Προς το περιεχόμενο

Το YouTube επεκτείνει σε παγκόσμιο επίπεδο την απαγόρευση χρήσης ad blockers για την υπηρεσία του


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

22 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Που να τους βρεις? Στο περίγυρό μου μόνο εγώ βλέπω youtube. :lol:

what he said👆

Επεξ/σία από SoullessRider
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 157
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, oldnew είπε

Το Vanced συμπεριλαμβανεται ως adbloker? Οι οσοι βλέπουμε με αυτό είσαστε οκ?

έχει σταματήσει η παραγωγή της εφαρμογής, οπότε μην κάνεις καμιά κίνηση να το περάσεις, από όπου την βρεις πιθανών ή να είναι παλιά και να μην δουλεύει ή να είναι πειραγμένη με ιούς κλπ.

 

μπορείς να κινηθείς σε

revanced

newpipe

grayjay

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο τα win10 ήταν η τελευταία έκδοση της ms και όσο το netflix τήρησε το sharing is caring, άλλο τόσο η google τήρησε το λόγο που έδωσε προ πενταετίας, με το πολυδιαφημισμένο δικό της adblock στον chrome, για τις ενοχλητικές διαφημίσεις...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι διαφημίσεις που παίζουν είναι ως επι το πλείστον επαναλαμβανόμενες από υπηρεσίες που χρησιμοποιούμε έτσι και αλλιώς , βλέπε efood η wolt η revolut (σε εμένα τουλάχιστον) 

πραγματικα το targeting που κάνει δεν θα το καταλάβω ποτέ. Ζήτημα αν στις 100 διαφημίσεις μου δείχνει κάποια από κάτι άλλο από αυτά που ανέφερα τα οποία έτσι και αλλιώς χρησιμοποιώ και το οποίο με κάνει να νευριάζω και με τις υπηρεσίες που έτσι κ αλλιώς χρησιμοποιώ . Δυσφήμιση δηλαδή όχι διαφήμιση 

Επεξ/σία από Pitoo
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ήταν οι διαφημίσεις μόνο στην αρχή και στο τέλος του βίντεο, να πω ναι. 

Να είχε μια τίμια τιμή το premium, με ενδιαφέροντα features, να πω ναι.

 

Κάθομαι και βλέπω πεντάλεπτα tutorials, με σκοπό να μάθω κάτι από αυτά, και μου πετάει 10 διαφημίσεις.

Μερικές φορές μάλιστα δείχνει την ίδια διαφήμιση 2 ή 3 φορές, ώστε να την εμπεδώσεις καλύτερα.

 

Προσωπικά πέρασα Fadblock σε desktop και laptop και βρήκα την υγειά μου

 

Επεξ/σία από M_i_k_e_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσεις το adguard (πρόσθετο για chrome & firefox) δείχνει να κάνει ακόμα δουλειά, πριν κανένα 2ήμερο αν θυμάμαι καλά έκανε και update για να πιάσει το μπλοκάρισμα του youtube

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς υπάρχει απληστία. Το πρόβλημα είναι το μονοπώλιο. Όσο το YouTube δεν έχει αντίπαλο, τόσο το πράγμα θα γίνεται χειρότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα σαν αυτοματισμός τουλαχιστον στη δουλεια που δεν εχουμε adblocks δεν κοιταω ΠΟΤΕ την διαφιμηση. Το μάτι κολλαει στο ποτε θα γίνει skip ad...

Δεν το εχουνε καταλαβει οτι ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ να λειτουργισει ΠΟΤΕ αυτο.. Θα υπαρξει άλλη πλατφόρμα σε κάποια φάση..

  • Like 11
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Pitoo said:

Οι διαφημίσεις που παίζουν είναι ως επι το πλείστον επαναλαμβανόμενες από υπηρεσίες που χρησιμοποιούμε έτσι και αλλιώς , βλέπε efood η wolt η revolut (σε εμένα τουλάχιστον) 

πραγματικα το targeting που κάνει δεν θα το καταλάβω ποτέ. Ζήτημα αν στις 100 διαφημίσεις μου δείχνει κάποια από κάτι άλλο από αυτά που ανέφερα τα οποία έτσι και αλλιώς χρησιμοποιώ και το οποίο με κάνει να νευριάζω και με τις υπηρεσίες που έτσι κ αλλιώς χρησιμοποιώ . Δυσφήμιση δηλαδή όχι διαφήμιση 

Απλά δεν καταλαβαίνεις το πως λειτουργεί γενικότερα η διαφήμιση. Το ότι χρησιμοποιείεις ήδη το efood δεν σημαίνει ότι αν το πετύχεις σε διαφήμιση δεν θα το "θυμηθείς" με αποτέλεσμα να κάνεις παραγγελία εκείνη την ώρα επειδή θυμήθηκες τα σουβλάκια που πήρες προχθές και σου άρεσαν. 

Αυτά είναι κόλπα και λειτουργούν στην πλειοψηφία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...