Προς το περιεχόμενο

Revolut η Payzy ?


agipaok

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεταφορά από google pay στην revolut κάνω συχνά πάντως μεγαλύτερα ποσά από 170 χωρίς πρόβλημα. Δε νομίζω ότι σκαλώνει εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο το chat στο help της revolut μου είπανε ότι αυτοί βλέπουν ότι χτύπησε ημερήσιο όριο συναλλαγών που δεν πιστεύω ότι είναι τόσο χαμηλά, κοιτώντας και τις ρυθμίσεις της κάρτας στο web banking.

Τι να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση για έναν γνωστό μου: 
Μπορεί να χρησιμοποιηθεί η ρέβολουτ σαν λογαριασμός μισθοδοσίας; Και εφόσον υπάρχει δέσμευση λόγω χρέους, θα του κρατάνε και από αυτή ό,τι μπαίνει άνω των 1500€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Pintsie είπε

Μια ερώτηση για έναν γνωστό μου: 
Μπορεί να χρησιμοποιηθεί η ρέβολουτ σαν λογαριασμός μισθοδοσίας; Και εφόσον υπάρχει δέσμευση λόγω χρέους, θα του κρατάνε και από αυτή ό,τι μπαίνει άνω των 1500€;

Ο εργοδότης του δέχεται να τον πληρώνει σε τράπεζα εξωτερικου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Pintsie είπε

Μια ερώτηση για έναν γνωστό μου: 
Μπορεί να χρησιμοποιηθεί η ρέβολουτ σαν λογαριασμός μισθοδοσίας; Και εφόσον υπάρχει δέσμευση λόγω χρέους, θα του κρατάνε και από αυτή ό,τι μπαίνει άνω των 1500€;

Η Revolut δεν είναι Ελληνική τράπεζα, οπότε και η Ελληνική εφορία δεν έχει κανένα απολύτως έλεγχο. Το θέμα είναι αν θα δεχτεί ο εργοδότης να πληρώνει σε ξένη τράπεζα, το οποίο το βλέπω κάπως χλωμό καθώς αρκετοί αν όχι όλοι ούτε καν δέχονται να σε πληρώσουν σε άλλη Ελληνική τράπεζα αν δεν έχεις λογαριασμό μισθοδοσίας στην τράπεζα που συνεργάζεται η εταιρία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/5/2024 στις 9:32 ΜΜ, gokuthelegend είπε

Η Revolut δεν είναι Ελληνική τράπεζα, οπότε και η Ελληνική εφορία δεν έχει κανένα απολύτως έλεγχο. Το θέμα είναι αν θα δεχτεί ο εργοδότης να πληρώνει σε ξένη τράπεζα, το οποίο το βλέπω κάπως χλωμό καθώς αρκετοί αν όχι όλοι ούτε καν δέχονται να σε πληρώσουν σε άλλη Ελληνική τράπεζα αν δεν έχεις λογαριασμό μισθοδοσίας στην τράπεζα που συνεργάζεται η εταιρία του.

Αυτό είπα κι εγώ. Γιατί εγώ πχ σε όσες δουλειές έχω πάει, αντίστοιχα έχω αλλάξει και τράπεζα ανάλογα με το τι μου ζητούσε ο εργοδότης. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με την άρνηση μεταφοράς από google pay από την κάρτα μου της eurobank συνεχίζεται.

Μου είπανε από την Eurobank ότι πρέπει να πω στο help desk της revolut ότι πρέπει να ακολουθήσουν το protocol PSD2 !

Τελικά έκανα την μεταφορά με την μέθοδο Bank Transfer αλλά είναι η τελευταία φορά που το κάνω.

Πρώτον γιατί η Eurobank παίρνει προμήθεια 1,20 ευρώ.

Και δέυτερον επειδή λογικά θα κάνει καμιά μέρα από ότι βλέπω να δω τα χρήματα.

Μιλάμε για μεσαίωνα πραγματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, W_anakin είπε

Γενικά παιδιά επειδή το έψαξα το θέμα και στο facebook δεν μπορείτε να φορτώσετε πάνω από 50 ευρώ στην revolut με το google pay.

Φίλε μου, δεν ισχύει αυτό, φορτίζω συχνά με μεγαλύτερα ποσά. Τελευταία φόρτιση προχθές 400 ευρώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, W_anakin είπε

Το πρόβλημα με την άρνηση μεταφοράς από google pay από την κάρτα μου της eurobank συνεχίζεται.

Μου είπανε από την Eurobank ότι πρέπει να πω στο help desk της revolut ότι πρέπει να ακολουθήσουν το protocol PSD2 !

Τελικά έκανα την μεταφορά με την μέθοδο Bank Transfer αλλά είναι η τελευταία φορά που το κάνω.

Πρώτον γιατί η Eurobank παίρνει προμήθεια 1,20 ευρώ.

Και δέυτερον επειδή λογικά θα κάνει καμιά μέρα από ότι βλέπω να δω τα χρήματα.

Μιλάμε για μεσαίωνα πραγματικά.

Εμένα έφαγε άκυρο η φόρτιση με πιστωτική Eurobank στη Revolut με Apple Pay δύο φορές και μετά με πήραν τηλέφωνο απο τη Eurobank να με ρωτήσουν αν έκανα εγώ την απόπειρα (κάτι που είναι βλακώδες, γιατι το Apple Pay και το Google Pay σε επιβεβαιώνει με το βιομετρικό). Επειδή είχα κάνει αλλιώς τη φόρτιση στο ενδιάμεσο, δεν ασχολήθηκα να ξαναδοκιμάσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, JSD είπε

Φίλε μου, δεν ισχύει αυτό, φορτίζω συχνά με μεγαλύτερα ποσά. Τελευταία φόρτιση προχθές 400 ευρώ

Αν θέλεις γράψε και τράπεζα.

Εκανες δηλαδή επιτυχημένη μεταφορά από Eurobank Debit Card που είχες στο google wallet ή από κάτι άλλο;

1 ώρα πριν, ProponitisTouKanape είπε

Εμένα έφαγε άκυρο η φόρτιση με πιστωτική Eurobank στη Revolut με Apple Pay δύο φορές και μετά με πήραν τηλέφωνο απο τη Eurobank να με ρωτήσουν αν έκανα εγώ την απόπειρα (κάτι που είναι βλακώδες, γιατι το Apple Pay και το Google Pay σε επιβεβαιώνει με το βιομετρικό). Επειδή είχα κάνει αλλιώς τη φόρτιση στο ενδιάμεσο, δεν ασχολήθηκα να ξαναδοκιμάσω

Τελικά βγάζει ή όχι κωδικό επαλήθευσης η Eurobank σταλμένο με sms ή viber για ποσά μεγαλύυτερα των 50 ευρώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, W_anakin είπε

Αν θέλεις γράψε και τράπεζα.

Εκανες δηλαδή επιτυχημένη μεταφορά από Eurobank Debit Card που είχες στο google wallet ή από κάτι άλλο;

Τελικά βγάζει ή όχι κωδικό επαλήθευσης η Eurobank σταλμένο με sms ή viber για ποσά μεγαλύυτερα των 50 ευρώ;

Καλημέρα. Φορτίζω μέσω Google Wallet τόσο από Χρεωστική Κάρτα συνδεδεμένη σε Λογαριασμό Πειραιώς, όσο και από Χρεωστική Κάρτα συνδεδεμένη σε Λογαριασμό Viva. Τη Eurobank, όπως έχω αναφέρει και στο αντίστοιχο τόπικ, τη διέγραψα τελείως από το πλάνο μου όταν άρχισαν να γίνονται καρμίριδες και να τραβάνε κάτι 60λεπτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, W_anakin είπε

Τελικά βγάζει ή όχι κωδικό επαλήθευσης η Eurobank σταλμένο με sms ή viber για ποσά μεγαλύυτερα των 50 ευρώ;

Έκανα πριν λίγο φόρτιση 100 ευρώ με YES Visa και πέρασε κανονικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...