Προς το περιεχόμενο

Χιλιάδες χρήστες εγκαθιστούν καλύτερους ad blockers μετά την αλλαγή πολιτικής του YouTube


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, mariosnik_ είπε

Ψάχνω εδώ και μέρες κάποιον blocker ακόμα και επί πληρωμή για μπλοκάρισμα emdeded διαφημίσεων σε youtube, Facebook apps και σε web browser. Η κατάσταση είναι απαλευτη. Προτιμώ μέχρι και να πληρώνω συνδρομή ίδιας αξίας στον blocker πάρα σε αυτόν που προσπαθεί να με αναγκάσει δια της πλάγιας οδού να πληρώνω αν θέλω να μην ανέχομαι τα καπρίτσια του. 

Μέχρι στιγμής δοκίμασα adaway free και adguard free χωρίς αποτέλεσμα. 

ublock origin (αν δεν δουλέψει σε Chrome δοκίμασε σε Firefox). Προς το παρόν ακόμα το παλεύουν. Προς το παρόν...

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://chrome.google.com/webstore/detail/fadblock-friendly-adblock/mdadjjfmjhfcibgfhfjbaiiljpllkbfc

Μην κοιτάτε τίποτα άλλο. Με τα κλασικά adblocks ποτέ δεν ξέρεις. Mε το fad είναι σαν να παίζει η διαφήμιση οπότε δεν ειδοποιεί καμία ασφάλεια της Google όπως κάνουν οι κλασικοί ad blockers. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 7
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εδώ και καιρό χρησιμοποιώ YouTube μόνο στο iPad ώστε να μειώσω τον χρόνο που περνάω στην πλατφόρμα. Με το Wipr που είχα εγκαταστήσει ποτέ δεν επηρεάστηκα ούτε μου εμφάνισε ποτέ διαφήμιση πριν η μετά την αλλαγή πολιτικής. Γενικά για χρήστες iPad το wipr είναι μια καλή λύση για Adblock στον safari.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω μας ανεβασαν την τιμή  στο Αργεντίικο Youtube απο 1,03 σε 2,κατι

ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ο ΘΕΙΟΣ ΧΟΣΕ μας στεναχώρησε

αλλα ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ ειμαστε μεγάλο σόι

εχω θειους σε όλο τον κόσμο 🤣

 

(για να προλάβω κάποιους, το χρησιμοποιούν συχνά οι γονείς μου στην Samsung TV, και δεν παίζει το vanced ή το revanced πως λεγεται πλεον και επειδή τους μεγάλους ανθρώπους δεν τους αλλάζεις συνήθειες ευκολα δίνω λεφτά στον Θειο ΧΟΣΕ)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πλεονέκτημα έχει το Fadblock εναντι του ublock origin; Το δεύτερο είναι γνωστό για την μικρή του όρεξη σε ram.

Προσωπικά για το youtube έχω ublock origin, return youtube dislike και sponsorblock, νοικοκοιρεμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ουσία είναι μία μετά από όλο αυτό το πόλεμο ποντικού-γάτας θα αγοράζει κάποιος τα προιόντα των διαφημίσεων??? Εμένα πάντως με έχασαν από πελάτη.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, csontheline είπε

Χιλιάδες χρήστες "μεταναστεύουν" ελέω πολιτικής Youtube.

Βέβαια, στο yt (και στο κάθε yt) και στις διαφημίσεις του είμαστε καταναλωτικά τζιμάνια. Στην καθημερινότητά μας, πάει περίπατο η καταναλωτική παιδεία.

μιλαμε για το 2% των χρηστων που εχουν την ικανοτητα και ορεξη να αλλαξουν adblockers, ενω το υπολοιπο 98% ειναι τεχνολογικα αναλφαβητο που παταει στα λινκ που του λενε πως κερδισε iphone.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 minutes ago, Tablet said:

Σοβαρα τωρα;

Μπορει να μας πει ο αρθογράφος @nchatz την πηγη και συμφωνα με πια μετρηση αποδεικειεται οτι ΧΙΛΙΑΔΕΣ χρηστες απεγκαθηστουν τα ad blockers?

Αναφορες λενε οτι εκαντοταδες χιλιαδες χρηστες ισχυροποιοουν περισσοτερο τα ad blocks σαν κινηση αντίδρασης προς το youtube καθως χανει καθημερινα χιλιαδες συνδορμες και λογαριασμους.

Καλά και συ τώρα.. :D

21 minutes ago, socratis23 said:

Εδω μας ανεβασαν την τιμή  στο Αργεντίικο Youtube απο 1,03 σε 2,κατι

ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ο ΘΕΙΟΣ ΧΟΣΕ μας στεναχώρησε

αλλα ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ ειμαστε μεγάλο σόι

εχω θειους σε όλο τον κόσμο 🤣

(για να προλάβω κάποιους, το χρησιμοποιούν συχνά οι γονείς μου στην Samsung TV, και δεν παίζει το vanced ή το revanced πως λεγεται πλεον και επειδή τους μεγάλους ανθρώπους δεν τους αλλάζεις συνήθειες ευκολα δίνω λεφτά στον Θειο ΧΟΣΕ)

Τί διαβατήριο έχει ο δεύτερος θείος αν επιτρέπεται? :D

Έχει μαζέψει η ΑΕΚ τη μισή λατινική Αμερική, να πω σε Αραούχο να με φτιάξει ή προς Orbelin Pineda μεριά παίζει κάτι καλύτερο?

28 minutes ago, Arkin said:

https://chrome.google.com/webstore/detail/fadblock-friendly-adblock/mdadjjfmjhfcibgfhfjbaiiljpllkbfc

Μην κοιτάτε τίποτα άλλο. Με τα κλασικά adblocks ποτέ δεν ξέρεις. Mε το fad είναι σαν να παίζει η διαφήμιση οπότε δεν ειδοποιεί καμία ασφάλεια της Google όπως κάνουν οι κλασικοί ad blockers. 

Έχω Premium (Ελληνικό, ψάχνομαι για υιοθεσίες προς λατινική αμερική όμως) για να έχω και τη μουσική, αλλά το συγκεκριμένο που αναφέρεις όντως είναι αν όχι το καλύτερο μακράν από τα καλύτερα που υπάρχουν, ακριβώς για το λόγο που αναφέρεις. Πολύ καλή επιλογή!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια λυση ειναι...
να βλεπουν 2πλες/3πλες διαφημισεις, οσοι δεν εχουν block.
Δηλ. να καθονται τα γεροντια να βλεπουν οσες διαφ δε βλεπουμε εμεις.
Γιατι οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, toxoths73 είπε

Η ουσία είναι μία μετά από όλο αυτό το πόλεμο ποντικού-γάτας θα αγοράζει κάποιος τα προιόντα των διαφημίσεων??? Εμένα πάντως με έχασαν από πελάτη.

Σημασία έχει η προβολή. Πχ να προβληθεί το τάδε προϊόν τεχνολογίας ως premium, να προβληθεί το τάδε σακάκι ως προϊόν που αξίζει τα λεφτά του (και ας το φτιάχνουν στο 1/10 της τιμής στο Μπαγκλαντές), να μαθευτεί το όνομα της τάδε superhero movie, και υπάρχει κόσμος που θα αγοράσει, αλλιώς δεν θα τα έσκαγαν χοντρά οι διαφημιστές για να έχεις εσύ ένα CDN που σερβίρει δεκάδες Mbps ανά χρήστη τζάμπα και on demand (γιατί αυτό είναι το YouTube).

Επεξ/σία από kurkosdr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ καταλαβαίνω ότι θέλουν έσοδα αλλά να έχω διαφημίσεις κάθε 7 λεπτά σε βίντεο έχει ξεπεράσει τα ελληνικά κανάλια που μια ταινία μιάμιση ώρας την πήγαιναν 3 . Κουραστικό και πλέον το παράτησα δεν παλεύετε 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...