Προς το περιεχόμενο

Ηχόμπαρες Sonos Arc και Sonos ηχεία - Skroutz


Armoral

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 19/11/2023 στις 1:42 ΠΜ, eskimoos είπε

Προσωπικα δεν βλέπω τον λογο να παει καποιος  στην  arc και οχι στην q990c της samsung.  Θεωρειται μια απο τις καλυτερες ηχομπαρες atmos σε ολες τις παρουσιασεις που εχω δει και ενω  Κοστιζει μεν 200€ πιο πανω, σου δινει και sub οπως και 2 ασυρματα ηχεια τα οποια για να αποκτησεις αργοτερα στην sonof θα πρεπει να δωσεις υπερδιπλασια χρηματα. 

ξερει κανεις αν το  q990C παιζει χωρις τα πισω? αν ναι τι format ηχου θα εχεις με μονο το μπροστα κα το sub?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Gana είπε

ξερει κανεις αν το  q990C παιζει χωρις τα πισω? αν ναι τι format ηχου θα εχεις με μονο το μπροστα κα το sub?

Μπορείς να μην τα συνδέσεις και δε θα παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 21/11/2023 at 12:58, NOODLE said:

Παραλάβαμε και εμείς 

αναμονή για το sub

IMG_1896.jpeg

Την πήρα κι εγώ. Για να πω την αλήθεια μου άρεσε πάρα πολύ στη μουσική από το Samsung s23U. Με το Google Home κάνεις τα πάντα χωρίς να πηγαίνεις να την ανοίξεις, να ρυθμίζεις εντάσεις κτλ. Το σκέφτομαι για το subwoofer.   😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, fasttam είπε

Την πήρα κι εγώ. Για να πω την αλήθεια μου άρεσε πάρα πολύ στη μουσική από το Samsung s23U. Με το Google Home κάνεις τα πάντα χωρίς να πηγαίνεις να την ανοίξεις, να ρυθμίζεις εντάσεις κτλ. Το σκέφτομαι για το subwoofer.   😁

Παρτο και το sub 

μόλις το πήρα και εγώ 

και αργότερα τα citation surround speakers και είμαστε κομπλέ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NOODLE είπε

Παρτο και το sub 

μόλις το πήρα και εγώ 

και αργότερα τα citation surround speakers και είμαστε κομπλέ

Πηρα  beam και γω …αργότερα το sub .σου ήρθε το sub ?πες μας εντυπώσεις 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Gana είπε

ξερει κανεις αν το  q990C παιζει χωρις τα πισω? αν ναι τι format ηχου θα εχεις με μονο το μπροστα κα το sub?

Παίζει αν δεν τα συνδέσεις αλλά γιατί ; Τώρα τι θα είναι; 9.1.2 λογικά , τα μπροστά υπολογίζονται σαν 9 συνολικά και σαν 2 τα πίσω γίνονται 11 και τα 4 upfiring γινονται 2. 

Τα πίσω αν ρυθμιστούν σωστά βοηθάνε πολύ. Εγώ τα ανεβάζω κιόλας λίγο στο channel level τα rear 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, d4ydr33m3r είπε

Παίζει αν δεν τα συνδέσεις αλλά γιατί ; Τώρα τι θα είναι; 9.1.2 λογικά , τα μπροστά υπολογίζονται σαν 9 συνολικά και σαν 2 τα πίσω γίνονται 11 και τα 4 upfiring γινονται 2. 

Τα πίσω αν ρυθμιστούν σωστά βοηθάνε πολύ. Εγώ τα ανεβάζω κιόλας λίγο στο channel level τα rear 

για θεμα χωρου και καλωδιων κυριως. 

το q999c ειναι τα μισα λεφτα απο sonos και πες αντε να εχει το 85-90% της αποδοσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 hours ago, Gana said:

ξερει κανεις αν το  q990C παιζει χωρις τα πισω? αν ναι τι format ηχου θα εχεις με μονο το μπροστα κα το sub?

Η μιση εμπειρια ειναι χωρις τα πισω ηχεια, δε βλεπω το λογο να τη παρεις αν δεν τα συνδεσεις... 2 λεπτα καλωδια τροφοδοσιας ειναι αν δεν εχει αλλαξει κατι(εχω 990B)

Επεξ/σία από Anastazio
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Anastazio είπε

Η μιση εμπειρια ειναι χωρις τα πισω ηχεια, δε βλεπω το λογο να τη παρεις αν δεν τα συνδεσεις... 2 λεπτα καλωδια τροφοδοσιας ειναι αν δεν εχει αλλαξει κατι(εχω 990B)

Θα προσθέσω πως τα καλώδια τροφοδοσίας πηγαίνουν σε κάποια κοντινή πρίζα. Δεν χρειάζεται να διασχίσουν όλο το δωμάτιο για να συνδεθούν με τη μπάρα ή τον ενισχυτή όπως κάνουν τα κλασικά πολυκάναλα συστήματα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Gana είπε

για θεμα χωρου και καλωδιων κυριως. 

το q999c ειναι τα μισα λεφτα απο sonos και πες αντε να εχει το 85-90% της αποδοσης

Καλωδια μονο της τροφοδοσιας οπως ειπαν και τα παιδια. Και αν θες και ποιο μεγαλα τα αλλαζεις. Ασυρματα συνδεονται..

 

1 ώρα πριν, Anastazio είπε

Η μιση εμπειρια ειναι χωρις τα πισω ηχεια, δε βλεπω το λογο να τη παρεις αν δεν τα συνδεσεις... 2 λεπτα καλωδια τροφοδοσιας ειναι αν δεν εχει αλλαξει κατι(εχω 990B)

Ετσι ακριβως και αν οχι η μιση ειναι σιγουρα πολυ σημαντικα στην συνολικη εμπειρια ηχου. Εγω οπως ειπα τα ανεβαζω λιγο στο channel level τα rear βρισκω καλυτερο τον ηχο με αυτα βοηθανε αρκετα στο pseudo atmos surround ειδικα τα upfiring

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Καλωδια μονο της τροφοδοσιας οπως ειπαν και τα παιδια. Και αν θες και ποιο μεγαλα τα αλλαζεις. Ασυρματα συνδεονται..

 

Ετσι ακριβως και αν οχι η μιση ειναι σιγουρα πολυ σημαντικα στην συνολικη εμπειρια ηχου. Εγω οπως ειπα τα ανεβαζω λιγο στο channel level τα rear βρισκω καλυτερο τον ηχο με αυτα βοηθανε αρκετα στο pseudo atmos surround ειδικα τα upfiring

Όταν ανεβάζεις την ένταση στα περιφερειακά ανεβαίνει σε όλα τα κανάλια ή σου παρέχει τη δυνατότητα να επεξεργαστείς ξεχωριστά την ένταση στα πίσω upfiring και στα πίσω εσωτερικά ηχεία της;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Armoral είπε

Όταν ανεβάζεις την ένταση στα περιφερειακά ανεβαίνει σε όλα τα κανάλια ή σου παρέχει τη δυνατότητα να επεξεργαστείς ξεχωριστά την ένταση στα πίσω upfiring και στα πίσω εσωτερικά ηχεία της;

Ναι ξεχωριστο channel volume σε ολα, rear (front) , rear (top), rear (side)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε και το μπάσο 

γεμισε αρκετά ο ήχος και ο χώρος αλλά τα 40+ τετραγωνικά δυσκολα γεμίζουν 

χρειάζεται και τα πίσω σίγουρα. Το σωστό είναι ενισχυτής με ηχεία αλλά ξεφεύγει και θα γεμίσουμε καλώδια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...