Προς το περιεχόμενο

RTX 3060 12GB 219€ Πλαίσιο (ΤΕΛΟΣ)


Niko Bellic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, @topos είπε

Εάν προτιμάς την AMD την 6600, εάν την Nvidia την 3060.

Εγώ θα παιρνα την Nvidia λόγο +4gb vram, μεγαλύτερου διαύλου + x16 lanes.

δεν εχω προτιμησεις !! Εχω και 1060 και ps5 και nintendo switch -πιανω ολα τα GPU δηλαδη-το συμφερον μου κοιταζω αλλα βλεπω τα +20 τα ζηταει αδικα ,στο βιντεο τουλαχιστον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, @topos είπε

Εάν προτιμάς την AMD την 6600, εάν την Nvidia την 3060.

Εγώ θα παιρνα την Nvidia λόγο +4gb vram, μεγαλύτερου διαύλου + x16 lanes.

Σε ίδια χρήματα και παρόμοιες επιδόσεις προτιμάς NVIDIA (και προς αποφυγή παρεξηγήσεων είμαι ευτυχισμένος κάτοχος AMD 6800ΧΤ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, xtolicc είπε

Είμαι με b450 motherboard και έναν r5 2600 , θα έχω θέμα θεωρείται; Είμαι ένα κλικ μακριά από την αγορά

δεν ξερω αν απαντησε καποιος,θεωρω οτι αν υπαρχει bottleneck θα ειναι μικρο.Σε καθε περιπτωση η καρτα για 200€ ειναι πολυ καλη ευκαιρια και επιτελους σε φυσιολογικη τιμη για την αποδοση της 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, @topos είπε

Εάν προτιμάς την AMD την 6600, εάν την Nvidia την 3060.

Εγώ θα παιρνα την Nvidia λόγο +4gb vram, μεγαλύτερου διαύλου + x16 lanes.

Η 6600 έχει σχεδόν ίδιες επιδόσεις με πολλή μικρότερη κατανάλωση. Παίζω ac Valhalla 1440p high / very high 60+ fps με 100 watt κατανάλωση. Σε idle 3 watt! Η 6600 νικά σε efficiency όλες τις 3000 και με διαφορά.Για εμένα αξίζει η 3060 αν κάποιος δουλεύει προγράμματα που θέλουν cuda cores.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

Η 6600 έχει σχεδόν ίδιες επιδόσεις με πολλή μικρότερη κατανάλωση. Παίζω ac Valhalla 1440p high / very high 60+ fps με 100 watt κατανάλωση. Σε idle 3 watt! Η 6600 νικά σε efficiency όλες τις 3000 και με διαφορά.Για εμένα αξίζει η 3060 αν κάποιος δουλεύει προγράμματα που θέλουν cuda cores.

καλα κανεις και τα γραφεις διοτι παιζει να  βγουν ξανα ΟΛΕΣ οι προσφορες την παρασκευη . 

αν δεν βγει κατι καλυτερο θα παρω την 6600 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, @topos said:

Εάν προτιμάς την AMD την 6600, εάν την Nvidia την 3060.

Εγώ θα παιρνα την Nvidia λόγο +4gb vram, μεγαλύτερου διαύλου + x16 lanes.

Το ερωτημα ειναι αν σε παλαιοτερο επεξεργαστη λχ i7 6600K μηχανημα δηλαδη αρχων του 2017 θα εκανε διαφορα τα +4gb vram και το μεγαλυτερο pci lane.

Και εγω στο βιντεο του φιλου ειδα μικρες διαφορες σε λιγα games μεσοσταθμικα +10 frames πανω η nvidia ενω και σε 1-2 ηταν παραπανω η amd.

Τωρα εχω μια RX480 Asus Strix o/c 8gb vram την οποια δεν εχω πουσαρει και ουδεποτε και το τροφοδοτικο ειναι ενα Corsair 650HX.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...