Προς το περιεχόμενο

Το να αγοράσεις το blu-ray του Oppenheimer είναι καλύτερο απ΄το να το δεις “στις κακές streaming υπηρεσίες” λέει ο Nolan


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλα το ειπε αλλα το πηρε προσωπικα 

επρεπε το να αγοραζεις blu ray ειναι κλασεις ανωτερο απο οποιδηποτε streaming και ας λεει το stream 100 k 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω κάποιοι κάνουν συλλογές από ταινίες σε bray, άλλοι κάνουν συλλογές σε αρχεία.

Εγώ όταν βλέπω μια ταινία στο σπίτι δεν κρατάω αντιγραφο, εξαφανιζολ.

Δεν θεωρώ για τον εαυτό μου το openheimer ότι αξίζει δεύτερη θέαση, αλλά κάποιοι αγαπάνε κάποιες ταινίες και θέλουν να έχουν αντίγραφο.

Υποκειμενικά θα γράψω την άποψη μου για τη συγκεκριμένη ταινία, για το hype που δημιουργήθηκε ήταν τελικά πολύ κατώτερη από αυτό που περίμενα να δω. Και πλέον δεν εμπιστεύομαι καθόλου βαθμολογίες κλπ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πως βγάλατε κακή μια τόσο καλή ταινία, είναι 3 ώρες μπορεί να κουράσει σε κάποια σημεία αλλά είναι οκ με το παραπάνω. Μακάρι να είχα και εγώ 4Κ blu ray, δυστηχως έχω ακόμα απλό..και στην άκρη υπάρχει και HD-DVD σε σύνταξη με πολλές ταινίες προίκα. Σε streaming έχω netflix, eon, Disney και μπορώ να πω ξεκάθαρα πως το Disney μου βγάζει την καλύτερη ποιότητα στην 58" 4Κ tv μου.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, dieksodo said:

bluray = videp 60mbit/sec  audio #1: English 5.1ch DTS-HD Master Audio @ 3567 kbps

 netflix = 6mbit/sec audio = 384kbs

Δεν βλέπω κάποιο upload από netflix ή άλλη υπηρεσία ακόμα, μόνο bluray που βγήκε πριν μια βδομάδα

Quote


Size: 82.5 GiB
Runtime: 3 h 0 min
Overall Bit Rate: 65.5mb/s


Video:
Format: HEVC
Resolution: 3840x2160
Aspect Ratio: 16:9
Frame Rate: 23.976 (24000/1001) FPS
Bit Rate: 61.4mb/s
Audio:
#1: English / DTS XLL / 5.1ch / 3567kb/s / DTS-HD MA 5.1

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα biopics δεν τα κατάλαβα ποτέ. Πιάνουν μία φυσιογνωμία του παρελθόντος, αρπάζονται από μία στιγμή που είπε μια ποιητική μπαρούφα το φουσκώνουν και το κάνουν ταινία.

Ταινία για την ζωή ενός επιστήμονα, δεν βλέπω καλύτερα τρεις ώρες τις γάτες μου να γλύφονται; Πιο πολύ φάση έχει.

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, Diavolos666 said:

Αυτά τα biopics δεν τα κατάλαβα ποτέ. Πιάνουν μία φυσιογνωμία του παρελθόντος, αρπάζονται από μία στιγμή που είπε μια ποιητική μπαρούφα το φουσκώνουν και το κάνουν ταινία.

Ταινία για την ζωή ενός επιστήμονα, δεν βλέπω καλύτερα τρεις ώρες τις γάτες μου να γλύφονται; Πιο πολύ φάση έχει.

Γούστα είναι αυτά και στην συγκεκριμένη περίπτωση αν ξέρεις και το background του όλου Manhattan Project, τους "atomic spies" κτλ είναι ακόμα πιο ενδιαφέρον, καλοπαιγμένο, καλογυρισμένο με soundtrack 10/10 ειδικά στο Trinity test. Δεν είναι μάλιστα "ενός επιστήμονα", είναι Ο επιστήμονας που άλλαξε την ιστορία του κόσμου όσο κάνεις άλλος, συνεργάτης του Einstein, του Fermi και όλων των θρύλων.

Έμενα π.χ. τα superhero movies που σπάνε ταμία 2-3 φορές που πήγα να δω τα κορυφαία (Endgame, Infinity war, κτλ) μου φάνηκαν 10 φορές πιο κλισέ, αναμενόμενα και βαρετά από επανάληψη του ρετιρε στο Mega

Επεξ/σία από Hacker?pcs
  • Like 15
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, Hacker?pcs said:

Γούστα είναι αυτά...

...ακριβώς, και αρκετός κόσμος πιστεύει ότι σκυλοβαρετό, διάβασα reviews, η πρώτη ώρα είναι σαν trailer η δεύτερη είναι η ταινία και η τρίτη ώρα είναι τραβηγμένη από τα μαλλιά.

Ιστορικές ταινίες με χολυγουντιανή σάλτσα και δραματοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Diavolos666 said:

Ιστορικές ταινίες με χολυγουντιανή σάλτσα και δραματοποίηση.

Η συγκεκριμένη έχει ελάχιστες σάλτσες, είναι πιστή στην πραγματικότητα. Εαν κάποιος ενδιαφέρεται έχει εδώ πολύ υλικό προς το τέλος της playlist

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, makis269 είπε

αξίζει σαν ταινία ?

Μια χαρα ειναι ναι πολυ καλη αν ξερεις τι να περιμενεις. Εγω το ειδα πριν κατι μερες σε BR 4K HDR εξαιρετικη εικονα και ηχος. Γενικα αγαπαμε Nolan οτι εχει κανει ακομα και το Tenet που ειναι εσκεμμενα μπερδεμενο ειναι εξαιρετικο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...