκατομμυριο δολλαρια και παει για παραπανω; Και ολα αυτα για λιγα μηνυματα που περιειχαν φλερτ;

Εσυ φλερταρεις ζητωντας ασεμνη φωτογραφια για να παιξεις με τον μητσακο? Γιατι συμφωνα με το leak ο horny το εκανε ουκ ολίγες φορες αυτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, vaggos88 said:

Εσυ φλερταρεις ζητωντας ασεμνη φωτογραφια για να παιξεις με τον μητσακο? Γιατι συμφωνα με το leak ο horny το εκανε ουκ ολίγες φορες αυτο. 

Δεν εχω διαβασει το παρασκηνιο, αλλα αν αντι για τον Χορνερ ηταν ο Μπαμπης ο υδραυλικος θα πηγαινε παλι στα δικαστηρια;  Τι θα διεκδικουσε τοτε; Καμια γκαζοταναλια;

Επεξ/σία από Witcher1st
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, fast8 είπε

Κατά την γνώμη μου η καταγγέλλουσα πάει για τα λεφτά. Τα τελευταία χρόνια είχαμε αρκετά τέτοια δικαστικά δράματα όπου κάποιες γυναίκες προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν πρόσφατες αλλαγές στην κοινωνική συνείδηση σχετικά με τις σχέσεις των δύο φύλων στην εργασία, για προσωπικό όφελος. 

 Ξέρουμε ότι κάτι υπάρχει γιατί έχουμε δει μηνύματα. Τα μηνύματα είναι πολύ μονόπλευρα και κάνουν τον Horner να δείχνει ένοχος. Όμως δεν έχουμε τα μηνύματα της άλλης και αυτό γιατί αυτός που έκανε τα διαρροή ενδιαφερόταν να φέρει σε δύσκολη θέση μόνο τον Horner. Αυτά που γράφει ο Horner δεν βγάζουν κανένα νόημα παρά μόνο αν είναι η συνέχεια κάποιου διαλόγου. Η ένα άλλο κόλπο που κάνουν συχνά όσες θέλουν να παγιδεύσουν κάποιον, φλερτάρουν από κοντά αλλά απαντάνε απόμακρα στα μηνύματα έτσι ώστε να έχουν αποδείξεις για το αφήγημα που θέλουν. Ότι και να είναι, πιθανότερο είναι ο Horner να είδε φως και να μπήκε.

Ο λόγος που το πιστεύω αυτό είναι γιατί τα στοιχεία αυτά δεν τα ελέγξανε τυχαίοι μέσα στην εταιρεία, αλλά το νομικό τμήμα της RBR, το νομικό τμήμα της μητρικής εταιρείας, το HR, πιθανόν να χρησιμοποιήσανε και εξωτερικούς εξειδικευμένους συμβούλους για τέτοιες περιπτώσεις. Η σιγουριά που ο Horner και η νομική ομάδα απάντησαν πως δεν ανησυχούν, σημαίνει ότι με βεβαιότητα τα στοιχεία δεν ενοχοποιούν τον Horner. Οποιαδήποτε απομάκρυνση του Horner θα ήταν απλά για να αποφύγουν την κακή δημοσιότητα που φέρνει αυτή η γκρίνια.

Η επιμονή της κυρίας και του Jos όχι απλά να το συνεχίσουν, αλλά να πάνε νομικά και να το κάνουν βούκινο σε όλο το κόσμο δείχνει πως έχουν κάποιο κίνητρο. Η κυρία τι θέλει να πετύχει; Να πάει φυλακή ο Horner δεν γίνεται γιατί δεν υπάρχει έγκλημα. Για λεφτά δεν πρόκειται γιατί της πρότειναν και είπε όχι (ή τα βρήκε λίγα). Ούτε βγάζει νόημα να διώξουν τον Horner και να την κρατήσουν αυτή να την βλέπουν κανονικά κάθε μέρα μέσα στην ομάδα. Οπότε ή είναι απλά πείσμα ή κάποιος είναι βαλτός.

Και εδώ έρχεται ο ρόλος του Jos. Κατά την γνώμη μου, αυτός έχει κάνει όλη την φασαρία, ειδικά αν ισχύει ότι είναι σε σχέση με την κυρία.  Αν ήμουν RB δεν ξέρω αν θα κρατούσα τον Horner, αλλά στον Jos θα απαγόρευα να ακολουθεί την ομάδα γιατί η παρουσία του προκαλεί προβλήματα. Αν αυτό σημαίνει πως η RB θα χάσει τον Max ας είναι έτσι. 

Όλα αυτά βέβαια είναι εικασίες βασιζόμενες στο γεγονός ότι πρώτα την υπόθεση την έλεγξαν τα νομικά τμήματα.
 

Τα είπες όλα αδερφέ.Αν θέλεις να λέγεσαι σοβαρή ομάδα λες στον Jos να πάρει τον π@@λο από τους αγώνες κι αν έχει πρόβλημα με αυτό ο Max τότε το ίδιο κι αυτός.Έκτος κι αν στην Red Bull δεν έχουν πρόβλημα πατέρας και γιος να διοικούν ουσιαστικά την ομάδα.Και πήγαινε μετά Max να οδηγείς τα άλλα κάρα να δεις την γλύκα.Να μη βγαίνεις πρώτος με αυτά και να λούζεσαι ότι τελικά το μονοθέσιο σε είχε κάνει μάγκα.Αλλα ο Jos επειδή είναι θρασύδειλο ανθρωπάκι από το θα "εκραγεί η Red Bull αν μείνει ο Horner" το γύρισε στο "ο γιος μου να είναι καλά,αυτό έχει μόνο σημασία".

ΥΓ1. Ούτως ή άλλως η εικόνα του Jos να είναι παρών ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΓΩΝΑ είναι ψιλοαρρωστημένη.Το έχουμε δει άπειρες φορές με καταπιεστικούς γονείς διάσημων αστέρων να ρουφάνε σαν τα τσιμπούρια τις επιτυχίες και το χρήμα των παιδιών τους.Δεν έχεις άλλη δουλειά ρε άνθρωπε να κάνεις στη ζωή σου από το να είσαι επαγγελματίας πατέρας του γιου σου;κι εσύ ρε Max κοτζαμ μαντραχαλος ακόμη να αποκολληθείς από τον πατέρα σου;θα γεράσεις κι ακόμη θα τον αφήνεις να ορίζει τη ζωή σου.

ΥΓ2.Το όνομα της καταγγελουσας γιατί δε βγαίνει στην επιφάνεια;είναι κρατικό μυστικό;οποτε μπορείς να διαπομπεύεις έναν άνθρωπο από την ασφάλεια της ανωνυμίας;επίσης ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ συνάπτονται σχέσεις μεταξυ εργαζομένων.Οποτε αν τα ρίχνει ο άντρας στη γυναίκα κι αυτή συμφωνεί έχουμε σχέση κι αν διαφωνεί σεξουαλική παρενόχληση;το να της τα ρίχνει αυτό δε λέει τίποτα από μόνο του.Το να της τα ρίχνει και η απάντηση να είναι αρνητική κι αυτός να γίνεται όλο και πιο πιεστικός και να προχωρά και σε απειλές αν δεν ενδώσει τότε ναι έχουμε σεξουαλική παρενόχληση.Και δε νομίζω να ισχύει αυτό εδώ.Ισα ίσα μια καταγγελία της κακιάς ώρας είναι με λειψά μηνύματα που δείχνουν μόνο την μια πλευρά.Πιο στημένο πεθαίνεις.

19 ώρες πριν, vaggos88 είπε

Έχω δωρεάν 9μηνη συνδρομή και πάλι νιώθω εξαπατημένος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, vaggos88 είπε

Παρακαλάτε όλοι να το πάρει πάλι η ΕΡΤ!

Έτσι δεν είχε γίνει και το 2010 με τον Σκάι; και το πήρε η ΕΡΤ από τον 2ο, 3ο αγώνα επειδή ο Σκάι είδε ότι δεν έβγαινε και τελικά δεν έκανε καν προβολές ή κάτι τέτοιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, misterman είπε

 

ΥΓ1. Ούτως ή άλλως η εικόνα του Jos να είναι παρών ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΓΩΝΑ είναι ψιλοαρρωστημένη.Το έχουμε δει άπειρες φορές με καταπιεστικούς γονείς διάσημων αστέρων να ρουφάνε σαν τα τσιμπούρια τις επιτυχίες και το χρήμα των παιδιών τους.Δεν έχεις άλλη δουλειά ρε άνθρωπε να κάνεις στη ζωή σου από το να είσαι επαγγελματίας πατέρας του γιου σου;

Σωστά, όλα τα υπόλοιπα, σωστό και αυτό για τους υπόλοιπους, αλλά ας μην ξεχνάμε ότι ο Max είναι ένα φυσικό φαινόμενο που οφείλει την ύπαρξη του (για αυτο το extreme που ειναι) αποκλειστικά στον Jos. Αλλιώς θα ήταν απλώς ένας καλος οδηγός. 

Ότι και να λεμε για τον Jos, τις δικές του ικανότητες σαν οδηγού, το χαρακτήρα του κλπ, ήταν αυτός που απο ηλικια 4 ετων μερα-νυχτα ανέθρεψε τον Max για να γίνει πιλότος F1. Γι αυτο σε ηλικία 17 και χωρίς  F2, μονο 2-3 μονοθεσια μετα τα καρτ, ηταν ετοιμος ο Max να ειναι ανταγωνιστικος πιλοτος F1, δηλαδη κατι αδιανοητο. Ο Schumacher μπορεί να ήταν ο καλύτερος όλων, αλλά σίγουρα δεν ασχολήθηκε έτσι με το γιο του. 

Καμμια σχέση με άλλους γονείς διάσημων που αναμιγνυονται στις υποθέσεις τους. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sattack είπε

Ο Schumacher μπορεί να ήταν ο καλύτερος όλων, αλλά σίγουρα δεν ασχολήθηκε έτσι με το γιο του. 

Ο ΜS είναι 7κις παγκόσμιος πρωταθλητής. Ο Jos ήταν και είναι ένας πουθενάς. Τι συγκρίνεις ανθρωπέ μου;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, sattack είπε

Σωστά, όλα τα υπόλοιπα, σωστό και αυτό για τους υπόλοιπους, αλλά ας μην ξεχνάμε ότι ο Max είναι ένα φυσικό φαινόμενο που οφείλει την ύπαρξη του (για αυτο το extreme που ειναι) αποκλειστικά στον Jos. Αλλιώς θα ήταν απλώς ένας καλος οδηγός. 

Ότι και να λεμε για τον Jos, τις δικές του ικανότητες σαν οδηγού, το χαρακτήρα του κλπ, ήταν αυτός που απο ηλικια 4 ετων μερα-νυχτα ανέθρεψε τον Max για να γίνει πιλότος F1. Γι αυτο σε ηλικία 17 και χωρίς  F2, μονο 2-3 μονοθεσια μετα τα καρτ, ηταν ετοιμος ο Max να ειναι ανταγωνιστικος πιλοτος F1, δηλαδη κατι αδιανοητο. Ο Schumacher μπορεί να ήταν ο καλύτερος όλων, αλλά σίγουρα δεν ασχολήθηκε έτσι με το γιο του. 

Καμμια σχέση με άλλους γονείς διάσημων που αναμιγνυονται στις υποθέσεις τους. 

 

Συμφωνώ φίλε μου αλλά υπάρχει ένας σημαντικός αστερίσκος.Ο Jos ήταν κυριολεκτικά ανύπαρκτος ως οδηγός γι'αυτό και θέλησε(και τα κατάφερε)να σπρώξει στα όρια του τον Max από μικρή ηλικία για να γίνει αυτό που δεν έγινε ποτε ο ιδιος.Το θέμα όμως είναι ότι έγινε κακοποιητικος μαζί του με τα καψωνια που του έκανε οπότε έχανε λες και δεν ήταν ο γιος του αλλά στρατιώτης στη μονάδα του.Ναι ο Σουμάχερ να το πούμε λαϊκά δεν έκανε οδηγαρα τον γιο του(και πως να το έκανε άλλωστε,ήταν απασχολημένος στον αγώνα για τον GOAT),ναι ο Jos το έκανε.Δεν κάνει μπαμ όμως ότι ο Max πλεον είναι περισσότερο σαν ιδιοκτησία του παρά γιος του;

Πετάχτηκε σαν την π@@@@@ να εκφέρει γνώμη για την υπόθεση Horner(το σκηνικό της πλάκας το μετέτρεψαν και σε υπόθεση τρομάρα τους)κάτι που φυσικά είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ και αντί να πει ο Max ρε father,μη μιλάς,τι πετάγεται και δημιουργείς τριγμούς στην ομάδα;αντ'αυτου είπε προφανώς και είμαι με τον πατέρα μου.Δηλαδη πλέον τον έχει κάτι σαν αλάνθαστο Θεό και ότι κάνει έχει δίκιο εκ των προτέρων.Ναι αυτόν που καταδικάστηκε για απειλές,ξυλοδαρμό,απόπειρα ανθρωποκτονίας.Και βασικά μόνο την φάτσα του να δεις καταλαβαίνεις πολλά.Οδηγαρα ο Max,πραγματικό φαινόμενο αλλά συγχρόνως και μια μαριονέτα που την κάνει ότι γουστάρει ο πατέρας του.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, misterman είπε

Πετάχτηκε σαν την π@@@@@ να εκφέρει γνώμη για την υπόθεση Horner(το σκηνικό της πλάκας το μετέτρεψαν και σε υπόθεση τρομάρα τους)κάτι που φυσικά είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ και αντί να πει ο Max ρε father,μη μιλάς,τι πετάγεται και δημιουργείς τριγμούς στην ομάδα;αντ'αυτου είπε προφανώς και είμαι με τον πατέρα μου.Δηλαδη πλέον τον έχει κάτι σαν αλάνθαστο Θεό και ότι κάνει έχει δίκιο εκ των προτέρων.Ναι αυτόν που καταδικάστηκε για απειλές,ξυλοδαρμό,απόπειρα ανθρωποκτονίας.Και βασικά μόνο την φάτσα του να δεις καταλαβαίνεις πολλά.Οδηγαρα ο Max,πραγματικό φαινόμενο αλλά συγχρόνως και μια μαριονέτα που την κάνει ότι γουστάρει ο πατέρας του.

Έχει ειπωθεί πολλάκις, ο  max κατα βάθος είναι ένα παιδάκι που ούτε σχολείο πήγε και όλα τα οφείλει στον jos (εκτός φυσικά από τα οικονομικά όπως όλοι στο grid), οπότε είναι λογικό να κρύβεται κάτω από τα φουστάνια του. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Ο ΜS είναι 7κις παγκόσμιος πρωταθλητής. Ο Jos ήταν και είναι ένας πουθενάς. Τι συγκρίνεις ανθρωπέ μου;

Έχεις πρόβλημα στην κατανόηση κειμένου. Δεν μπορώ να σε βοηθήσω. 

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, sattack είπε

Έχεις πρόβλημα στην κατανόηση κειμένου. Δεν μπορώ να σε βοηθήσω. 

Εσύ έχεις πρόβλημα αγαπητέ που συγκείνεις μήλα με πορτοκάλια. Να στο πω πιο καθαρά: ο ένας έτρεχε για 2 δεκαετίες σε εξωπραγματικούς ρυθμούς  - να θυμίσω μόνο τις ατελείωτες δοκιμές μέσα στο μονοθέσιο -  που έγινε ο πρώτος οδηγός στην ιστορία που κέρδισε 7 τίτλους και ο άλλος ήταν ένας πουθενάς που ούτε 1 νίκη δεν πήρε σε ομάδες που μόνο γέλιο προκαλούσαν. Ποιος είχε λοιπόν περισσότερο χρόνο με τον γιο του? Γκεγκε ή νουκου γκεγκε? 

Επεξ/σία από dtk-386
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, misterman είπε

Συμφωνώ φίλε μου αλλά υπάρχει ένας σημαντικός αστερίσκος.

 

 

Ναι, αυτά είναι όλα που μπορουμε να λέμε εμείς, αλλά αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι είναι διαφορετική περίπτωση από οποιονδήποτε άλλον γονιό για να εχει το δικαίωμα να βρίσκεται εκεί, όσο ο Max συνεχιζει να τον θέλει.

Μόλις τώρα, dtk-386 είπε

Εσύ έχεις πρόβλημα αγαπητέ που συγκείνεις μήλα με πορτοκάλια. Να στο πω πιο καθαρά: ο ένας έτρεχε για 2 δεκαετίες σε εξωπραγματικούς ρυθμούς  - να θυμίσω μόνο τις ατελείωτες δοκιμές μέσα στο μονοθέσιο -  και ο άλλος ήταν ένας πουθενάς που ούτε 1 νίκη δεν πήρε σε ομάδες που μόνο γέλιο προκαλούσαν. Ποιος είχε λοιπόν περισσότερο χρόνο με τον γιο του? Γκεγκε ή νουκου γκεγκε? 

Είπα εγώ κάτι διαφορετικό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...