Προς το περιεχόμενο

Χιλιάδες χρήστες εγκαθιστούν καλύτερους ad blockers μετά την αλλαγή πολιτικής του YouTube


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ublock origin, settings, my filters

youtube.com##+js(set, yt.config_.openPopupConfig.supportedPopups.adBlockMessageViewModel, false)

youtube.com##+js(set, Object.prototype.adBlocksFound, 0)

youtube.com##+js(set, ytplayer.config.args.raw_player_response.adPlacements, [])

youtube.com##+js(set, Object.prototype.hasAllowedInstreamAd, true)

 

θενκ μι λειτερ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Tablet είπε

Υπαρχει λυση youtube adblock για sony TV?

Δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις εγκατάσταση το NewPipe. Στον Firefox το ublock δεν έχει πρόβλημα στο Android. Αλλιως το pihole με raspberry pie, μπορεί να κάνει DNS blocking σε όλο σου το τοπικό δύκτιο.

Επεξ/σία από Krusty
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, JPaxilleas είπε

Αναφορικά με τη Samsung TV αλλά και κάθε smart tv, υπάρχουν κάποιοι τρόποι Haris1977

Π.χ. Πρόσθεσε στη block list του router σου τις ιστοσελίδες που παράγουν διαφημίσεις και σχετίζονται με τη Samsung (π.χ. www.samsung.net/ads). Κάπου θα βρεις μια λίστα με τις πιο πιθανές διευθύνσεις απλά δε τη βρήκα για να στην προτείνω εδώ.

Εάν έχεις android Samsung TV (το μοντέλο που περιγράφει την τηλεόραση θα πρέπει να ξεκινά από “UA”) μπορεί να δοκιμάσεις την SmartTube εφαρμογή (εδώ). Λογικά θα μπορείς να την εγκαταστήσεις μέσω ενός USB, αλλά δε το έχω δοκιμάσει. Δε θυμάμαι δε, εάν παίζει και το Sideload Launcher σε μη Android TV ή Google TV. Με λίγο ψάξιμο, θεωρώ ότι μπορείς να βρεις κάτι σχετικό. Οι φίλοι εδώ στο isnomnia που ασχολούνται με τις τηλεοράσεις και έχουν μεγαλύτερη εμπειρία ίσως να μπορούν να σε βοηθήσουν.

Ειχα προσθέσει παλιότερα αυτή την block list στο router αλλά δεν... Ίσως να βαζε λιγότερα ads ή ίσως να ταν απλά placebo effect, δεν ξερω ;)

Έχω samsung με tizen os (απ όσο ξέρω όλες οι samy έχουν tizen λειτουργικό και όχι android, εκτός αν κάπου έχω χάσει επεισοδια..🙄)

Το smarttube το ξερω, το βαλα προσφατα στο nvidia shield που χω αλλά δεν το χω δοκιμάσει εκτεταμένα για να δω οτι δουλευει καλά. Εγώ ειδικά για samsung tv μίλησα, όχι γενικά :)

Χαζή ερώτηση: υπαρχει περίπτωση να βρεθούν 5 άτομα και να "αγοράσουν" ένα οικογενιακό premium πακετο και να μοιραστούν το ποσό? Απ ότι ξέρω μπορείς να προσθέσεις έως 5 μέλη.

Δεν ξέρω αν γίνεται, απλά αναρωτιέμαι..

 

Επεξ/σία από Haris1977
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, dhm21911 said:

8.50+8.50+8.50+8.50 που θα έπρεπε να δώσεις για όλες τις πλατφόρμες που δυστυχώς μας τις επιβάλουν με τον ένα η με τον άλλο τρόπο. Βγαίνει ένα ποσό εξωφρενικό αν σκεφτείς ότι κάποιοι έχουμε και συνδρομητική. Οπότε καταλήγουμε σε σπασμένα και Αργεντινή και Νιγηρία μέχρι να έρθει το τέλος.

Τι εννοεις τις επιβαλουν?Με το ζορι σε αναγκαζουν να δεις youtube,netflix,amazon κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, cumulus είπε

Τι εννοεις τις επιβαλουν?Με το ζορι σε αναγκαζουν να δεις youtube,netflix,amazon κλπ.

Οταν χρησιμοποιεις μια πλατφορμα σαν το youtube για 10 15 χρονια που ξεκιναει με αλλους ορους και καταληγει διαφορετικα ναι στο επιβαλουν κατα ενα τροπο. Τι θα κανεις δηλαδη θα κοψεις τα βιντεο; Ειναι ενα μεγαλο μερος της ημερας μας το youtube και σιγουρα ειναι κατι που προκαλει εθισμο. Μπορεις να το κοψεις; Σιγουρα μπορεις αλλα λογικα καταλαβαινεις τι εννοω. Μεγαλυτερο προβλημα αντιμετωπιζουν αυτοι που εχουν παιδια , δεν γινεται πλεον μια οικογενεια να μην εχει youtube και disney premium. 

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, dhm21911 είπε

....δεν γινεται πλεον μια οικογενεια να μην εχει youtube και disney premium. 

Σωστό 5000 χρονια η ανθρωποτητα by default μεγαλωνει παιδιά με youtube και disney plus.

Οποτε ειναι ΑΔΥΝΑΤΟ να μεγαλωσεις παιδια χωρις αυτα το 2023+..

Πραγματικα λυπαμαι για αυτες τις αποψεις.. Ειστε αυτοι οι γονεις που πετανε 2 κινητα στα κουτσουβελα στη ταβερνα και τα αφηνεται να καινε το μυαλο τους. Κριμα πραγματικά :(

Επεξ/σία από Tablet
  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ειναι να μην βλεπουν καθολου τιβι, κινητο και γενικα οθονες οκ. Αν ομως ειναι να βλεπουν αυτα που δειχνει η τιβι, φουλ βια, ζομπι κτλ, τοτε καλυτερα να βλεπουν disney plus. Εγω μικρος και εξω ημουν συνεχεια στη γειτονια να παιζω με αλλα παιδια και κοινωνικοποιουμουν, και τιβι εβλεπα, αλλα η ελευθερη τιβι ειχε παιδικα που σημερα η ελευεθερη τιβι δεν εχει παρομοιας αγνοτητας. Πχ στρουμφακια, αστυνομος σαΐνης, wild coyote, μπαγκς μπανι, ducktales, disney club, του κουτιου τα παραμυθια, καμπαμαρου κι ενα σωρο αλλα

Επεξ/σία από chrsiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, chrsiou είπε

Αν ειναι να μην βλεπουν καθολου τιβι, κινητο και γενικα οθονες οκ. Αν ομως ειναι να βλεπουν αυτα που δειχνει η τιβι, φουλ βια, ζομπι κτλ, τοτε καλυτερα να βλεπουν disney plus. Εγω μικρος και εξω ημουν συνεχεια στη γειτονια να παιζω με αλλα παιδια και κοινωνικοποιουμουν, και τιβι εβλεπα, αλλα η ελευθερη τιβι ειχε παιδικα που σημερα η ελευεθερη τιβι δεν εχει παρομοιας αγνοτητας. Πχ στρουμφακια, αστυνομος σαΐνης, wild coyote, μπαγκς μπανι, ducktales, disney club, του κουτιου τα παραμυθια, καμπαμαρου κι ενα σωρο αλλα

Παντα υπάρχουν καλα προγραμματα για τα παιδια και υπαρχουν παντα οι στιγμες να τα βαζεις να βλεπουν η να μην βλεπουν καθολου οθονη..

Επεξ/σία από Tablet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, bananasplit είπε

αυτό μόνο μέσω του safari; ή και από εφαρμογές; για άλλες διαφημίσεις, πχ μέσα στις εφαρμογές, κάνει;

Μόνο Σαφάρι. Αλλά έτσι κι αλλιώς επειδή έχω και συντόμευση για minimise YouTube και PiP χρησιμοποιώ μόνο σαφάρι η εφαρμογή είναι για κλάματα μέσω σαφάρι κανείς πιο πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, cumulus είπε

Τι εννοεις τις επιβαλουν?Με το ζορι σε αναγκαζουν να δεις youtube,netflix,amazon κλπ.

Το θέμα είναι ότι το youtube ήταν εντελώς δωρεάν με ελάχιστες διαφημίσεις (ενώ έμπαινε μέσα) μέχρι να γίνει μονοπώλιο. Άνετα το λες αθέμιτο ανταγωνισμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tablet είπε

Σωστό 5000 χρονια η ανθρωποτητα by default μεγαλωνει παιδιά με youtube και disney plus.

Οποτε ειναι ΑΔΥΝΑΤΟ να μεγαλωσεις παιδια χωρις αυτα το 2023+..

Πραγματικα λυπαμαι για αυτες τις αποψεις.. Ειστε αυτοι οι γονεις που πετανε 2 κινητα στα κουτσουβελα στη ταβερνα και τα αφηνεται να καινε το μυαλο τους. Κριμα πραγματικά :(

Καλως όρισες στο 2023 . Δεν θα μπω στην διαδικασία να σου εξηγήσω γιατί προφανως η δεν έχεις παιδιά η απλά δεν καταλαβαίνεις. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέμα χρόνου είναι η κατάργηση όλων των επεκτάσεων ad blocking από το Chrome Web Store μετά το αντάρτικο των θεριακλήδων που αρνούνται να μασήσουν.

Έπεται συνέχεια με τον καθολικό τερματισμό χιλιάδων λογαριασμών - αυτή τη φορά χωρίς καμία απολύτως προειδοποίηση.

Κάντο όπως το Spotify.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, jcnstd100 said:

Θέμα χρόνου είναι η κατάργηση όλων των επεκτάσεων ad blocking από το Chrome Web Store μετά το αντάρτικο των θεριακλήδων που αρνούνται να μασήσουν.

Έπεται συνέχεια με τον καθολικό τερματισμό χιλιάδων λογαριασμών - αυτή τη φορά χωρίς καμία απολύτως προειδοποίηση.

Κάντο όπως το Spotify.

Οι θεριακλήδες που ψάχνονται με τα adblockers, λες να μασήσουν και να μην αλλάξουν και browser;

2 hours ago, Tablet said:

Σωστό 5000 χρονια η ανθρωποτητα by default μεγαλωνει παιδιά με youtube και disney plus.

Οποτε ειναι ΑΔΥΝΑΤΟ να μεγαλωσεις παιδια χωρις αυτα το 2023+..

Πραγματικα λυπαμαι για αυτες τις αποψεις.. Ειστε αυτοι οι γονεις που πετανε 2 κινητα στα κουτσουβελα στη ταβερνα και τα αφηνεται να καινε το μυαλο τους. Κριμα πραγματικά :(

λμαο, που είναι οι εποχές που τα τετράχρονα πεθαίναν το ένα πίσω από το άλλο επειδή ξημεροβραδιάζονταν στα χωράφια... Το γεγονός ότι τους δίνουν κινητό για να μην ζαλίζουν εσένα που τρως ήσυχος, το σκέφτηκες καθόλου;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...