Προς το περιεχόμενο

Bitdefender Total Security (5 Devices, 1 Year) €9.90 Κωτσοβολος


AGGFORCE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 minutes ago, MasterX said:

για κανονικη για εμας που δε στηνουμε σερβερς, πρεπει να το αλλαξουμε θεωρεις για καλυτερα; δωσε λεπτομερειες ποια ρυθμιση να αλλαξουμε
 

ναι το θυμαμαι.. ισως να το κανουν και φετος.. βεβαια και 10ε καλα ειναι


Εμενα δε μου βγαζει παραλαβη απο καταστημα, μονο 2 μεθοδους αποστολοης..το κανει σε αλλους;

Κοίτα για καλό το κάνουν αλλά νομίζω ότι το τραβάνε λίγο. Δοκιμάζεις να το αφήσεις ως έχει, αν δεις και σε ενοχλεί, το κλείνεις.
Εγώ είχα ανοίξει τικετ μαζί τους γιατί ήταν κανονικό MITM Attack με τα injections που έκανε. Και που το έκλεινα, δεν είχε διαφορά. Μετά από φωνές και καβγάδες κάνανε ένα update και παίζει σωστά από τότε. Δεν ήταν πολύ μακρινό αυτό που λέω, μέσα στο 2023, Απρίλη αν δεν κάνω λάθος.
Γενικά το έχω αφήσει και έτσι σε κάποια vm που τα έχω για game servers και είναι σκέτα στο νετ, χωρίς firewall και κάνει πολύ δουλειά το BD 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, gotthard είπε

όλο και κάτι καλύτερο θα βγει αυτές τις ημέρες αλλά μια χαρά και αυτό για 10ε.

Κάθε χρόνο τέτοια μέρα να την βγάζουμε με 10 ευρώ για 5 PC καλά ειναι

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, comfuzio είπε

όχι δεν μπορείς, θέλει ως 5 διαφορετικές συσκευές (κινητά/ταμπλετ/pc).

Εγώ ένα παράπονο έχω από το bitdefender, αλλάζει βέβαια αλλά δεν το λέει από την αρχή, πάει και περνάει δικά του ssl στους browsers για secure(my ass) browsing και αυτό λειτουργεί ως MITM attack. Εγώ που στήνω servers και services και σε πολλά από αυτά μπαίνω ή χωρίς SSL ή με selfsinged certs, μου έκανε θέματα και δεν μπορούσα να μπω σε ότι έφτιαχνα.
Φυσικά και κλείνει αλλά πρέπει να το ψάξεις στο menu του.
Κατά τ'άλλα απείρως καλύτερο από (χ)eset και nod και σια

Noμίζω ειναι αυτό Protection -> Online Threat Prevention -> Encrypted web scan

Toggle that off

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 hours ago, comfuzio said:

Κατά τ'άλλα απείρως καλύτερο από (χ)eset και nod και σια

Αγόρασα πέρσι το Bitdefender στην ίδια προσφορά και το δοκίμασα για κάποιο διάστημα. Το firewall του δεν μπορεί καν να αναγνωρίσει τις εφαρμογές πίσω από το svchost, όσο και να προσπάθησα δεν κατάφερα να κάνω τη δουλειά μου, λιγότερες δυνατότητες και από αυτό των windows. Το AV του ασταμάτητα false detections, και σε προγράμματα και σε κώδικες. Γύρισα στο ESET και όλα λειτουργούν όπως πρέπει, το μόνο που ζηλεύω είναι οι δυνατότητες των NG firewall.

Επεξ/σία από elpenor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω έχω αγοράσει πέρσι τέτοιο καιρό την ειδική προσφορά που είχαν για Ελλάδα μόνο για 1 συσκευή 2 έτη αν θυμάμαι καλά 10 ευρώ ήτανε.

Edit: Τωρα βλέπω στο skroutz την ίδια προσφορά την έχουν 23,63 + 5,19 μεταφορικά = 28,82

έλεος.

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 minutes ago, elpenor said:

Αγόρασα πέρσι το Bitdefender στην ίδια προσφορά και το δοκίμασα για κάποιο διάστημα. Το firewall του δεν μπορεί καν να αναγνωρίσει τις εφαρμογές πίσω από το svchost, όσο και να προσπάθησα δεν κατάφερα να κάνω τη δουλειά μου, λιγότερες δυνατότητες και από αυτό των windows. Το AV του ασταμάτητα false detections, και σε προγράμματα και σε κώδικες. Γύρισα στο ESET και όλα λειτουργούν όπως πρέπει, το μόνο που ζηλεύω είναι οι δυνατότητες των NG firewall.

Ε ναι λογικό αφού το eset απλά κοιτάει και δεν κάνει δράση.
Μου κάνει εντύπωση για το svchost που λες, αν και στο main pc δεν μου το έχει βαρέσει ποτέ -δεν τρέχω server side apps- σε άλλα που το έχω και είναι vm σε dedicated host με στατικές ip και τρώνε όλη μέρα hammering από bots το θυμάμαι να μου χτυπάει συνέχεια svchost και apps που το καλούσαν, ακόμα και apps που κάνανε update αν δέχομαι την αναβάθμιση τους να μιλάει με το svchost

False detections δεν είχα πέραν αυτού που είπα με τα selfsigned certs όπου ευτυχώς και κλείνει αλλιώς θα είχε πάρει πόδι άμεσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/11/2023 στις 11:18 ΠΜ, ALXIOA είπε

μπορω σε μια υπαρχων ηδη συνδρομη 5 συσκευων να προσθεσω και αυτον τον κωδικο και να γινουν 10.??

Μπορεις..
Η ιδια συνδρομη ειτε αυξάνει τις συσκευες ή τον χρονο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρέλαβα σήμερα για να το βάλω στον υπολογιστή του μικρού. Αν θα υπάρξει διαφορετικό μειλ λέτε να πειράζει ή πέντε φορές τους ενδιαφέρει να μπει το key? Για αρχή πάντως έβαλα σε εμένα το 1 μήνα trial

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα 2 καρτούλες. Επειδή έχω μέχρι τον Μάϊο συνδρομή στη Malwarebytes, μπορώ να το ενεργοποιήσω αργότερα, αφού είναι κωδικός-κάρτα; Ή δεν αξίζει ο συνδυασμός malwarebytes-ms defender που έχω τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, gotthard είπε

παρέλαβα σήμερα για να το βάλω στον υπολογιστή του μικρού. Αν θα υπάρξει διαφορετικό μειλ λέτε να πειράζει ή πέντε φορές τους ενδιαφέρει να μπει το key? Για αρχή πάντως έβαλα σε εμένα το 1 μήνα trial

κάνεις ένα λογαριασμό 

εκεί λέει εγκατάσταση 

Επιλέγεις στον ίδιο υπολογιστή ή σε άλλο 

επιλέγοντας σε άλλο ,δίνει λινκ το οποίο στέλνεις στον άλλο υπολογιστή πχ μέσω email και τρέχεις το λινκ από εκεί ή στο 2ο/3ο/4ο/5ο υπολογιστή μπαίνεις στο προφίλ μέσω του προγράμματος περιήγησης και κάνεις την εγκατάσταση από εκεί 

Επεξ/σία από terry308
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...