Προς το περιεχόμενο

Κανονικά η υποστήριξη android εφαρμογών στα smartphones και τα tablets της Huawei στην Ευρώπη


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, panos-greece είπε

Kατοχος εδω και 9 μηνες πρωτη φορα αγορασα  Huawei nova 9pro απο Κινα με Harmonyos 4 αναβαθμιση  ειχε και πηρε αρκετες αναβαθμισεις ,δεν εχει κατι περιεργο σαν κινητο δουλευει τα παντα και Gbox με Gms εγω προσωπικα sosial δεν χρησιμοποιω και δεν τα χρειαζομαι ,οσοι τα δουλευουν ναι ας παρουν κινητα με gms  και Apk μπορεις να κατεβασεις αν θελεις αλλα εγω προσωπικα επιλεγω μονο μεσω appgallery κατεβαζω εφαρμογες VIBER -EUROBANK -ΠΕΙΡΑΙΩΣ .ολα δουλευουν κανονικα δεν εχει κατι να ζηλεψει απο τα αλλα κινητα με φοβερες καμερες και ποιοτητα κινητου φανταστικη ,εμενα προσωπικα δεν μου ελειψαν και δεν μου λειπουν τα gms οτι ηθελα τα βρηκα μεσω GBox χωρις διαφημισεις .Το μονο που δεν μου αρεσει καποιες φορες που το viber δεν δουλευει σωστα και πιστευω φταιne οι αργες ενημερωσεις στη εφαρμογη αργουν πολυ να ενημερωνουν τις εφαρρμογες τους.επισης για ανεπαφες συναλλαγες μεσω nfc- curve app επελεξα να πληρωνω με το κινητο μου μεσω αυτης της εφαρμογης  αφου οι ελληνικες συστημικες τραπεζες επελεξαν το Gpay wallet ολες πλεον , που για εμενα ειναι ενας ακομη εμπορικος πολεμος που γινεται λογω των αμερικανων ,ντροπη τους γιατι στη τελικη με τα δικα μας λεφτα επιβιωνουν.!!Αν επελεγα να αγορασω αλλο κινητο παλι huawei θα παρω και εχω βαλει στο ματι το mate 40pro αν και παλιο ειναι συλλεκτικο τηλεφωνο πλεον !

Δεν νομιζω οτι  η ιδια εταιρεια θα κρεμουσε τους πελατες της παγκοσμιως δεν ειναι τετοια η εταιρεια !!Ας αρχισει ο κοσμος να μην φοβαται να αγορασει τα κινητα της εταιρειας μονο και μονο για τη ελλειψη gms ,ειναι για εμενα πολυ ποταπο να σνομπαρεις μια μεγαλη εταιρεια μονο γιατι τους εκαναν πολεμο οι πιο μεγαλοι ανταγωνιστες τους βλέπε Apple γιατι στη τελικη αυτοι ειχανε το προβλημα εχαναν τη πρωτια στη αγορα της κινας και πως θα τα καταφερναν να πανε στη πρωτια μονο με υπουλο τροπο και τα καταφεραν με τη βοηθεια της κυβερνησης τους ,αρα μην ακουω οτι φταιει η εταιρεια η ιδια, αλλοι εβαλαν τα χερακια τους .αλλα τελικα αποδειχτηκε η Huawei οχι μονο δεν εχασε αλλα ηταν και προετοιμασμενη  για αυτον τον υπουλο πολεμο και στο  τελος παλεψε και θα βγει κερδισμενη που ηδη βγαινει με τα νεα μοντελα της !!θα δουμε στο μελλον να μας αφηνει καταπληκτους η HUAWEI!!

Και τί να κάνουμε τώρα δηλαδή; Να πάρουμε όλοι huawei να κάνουμε αντίσταση στους κακούς αμερικάνους και στην apple που τα οργάνωσε όλα; (τα fake πάνε σύννεφο).

Αφού το τηλέφωνο είναι ανάπηρο, τί να την κάνω την "ποιότητα" και τις καλές φωτό (λες και οι άλλοι δεν έχουν αντίστοιχα).

Εδώ λέμε να έχουμε στα χέρια μας μία συσκευή που να κάνει τη ζωή μας λίγο πιο εύκολη, όχι να βλέπουμε τυχάρπαστα tutorials στο yt για το πώς να την κάνουμε να δουλέψει στοιχειωδώς σωστά.

Το ό,τι κάποιοι αγοράζουν συσκευές νομίζοντας ότι κάνουν αντίσταση, με ξεπερνάει, αλήθεια.

Και αυτό το "στο μέλλον θα μας αφήσει κατάπληκτους" έχει παλιώσει, να ξέρεις. 

  • Like 8
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα φιλε δεν σε υποχρεωνει κανεις να αγορασεις huawei  παρε οτι θες ,αναπηρα ειναι τα μυαλα ορισμενων φανατικων με gms .Δεν ειναι αντισταση ειναι επιλογη αν εσυ δεν γουσταρεις δικαιωμα σου αλλα και δικαιωμα δικο μας να παιρνουμε κατι διαφορετικο !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panos-greece είπε

Kατοχος εδω και 9 μηνες πρωτη φορα αγορασα  Huawei nova 9pro απο Κινα με Harmonyos 4 αναβαθμιση  ειχε και πηρε αρκετες αναβαθμισεις ,δεν εχει κατι περιεργο σαν κινητο δουλευει τα παντα και Gbox με Gms εγω προσωπικα sosial δεν χρησιμοποιω και δεν τα χρειαζομαι ,οσοι τα δουλευουν ναι ας παρουν κινητα με gms  και Apk μπορεις να κατεβασεις αν θελεις αλλα εγω προσωπικα επιλεγω μονο μεσω appgallery κατεβαζω εφαρμογες VIBER -EUROBANK -ΠΕΙΡΑΙΩΣ .ολα δουλευουν κανονικα δεν εχει κατι να ζηλεψει απο τα αλλα κινητα με φοβερες καμερες και ποιοτητα κινητου φανταστικη ,εμενα προσωπικα δεν μου ελειψαν και δεν μου λειπουν τα gms οτι ηθελα τα βρηκα μεσω GBox χωρις διαφημισεις .Το μονο που δεν μου αρεσει καποιες φορες που το viber δεν δουλευει σωστα και πιστευω φταιne οι αργες ενημερωσεις στη εφαρμογη αργουν πολυ να ενημερωνουν τις εφαρρμογες τους.επισης για ανεπαφες συναλλαγες μεσω nfc- curve app επελεξα να πληρωνω με το κινητο μου μεσω αυτης της εφαρμογης  αφου οι ελληνικες συστημικες τραπεζες επελεξαν το Gpay wallet ολες πλεον , που για εμενα ειναι ενας ακομη εμπορικος πολεμος που γινεται λογω των αμερικανων ,ντροπη τους γιατι στη τελικη με τα δικα μας λεφτα επιβιωνουν.!!Αν επελεγα να αγορασω αλλο κινητο παλι huawei θα παρω και εχω βαλει στο ματι το mate 40pro αν και παλιο ειναι συλλεκτικο τηλεφωνο πλεον !

Δεν νομιζω οτι  η ιδια εταιρεια θα κρεμουσε τους πελατες της παγκοσμιως δεν ειναι τετοια η εταιρεια !!Ας αρχισει ο κοσμος να μην φοβαται να αγορασει τα κινητα της εταιρειας μονο και μονο για τη ελλειψη gms ,ειναι για εμενα πολυ ποταπο να σνομπαρεις μια μεγαλη εταιρεια μονο γιατι τους εκαναν πολεμο οι πιο μεγαλοι ανταγωνιστες τους βλέπε Apple γιατι στη τελικη αυτοι ειχανε το προβλημα εχαναν τη πρωτια στη αγορα της κινας και πως θα τα καταφερναν να πανε στη πρωτια μονο με υπουλο τροπο και τα καταφεραν με τη βοηθεια της κυβερνησης τους ,αρα μην ακουω οτι φταιει η εταιρεια η ιδια, αλλοι εβαλαν τα χερακια τους .αλλα τελικα αποδειχτηκε η Huawei οχι μονο δεν εχασε αλλα ηταν και προετοιμασμενη  για αυτον τον υπουλο πολεμο και στο  τελος παλεψε και θα βγει κερδισμενη που ηδη βγαινει με τα νεα μοντελα της !!θα δουμε στο μελλον να μας αφηνει καταπληκτους η HUAWEI!!

Δεν της έκαναν πόλεμο γιατι εχαναν την πρωτιά στις πωλησεις στην αγορα της Κίνας... Η σε οποια αλλη αγορα... Πολεμο της εκαναν γιατι ηταν πρωτοπόρος στο 5G και στα δίκτυα γενικα παγκοσμίως με μεριδια σε αγορες πανω απο 50%...Που σημαίνει οτι ήταν χωμένη... Η αν ηθελε θα χωνοταν οπου ηθελε η κινεζικη κυβερνηση μεσω των δικτυων της huawei... Αυτο ηταν το πρόβλημα... Γι αυτο και σε ολες σχεδον τις χωρες αντικατεστησαν τους εξοπλισμους της huawei με αλλων εταιριων... Δεν εγινε ολη αυτη η ιστορια για το ποια πουλαει πιο πολλα κινητα η smartwatch... Τωρα όσον αφορα τα κινητα της.. Κι εγω ειχα p30 pro και ηταν τελειο... Αλλα δεν θα ρισκαρα να ξαναπαρω τωρα huawei και να χω μικροπροβληματα... Πχ εσυ ανεφερες οτι το viber εχει καμια φορα... Και επειδη ειμαι στο group της huawei στο fb... Εχουν πολλα προβλήματα πιστεψε με... Οποτε σε αυτες τις περιπτωσεις μια χαρα σνομπάρεις οποιαδήποτε εταιρια εφοσον βαζεις τα λεφτα που εχεις δουλέψει για να τα βγαλεις... Αν μου  κανανε δωρο ναι θα το κρατουσα.. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μη ξεφύγει το θέμα....ο καθένας πράττει με αυτό που τον βολεύει και εχει κάθε δικαίωμα να το κάνει χωρίς να υποχρεώνει τον άλλο να το δεχθεί!!Είναι επιλογή μας και τέλος...Η huawei ανέκαθεν έβγαζε και θα βγάζει ποιοτικότατες συσκευές!!Κάτοχος p20 pro και το κινητό ακόμα είναι τούμπανο πραγματικά.από κει κ πέρα το gms είναι πρόβλημα για όποιον τα χρειάζεται καθαρόαιμα και δεν είναι για κάποιον που τα λειτουργεί μέσω πλαγίας οδού.Αυτό!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Giorgos17589 είπε

Δεν της έκαναν πόλεμο γιατι εχαναν την πρωτιά στις πωλησεις στην αγορα της Κίνας... Η σε οποια αλλη αγορα... Πολεμο της εκαναν γιατι ηταν πρωτοπόρος στο 5G και στα δίκτυα γενικα παγκοσμίως με μεριδια σε αγορες πανω απο 50%...Που σημαίνει οτι ήταν χωμένη... Η αν ηθελε θα χωνοταν οπου ηθελε η κινεζικη κυβερνηση μεσω των δικτυων της huawei... Αυτο ηταν το πρόβλημα... Γι αυτο και σε ολες σχεδον τις χωρες αντικατεστησαν τους εξοπλισμους της huawei με αλλων εταιριων... Δεν εγινε ολη αυτη η ιστορια για το ποια πουλαει πιο πολλα κινητα η smartwatch... Τωρα όσον αφορα τα κινητα της.. Κι εγω ειχα p30 pro και ηταν τελειο... Αλλα δεν θα ρισκαρα να ξαναπαρω τωρα huawei και να χω μικροπροβληματα... Πχ εσυ ανεφερες οτι το viber εχει καμια φορα... Και επειδη ειμαι στο group της huawei στο fb... Εχουν πολλα προβλήματα πιστεψε με... Οποτε σε αυτες τις περιπτωσεις μια χαρα σνομπάρεις οποιαδήποτε εταιρια εφοσον βαζεις τα λεφτα που εχεις δουλέψει για να τα βγαλεις... Αν μου  κανανε δωρο ναι θα το κρατουσα.. 

Κανενα κινητο δεν ειναι τελειο δεν ειπα οτι δνε εχει θεματακια αλλα δεν ειναι και για πεταμα

1 λεπτό πριν, yperiwn13 είπε

Ρε παιδιά μη ξεφύγει το θέμα....ο καθένας πράττει με αυτό που τον βολεύει και εχει κάθε δικαίωμα να το κάνει χωρίς να υποχρεώνει τον άλλο να το δεχθεί!!Είναι επιλογή μας και τέλος...Η huawei ανέκαθεν έβγαζε και θα βγάζει ποιοτικότατες συσκευές!!Κάτοχος p20 pro και το κινητό ακόμα είναι τούμπανο πραγματικά.από κει κ πέρα το gms είναι πρόβλημα για όποιον τα χρειάζεται καθαρόαιμα και δεν είναι για κάποιον που τα λειτουργεί μέσω πλαγίας οδού.Αυτό!!

Συμφωνω απολυτα ειναι επιλογη του καθενα να παρει οτι θελει

3 λεπτά πριν, yperiwn13 είπε

Ρε παιδιά μη ξεφύγει το θέμα....ο καθένας πράττει με αυτό που τον βολεύει και εχει κάθε δικαίωμα να το κάνει χωρίς να υποχρεώνει τον άλλο να το δεχθεί!!Είναι επιλογή μας και τέλος...Η huawei ανέκαθεν έβγαζε και θα βγάζει ποιοτικότατες συσκευές!!Κάτοχος p20 pro και το κινητό ακόμα είναι τούμπανο πραγματικά.από κει κ πέρα το gms είναι πρόβλημα για όποιον τα χρειάζεται καθαρόαιμα και δεν είναι για κάποιον που τα λειτουργεί μέσω πλαγίας οδού.Αυτό!!

Συμφωνω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, panos-greece είπε

Κανενα κινητο δεν ειναι τελειο δεν ειπα οτι δνε εχει θεματακια αλλα δεν ειναι και για πεταμα

Ακριβώς.. Οπότε όποιος θέλει να μην εχει κανενα θεματακι οσον αυτο ειναι εφικτο φυσικα... Τοτε σνομπαρει τη huawei εκτος αν θελει να πειραματιστει... Ειναι δικαιωμα του καθενος φυσικα!! Και φυσικά δεν ειναι για πεταμα... Αλλα δεν ειναι μονο καμερα ενα τηλεφωνο... Ειναι πολλοι διαφορετικοι τομείς και ο καθενας  δινει σημασια εκει που προτιμάει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, panos-greece είπε

Απλα φιλε δεν σε υποχρεωνει κανεις να αγορασεις huawei  παρε οτι θες ,αναπηρα ειναι τα μυαλα ορισμενων φανατικων με gms .Δεν ειναι αντισταση ειναι επιλογη αν εσυ δεν γουσταρεις δικαιωμα σου αλλα και δικαιωμα δικο μας να παιρνουμε κατι διαφορετικο !

Είναι ανάπηρα τα μυαλά μας που δεν γουστάρουν να μπλέξουν με συσκευή που δεν έχει 5G, δεν δουλεύουν ανέπαφες πληρωμές, οι ειδοποιήσεις κάνουν ό,τι γουστάρουν, τα google photos που έχουμε τόσα χρόνια με καμιά 30Κ φώτος θα τρέχουν με ματζούνια όπως και τα maps που δεν θα αποθηκεύουν τπτ και θα κρεμόμαστε και απ'τα @@ της huawei για το πότε θα κάνει shutdown την υποστήριξη των APKs και θα το γυρίσει στο καθαρά δικό της ecosystem.

Τί ποσοστό αναπηρίας μου δίνεις δλδ; Θα πάρω και επίδομα λες;

Επεξ/σία από stivaks72
  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, stivaks72 είπε

Είναι ανάπηρα τα μυαλά μας που δεν γουστάρουν να μπλέξουν με συσκευή που δεν έχει 5G, δεν δουλεύουν ανέπαφες πληρωμές, οι ειδοποιήσεις κάνουν ό,τι γουστάρουν, τα google photos που έχουμε τόσα χρόνια με καμιά 30Κ φώτος θα τρέχουν με ματζούνια όπως και τα maps που δεν θα αποθηκεύουν τπτ και θα κρεμόμαστε και απ'τα @@ της huawei για το πότε θα κάνει shutdown της υποστήριξη των APKs και θα το γυρίσει στο καθαρά δικό της ecosystem.

Τί ποσοστό αναπηρίας μου δίνεις δλδ; Θα πάρω και επίδομα λες;

ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟ μεινε στα πορωση σου και αγοραζε και 5g k 6g αν θες δικαιωμα σου ,μεγαλο ποσοστο σου δινω ανετα τη παιρνεις τη αναπηρικη συνταξη χαχαχα αντε πιες κανενα ξυδι να σου φυγει το φαρμακι που σταζεις.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, yperiwn13 είπε

όντως έτσι είναι....εγώ απλά ανάφερα τι ειπώθηκε από πολύ γνωστό κανάλι του χώρου, και στη τελική δε μπορεί να το είπαν έτσι, δε γίνεται κάποια πληροφορία υπάρχει....

Αφού το είπαν οι επιστήμονες uh......

Απορώ πως βλέπετε τέτοια κανάλια για review κινητών........ 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρός άνθρωπος που εξαρτάται σημαντικά από gms δεν υπάρχει περίπτωση να πάρει Huawei. Από κει και πέρα για τους εναλλακτικούς είναι καλή επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως υπάρχει περίπτωση να γυρίσει σε Google services η Huawei. 

 

Τώρα έχω poco f3 και θέλω σίγουρα να κλείσει στα χέρια μου 3 χρόνια αλλά μετά δεν θα παίρνει καμιά αναβάθμιση λογικά . 

 

Έτσι σκέφτομαι να γυρίσω μετά από πολλά χρόνια σε Samsung για το πιο σωστό λογισμικό της ή να κοιτάξω σε άλλες android μάρκες μέχρι 600-700 ευρώ Μαξ . 

 

Θα δείξει . Καλό το μήλο αλλά μου κάθεται μέχρι στιγμής στο λαιμό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, Le Perv said:

Αν δε χρειαζομουν τους "αμερικανικούς" χάρτες, είχα φύγει χτες από γουγλ.

Με τη Sygic είμαι στα μαχαίρια. Την έχω πληρώσει. Και νομίζει ότι την έχω σπασμενη

Τέλος παντων

Δοκίμασε το Petal Maps. Έχουν κάνει φοβερή δουλειά.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...